
Код суду 233 № 233/2004/18
П О С Т А Н О В А
04 травня 2018 року Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області в складі: головуючого судді Міросєді А.І., при секретарі Ульянцевій С.А., за участю прокурора Топалової Г.В., особи, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний матеріал, який надійшов з міжрайонного відділу № 4 (м. Бахмут) Управління захисту економіки в Донецькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, яка народилася 03 червня 1969 року у м. Костянтинівка Донецької області, громадянки України, яка має вищу освіту, одруженої, працюючої спеціалістом Управління освіти міської ради м. Костянтинівка Донецької області, зареєстрованої ІНФОРМАЦІЯ_1, за ч.1 ст. 172-6 КУпАП, якій роз’яснені права відповідно до ст.ст. 10, 63 Конституції України та ст.268 КУпАП,-
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1, відповідно до наказу №9п2 від 27.01.2004 року, була призначена на посаду спеціаліста Управління освіти міської ради м. Костянтинівка Донецької області з присвоєнням 13 рангу посадової особи місцевого самоврядування згідно 6 категорії з 28.01.2004 року, згідно пп. «в» п. 1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», вона є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією.
Частиною 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Верховною Радою України 3 березня 2017 року прийнято Закон України № 1975-VІІІ «Про внесення змін до деяких законів України, щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб», який набрав чинності 30 березня 2017 року, відповідно до якого продовжено до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» подають таку декларацію вперше».
Згідно відповіді Національного агентства з питань запобігання корупції від 02.03.2017 № 93-05/4886/17 на запит Департаменту захисту економіки Національної поліції України, щодо роботи «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», співпадає з фактичною датою подання суб'єктами декларування документів до «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».
Відповідно до інформації розміщеної в Єдиному державному реєстрі декларацій - офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gov.ua\search) спеціаліст управління освіти міської ради м. Костянтинівка Донецької області ОСОБА_1, несвоєчасно подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме 15.05.2017 року о 14 год. 34 хв.
У своєму поясненні ОСОБА_1 пояснила, що вона була ознайомлена з вимогами Законів України «Про запобігання корупції», знаходилась на території України, не перебувала на лікарняному або у відпустці, тобто мала фізичну можливість своєчасно, до 01.05.2017 подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період 2016 року. 12.01.2015 року вона була ознайомлена з Законом України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 року №1700-VІІІ, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 №280/97 ВР (зі змінами). Про що поставила свій підпис, та зобов'язалась їх дотримуватись.
На початку березня 2017 року ОСОБА_1 отримала електронний ключ для заповнення щорічної декларації за 2016 рік на сайті НАЗК, через приватний кабінет «ПриватБанку», але у зв'язку з особистою зухвалістю та безвідповідальностю, нею не було подано декларацію у встановлений термін до 01.05.2017 року.
Таким чином, спеціаліст Управління освіти міської ради м. Костянтинівка Донецької області ОСОБА_1, несвоєчасно, без поважних причин подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що є вчиненням правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У судовому засіданні ОСОБА_1 пояснила, що вона була ознайомлена, з вимогами Законів України «Про запобігання корупції», знаходилася на території України, не перебувала на лікарняному або у відпустці, тобто мала фізичну можливість своєчасно, до 01.05.2017 подати декларацію про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за період 2016 року, але у зв'язку з технічними проблемами нею було подано декларацію лише 15 травня 2017 року.
Прокурор обставини, викладені у протоколі про вчинення адміністративного корупційного правопорушення підтримала, зазначивши про наявність в діях ОСОБА_1 ознак корупційного діяння, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Заслухавши думку прокурора, ОСОБА_1, дослідивши надані суду матеріали адміністративного правопорушення, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджена матеріалами справи, зокрема, даними, що містяться в протоколі про адміністративне правопорушення № 338 від 26 квітня 2018 року, який відповідає вимогам ст. 256 КУпАП; письмовими поясненнями ОСОБА_1; копіями документів Управління освіти міської ради м. Костянтинівка Донецької області; копією скриншоту з «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», відповідно до якого ОСОБА_1 опублікувала щорічну декларацію 15 травня 2017 року о 14 годині 34 хвилини.
Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов’язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке Законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Згідно зі ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
У відповідності до ст. 12 Закону України "Про запобігання корупції", Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належить до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти.
Відповідно до роз'яснень Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ щодо притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, пов'язані з корупцією, направленого головам апеляційних судів областей, міст Києва та Севастополя, Апеляційного суду Автономної Республіки Крим за вих.. № 223-943/0/4-17 від 22.05.2017 року, вирішуючи справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, суди повинні керуватися Конституцією України, Конвенцією ООН проти корупції (Нью-Йорк, 31 жовтня 2003 року), Кримінальною конвенцією Ради Європи про боротьбу з корупцією (Страсбург, 27 січня 1999 року), додатковим протоколом до Кримінальної конвенції Ради Європи про боротьбу з корупцією (Страсбург, 15 травня 2003 року), Законом України від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII «Про запобігання корупції»(далі - Закон), Кодексом України про адміністративні правопорушення, іншими нормативно-правовими актами України, а також практикою Європейського суду з прав людини (далі - ЄСПЛ).
Під поважними причинами згідно даного роз'яснення слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв'язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою.
ОСОБА_1 в судовому засіданні не було подано жодного переконливого доказу поважності причин несвоєчасності подачі електронної декларації.
Оцінивши досліджені докази з точки зору належності, допустимості, достовірності, а їх сукупність – з точки зору достатності та взаємозв’язку, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, – несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до ч.3 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією… може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Суд вважає, що часом виявлення правопорушення, пов’язаного з корупцією, яке інкримінується ОСОБА_1, є дата зібрання всіх матеріалів перевірки та складання адміністративного протоколу, тобто 26 квітня 2018 року.
Отже тримісячний строк, протягом якого на ОСОБА_1 може бути накладено адміністративне стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, суд рахує саме з 26 квітня 2018 року.
Дотримуючись вимог ст. 33 КУпАП, при визначенні ОСОБА_1 виду адміністративного стягнення, враховуючи особу правопорушника, характер вчиненого нею адміністративного правопорушення, оцінивши докази, суд вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Згідно із ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
З урахуванням положень п. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 352,40 грн.
Керуючись ст.ст. 27, 33, 40-1, 172-6 ч. 1, 283 КУпАП, -
п о с т а н о в и в :
Визнати ОСОБА_1, яка народилася 03 червня 1969 року у м. Костянтинівка Донецької області, винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п’ятдесят ) гривень 00 копійок.
Штраф слід перерахувати на р/р 31111106700058, отримувач – Костянтинівське УК/м. Костянтинівка/21081100, код за ЄДРПОУ – 37890775, МФО – 834016, банк – ГУДКСУ у Донецькій області.
Стягнути з ОСОБА_1, яка народилася 03 червня 1969 року у м. Костянтинівка Донецької області, судовий збір в дохід держави у розмірі 352 (триста п’ятдесят дві) грн. 40 коп. шляхом перерахування на розрахунковий рахунок 31215206700058, отримувач – Костянтин. УК/ м. Костянтинівка/22030001, код ЄДРПОУ – 37890775, банк отримувача ГУДКСУ у Донецькій області МФО – 834016, код класифікації і доходів бюджету - 22030001, призначення платежу – “Судовий збір Костянтинівський міськрайонний суд”, символ звітності – 206.
На постанову може бути подана апеляційна скарга особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, також прокурором у випадках, передбачених частиною п’ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до апеляційного суду Донецької області через Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги та може бути пред’явлена до примусового виконання протягом трьох місяців після набрання нею законної сили.
Суддя: