
Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Харків
11 травня 2018 р. справа № 820/331/18
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Біленського О.О.,
при секретарі судового засідання - Корнієнко А.Д.,
за участі:
позивача - ОСОБА_1,
представника відповідача - Безродний О.В.
представника третьої особи - Щербак Н.Б.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_1, АДРЕСА_1, 61184) до Харківської міської ради (код ЄДРПОУ 04059243, пл. Конституції, 7, Харків, 61003), третя особа яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Комунальне підприємство «Харківський метрополітен» (код ЄДРПОУ 04805918, вул. Різдвяна, 29, м. Харків, 61052) про визнання протиправним та нечинним рішення, зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Харківської міської ради, третя особа яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Комунальне підприємство "Харківський метрополітен", в якому просить суд:
- визнати протиправним та нечинним п. 9.4 Рішення № 892/17 від 20.12.2017 року 17 сесії 7 скликання Харківської міської ради в частині не надання права пільгового (безкоштовного) проїзду в метрополітені ветеранам військової служби та таким яке порушує права ОСОБА_1 як людини;
- зобов'язати Харківську міську раду прийняти рішення про надання ветерану військової служби ОСОБА_1 права безоплатного проїзду усіма видами міського пасажирського транспорту (в тому числі і Харківському метрополітені), подати протягом 30 днів з дня набрання рішення суду законної сили звіт про виконання судового рішення, що передбаченого частиною 1 статті 382 КАС України.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що вважає протиправним та нечинним п. 9.4 Рішення № 892/17 від 20.12.2017 року 17 сесії 7 скликання Харківської міської ради в частині не надання права пільгового (безкоштовного) проїзду в метрополітені ветеранам військової служби. Позивач також зазначив, що у Харківської міської ради відсутні компетенції (повноваження) позбавляти ветеранів військової служби права безоплатного проїзду усіма видами міського пасажирського транспорту (в тому числі і метрополітені).
Позивач у судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив задовольнити адміністративний позов з підстав та мотивів, викладених в ньому.
Представник відповідача у судовому засіданні проти задоволення позовних вимог заперечував, підтримав правову позицію, викладену у відзиву та поясненнях на адміністративний позов, в яких зазначив, що відповідно до норм п.11 ст.6 Закону України "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист", ветеранам військової служби, ветеранам органів внутрішніх справ, ветеранам Національної поліції, ветеранам податкової міліції, ветеранам державної пожежної охорони, ветеранам Державної кримінально-виконавчої служби України, ветеранам служби цивільного захисту, ветеранам Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України надаються пільги, у тому числі щодо безоплатного проїзду усіма видами міського пасажирського транспорту (за винятком таксі) за наявності посвідчення встановленого зразка, а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду - також електронного квитка, який видається на безоплатній основі. Але згідно з абз. 4 ст. 7 вищевказаного Закону, реалізація права на пільги вказаним особам надається за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Вказаний порядок затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 № 389 "Про затвердження Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї" (далі - Порядок). Згідно пункту 3 Порядку пільги, зазначені у пункті 1 цього Порядку, надаються за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам за умови, що середньомісячний сукупний дохід сім'ї пільговика в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу. Позивачем не надано інформації щодо його права на податкову соціальну пільгу згідно вимог передбачених Порядком.
Також представник відповідача зазначив, що рішенням 18 сесії Харківської міської ради 7 скликання від 21.02.2018 № 1009/18 "Про внесення змін до програми сприяння безпечній життєдіяльності у сфері соціального захисту населення міста Харкова на 2017-2020 роки" ветеранам військової служби, ветеранам органів внутрішніх справ, ветеранам Національної поліції, ветеранам податкової міліції, ветеранам пожежної охорони, ветеранам Державної кримінально-виконавчої служби України, ветеранам служби цивільного захисту України за рахунок коштів бюджету міста Харкова надані додаткові соціальні гарантії - право пільгового (безкоштовного) проїзду (до 50 поїздок на місяць) у міському наземному пасажирському електротранспорті та в метрополітені (до 50 поїздок на місяць), чим дотримано соціальну норму у мінімальній кількості 30 поїздок на місяць встановлену Постановою Кабінету Міністрів України від 14.03.2018 № 196 "Про встановлення державних соціальних нормативів у сфері транспортного обслуговування".
Представник третьої особи надав пояснення відносно предмету позову в яких зазначив, що КП "Харківський метрополітен" здійснює перевезення пільгової категорії громадян, тільки у разі повної компенсації витрат метрополітену за їх перевезення із відповідного бюджету. В умовах проведення децентралізації регіонів в Україні змінено порядок надання пільг на безоплатний проїзд у міському електротранспорті. Усі пільги передбачені законодавством України, раніше фінансувалися із державного бюджету були передані на місцевий рівень із застосуванням програмно-цільової методи складання та виконання місцевих бюджетів. У зв'язку з чим у 2018 році пільговий проїзд у повній мірі фінансується із бюджету міста Харкова, у відповідності до "Програми сприяння безпечній життєдіяльності у сфері соціального захисту населення міста Харкова на 2017-2020 роки" затвердженої рішенням 9 сесії Харківської міської ради 7 скликання від 26.10.2016р. №419/16, зі змінами в редакції рішення 17 сесії Харківської міської ради 7 скликання від 20.12.2017р. №892/17. Зважаючи, що нормами чинного законодавства не передбачено перевезення пільгових категорій пасажирів за рахунок метрополітену, а перевезення пільгової категорії громадян без компенсації або гарантії компенсації буде порушенням статутної діяльності підприємства та призведе до його збитковості. Вимоги позивача про визнання протиправним та нечинним п. 9.4. рішення 17 сесії Харківської міської ради 7 скликання від 20.12.2017р. №892/17 є безпідставними, так як такої частини, як не надання права пільгового проїзду ветеранам військової служби, взагалі в рішення немає.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у справі доказів у їх сукупності, суд зазначає наступне.
Судом встановлено, що позивач проходив військову службу у Збройних Силах України та був звільнений в запас в 2004 році та віднесений до категорій ветеранів військової служби.
Право на пільговий проїзд в КП "Харківській метрополітен" надається на підставі Програми сприяння безпечній життєдіяльності у сфері соціального захисту населення міста Харкова на 2017 - 2020 роки, затвердженою Рішенням 9 сесії 7 скликання Харківської міської ради від 26.10.2016 р. № 419/16.
Відповідно до Рішення 17 сесії Харківської міської ради 7 скликання від 20.12.2017 року № 892/17 було прийнято рішення "Про внесення змін до Програми сприяння безпечній життєдіяльності у сфері соціального захисту населення міста Харкова на 2017 - 2020 роки", де п. 9.4 пільговий проїзд в Харківському метрополітені для ветеранів військової служби не передбачено.
09 січня 2018 року позивач прийшов на станцію "Героїв Праці" КП "Харківській метрополітен", пред'явив працівнику станції посвідчення серія АА № 328662 про право на пільги, установлені законодавством України для ветеранів військової служби, та намагався скористатись своїм правом на безоплатний проїзд у метрополітені.
Працівник метрополітену відмовила мені у безоплатному проїзду у метрополітені посилаючись на Рішення від 20.12.2017 року 17 сесії 7 скликання Харківської міської ради яким не передбачено пільговий проїзд в Харківському метрополітені для ветеранів військової служби.
09 січня 2018 року позивач звернувся до відділу поліції в метрополітені із заявою про порушення його прав передбачених п. 11 ч. 6 Закону № 203/98-ВР. Листом 12.01.2018 року № 34-45/119/57/01 відділ поліції в метрополітені запропонував позивачу звернутись до суду.
Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає наступне.
Статтями 8, 19 Конституції України встановлено, що в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Згідно з положеннями ст. 19 Конституції України та ст. 24 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" органи державної влади й органи місцевого самоврядування, їхні посадові особи зобов'язані діяти винятково на підставі, у межах повноважень та способами, передбаченими Конституцією й законами України.
Відповідно до ст. 140 Конституції України місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою в порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи.
Згідно зі ст. 15 ЦК України, кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання, кожна особа має право на захист свого інтересу.
Відповідно до вимог ч.1 ст. 144 Конституції України, органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території.
Згідно з п.1 ст.29 Статуту територіальної громади міста Харкова, затвердженого рішенням Харківської міської ради від 04.07.2007 року №121/07, зареєстрованого Харківським міським управлінням Міністерства юстиції України, міська рада є представницьким органом територіальної громади, що здійснює від її імені та в її інтересах функції та повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України і законами України, а також приймає від її імені рішення.
Відповідно до п. 1.2. Статуту КП "Харківський метрополітен" є комунальним унітарним підприємством, і діє як комунальне комерційне підприємство, засноване на підставі розпорядження Кабінету Міністрів України від 06.05.2009 р. № 997-р "Про передачу цілісного майнового комплексу державного підприємства "Харківський метрополітен", рішень 36 сесії Харківської міської ради 5 скликання від 30.09.2009 р. № 222/09 "Про комунальну власність м. Харкова" та № 233/09 "Про реорганізацію шляхом перетворення державного підприємства "Харківський метрополітен", діє відповідно до Господарського кодексу України та інших законодавчих актів України. Власником майна є територіальна громада м. Харкова в особі Харківської міської ради. Підприємство здійснює свою діяльність на основі і відповідно до чинного законодавства України та Статуту Підприємства.
Підприємство у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України, постановами Верховної Ради України, указами та розпорядженнями Президента України, постановами та розпорядженнями Кабінету Міністрів України, рішеннями Харківської міської ради, рішеннями виконавчого комітету Харківської міської ради, розпорядженнями Харківського міського голови, наказами Департаменту інфраструктури Харківської міської ради, іншими нормативними актами.
Згідно з положеннями пункту 1.4. Статуту, Підприємство працює на принципах: госпрозрахунку; компенсації втрат доходів за пільговий проїзд в міськелектротранспорті із відповідного бюджету та інших доходів.
Отже, КП "Харківський метрополітен" здійснює перевезення пільгової категорії громадян, тільки у разі повної компенсації витрат метрополітену за їх перевезення із відповідного бюджету.
Відповідно до вимог п. 11 ст. 6 Закону України "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист", ветеранам військової служби, ветеранам органів внутрішніх справ, ветеранам Національної поліції, ветеранам податкової міліції, ветеранам державної пожежної охорони, ветеранам Державної кримінально-виконавчої служби України, ветеранам служби цивільного захисту, ветеранам Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України надаються пільги, у тому числі щодо безоплатного проїзду усіма видами міського пасажирського транспорту (за винятком таксі) за наявності посвідчення встановленого зразка, а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду - також електронного квитка, який видається на безоплатній основі.
При цьому, згідно з положеннями абз. 4 ст. 7 вищевказаного Закону, реалізація права на пільги вказаним особам надається за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Вказаний порядок затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 №389 "Про затвердження Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї" (далі - Порядок).
Згідно пункту 3 Порядку пільги, зазначені у пункті 1 цього Порядку, надаються за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам за умови, що середньомісячний сукупний дохід сім'ї пільговика в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу.
Судом встановлено, що позивачем не надано інформації щодо його права на податкову соціальну пільгу згідно вимог передбачених Порядком.
Статтею 9 Закону України "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист" витрати, пов'язані з реалізацією цього Закону, здійснюються за рахунок коштів державного бюджету, коштів, які враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів, та інших джерел, не заборонених законодавством.
Відповідно до п. "г" ч. 1 ст. 91 Бюджетного кодексу України до видатків місцевих бюджетів, що можуть здійснюватися з усіх місцевих бюджетів, належать видатки, зокрема, на: компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян.
Згідно з інформацією Департаменту бюджету і фінансів Харківської міської ради від 23.03.2018 № 8-07/5, яка міститься у матеріалах справи, у період 2017-2018 роках Харківській міській раді з державного бюджету кошти на компенсацію сум щодо відшкодування пільгового проїзду громадянам в порядку ст. 9 Закону України "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист" не виділялись та не передавались.
Окремо суд звертає увагу, що Рішення № 892/17 від 20.12.2017 року 17 сесії 7 скликання Харківської міської ради взагалі не містить пункту 9.4, при цьому саме п.9.4 "Програми сприяння безпечній життєдіяльності у сфері соціального захисту населення міста Харкова на 2017-2020 роки" затвердженої рішенням 9 сесії Харківської міської ради 7 скликання від 26.10.2016р. № 419 /16, зі змінами в редакції рішення 17 сесії Харківської міської ради 7 скликання від 20.12.2017р. №892/17, надано додаткові соціальні гарантії на проїзд у метрополітені окремим категоріям громадян міста Харкова та забезпечити їх шляхом перерахування грошових коштів (грошової компенсації) КП "Харківський метрополітен":
а) право пільгового (безкоштовного) проїзду в метрополітені: працівникам Головного управління Національної поліції в Харківській області, які здійснюють функції охорони громадського порядку в місті Харкові, розкриття тяжких та резонансних злочинів, розшук осіб, які їх вчинили, попередження та виявлення правопорушень на території обслуговування, співробітникам управління СБУ в Харківській області, співробітникам Служби безпеки України Інституту підготовки юридичних кадрів для Служби безпеки України Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, в т. ч. курсантам інституту, прокурорсько-слідчим працівникам органів прокуратури міста Харкова і Харківської області, працівникам Державної пенітенціарної служби міста Харкова (в межах 10 поїздок на місяць); батькам (матері та батькові) багатодітних сімей (за пред'явленням пільгового посвідчення) (до 60 поїздок на місяць); посадовим особам районних військових комісаріатів міста Харкова (за окремим списком); особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, згідно із Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", а саме: Героям Радянського Союзу, повним кавалерам ордена Слави, особам, нагородженим чотирма і більше медалями "За відвагу" (до 60 поїздок на місяць); Героям Соціалістичної Праці, удостоєним цього звання за працю в період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років (до 60 поїздок на місяць); особам, нагородженим орденом Героїв Небесної Сотні (до 60 поїздок на місяць); учасникам війни згідно із Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (до 60 поїздок на місяць); особам, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (членам сім'ї загиблого (померлого) ветерана війни) (до 60 поїздок на місяць); особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, згідно із Законом України "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні", а саме: Героям України (до 60 поїздок на місяць); Героям Соціалістичної Праці, повним кавалерам ордена Трудової Слави (до 60 поїздок на місяць); ветеранам праці згідно із Законом України "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні" (до 60 поїздок на місяць); дітям війни згідно із Законом України "Про соціальний захист дітей війни" (до 60 поїздок на місяць); жертвам нацистських переслідувань згідно із Законом України "Про жертви нацистських переслідувань" (до 60 поїздок на місяць); громадянам, яким присвоєно звання "Заслужений донор України" (до 60 поїздок на місяць) (додаток 26);
б) право пільгового проїзду у метрополітені у розмірі 50 % вартості проїзду (до 60 поїздок на місяць) за безконтактними електронними картками за наявності студентського квитка (військового квитка чи службового посвідчення) студентам (курсантам) міста Харкова денної форми навчання вищих навчальних закладів I-IV рівня акредитації, в тому числі Луганського національного аграрного університету (на базі Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка) та учням професійно-технічних навчальних закладів міста Харкова за наявності учнівського квитка (додаток 27).
З огляду на те, що позивач не підтвердив, що середньомісячний сукупний дохід сім'ї пільговика в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу та враховуючи, що оскаржуване рішення взагалі не містить п.9.4, суд приходить до висновку про необгрнутованість позовної вимоги щодо визнання протиправним та нечинним п. 9.4 Рішення № 892/17 від 20.12.2017 року 17 сесії 7 скликання Харківської міської ради в частині не надання права пільгового (безкоштовного) проїзду в метрополітені ветеранам військової служби та таким яке порушує права ОСОБА_1 як людини, та як наслідок наявність підстав для відмови у задоволенні позовних вимог в цій частині.
Відносно позовної вимоги зобов'язати Харківську міську раду прийняти рішення про надання ветерану військової служби ОСОБА_1 права безоплатного проїзду усіма видами міського пасажирського транспорту (втому числі і Харківському метрополітені), подати протягом 30 днів з дня набрання рішення суду законної сили звіт про виконання судового рішення, що передбаченого частиною 1 статті 382 КАС України, суд зазначає наступне.
Постановою Кабінету Міністрів України від 14.03.2018 № 196 "Про встановлення державних соціальних нормативів у сфері транспортного обслуговування" встановлено особам, які відповідно до законодавства мають пільги з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських та приміських маршрутах, соціальну норму у мінімальній кількості 30 поїздок на місяць згідно з розподілом соціальної норми кількості поїздок усіма видами транспорту загального користування на міських та приміських маршрутах згідно з додатком.
Судом встановлено, що рішенням 18 сесії Харківської міської ради 7 скликання від 21.02.2018 № 1009/18 "Про внесення змін до програми сприяння безпечній життєдіяльності у сфері соціального захисту населення міста Харкова на 2017-2020 роки" ветеранам військової служби, ветеранам органів внутрішніх справ, ветеранам Національної поліції, ветеранам податкової міліції, ветеранам пожежної охорони, ветеранам Державної кримінально- виконавчої служби України, ветеранам служби цивільного захисту України за рахунок коштів бюджету міста Харкова надані додаткові соціальні гарантії - право пільгового (безкоштовного) проїзду (до 50 поїздок на місяць) у міському наземному пасажирському електротранспорті та в метрополітені (до 50 поїздок на місяць).
Таким чином, за умови належного підтвердження права на пільги, передбачені п.11 ст.6 Закону України "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист", позивач має право скористатись додатковими соціальними гарантіями, передбаченими рішенням 18 сесії Харківської міської ради 7 скликання від 21.02.2018 № 1009/18 "Про внесення змін до програми сприяння безпечній життєдіяльності у сфері соціального захисту населення міста Харкова на 2017-2020 роки", а саме правом пільгового (безкоштовного) проїзду (до 50 поїздок на місяць) у міському наземному пасажирському електротранспорті та в метрополітені (до 50 поїздок на місяць), що відповідає встановленій Кабінетом Міністрів України соціальній нормі у мінімальній кількості 30 поїздок на місяць, відповідно підстави для задоволення позовних вимог в цій частині відсутні.
Статтею 19 Конституції України передбачено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.1 та ч.2 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень. У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
За приписами ч.1 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 КАС України.
Зважаючи на встановлені у справі обставини та, з огляду на приписи норм чинного законодавства, які регулюють спірні правовідносини, суд дійшов висновку про необґрунтованість заявлених позовних вимог.
Судові витрати підлягають розподілу відповідно до приписів ст.139 КАС України.
Керуючись ст.ст. 19, 139, 241-247, 250, 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В:
В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_1, АДРЕСА_1, 61184) до Харківської міської ради (код ЄДРПОУ 04059243, пл. Конституції, 7, Харків, 61003), третя особа яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Комунальне підприємство «Харківський метрополітен» (код ЄДРПОУ 04805918, вул. Різдвяна, 29, м. Харків, 61052) про визнання протиправним та нечинним рішення, зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повне судове рішення складено 11.05.2018 року.
Суддя Біленський О.О.