
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
03 травня 2018 року 12 год. 45 хв.Справа № 808/461/18 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Лазаренка М.С., розглянувши за правилами загального позовного провадження адміністративну справу за позовною заявою Приватного акціонерного товариства «Судноплавна компанія «Укррічфлот» в особі Філії Приватного акціонерного товариства «Судноплавна компанія «Укррічфлот» «Запорізький річковий порт» (69006, м. Запоріжжя, вул. Парковий бульвар, 1-А) до Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області (69095, м. Запоріжжя, вул. Українська, 50) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
Приватне акціонерне товариство «Судноплавна компанія «Укррічфлот» в особі Філії Приватного акціонерного товариства «Судноплавна компанія «Укррічфлот» «Запорізький річковий порт» (далі - позивач) звернулось до Запорізького окружного адміністративного суду із позовом до Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області (далі - відповідач), в якому позивач просив суд визнати протиправною бездіяльність відповідача, яка полягає у ненаданні відповіді на запит «Про надання інформації» директора філії «Запорізький річковий порт» АСК «Укррічфлот» ОСОБА_1 від 21.12.2017 №06-12/137;
зобов'язати відповідача розглянути та надати належну та повну відповідь на запит «Про надання інформації» директора філії «Запорізький річковий порт» АСК «Укррічфлот» ОСОБА_1 від 21.12.2017 №06-12/137.
Заявою від 13.03.2018 позивачем змінено предмет позову, та викладено позовні вимоги у наступній редакції:
визнати протиправними дії відповідача щодо надання несвоєчасної, неповної відповіді на запит «Про надання інформації» директора філії «Запорізький річковий порт» АСК «Укррічфлот» ОСОБА_1 від 21.12.2017 № 06-12/137; зобов'язати відповідача розглянути та надати запитувану директором філії «Запорізький річковий порт» АСК «Укррічфлот» ОСОБА_1 у запиті від 21.12.2017 № 06-12/137 інформацію в розрізі по кожній окремій (із чотирнадцяти зазначених у запиті) земельній ділянці, станом на 2016 рік та 2017 рік відносно: розрахунку значення коефіцієнту місце розташування Км2 з поясненням щодо застосування саме цієї економіко-планувальної зони по окремим земельним ділянкам, розташованим у різних районах міста Запоріжжя; розрахунку значення коефіцієнтів впливу локальних факторів КмЗ з поясненням щодо застосування саме цих коефіцієнтів до певної земельної ділянки; розрахунку значення коефіцієнта функціонального використання Кф з поясненням щодо застосування саме цього коефіцієнту до певної земельної ділянки; можливість застосування коефіцієнта функціонального використання для земель, які орендуються Портом з показником Кф=0,5; надати інформацію, щодо причин застосування в 2016 році та в 2017 році коефіцієнтів Км2 та КмЗ до однакових земельних ділянок.
Судом прийнято до розгляду змінені позовні вимоги.
В обґрунтування позовних вимог позивач вказує, що Приватне акціонерне товариство «Судноплавна компанія «Укррічфлот» в особі Філії Приватного акціонерного товариства «Судноплавна компанія «Укррічфлот» «Запорізький річковий порт» як користувач 14-ти земельних ділянок для отримання публічної інформації та з метою оптимізації орендної плати за земельні ділянки звернулось до відповідача як розпорядника інформації в сфері земельних відносин із запитом про надання публічної інформації. Проте, відповідачем надано відповідь від 20.02.2018 з пропуском передбаченого законом терміну, крім того відповідь є неповною. А тому вважає дії з її складання неправомірними і просить суд зобов'язати відповідача надати повну відповідь по кожному з пунктів, викладених у запиті.
Ухвалою суду від 12.02.2018 відкрито спрощене позовне провадження в адміністративній справі №808/461/18 за позовом Приватного акціонерного товариства «Судноплавна компанія «Укррічфлот» в особі Філії Приватного акціонерного товариства «Судноплавна компанія «Укррічфлот» «Запорізький річковий порт» до Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії. Призначено судове засідання на 05 березня 2018 року.
Ухвалою суду від 05.03.2018 відкладено розгляд адміністративної справи №808/461/18 та призначено наступне судове засідання на 13 березня 2018 року.
Ухвалою суду від 13.03.2018 розгляд адміністративної справи №808/461/18 за позовною заявою Приватного акціонерного товариства «Судноплавна компанія «Укррічфлот» в особі Філії Приватного акціонерного товариства «Судноплавна компанія «Укррічфлот» «Запорізький річковий порт» до Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії продовжено за правилами загального позовного провадження. Призначено підготовче судове засідання на 19 березня 2018 року.
Ухвалою суду від 19.03.2018 відкладено розгляд адміністративної справи №808/461/18 та призначено наступне підготовче судове засідання на 23 квітня 2018 року.
Ухвалою суду від 23.04.2018 закрито підготовче провадження у справі за позовом Приватного акціонерного товариства «Судноплавна компанія «Укррічфлот» в особі Філії Приватного акціонерного товариства «Судноплавна компанія «Укррічфлот» «Запорізький річковий порт» до Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії. Призначено справу до судового розгляду по суті на 03 травня 2018 року.
Під час розгляду справи позивач підтримав позовні вимоги, просив суд їх задовольнити.
Відповідач в проти позову заперечив, подавши до суду письмовий відзив на позов вх.№ 12260 від 18.04.2018. Зокрема, вказує, що на запит директора філії «Запорізький річковий порт» АСК «Укррічфлот» ОСОБА_1 21.12.2017 №06-12/137, Головним управлінням було надано відповідь листом № 0-8-0.18-231/117-18, яким надано роз'яснення щодо Км2 - коефіцієнт, який характеризує зональні фактори місцеположення земельної ділянки в межах населених пунктів, КмЗ - коефіцієнт, який характеризує локальні фактори місцеположення земельної ділянки за територіально-планувальними, інженерно-геологічними, історико- культурними, природно-ландшафтними, санітарно-гігієнічними умовами та рівнем облаштування території та Кф - коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (під житлову та громадську забудову, для промисловості, транспорту тощо). З огляду на таке, просить суд відмовити в задоволенні позову Приватному акціонерному товариству «Судноплавна компанія «Укррічфлот» в особі Філії Приватного акціонерного товариства «Судноплавна компанія «Укррічфлот» «Запорізький річковий порт» повністю.
Під час розгляду справи представник відповідача підтримав доводи, викладені у відзиві на позовну заяву, просив суд відмовити у їх задоволенні.
Дослідивши обставини, якими обґрунтовуються вимоги, перевіривши їх доказами, судом встановлені наступні факти та обставини.
21.12.2017 Приватне акціонерне товариство «Судноплавна компанія «Укррічфлот» в особі Філії Приватного акціонерного товариства «Судноплавна компанія «Укррічфлот» «Запорізький річковий порт» звернулось до Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області із запитом про надання інформації в розрізі по кожній окремій (із чотирнадцяти зазначених у запиті) земельній ділянці, станом на 2016 рік та 2017 рік відносно: розрахунку значення коефіцієнту місце розташування Км2 з поясненням щодо застосування саме цієї економіко-планувальної зони по окремим земельним ділянкам, розташованим у різних районах міста Запоріжжя; розрахунку значення коефіцієнтів впливу локальних факторів КмЗ з поясненням щодо застосування саме цих коефіцієнтів до певної земельної ділянки; розрахунку значення коефіцієнта функціонального використання Кф з поясненням щодо застосування саме цього коефіцієнту до певної земельної ділянки; можливість застосування коефіцієнта функціонального використання для земель, які орендуються Портом з показником Кф=0,5; надати інформацію, щодо причин застосування в 2016 році та в 2017 році коефіцієнтів Км2 та КмЗ до однакових земельних ділянок.
20.02.2018 Головним управлінням Держгеокадастру у Запорізькій області надано позивачу відповідь, якою роз'яснено, що Км2 - коефіцієнт, який характеризує зональні фактори місцеположення земельної ділянки в межах населених пунктів, КмЗ - коефіцієнт, який характеризує локальні фактори місцеположення земельної ділянки за територіально-планувальними, інженерно-геологічними, історико-культурними, природно-ландшафтними, санітарно-гігієнічними умовами та рівнем облаштування території та Кф - коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (під житлову та громадську забудову, для промисловості, транспорту тощо).
Вважаючи вказану відповідь неповною та несвоєчасною, позивач звернувся до суду із даними позовними вимогами.
Статтею 34 Конституції України передбачено, що кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про Державний земельний кадастр» державний земельний кадастр - єдина державна геоінформаційна система відомостей про землі, розташовані в межах державного кордону України, їх цільове призначення, обмеження у їх використанні, а також дані про кількісну і якісну характеристику земель, їх оцінку, про розподіл земель між власниками та користувачами.
Згідно з ст. 3 Закону України «Про Державний земельний кадастр» державний земельний кадастр базується в тому числі на принципах відкритості та доступності відомостей Державного земельного кадастру, законності їх одержання, поширення і зберігання.
Відповідно до ч.1 ст. 15. Закону України «Про державний земельний кадастр» до Державного земельного кадастру включається в тому числі інформація про документацію із землеустрою та оцінки земель щодо земельної ділянки та інші документи, на підставі яких встановлено відомості про земельну ділянку.
Згідно з Постановою КМУ від 14.01.2015 №15 «Про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру» центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин є Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр). Держгеокадастр здійснює свої повноваження безпосередньо і через утворені в установленому порядку територіальні органи.
Держгеокадастр у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про доступ до публічної інформації" № 2939-VI від 13.01.2011 (далі - Закон № 2939-VI) публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.
Однією з гарантій реалізації конституційних прав на вільне збирання, зберігання, використання і поширення інформації є законодавче закріплення права кожного на доступ до інформації, яке згідно зі статтею 5 Закону № 2939-VI забезпечується систематичним та оперативним оприлюдненням інформації в офіційних друкованих виданнях, на офіційних веб-сайтах в мережі Інтернет, на інформаційних стендах та будь-яким іншим способом, а також шляхом надання інформації на запити (рішення Конституційного Суду України від 20.01.2012 № 2-рп/2012). Здійснення цих прав може бути обмежене законом в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров'я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя.
Відповідно до ч. 1 ст. 12 Закону № 2939-VI суб'єктами відносин у сфері доступу до публічної інформації є:
1) запитувачі інформації - фізичні, юридичні особи, об'єднання громадян без статусу юридичної особи, крім суб'єктів владних повноважень;
2) розпорядники інформації - суб'єкти, визначені у статті 13 цього Закону;
3) структурний підрозділ або відповідальна особа з питань доступу до публічної інформації розпорядників інформації.
Згідно із ч. 1 ст. 13 Закону № 2939-VI розпорядниками інформації для цілей цього Закону визнаються:
1) суб'єкти владних повноважень - органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, органи влади Автономної Республіки Крим, інші суб'єкти, Що здійснюють владні управлінські функції відповідно до законодавства та у рішення яких є обов'язковими для виконання;
2) юридичні особи, що фінансуються з державного, місцевих бюджетів, бюджету Автономної Республіки Крим, - стосовно інформації щодо використання бюджетних коштів;
3) особи, якщо вони виконують делеговані повноваження суб'єктів владних повноважень згідно із законом чи договором, включаючи надання освітніх, оздоровчих, соціальних або інших державних послуг, - стосовно інформації, пов'язаної з виконанням їхніх обов'язків;
4) суб'єкти господарювання, які займають домінуюче становище на ринку або наділені спеціальними чи виключними правами, або є природними монополіями, - стосовно інформації щодо умов постачання товарів, послуг та цін на них.
Як передбачено п.6 ч.1 ст.14 цього Закону, розпорядники інформації зобов'язані: надавати та оприлюднювати достовірну, точну та повну інформацію, а також у разі потреби перевіряти правильність та об'єктивність наданої інформації і оновлювати оприлюднену інформацію.
Відповідно до ст. 20 Закону № 2939-VI розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту. У разі якщо запит на інформацію стосується інформації, необхідної для захисту життя чи свободи особи, щодо стану довкілля, якості харчових продуктів і предметів побуту, аварій, катастроф, небезпечних природних явищ та інших надзвичайних подій, що сталися або можуть статись і загрожують безпеці громадян, відповідь має бути надана не пізніше 48 годин з дня отримання запиту. Клопотання про термінове опрацювання запиту має бути обґрунтованим. У разі якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, розпорядник інформації може продовжити строк розгляду запиту до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження. Про продовження строку розпорядник інформації повідомляє запитувача в письмовій формі не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.
Як встановлено з матеріалів справи, позивачем направлено до відповідача запит про надання інформації 21.12.2017, ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області отримано вказаний запит 26.12.2017, про що свідчить надана позивачем копія рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення.
У вказаному запиті позивач просив наступне: надати інформацію по кожній окремій (із чотирнадцяти зазначених у запиті) земельній ділянці, станом на 2016 рік та 2017 рік відносно:
розрахунку значення коефіцієнту місце розташування Км2 з поясненням щодо застосування саме цієї економіко-планувальної зони по окремим земельним ділянкам, розташованим у різних районах міста Запоріжжя;
розрахунку значення коефіцієнтів впливу локальних факторів КмЗ з поясненням щодо застосування саме цих коефіцієнтів до певної земельної ділянки;
розрахунку значення коефіцієнта функціонального використання Кф з поясненням щодо застосування саме цього коефіцієнту до певної земельної ділянки;
можливість застосування коефіцієнта функціонального використання для земель, які орендуються Портом з показником Кф =0,5;
надати інформацію, щодо причин застосування в 2016 році та в 2017 році коефіцієнтів Км2 та КмЗ до однакових земельних ділянок.
При цьому, Головним управлінням Держгеокадастру у Запорізькій області відповідь на вказаний запит надано 20.02.2018 (вихідна дата відповіді), в якій зазначено, що Км2 - коефіцієнт, який характеризує зональні фактори місцеположення земельної ділянки в межах населених пунктів, КмЗ - коефіцієнт, який характеризує локальні фактори місцеположення земельної ділянки за територіально-планувальними, інженерно-геологічними, історико-культурними, природно-ландшафтними, санітарно-гігієнічними умовами та рівнем облаштування території та Кф - коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (під житлову та громадську забудову, для промисловості, транспорту тощо).
Аналізуючи викладене, суд приходить висновку, що відповідачем порушено строк, встановлений ст. 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» для надання відповіді на запит, оскільки вказані відповіді надані поза межами п'яти та навіть двадцяти днів. Будь-яких листів про продовження строків розгляду запиту Приватного акціонерного товариства «Судноплавна компанія «Укррічфлот» в особі Філії Приватного акціонерного товариства «Судноплавна компанія «Укррічфлот» «Запорізький річковий порт» відповідач не надсилав позивачу.
Крім того, як вбачається із наданої відповіді від 20.02.2018, остання не містять повної інформації по кожному з пунктів запиту Приватного акціонерного товариства «Судноплавна компанія «Укррічфлот» в особі Філії Приватного акціонерного товариства «Судноплавна компанія «Укррічфлот» «Запорізький річковий порт» від 21.12.2017.
Частинами 1, 2 ст. 23 Закону України № 2939-VI встановлено, що рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації можуть бути оскаржені до керівника розпорядника, вищого органу або суду. Запитувач має право оскаржити: 1) відмову в задоволенні запиту на інформацію; 2) відстрочку задоволення запиту на інформацію; 3) ненадання відповіді на запит на інформацію; 4) надання недостовірної або неповної інформації; 5) несвоєчасне надання інформації; 6) невиконання розпорядниками обов'язку оприлюднювати інформацію відповідно до ст. 15 цього Закону; 7) інші рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації, що порушили законні права та інтереси запитувача.
Таким чином, дії відповідача щодо несвоєчасного та неповного надання відповіді на запит Приватного акціонерного товариства «Судноплавна компанія «Укррічфлот» в особі Філії Приватного акціонерного товариства «Судноплавна компанія «Укррічфлот» «Запорізький річковий порт» від 21.12.2017 є протиправними.
Разом з тим, представником відповідача до матеріалів справи разом з відзивом від 18.04.2018 надано копію ще однієї відповіді від 06.04.2018 вих. № 0-8-0.18-231/1/117-18 нібито на запит Приватного акціонерного товариства «Судноплавна компанія «Укррічфлот» в особі Філії Приватного акціонерного товариства «Судноплавна компанія «Укррічфлот» «Запорізький річковий порт» від 21.12.2017. Проте судом не приймається вказана відповідь до уваги, оскільки Головний управлінням Держгеокадастру у Запорізькій області попередньо вже було надано відповідь на запит Приватного акціонерного товариства «Судноплавна компанія «Укррічфлот» в особі Філії Приватного акціонерного товариства «Судноплавна компанія «Укррічфлот» «Запорізький річковий порт» від 21.12.2017 вих. № 06-12/137, яка не містила всієї запитуваної позивачем інформації, що і стало підставою для звернення до суду із даним позовом.
Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги про зобов'язання відповідача повторно розглянути та надати на запит директора філії «Запорізький річковий порт» АСК «Укррічфлот» ОСОБА_1 у запиті від 21.12.2017 № 06-12/137 інформацію в розрізі по кожній окремій (із чотирнадцяти зазначених у запиті) земельній ділянці, станом на 2016 рік та 2017 рік відносно: розрахунку значення коефіцієнту місце розташування Км2 з поясненням щодо застосування саме цієї економіко-планувальної зони по окремим земельним ділянкам, розташованим у різних районах міста Запоріжжя; розрахунку значення коефіцієнтів впливу локальних факторів КмЗ з поясненням щодо застосування саме цих коефіцієнтів до певної земельної ділянки; розрахунку значення коефіцієнта функціонального використання Кф з поясненням щодо застосування саме цього коефіцієнту до певної земельної ділянки; можливість застосування коефіцієнта функціонального використання для земель, які орендуються Портом з показником Кф=0,5; надати інформацію, щодо причин застосування в 2016 році та в 2017 році коефіцієнтів Км2 та КмЗ до однакових земельних ділянок.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною першою статті 9 КАС України встановлено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Частиною третьою статті 2 КАС України передбачено, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
З огляду на викладене вище, адміністративний позов суд задовольняє.
Згідно з ч.1 ст.139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9, 77, 132, 143, 243-246 КАС України, суд
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов Приватного акціонерного товариства «Судноплавна компанія «Укррічфлот» в особі Філії Приватного акціонерного товариства «Судноплавна компанія «Укррічфлот» «Запорізький річковий порт» (69006, м. Запоріжжя, вул. Парковий бульвар, 1-А) до Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області (69095, м. Запоріжжя, вул. Українська, 50) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити у повному обсязі.
Визнати протиправними дії Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області (69095, м. Запоріжжя, вул. Українська, 50) щодо надання несвоєчасної, неповної відповіді на запит «Про надання інформації» директора філії «Запорізький річковий порт» АСК «Укррічфлот» ОСОБА_1 від 21.12.2017 № 06-12/137.
Зобов'язати Головне управління Держгеокадастру у Запорізькій області (69095, м. Запоріжжя, вул. Українська, 50) повторно розглянути запит директора філії «Запорізький річковий порт» АСК «Укррічфлот» ОСОБА_1 від 21.12.2017 № 06-12/137 про надання інформації по земельним ділянкам (зазначеним у запиті), станом на 2016 рік та 2017 рік відносно: розрахунку значення коефіцієнту місце розташування Км2 з поясненням щодо застосування саме цієї економіко-планувальної зони по окремим земельним ділянкам, розташованим у різних районах міста Запоріжжя; розрахунку значення коефіцієнтів впливу локальних факторів КмЗ з поясненням щодо застосування саме цих коефіцієнтів до певної земельної ділянки; розрахунку значення коефіцієнта функціонального використання Кф з поясненням щодо застосування саме цього коефіцієнту до певної земельної ділянки; можливість застосування коефіцієнта функціонального використання для земель, які орендуються Портом з показником Кф=0,5; надати інформацію, щодо причин застосування в 2016 році та в 2017 році коефіцієнтів Км2 та КмЗ до однакових земельних ділянок.
Присудити на користь Приватного акціонерного товариства «Судноплавна компанія «Укррічфлот» в особі Філії Приватного акціонерного товариства «Судноплавна компанія «Укррічфлот» «Запорізький річковий порт» (69006, м. Запоріжжя, вул. Парковий бульвар, 1-А, код ЄДРПОУ 25920546) судовий збір в розмірі 1762,00 грн. (одна тисяча сімсот шістдесят дві гривні 00 копійок) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області (69095, м. Запоріжжя, вул. Українська, 50, код ЄДРПОУ 39820689).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його (її) проголошення,а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення у повному обсязі складено та підписано 07.05.2018
Суддя М.С. Лазаренко