Справа № 2а-27252/09/1270
Категорія № 6.13
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«09» грудня 2009 року
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді: Твердохліба Р.С.,
при секретарі: Горпенюк О.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Аквапласт» про стягнення заборгованості по внесках на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, -
ВСТАНОВИВ:
02 листопада 2009 року позивач, УПФУ в Кремінському районі Луганської області, звернувся до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Аквапласт», в якому зазначив, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Аквапласт» зареєстровано як платник внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування зареєстрований в управлінні Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області 19.01.2004 року. Відповідно до п.6 ст.20 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» страхувальники зобов’язані нараховувати, обчислювати і сплачувати у встановлені строки та в повному обсязі страхові внески до Пенсійного фонду України не пізніше, ніж через 20 календарних днів із дня закінчення базового звітного періоду. В порушення вимог законодавства, Товариство з обмеженою відповідальністю «Аквапласт» своєчасно не сплачує страхові внески, що спричинило виникнення заборгованості, яка станом на 28.10.2009 року становить 61374,80 грн. за період з 01.02.2009 року по 31.08.2009 року, яка складається з недоїмки по внескам у сумі 58358,35 грн., фінансової санкції в сумі 2053,65 грн. та пені в розмірі 962,80 грн. У зв’язку з тим, що страхові внески у встановлений Законом термін не сплачені, позивачем на адресу відповідача згідно вимог п.3 ст.6 Закону надіслано вимоги про сплату боргу №Ю-102/5-У від 03.04.2009 року на суму 10652,29 грн., №Ю-102/6-У від 05.05.2009 року на суму 9140,27 грн., №Ю-102/7-У від 04.06.2009 року на суму 7933,67 грн., №Ю-102/8-У від 05.08.2009 року на суму 23067,97 грн., №Ю-102/9-У від 04.09.2009 року на суму 9354,49 грн., №Ю-102/10-У від 05.10.2009 року на суму 4914,47 грн., але в рахунок сплати боргу за вказаними вимогами надійшло лише 24750,00 грн., у зв’язку з чим позивач просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Аквапласт» заборгованість по сплаті внесків у сумі 177237,33 грн.
У ході судового розгляду справи представник позивача уточнив позовні вимоги та просив суд стягнути з ТОВ завод «Аквапласт» заборгованість на користь управління Пенсійного фонду України в Кремінському районі в сумі 61374,80 грн., у тому числі недоїмку по внескам у сумі 58442,85 грн., фінансову санкцію у сумі 1969,15 грн. та пеню в розмірі 962,80 грн.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав уточнені позовні вимоги, надав суду аналогічні уточненій позовній заяві пояснення.
Представник відповідача у судове засідання не з’явився, надав заяву про розгляд справи за його відсутності, в якій додатково зазначив, що заперечень проти позову не має.
Заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Частиною 1 ст.2 Кодексу адміністративного судовчинства встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб’єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Справи за участю управлінь Пенсійного фонду України є адміністративними, оскільки відповідають вимогам пункту 1 частини першої статті 3 КАС стосовно визначення адміністративної справи.
Пункт 4 частини першої статті 17 КАС України визначає, що до компетенції адміністративних судів відносяться спори за зверненнями суб'єкта владних повноважень у випадах, встановлених законом.
Окрім того, такі справи не підпадають під перелік публічно-правових справ, визначених частиною другою статті 17 КАС, на які не поширюється компетенція адміністративних судів.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Спеціальним законом, який визначає визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам є Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».
Відповідно до ч.1 ст. 14 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» страхувальниками відповідно до цього Закону є підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об’єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об’єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи — суб’єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб — суб’єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру.
Частиною 3 ст.15 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» встановлено, що страхувальники набувають статусу платників страхових внесків до Пенсійного фонду з дня взяття їх на облік територіальним органом Пенсійного фонду.
В судовому засіданні встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Аквапласт» зареєстровано як юридична особа Кремінською районною державною адміністрацією Луганської області 14.01.2004 року за №04051520ю0010187 (арк. справи 6) та зареєстровано в управлінні Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області як платник страхових внесків 29.10.2009 року (арк. справи 4).
Згідно з ч. 6 ст.20 Закону страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Для вищезазначених страхувальників - календарний місяць.
Частиною 2 ст.106 передбачено, що суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
В порушення вимог законодавства, Товариство з обмеженою відповідальністю «Аквапласт» своєчасно не сплачує страхові внески, що спричинило виникнення заборгованості, яка станом на 28.10.2009 року становить 61374,80 грн. за період з 01.02.2009 року по 31.08.2009 року.
Відповідно до ч.12 ст.20 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. №1058 страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків. У разі наявності в платника страхових внесків одночасно із зобов’язаннями із сплати податків, інших обов’язкових платежів, передбачених законом, або зобов’язань перед іншими кредиторами, зобов’язання із сплати страхових внесків виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов’язаннями, крім зобов’язань щодо виплати заробітної плати (доходу).
У зв’язку з тим, що страхові внески у встановлений Законом термін не сплачені, позивачем на адресу відповідача згідно вимог п.3 ст.106 Закону надіслано вимоги про сплату боргу №Ю-102/5-У від 03.04.2009 року на суму 10652,29 грн., №Ю-102/6-У від 05.05.2009 року на суму 9140,27 грн., №Ю-102/7-У від 04.06.2009 року на суму 7933,67 грн., №Ю-102/8-У від 05.08.2009 року на суму 23067,97 грн., №Ю-102/9-У від 04.09.2009 року на суму 9354,49 грн., №Ю-102/10-У від 05.10.2009 року на суму 4914,47 грн. (арк. справи 7-13). Але в рахунок сплати боргу за вказаними вимогами надійшло лише 24750,00 грн.
Відповідно до ч.ч. 1, 3 ст. 112 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову повністю або частково, а відповідач — визнати адміністративний позов повністю або частково. Відмова від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову під час підготовчого провадження мають бути викладені в адресованій суду письмовій заяві, яка приєднується до справи. У разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Враховуючи, що уточнені позовні вимоги документально обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи, відповідають чинному законодавству, визнані відповідачем, суд вважає, що адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Аквапласт» про стягнення заборгованості по внесках на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування підлягає задоволенню в повному обсязі.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.14,15,17,20,106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р.№1058, Розділом 2 Порядку нарахування та сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за деякі категорії застрахованих осіб, затвердженого Кабінетом Міністрів України від 25.08.2004 р. №1092 , ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Уточнені позовні вимоги управління Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Аквапласт» про стягнення заборгованості по внесках на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Аквапласт» (р/р26003053713005 ЛФ КБ «Приватбанк», МФО 304795, код 32815410, вул. Дзержинського, 33, м.Кремінна) на користь управління Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області ( пл. Красна, 2, м.Кремінна, р/р25600301744 в ЛОУ ВАТ «Державний ощадбанк», МФО 304665, ід. код 21792519), заборгованість (недоїмку) по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 61374,80 грн. (шістдесят одна тисяча триста сімдесят чотири гривні 80 коп.)
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження.
Повний текст постанови складено та підписано 11 грудня 2009 року.
Суддя