Справа № 2-а-6932/09/1170
Категорія 6.14
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 грудня 2009 року Кіровоградський окружний адміністративний суд
у складі: головуючого – судді Ясенової Т.І.
при секретарі – Турік Л.С.
за участю:
представників позивача: прокурора: участі не приймав;
ОСОБА_1, ОСОБА_2
відповідача: участі не приймав
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Кіровограді справу за адміністративним позовом прокурора м.Олександрії Кіровоградської області в інтересах держави, в особі Олександрійського міськрайонного центру зайнятості до суб’єкта підприємницької діяльності – фізичної особи ОСОБА_3 про стягнення суми штрафу,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 заборгованість по внескам на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття у розмірі 1575 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що, на порушення ст.17, 35 Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, відповідачем не сплачувались, в повному обсязі, страхові внески на випадок безробіття. У зв’язку з чим Олександрійським міськрайонним центром зайнятості прийнято рішення №26 від 02.06.2009р. про стягнення з відповідача простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, у тому числі, штрафу в сумі 1575 та пені у розмірі 01 грн. 62 коп.
На час подання позову до суду відповідачем частково погашено заборгованість у розмірі 01 грн. 62 коп. Таким чином за фізичною особою - підприємцем ОСОБА_3 рахується заборгованість по сплаті штрафу в сумі 1575 грн.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі із зазначених підстав.
Прокурор в судове засідання не з’явився, подав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності, зазначивши, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з’явився, про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином, що підтверджується відмітками в рекомендованих повідомленнях про вручення поштового відправлення. Причини неявки суду не повідомив, правом подання письмових заперечень по суті позовних вимог не скористався.
Зважаючи на викладене, а також на те, що в справі є достатні матеріали, які свідчать про права та взаємовідносини сторін, суд визнав можливим розгляд справи у відсутності прокурора та відповідача.
Суд, вислухавши доводи представника позивача, дослідивши письмові докази, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступних підстав.
З матеріалів справи вбачається, що підставою звернення прокурора м.Олександрії Кіровоградської області з позовом до суду стало порушення інтересів держави, в особі Олександрійського міськрайонного центру зайнятості, які полягають в недоотриманні коштів відповідним бюджетом.
Відповідно до ст.8 Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” від 02.03.2000р. №1533-III (далі за текстом – Закон №1533-III) Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття створений для управління страхування на випадок безробіття, провадження збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, здійснення інших функцій.
Згідно ст.12 Закону №1533-III районний центр зайнятості є робочим органом виконавчої дирекції Фонду, уповноважений вести реєстрацію платників страхових внесків, проводити збір страхових внесків, контролювати правильність нарахування та своєчасність їх нарахування, представляти інтереси Фонду в судових та інших органах.
Судом встановлено, що фізичну особу - підприємця ОСОБА_3, згідно його заяви від 02.04.2007р. (а.с. 12) зареєстровано в Олександрійському міськрайонному центрі зайнятості, як платника страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Відповідно до пп.7.1 п.7 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої Наказом Мінпраці, від 18.12.2000р. №339 (далі за текстом – Інструкція №339) контроль за правильним нарахуванням, своєчасним і повним перерахуванням та надходженням страхових внесків здійснюється центрами зайнятості шляхом проведення планових перевірок.
Перевірці підлягають документи за поточний і минулі роки, тобто з моменту проведення попередньої перевірки або з дати набуття статусу платника страхових внесків (якщо перевірка проводиться вперше).
Відповідно до акту Олександрійського міськрайонного центру зайнятості щодо перевірки правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування та надходження страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття №449 від 28.05.2009р. перевіркою встановлено, що відповідачем за період з 02.04.2007р. по 27.05.2009р. не сплачено в повносу обсязі страхові внески на випадок безробіття та приховано суми виплат, на які нараховуються страхові внески, в результаті чого відповідачу було нараховано пеню у розмірі 01 грн. 62 коп. та штраф за приховані суми виплат, на які нараховуються страхові внески в сумі 1575 грн. (а.с. 13-16).
На підставі акту перевірки №449 від 28.05.2009р. Олександрійським міськрайонним центром зайнятості прийнято рішення №26 від 02.06.2009р. про стягнення з відповідача пені у розмірі 01 грн. 62 коп. та штрафу за приховані суми виплат, на які нараховуються страхові внески в сумі 1575 грн. (а.с. 17), копію якого відповідачем отримано 03.06.2009р., про що свідчить особистий підпис ОСОБА_3
Судом встановлено, що відповідачем сплачено до Олександрійського міськрайонного центру зайнятості суму пені у розмірі 01 грн. 62 коп.
Таким чином, станом на 20.07.2009р. заборгованість відповідача по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття становила 1575 грн.
Відповідно до п.2 ч.2 ст.35 Закону №1533-III роботодавець, як страхувальник зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески.
Згідно ч.3 ст.17 Закону №1533-III роботодавці та застраховані особи сплачують страхові внески один раз на місяць в день одержання в установах банків коштів на оплату праці.
Відповідно до ст.38 Закону №1533-III у разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню. Відповідно до п.2 ст.19 Закону України „Про зайнятість населення” державна служба зайнятості має право стягувати з підприємств, установ та організацій всіх форм власності суми прихованих або знижених обов’язкових зборів і недоїмок до державного фонду зайнятості населення, правонаступником якого з 01.01.2001р. є Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку, що нарахування фізичній особі - підприємцю ОСОБА_3 суми штрафу за приховані суми виплат, на які нараховуються страхові внески в сумі 1575 грн. є обґрунтованим та нарахованим Олександрійським міськрайонним центром зайнятості з дотриманням вимог чинного законодавства.
Зважаючи на встановлені судом обставини справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Відповідно до п.34 ст.4 Декрету Кабінету Міністрів України від 21.03.1991р. №7-93 „Про державне мито” Олександрійський міськрайонний центр зайнятості звільняється від сплати державного мита.
Згідно ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Зважаючи на викладене, судові витрати підлягають компенсації за рахунок Державного бюджету України.
Керуючись ст.ст. 86, 94, 159-163, 167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з суб’єкта підприємницької діяльності – фізичної особи ОСОБА_3 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1) на користь держави, в особі Олександрійського міськрайонного центру зайнятості (п/р: 37176975900006, одержувач: Олександрійський МРЦЗ, код одержувача: 23095859, банк одержувача: ГУДКУ у Кіровоградській області, МФО: 823016) штраф у розмірі 1575 грн. (одна тисяча п’ятсот сімдесят п’ять).
Судові витрати компенсувати за рахунок Державного бюджету України.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України – з дня складення в повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови виготовлено та підписано – 30.12.2009р.
Суддя Т.І. Ясенова