Ухвала суду № 73899268, 11.05.2018, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.05.2018
Номер справи
818/1768/18
Номер документу
73899268
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі

11 травня 2018 р. Справа № 818/1768/18

Суддя Сумського окружного адміністративного суду Шевченко І.Г., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 (40009, АДРЕСА_1) до Департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради (40035, Сумська область, м.Суми, вул.Харківська, буд.35) про визнання дій протиправними, скасування рішення та зобов'язання вчинити дії,-

В С Т А Н О В И В:

07 травня 2018 року позивачка, ОСОБА_1, звернулася до суду з позовною заявою до Департамент соціального захисту населення Сумської міської ради про:

1) визнання дій відповідача щодо відмови у наданні державної соціальної допомоги як малозабезпеченій сім'ї протиправними та скасувати рішення відповідача від 12 березня 2018 року про відмову у наданні державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї;

2) зобов'язання відповідача призначити та виплатити державну соціальну допомогу як малозабезпеченій сім'ї відповідно до ст.3 Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям", починаючи з 01.03.2018 (часу звернення за даною допомогою).

Свої вимоги мотивувала тим, що відповідач протиправно, всупереч Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям" листом від 18.04.2018 відмовив упризначенні допомоги як малозабезпеченій сім'ї на її звернення від 01.03.2018 на підставі, що позивачка три місяці перед зверненням за такою допомогою не працювала та не здійснювала догляду. Зазначає, що вона дійсно у січні 2018 року три дні не була працевлаштована, оскільки звільнена була з попереднього місця роботи 31.12.2017, а працевлаштована на інше місце роботи 05.01.2018, однак це не є підставою для відмови у призначенні соціальної допомоги їй у розумінні ст.7 Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям". У вказаному Законі не зазначено, що працездатна особа має відпрацювати три повні місяці перед зверненням за допомогою як малозабезпеченій сім'ї.

Разом з позовною заявою позивачка подала клопотання про звільнення її від сплати судового збору, яке мотивувала тим, що сама виховує двох неповнолітніх дітей, батько яких ніякої участі у їх вихованні та утриманні не приймає. У їх сім'ї вона є однією працездатною особою, отримує мінімальну заробітну плату, якої ледь вистачає на сплату комунальних послуг та придбання мінімального набору продуктів харчування для родини з трьох осіб. Зазначила, що розмір судового збору за подання позовної заяви для неї є непомірно великим.

Відповідно до частини другої статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Згідно з пунктом 3 частини першої статті 8 Закону України "Про судовий збір" у редакції Закону України від 03 жовтня 2017 року № 2147-VІІІ, який набрав чинності 15 грудня 2017 року (далі - Закон України "Про судовий збір"), враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за умови, якщо предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.

Частиною другою цієї ж статті закріплено, що суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Перевіривши обставини, викладені у поданій заяві, враховуючи, що предметом позову є захист соціальних прав позивачки, яка звернулася до відповідача за призначенням допомоги як малозабезпеченій сім'ї та якій було відмовлено в цьому, вбачається за можливе звільнити позивачку від сплати судового збору.

Позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України, підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі Сумським окружним адміністративним судом відсутні.

Відповідно до п.2 ч.1 ст.263 КАС України суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Таким чином, вбачається розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

На підставі викладеного, керуючись статтями 171, 263, ст. 248, пп.15.5 Розділу VІІ «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України, -

У Х В А Л И В:

1. Звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору за подання до Сумського окружного адміністративного суду позовної заяви до Департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради про визнання дій протиправними, скасування рішення та зобов'язання вчинити дії.

2. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі №818/1768/18 за позовом ОСОБА_1 до Департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради про визнання дій протиправними, скасування рішення та зобов'язання вчинити дії (Номер категорії справи 10.3).

3. Розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження.

4. Згідно з ч.1 ст.261 Кодексу адміністративного судочинства України встановити відповідачу 15-денний строк з дня вручення йому копії ухвали про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі для подання відзиву на позов, доказів, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача.

У вказаний строк зобов'язати відповідача надати документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.

5. Попередити відповідача, що у разі неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов у встановлений судом строк без поважних причин вказане може бути кваліфіковано судом як визнання позову (ч.4 ст. 159 Кодексу адміністративного судочинства України) та відповідно до ч.6 ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вирішить справу за наявними матеріалами.

6. Відповідачу надати до суду у 15-денний строк з дня вручення копії давної ухвали докази, які стали підставою для прийняття оскаржуваного рішення.

7. Повідомити сторони, що всі заяви по суті справи, а також інші заяви, клопотання і заперечення мають відповідати вимогам, визначених Кодексом адміністративного судочинства України.

8. Роз'яснити сторонам, що інформацію по справі, що розглядається, можна отримати в мережі Інтернет на офіційному веб-порталі судової влади України на веб-сторінці http://court.gov.ua/fair/sud1870/.

9. Копію ухвали про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі надіслати сторонам.

10. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена лише з питання порушення правил підсудності шляхом подання апеляційної скарги до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня прийняття ухвали.

Суддя І.Г. Шевченко