Постанова № 73900768, 08.05.2018, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.05.2018
Номер справи
464/5843/17
Номер документу
73900768
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 травня 2018 рокуЛьвів№ 876/2114/18

Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:

головуючого судді: Гудима Л.Я.,

суддів: Довгополова О.М., Святецького В.В.,

за участю секретаря судового засідання: Гром І.І,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Львівської міської ради на рішення Сихівського районного суду м. Львова від 19 лютого 2018 року, головуючий суддя - Рудаков І.П., ухвалене о 10:51 год. у м. Львові, повний текст якого складено - 22.02.2018 року, у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Львівської міської ради про визнання протиправною та скасування ухвали, зобовязання вчинити певні дії,-

В С Т А Н О В И В:

В вересні 2017 року позивач - ОСОБА_1 звернулась із позовом в суд до Львівської міської ради, в кому просила визнати незаконною та скасувати ухвалу Львівської міської ради від 03 березня 2017 року № 1706 «Про відмову гр.ОСОБА_1 у наданні дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вулиці Зеленій»; зобов»язати Львівську міську раду повторно розглянути клопотання ОСОБА_1 від 06 квітня 2016 року про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки) орієнтовною площею до 0,05 га, яка розташована за адресою: м. Львів, вул. Зелена, на пленарному засіданні сесії Львівської міської ради відповідно до законодавства з прийняттям мотивованого рішення.

В обґрунтування своїх позовних вимог посилалась на те, що а виконання судового рішення від 02.06.2016 року відповідачем було розглянуто клопотання від 06.04.2016 року про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, яка розташована на вулиці Зелена у м. Львові, однак у такому було відмовлено оскаржуваною ухвалою. Вважала, таке рішення незаконним та просить його скасувати, адже, останнє не відповідає вимогам земельного законодавства з мотивів необгрунтування відмови у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою.

Рішенням Сихівського районного суду м. Львова від 19 лютого 2018 року адміністративний позов задоволено; визнано незаконною та скасовано ухвалу Львівської міської ради від 03 березня 2017 року №1706 «Про відмову гр. ОСОБА_1 у наданні дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вулиці Зеленій»; зобов»язано Львівську міську раду повторно розглянути клопотання ОСОБА_1 від 06 квітня 2016 року про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки) орієнтовною площею до 0,05 га, яка розташована за адресою - м. Львів, вул. Зелена, на пленарному засіданні сесії Львівської міської ради відповідно до законодавства з прийняттям мотивованого рішення.

Не погоджуючись з вищезазначеною постановою суду першої інстанції, Львівська міська рада оскаржила її в апеляційному порядку, яка, покликаючись на неповне з»ясування судом обставин, що мають значення для справи, недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції вважає встановленими, порушення судом норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, просить суд апеляційної інстанції скасувати рішення суду першої інстанції та прийняти нову постанову, якою в задоволенні позовних вимог відмовити.

Свою апеляційну скаргу обґрунтовує тим, що зазначений проект ухвали розглядався на пленарному засіданні та було прийнято ухвалу про відмову в наданні такого дозволу, відтак в даному випадку відповідач діяв на підставі та в межах повноважень, відтак даний позов є безпідставним та необґрунтованим.

Відповідно до ч. 4 ст. 229 Кодексу адміністративного судочинства України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється, у зв»язку з неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги у їх сукупності, колегія суддів дійшла переконання, що подана апеляційна скарга задоволенню не підлягає, виходячи з наступних підстав.

Як встановлено судом першої інстанції та підтверджується матеріалами справи, Постановою Сихівського районного суду м. Львова від 02 червня 2016 року у справі № 464/3481/16-а адміністративний позов задоволено та визнано протиправною бездіяльність Львівської міської ради щодо порушення порядку розгляду клопотання ОСОБА_1 від 06 квітня 2016 року про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки) орієнтовною площею до 0,05 га, яка розташована за адресою: м. Львів, вул. Зелена; зобов»язано Львівську міську раду розглянути клопотання ОСОБА_1 від 06 квітня 2016 року про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки) орієнтовною площею до 0,05 га, яка розташована за адресою: м. Львів, вул. Зелена, відповідно до законодавства. Судове рішення у апеляційному порядку не оскаржувалось та набрало законної сили.

На виконання судового рішення ухвалою Львівської міської ради 6-ї сесії 7-го скликання від 03.03.2017 року №1706 ОСОБА_1 відмовлено у наданні дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,0500 га на вул. Зеленій для будівництва та обслуговування житлового будинку (а.с. 11).

З листа департаменту містобудування управління земельних ресурсів Львівської міської ради від 14 березня 2017 року №2403-1462 видно, що підготовлений на підставі постанови Сихівського районного суду м. Львові від 02.06.2016 року та звернення від 07.04.2016 проект ухвали «Про надання гр. ОСОБА_1 дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вул. Зелена для будівництва та обслуговування житлового будинку» розглядався на пленарному засіданні Львівської міської ради 15.09.2016 року, проте, не набравши необхідної більшості голосів такий був відхилений. В подальшому, підготовлено альтернативний проект ухвали «Про відмову гр. ОСОБА_1 у наданні дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вул. Зелена», який розглядався 03.03.2017 та був прийнятий (а.с. 10).

Задовольняючи адміністративний позов, суд першої інстанції виходив з того, що відповідачем не прийнято вмотивованого рішення, позивач отримав формальну відмову у наданні дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вул. Зелена у м. Львові.

Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, вважає їх вірними та такими, що відповідають нормам матеріального та процесуального права, а також фактичним обставинам справи з огляду на наступне.

Частиною 2 ст. 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов»язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Як передбачено ч. 6 статті 118 Земельного кодексу України громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених ст. 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються викопіювання з кадастрової карти (плану) або інші графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства).

Частиною 7 ст. 118 Земельного кодексу України передбачено, що відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні.

Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об»єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Так, як видно з оскарженої ухвали, в ній не наведені жодні підстави для відмови позивачу у наданні дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вул. Зелена у м. Львові, така відмова є невмотивованою та не містить посилання на норми законодавства, що свідчить про формальний розгляд заяви позивача.

Частиною 2 ст. 77 КАС України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб»єкта владних повноважень обов»язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Аналізуючи вищенаведене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що оскільки відмова відповідача у наданні дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки є невмотивованою та не містить посилання на норми законодавства, відтак позовні вимоги є підставними та обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Також безпідставними є покликання апелянта про те, що вирішуючи даний спір суд перейняв на себе дискреційні повноваження органу місцевого самоврядування, оскільки приймаючи рішення у справі судом лише зобов»язано відповідача розглянути питання про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та прийняти вмотивоване рішення з посиланням на норми законодавства, як це передбачено Земельним кодексом України.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

З огляду на викладене, суд першої інстанції правильно і повно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків рішення суду, а тому підстав для скасування рішення колегія суддів не знаходить і вважає, що апеляційну скаргу на нього слід залишити без задоволення.

Керуючись ст.ст. 243, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325 КАС України, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

Апеляційну скаргу Львівської міської ради залишити без задоволення, а рішення Сихівського районного суду м. Львова від 19 лютого 2018 року у справі №464/5843/17 - без змін.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили з дати її прийняття, але може бути оскаржена в касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом тридцяти днів з дня її проголошення, а у разі складення постанови в повному обсязі відповідно до ст. 243 КАС України - з дня складення повного судового рішення.

Головуючий суддя Л. Я. Гудим судді О. М. Довгополов В. В. Святецький

Повний текст постанови складено 11.05.2018 року.