Ухвала суду № 73899074, 07.05.2018, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.05.2018
Номер справи
806/8071/13-а
Номер документу
73899074
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

07 травня 2018 року м. Житомир справа № 806/8071/13-a

категорія 10.1

Житомирський окружний адміністративний суд

у складі: судді Романченка Є.Ю.,

розглянувши у письмовому провадженні заяву Овруцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі за позовом Управління Пенсійного фонду України в Овруцькому районі Житомирської області до Великофоснянської сільської ради про стягнення 23745,25 грн,

встановив:

У квітні 2018 року Овруцьке об'єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області звернулося до суду з вказаною заявою, в якій просило замінити боржника у виконавчому листі № 403/14 від 07.02.2014 правонаступником, а саме: Овруцькою міською радою в Житомирській області. Заява мотивована тим, що згідно рішення Овруцької міської ради першої сесії VII скликання від 09.11.2017 № 23 про припинення сільських рад шляхом приєднання до Овруцької міської ради, остання є правонаступником прав та обов'язків сільських рад, які входять до обраної міської об'єднаної територіальної громади.

Представник заявника, представник Овруцької міської ради та представник Управління Державної казначейської служби в Овруцькому районі Житомирської області до суду не прибули, про час, дату та місце судового розгляду були повідомлені. У заяві про заміну сторони виконавчого провадження заявник (стягувач) просив розглянути її без їх участі. Від Управління Державної казначейської служби в Овруцькому районі Житомирської області надійшов лист з проханням розглянути справу без їх участі.

Зважаючи на строки розгляду питання про заміну сторони виконавчого провадження та те, що неприбуття заінтересованих осіб та учасників справи не перешкоджає розгляду заяви, суд вважає за можливе розгляд і вирішення заяви здійснити в письмовому провадженні, відповідно ч. 9 ст. 205, ст.ст. 4, 229 КАС України.

Дослідивши надані матеріали, суд дійшов висновку, що в задоволенні заяви необхідно відмовити, з наступних підстав.

Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 15.01.2014 в справі № 806/8071/13-а позов управління Пенсійного фонду України в Овруцькому районі Житомирської області задоволено, стягнуто з Великофоснянської сільської ради на його користь заборгованість в сумі 23745,25 грн.

На виконання постанови суду та за заявою стягувача 07.02.2014 представнику позивача видано виконавчий лист за № 403/14.

У подальшому виконавчий лист направлений до управління державної казначейської служби України в Овруцькому районі Житомирської області для виконання.

Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, сформованим станом на 20.02.18, підтверджено, що 13 лютого 2018 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань внесено запис про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи - відповідача (боржника).

Отже, відповідач у справі та боржник, указаний у виконавчому листі, вибув.

Частиною першою статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.

Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження (ч. 4 ст. 379 КАС України).

Водночас суд ураховує, що під правонаступництвом слід розуміти заміну однієї зі сторін (стягувача або боржника) з переходом прав та обов'язків від правопопередника до іншої особи (правонаступника), що раніше не брали участі у справі та/чи виконавчому провадженні. Докази такого переходу прав та обов'язків повинні бути надані до суду заінтересованою особою, яка звернулася з заявою в порядку, передбаченому ст. 379 Кодексу адміністративного судочинства України.

Овруцьким об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України в Житомирській області разом із заявою про заміну сторони виконавчого провадження рішення Овруцької міської ради першої сесії VII скликання від 09.11.2017 № 23 про припинення сільських рад шляхом приєднання до Овруцької міської ради та доказів переходу майнових прав та обов'язків Великофоснянської сільської ради до Овруцької міської ради як правонаступника до суду надано не було.

Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань щодо відповідача (боржника) інформації про правонаступника не містить.

З огляду на зазначене, а також ураховуючи ненадання до суду доказів правонаступництва Овруцькою міською радою майнових обов'язків Великофоснянської сільської ради в спірних правовідносинах, суд відмовляє в заміні боржника у виконавчому листі 403/14 від 07.02.2014 правонаступником - Овруцькою міською радою.

Таким чином, заява Овруцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про заміну сторони виконавчого провадження задоволенню не підлягає.

Керуючись статтями 241-243, 248, 379 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ухвалив:

Відмовити у задоволенні заяви Овруцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про заміну сторони виконавчого провадження.

Ухвала набирає законної сили у порядку встановленому статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Є.Ю. Романченко