
Справа № 500/2717/18
Провадження № 3/500/745/18
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 травня 2018 року місто Ізмаїл
Суддя Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області Швець В.М., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з відділу патрульної поліції у м.Ізмаїл УПП в Одеській області, у відношенні
ОСОБА_1, що народився 14 грудня 1953 року, громадянина України, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1,
за ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії АА № 346587, 05.05.2018 р. ОСОБА_1, за адресою: Одеська область, м.Ізмаїл, вул.Чехова, 113, вчинив сварку, в ході якої висловлювався нецензурною лайкою на адресу сусідів, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 173 КУпАП.
Відповідно до вимог ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання, зокрема чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи витребувано необхідні додаткові матеріали.
Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення, матеріали справи, суд вважає, що протокол про адміністративне правопорушення складаний із грубим порушенням вимог ст. 256 КУпАП, у зв’язку з чим у суду немає можливостей розглянути справу по суті.
Так, КУпАП чітко визначає форму і основні елементи змісту протоколу про адміністративне правопорушення. Зокрема, згідно ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначається, в тому числі, відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення) інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 268 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Крім того, ч. 2 ст. 268 КУпАП передбачено, що при розгляді справ про адміністративні правопорушення, в тому числі і за ст. 173 КУпАП, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності є обов’язковою.
ОСОБА_1 до судового засідання працівником відділу патрульної поліції у м.Ізмаїл УПП в Одеській області доставлено не було, у зв’язку з чим, суд позбавлений можливості забезпечити своєчасний розгляд справи відповідно до діючого законодавства.
Окрім того, як випливає з матеріалів справи, документів, які посвідчують особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, не має.
Як вбачається з вимог ч. 2 ст. 277 КУпАП, справи про адміністративні правопорушення, передбачені, зокрема, ст. 173 КУпАП, розглядаються протягом доби.
Приймаючи до уваги те, що присутність притягуваного при розгляді справ цієї категорії є обов’язковою, у суду немає можливості розглянути зазначену справу без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності без порушення чинного процесуального законодавства, зокрема, строків розгляду та прав особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
За наявності зазначених порушень вимог чинного законодавства судом не може бути вирішено питання про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності.
Таким чином, суд, приймаючи до уваги вищевикладені обставини, вважає, що справу про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 слід повернути для належного оформлення.
Таким чином, виходячи з вище зазначеного,
керуючись вимогами п. 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП, суд –
постановив:
Протокол про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, за ст. 173 КУпАП та додані до нього матеріали – направити до відділу патрульної поліції у м.Ізмаїл УПП в Одеській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: ОСОБА_2