Рішення № 73874559, 04.05.2018, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.05.2018
Номер справи
819/355/18
Номер документу
73874559
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 819/355/18

04 травня 2018 рокум. ТернопільТернопільський окружний адміністративний суд, у складі:

головуючого судді Мартиць О.І.

за участю: секретаря судового засідання Риндюк В.Т.

представника позивача Федорів Т.М.,

представника відповідача Покотила Ю.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Головного управління ДФС у Тернопільській області до фермерського господарства "Золотий Жайвір" про зупинення видаткових операцій, -

ВСТАНОВИВ:

Головне управління ДФС у Тернопільській області звернулось до Тернопільського окружного адміністративного суду з позовом до фермерського господарства "Золотий жайвір", у якому просить зупинити видаткові операції фермерського господарства "Золотий жайвір" (надалі - ФГ "Золотий жайвір") шляхом накладення арешту на кошти платника податків на рахунках у банках та інших фінансових установах, крім операцій з виплати заробітної плати та сплати податків, зборів, єдиного внеску, а також визначених контролюючим органом грошових зобов'язань платника податків, погашення податкового боргу.

В обґрунтування своїх вимог позивач зазначає, що посадові особи платника податків ФГ "Золотий жайвір", отримуючи повідомлення про проведення документальної планової перевірки, передбаченої в плані-графіку на 3 квартал 2017 року із зазначенням дати початку перевірки та вимогою надати посадовим особам контролюючого органу у повному обсязі всі документи, що належать до предмету перевірки, як це передбачено пунктом 85.2 статті 85 Податкового кодексу України (надалі - ПК України), свідомо уникають від проведення документальної планової перевірки шляхом відсутності посадових осіб за місцезнаходженням юридичної особи на дату початку перевірки чи шляхом не допуску до проведенням перевірки за наявності законних підстав для її проведення, чим порушують вимоги абзацу шостого пункту 81.1 статті 81 ПК України, якою передбачено, що відмова платника податків та/або посадових (службових) осіб платника податків (його представників або осіб, які фактично проводять розрахункові операції) від допуску до перевірки на інших підставах, ніж визначені в абзаці п'ятому цього пункту, не дозволяється.

Відповідно до підпункту 94.2.3 пункту 94.2 статті 94 ПК України, арешт майна може бути застосовано, якщо з'ясовується одна з таких обставин: платник податків відмовляється від проведення документальної перевірки за наявності законних підстав для її проведення або від допуску посадових осіб органу державної податкової служби.

Разом з тим, згідно з підпунктом 94.6.2 пункту 94.6 статті 94 ПК України, арешт коштів на рахунку платника податків здійснюється виключно на підставі рішення суду шляхом звернення контролюючого органу до суду. У зв'язку з викладеним, податковий орган змушений був звернутись до суду з даним адміністративним позовом.

Ухвалою судді Тернопільського окружного адміністративного суду від 05.03.2018 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін та призначено у справі судове засідання на 22.03.2018 о 11:30. 22.03.2018 ухвалою суду розгляд справи відкладено на 24.04.2018 о 11:00 за заявою представника відповідача.

Ухвалою Тернопільського окружного адміністративного суду від 23.03.2018 провадження в адміністративній справі №819/355/18 за позовом Головного управління ДФС у Тернопільській області до фермерського господарства "Золотий Жайвір" про накладення арешту на кошти шляхом зупинення видаткових операцій зупинено до вирішення питання про відвід судді. Передано вирішення питання про відвід судді згідно вимог частини четвертої статті 40 Кодексу адміністративного судочинства України.

26.03.2018 ухвалою Тернопільського окружного адміністративного суду в складі судді Баранюка А.З. у задоволенні заяви представника фермерського господарства "Золотий Жайвір" про відвід головуючої судді Мартиць О.І. у адміністративній справі №819/355/18 за позовом Головного управління ДФС у Тернопільській області до фермерського господарства "Золотий Жайвір" про накладення арешту на кошти шляхом зупинення видаткових операцій - відмовлено.

Ухвалою суду від 11.04.2018 поновлено провадження в адміністративній справі №819/355/18 за позовною заявою Головного управління ДФС у Тернопільській області до фермерського господарства "Золотий Жайвір" про накладення арешту на кошти шляхом зупинення видаткових операцій. Призначено справу до судового розгляду на 24.04.2018 о 11:00 год. в приміщенні Тернопільського окружного адміністративного суду за адресою м. Тернопіль, вул. Кн. Острозького, 20.

24.04.2018 розгляд справи відкладено на 04.05.2018 о 11:00.

В судовому засіданні 04.05.2018 представник позивача позовні вимоги підтримала з мотивів, викладених у позовній заяві та відповіді на відзив.(арк.спр.120) Просила позов задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні 04.05.2018 проти позову заперечив, свою позицію виклав у відзиві на позов від 23.03.2018 (арк.спр.69-74) та запереченнях від 02.05.2018 (арк.спр.129-132), просив суд відмовити в задоволенні позову. В обґрунтування відзиву на позов та заперечень представник відповідача, зокрема, зазначив, що законні підстави для проведення документальної планової перевірки фермерського господарства "Золотий жайвір" контролюючими органами у 2018 році відсутні, наказ №422 від 21.02.2018 про призначення перевірки винесено з численними порушеннями норм податкового законодавства, направлення на перевірку, службові посвідчення осіб, які зазначені в цих направленнях, а також копія наказу про проведення перевірки, платнику податків пред'явлені не були. Крім того, стверджує, що голова фермерського господарства "Золотий жайвір" Дацків В.П. 21.02.2018 не відмовлявся від отримання копії наказу на перевірку та від допуску посадових осіб податкового органу до перевірки, оскільки перебував у слідчому відділенні Підволочиського ВП ГУНП в Тернопільській області на допиті в якості свідка, що підтверджується повісткою про виклик від 13.02.2018, а також витягом із журналу обліку доставлених, відвідувачів та запрошених до Підволочиського ВП ГУНП в Тернопільській області. З урахуванням наведеного, представник відповідача вважає, що підстави для накладення арешту на рахунки фермерського господарства "Золотий жайвір" відсутні, а позов не підлягає задоволенню.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення учасників справи, повно і всебічно з'ясувавши обставини справи, оцінивши подані докази у їх сукупності, на підставі чинного законодавства, суд дійшов висновку, що позов обґрунтований та підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Судом встановлено, що 12.07.2017 Головним управлінням ДФС у Тернопільській області видано наказ №1238 "Про проведення документальної планової перевірки", яким визначено провести з 31.07.2017 документальну планову виїзну перевірку фермерського господарства "Золотий жайвір" (ЄДРПОУ 35578504) за період з 01.04.2014 по 31.03.2017 тривалістю 10 робочих днів (арк.спр.13). Підставою для призначення вказаної перевірки стало включення фермерського господарства "Золотий Жайвір" до плану-графіку проведення документальних планових виїзних перевірок суб'єктів господарювання на 3-й квартал 2017 року (арк.спр.12). Копію наказу від 12.07.2017 №1238 та письмове повідомлення №198 із зазначенням дати початку проведення перевірки - 31.07.2017 надіслано позивачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення та отримано представником платника податку 19.07.2017.

Посадовими особами Головного управління ДФС у Тернопільській області на виконання вимог наказу Головного управління ДФС у Тернопільській області від 12.07.2017 №1238 та на підставі направлень на перевірку від 28.07.2017 №2194, №2195, №2196 та №2197.(арк.спр.14-17) 31.07.2017 здійснено виїзд за місцем здійснення господарської діяльності фермерського господарства "Золотий Жайвір" в с. Городниця, Підволочиського району. Тернопільської області з метою приступити до проведення документальної перевірки.

За наслідками виїзду встановлено відсутність посадових осіб фермерського господарства "Золотий Жайвір" за юридичною адресою, про що працівниками контролюючого органу складено акт неможливості проведення планової виїзної перевірки фермерського господарства "Золотий Жайвір" у зв'язку з відсутністю посадових осіб за юридичною адресою від 31.07.2017 №5053/19-00-14-01/35578504 (арк.спр.18) та передано оперативному підрозділу Головного управління ДФС у Тернопільській області запит на розшук відповідних осіб.(арк.спр.19)

У зв'язку із усуненням причин, що слугували підставою несвоєчасного проведення перевірки, Головним управлінням ДФС у Тернопільській області видано наказ від 09.08.2017 №1466 "Про проведення документальної планової виїзної перевірки" (арк.спр.22) та 10.08.2017 працівники Головного управління ДФС у Тернопільській області на підставі направлень на перевірку від 09.08.2017 №2316, №2317, №2318, та №2319 (арк.спр.23-26) здійснили виїзд на адресу фермерського господарства "Золотий Жайвір" (с. Городниця, Підволочиський район, Тернопільська область) з метою вручення вищевказаного наказу №1466 від 09.08.2017, проте посадових осіб контролюючого органу не було допущено до проведення перевірки, про що складено акт відмови від допуску до проведення документальної виїзної перевірки фермерського господарства "Золотий Жайвір" (код ЄДРПОУ 35578504) від 10.08.2017 №5219/19-00-14-01/35578504 (арк.спр.27) та акт відмови від отримання наказу та ознайомлення з направленнями на перевірку фермерського господарства "Золотий Жайвір" (код ЄДРПОУ 35578504) від 10.08.2017 №5220/19-00-14-01/35578504.(арк.спр.28)

З огляду на наведені обставини, Головним управлінням ДФС у Тернопільській області 16.08.2017 прийнято рішення про застосування умовного адміністративного арешту майна фермерського господарства "Золотий Жайвір", обґрунтованість якого підтверджена постановою Тернопільського окружного адміністративного суду від 19.08.2017 в справі за №819/1357/17.

Крім того, постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 03.04.2018 у справі №876/1100/18 скасовано рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 21.12.2017 у справі №819/1775/17, яким позов фермерського господарства "Золотий Жайвір" до Головного управління ДФС у Тернопільській області про скасування наказу задоволено і наказ заступника начальника Головного управління ДФС у Тернопільській області Лопатинської Н.М. №1466 від 09.08.2017 "Про проведення документальної планової виїзної перевірки" визнано протиправним та скасовано, та ухвалено нове рішення. В задоволенні позову фермерського господарства "Золотий Жайвір" до Головного управління ДФС у Тернопільській області про визнання протиправним та скасування наказу - відмовлено повністю.

З метою проведення документальної планової перевірки передбаченої в плані-графіку на 3-й квартал 2017 року, Головне управління ДФС у Тернопільській області листом від 11.09.2017 за №5579/10/19-00-14-01-13/12928 звернулося до фермерського господарства "Золотий Жайвір" щодо інформування контролюючого органу про дату допуску посадових осіб контролюючого органу для проведення документальної планової перевірки.(арк.спр.29-30) Листом від 29.09.2017 фермерське господарство "Золотий Жайвір" повідомило, що за наявності законних підстав для цього та у випадку пред'явлення належним чином оформлених документів, якими буде передбачено право на проведення такої перевірки, посадовими особами фермерського господарства "Золотий Жайвір" буде допущено уповноважених посадових осіб контролюючого органу для проведення документальної перевірки.

27.10.2017 Головним управлінням ДФС у Тернопільській області видано наказ №2150 "Про проведення документальної планової виїзної перевірки", яким визначено провести з 31.10.2017 документальну планову виїзну перевірку фермерського господарства "Золотий Жайвір" (код ЄДРПОУ 35578504) за період з 01.04.2014 по 31.03.2017 тривалістю 10 робочих днів.(арк.спр.32)

Підставами для прийняття наказу зазначено план-графік проведення документальних планових виїзних перевірок суб'єктів господарювання на третій квартал 2017 року та службова записка начальника управління аудиту ГУ ДФС у Тернопільській області від 27.10.2017 № 189/19-00-14-01-15. Проте, при здійсненні виїзду на підставі направлень на перевірку від 31.10.2017 №3722, №3723, №3724, №3725 (арк.спр.33-36) за місцем здійснення господарської діяльності фермерського господарства "Золотий Жайвір" в с. Городниця, Підволочиського району, Тернопільської області для вручення даного наказу, посадовими особами контролюючого органу, встановлено відсутність посадових осіб фермерського господарства "Золотий Жайвір" за юридичною адресою, про що складено акт не встановлення місцезнаходження платника податків від 31.10.2017 №6842/19-00-14-01/35578504.(арк.спр.37)

З метою проведення документальної планової перевірки передбаченої в плані-графіку на 3-й квартал 2017 року, Головним управлінням ДФС у Тернопільській області видано наказ від 15.11.2017 №2273 "Про проведення документальної планової виїзної перевірки", яким визначено провести з 04.12.2017 документальну планову виїзну перевірку фермерського господарства "Золотий Жайвір" (код ЄДРПОУ 35578504) за період з 01.04.2014 по 31.03.2017 тривалістю 10 робочих днів.(арк.спр.39) 21.11.2017 Головним управлінням ДФС у Тернопільській області надіслано платнику рекомендованим листом з повідомленням про вручення повідомлення №324 про початок перевірки з 04.12.2017 та копію наказу від 15.11.2017 №2273 "Про проведення документальної планової виїзної перевірки".

З метою приступити до проведення документальної виїзної перевірки посадовими особами контролюючого органу 04.12.2017 на підставі направлень на перевірку від 17.11.2017 №3866, №3867, №3868, №3869 (арк.спр.40-43) здійснено виїзд за місцем здійснення господарської діяльності фермерського господарства "Золотий Жайвір" в с. Городниця. Підволочиського району, Тернопільської області, за наслідками якого встановлено відсутність посадових осіб фермерського господарства "Золотий Жайвір" за юридичною адресою, про що складено акт від 04.12.2017 за №7423/19-00-14-01/35578504.(арк.спр.44)

04.01.2018 Головним управлінням ДФС у Тернопільській області видано наказ №17 "Про проведення документальної планової виїзної перевірки", яким визначено провести з 15.01.2018 документальну планову виїзну перевірку фермерського господарства "Золотий Жайвір" (код ЄДРПОУ 35578504) за період з 01.04.2014 по 31.03.2017 тривалістю 10 робочих днів (арк.спр.47). 04.01.2018 Головним управлінням ДФС у Тернопільській області надіслано платнику рекомендованим листом (з повідомленням про вручення) повідомлення №3357 про початок перевірки з 15.01.2018 та копію наказу від 04.01.2018 №17 "Про проведення документальної планової виїзної перевірки". 15.01.2018 посадовими особами ГУ ДФС у Тернопільській області здійснено виїзд на адресу фермерського господарства "Золотий жайвір" в с. Городниця. Підволочиського району, Тернопільської області з метою проведення планової перевірки. Однак, знову встановлено відсутність посадових осіб фермерського господарства "Золотий жайвір" за юридичною адресою, про що складено акт від 15.01.2018 за №187/19-00-14-01/35578504 та передано оперативному підрозділу ГУ ДФС у Тернопільській області запит на розшук посадових осіб відповідача.(арк.спр.49)

Так, відповідно до листа в. о. начальника ОУ ГУ ДФС у Тернопільській області підполковника податкової міліції Дурняка О.П. від 21.02.2018 № 17/19-00-21-03 за результатами проведених оперативним управлінням заходів встановлено, що Дацків Василь Павлович, який є керівником та головним бухгалтером фермерського господарства "Золотий жайвір", 21.02.2018 буде знаходитися в Підволочиському відділі поліції ГУ НПУ у Тернопільській області. Враховуючи наведене, посадовими особами Головного управління ДФС у Тернопільській області 21.02.2018 о 16.00 год. здійснено виїзд в смт. Підволочиськ з метою ознайомлення посадових осіб фермерського господарства "Золотий жайвір" з наказом №422 від 21.02.2018 "Про проведення документальної планової виїзної перевірки", яким визначено провести документальну планову виїзну перевірку фермерського господарства "Золотий Жайвір" (код ЄДРПОУ 35578504) за період з 01.02.2015 по 31.03.2017 тривалістю 10 робочих днів, починаючи з 21.02.2018 (арк.спр.51). Проте голова фермерського господарства "Золотий жайвір" Дацків Василь Павлович відмовився від отримання наказу №422 від 21.02.2018 та від проведення перевірки, визначеної у даному наказі. Посадовими особами Головного управління ДФС у Тернопільській області складено акт відмови від отримання наказу та ознайомлення з направленнями на перевірку фермерського господарства "Золотий жайвір" від 21.02.2018 №1024/19-00-14-1/35578504 (арк.спр.52) та акт відмови від допуску до проведення документальної планової виїзної перевірки фермерського господарства "Золотий жайвір" від 21.02.2018 №1050/19-00-14-01/35578504.(арк.спр.53)

Зважаючи на викладене та враховуючи вимоги підпункту 94.2.3 пункту 94.2 статті 94 ПК України, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

Даючи оцінку спірним правовідносин суд застосовує наступні правові норми.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до пункту 75.1 статті 75 ПК України, органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки, підстави та порядок проведення яких встановлено статтями 77, 81 Податкового кодексу України.

Підпунктом 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 ПК України встановлено, що документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.

Документальна планова перевірка проводиться відповідно до плану-графіка перевірок.

Документальною виїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться за місцезнаходженням платника податків чи місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така перевірка.

Особливості проведення документальної планової виїзної перевірки визначені статтею 77 Кодексу.

Так, відповідно до пункту 77.1 статті 77 ПК України документальна планова перевірка повинна бути передбачена у плані-графіку проведення планових документальних перевірок.

План-графік документальних планових перевірок на поточний рік оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, до 25 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки.

Згідно з пунктом 77.2 статті 77 ПК України до плану-графіка проведення документальних планових перевірок відбираються платники податків, які мають ризик щодо несплати податків та зборів, невиконання іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи.

Періодичність проведення документальних планових перевірок платників податків визначається залежно від ступеня ризику в діяльності таких платників податків, який поділяється на високий, середній та незначний. Платники податків з незначним ступенем ризику включаються до плану-графіка не частіше, ніж раз на три календарних роки, середнім - не частіше ніж раз на два календарних роки, високим - не частіше одного разу на календарний рік.

Порядок формування та затвердження плану-графіка, перелік ризиків та їх поділ за ступенями встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Пунктом 77.4 статті 77 ПК України встановлено, що про проведення документальної планової перевірки керівником контролюючого органу приймається рішення, яке оформлюється наказом.

Право на проведення документальної планової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення зазначеної перевірки вручено під розписку або надіслано рекомендованим листом з повідомленням про вручення копію наказу про проведення документальної планової перевірки та письмове повідомлення із зазначенням дати початку проведення такої перевірки.

Пунктом 81.1 статті 81 ПК України передбачено, що посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки, фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим Кодексом, та за умови пред'явлення або надіслання у випадках, визначених цим Кодексом, таких документів:

направлення на проведення такої перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, найменування та реквізити суб'єкта (прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) або об'єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посада та прізвище посадової (службової) особи, яка проводитиме перевірку. Направлення на перевірку у такому випадку є дійсним за наявності підпису керівника контролюючого органу або його заступника, що скріплений печаткою контролюючого органу;

копії наказу про проведення перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, найменування та реквізити суб'єкта (прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) та у разі проведення перевірки в іншому місці - адреса об'єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична перевірка), підстави для проведення перевірки, визначені цим Кодексом, дата початку і тривалість перевірки, період діяльності, який буде перевірятися. Наказ про проведення перевірки є дійсним за наявності підпису керівника контролюючого органу або його заступника та скріплення печаткою контролюючого органу;

службового посвідчення осіб, які зазначені в направленні на проведення перевірки. Непред'явлення або не надіслання у випадках, визначених цим Кодексом, платнику податків (його посадовим (службовим) особам або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції) цих документів або пред'явлення зазначених документів, що оформлені з порушенням вимог, встановлених цим пунктом, є підставою для недопущення посадових (службових) осіб контролюючого органу до проведення документальної виїзної або фактичної перевірки.

Відмова платника податків та/або посадових (службових) осіб платника податків (його представників або осіб, які фактично проводять розрахункові операції) від допуску до перевірки на інших підставах, ніж визначені в абзаці п'ятому цього пункту, не дозволяється.

У разі відмови платника податків та/або посадових (службових) осіб платника податків (його представників або осіб, які фактично проводять розрахункові операції) у допуску посадових (службових) осіб контролюючого органу до проведення перевірки складається акт, який засвідчує факт відмови. (пункт 81.2 статті 82 ПК України)

Підпунктом 94.2.3 пункту 94.2 статті 94 ПК України передбачено, що арешт майна може бути застосовано, якщо з'ясовується одна з таких обставин: платник податків відмовляється від проведення документальної або фактичної перевірки за наявності законних підстав для її проведення або від допуску посадових осіб контролюючого органу.

При цьому, згідно з підпунктом 94.6.2 пункту 94.6 статті 94 ПК України, арешт коштів на рахунку платника податків здійснюється виключно на підставі рішення суду шляхом звернення контролюючого органу до суду.

В свою чергу відповідно до підпункту 20.1.31 пункту 20.1 статті 20 ПК України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо зупинення видаткових операцій платника податків на рахунках такого платника податків у банках та інших фінансових установах (крім операцій з видачі заробітної плати та сплати податків, зборів, єдиного внеску, а також визначених контролюючим органом грошових зобов'язань платника податків, погашення податкового боргу), у тому числі при недопущенні посадових осіб контролюючих органів до обстеження територій та приміщень.

Таким чином, оскільки відповідач - фермерське господарство "Золотий жайвір", як платник податків, відмовився від проведення документальної планової виїзної перевірки за наявності законних підстав для її проведення та від допуску посадових осіб контролюючого органу, позовні вимоги підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Зупинити видаткові операції фермерського господарства "Золотий жайвір" (47854, Тернопільська область, Підволочиський район, село Городниця, код ЄДРПОУ 35578504) шляхом накладення арешту на кошти платника податків на рахунках у банках та інших фінансових установах, крім операцій з виплати заробітної плати та сплати податків, зборів, єдиного внеску, а також визначених контролюючим органом грошових зобов'язань платника податків, погашення податкового боргу.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне судове рішення складено 10 травня 2018 року.

Головуючий суддя Мартиць О.І.

копія вірна:

Суддя Мартиць О.І.