Постанова № 73858600, 12.04.2018, Хаджибейський районний суд міста Одеси (до 25.04.2025 - Малиновський районний суд м. Одеси)

Дата ухвалення
12.04.2018
Номер справи
521/3295/18
Номер документу
73858600
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

Справа №521/3295/18

Номер провадження 3/521/2174/18

12.04.2018 року м. Одеса

Малиновський районний суд міста Одеси під головуванням судді Передерко Д.П., при секретарі Ростовцевій О.І., за участю прокурора Полякова Р.А., захисника – адвоката ОСОБА_1, розглянувши матеріали які надійшли з УЗЕ в Одеській області ДЗЕ НПУ про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, головного бухгалтера КП «Малиновський ринок», зареєстрованої та проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,

за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч.2 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

Відповідно наказу в.о. директора КП «Малиновський ринок» ОСОБА_3 № 93 від 30.11.2016 ОСОБА_2 прийнято на посаду головного бухгалтера КП «Малиновський ринок» з 01.12.2016 р. на підставі заяви ОСОБА_2

Відповідно посадової інструкції головного бухгалтера КП «Малиновський ринок» ОСОБА_2, затвердженої в.о. директора КП «Малиновський ринок» ОСОБА_4 10.06.2014 р., на головного бухгалтера цього підприємства покладено виконання організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій.

Згідно статуту комунального підприємства «Малиновський ринок», затвердженого рішенням Одеської міської ради № 4261-IV від 15.07.2005, основною метою діяльності підприємства є організація ринкової торгівлі, надання різноманітних видів послуг та отримання прибутку в інтересах засновника.

ОСОБА_2 відповідно до підпункту «а» пункту 2 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», являючись посадовою особою юридичної особи публічного права, перебуваючи на посаді головного бухгалтера комунального підприємства «Малиновський ринок» несвоєчасно, без поважних причин, подала за місцем роботи щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до вимог абз. З п. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції» (далі - ОСОБА_5), вказані дії містять ознаки адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Згідно з рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 №3, щорічна декларація суб’єкта декларування подається в період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року наступного за звітним роком та така декларація охоплює звітний рік, період з 01 січня по 31 грудня включно. У відповідності до ч. 1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством. Таким чином, для суб’єктів декларування, останній день подання декларації за 2016 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, є 31 березня 2017 року.

Верховною Радою України 23.03.2017 прийнято ОСОБА_5 № 1975-УШ «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб». Закон набрав чинності 30.03.2017. Відповідно до цього закону, строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до Закону України «Про запобігання корупції», подають таку декларацію вперше, продовжено до 01.05.2017.

На виконання зазначених вимог законодавства, ОСОБА_2 була зобов’язана подати електронну декларацію у строк до 01.05.2017 року.

ОСОБА_2 подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік несвоєчасно, а саме : 15.12.2017 о 09 год. 54 хвилин, чим було порушено вимоги чинного законодавства.

Таким чином, своїми діями ОСОБА_2, перебуваючи на посаді головного бухгалтера КП «Малиновський ринок», знаючи про встановлені Законом України «Про запобігання корупції» обмеження, вчинила дії, які містять ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_2, з'явившись до суду, свою вину в інкримінованому їй адміністративному правопорушенні не визнала та пояснила, що в грудні 2016 року вона була прийнята на посаду головного бухгалтера КП «Малиновський ринок» з іспитовим строком близько місяця, а тому не вважала за необхідне подавала електронну декларацію за цей період. Також, ОСОБА_2 вказала, що протокол про адміністративне правопорушення відносно неї є недопустимим доказом, оскільки він складений відповідною посадовою особою, яка не має на це повноважень, тому що, єдиним органом, що здійснює контроль за своєчасністю подання декларацій є НАЗК.

Вислухавши доводи особи, яка притягується до відповідальності, дослідивши докази, залучені до матеріалів адміністративного провадження, суд вважає встановленим факт вчинення ОСОБА_2 адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч.2 КУпАП.

Вина ОСОБА_2 у вчиненні правопорушення повністю підтверджується наданими до суду матеріалами справи, а саме:

- копією наказу №93-к від 30.11.2016 року про призначення ОСОБА_2 на посаду головного бухгалтера КП «Малиновський ринок»;

- копією посадової інструкцією ОСОБА_2;

- копією статуту КП «Малиновський ринок»;

- скрін-шотом подачі декларації ОСОБА_2 від 15.12.2017 року;

Оцінюючи доводи ОСОБА_2, які на її думку свідчать про її невинуватість, суд не погоджується з цими доводами виходячи з наступного.

Положення ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» покладають на державного службовця, в статусі якого ОСОБА_2 перебувала на період вчинення адміністративного правопорушення, виконувати певні дії, а саме: Особа, яка претендує на зайняття посади, зазначеної у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, до призначення або обрання на відповідну посаду подає в установленому цим Законом порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

ОСОБА_5 покладає на суб’єкта декларування обов’язок подання щорічної декларації.

Крім того, суд не сприймає у якості доводів невинуватості, твердження ОСОБА_2 про те, що протокол про адміністративне правопорушення складений відповідною посадовою особою, яка не має на це повноважень є безпідставними, оскільки відповідно до порядку оформлення протоколів про адміністративні правопорушення та внесення приписів Національним агентством з питань запобігання корупції, протоколи про адміністративні правопорушення складаються уповноваженими особами Національного агентства, визначеними відповідно до статті 13 Закону України «Про запобігання корупції».

ОСОБА_5, посадова особа УЗЕ в Одеській області ДЗЕ НПУ є уповноваженою особою Національного агентства, яка відповідно до ст..255 КУпАП має право на складання протоколів про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією.

Таким чином, суд вважає, що ОСОБА_2 своїми діями скоїла адміністративне правопорушення, передбачене ст. 172-6 ч.2 КУпАП, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Обставин, що обтяжують чи пом’якшують відповідальність, у судовому засіданні не встановлено.

На підставі вищевикладеного, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, інші обставини справи, суд вважає, що необхідним і достатнім для попередження нових правопорушень та виховання особи буде накладення на правопорушника адміністративного стягнення у вигляді мінімального штрафу.

Керуючись ст. ст. 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 визнати винною у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч.2 КУ про АП України, та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 гривень.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь Державної судової адміністрації України (01601, місто Київ, вулиця Липська, 18/5) судовий збір в сумі 352 гривень 40 копійок (Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/ м. Київ/ 22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві; код банку отримувача: 820019; рахунок отримувача: 31215256700001; код класифікації доходів бюджету: 22030106.)

На постанову може бути подана апеляція в апеляційний суд Одеської області через Малиновський районний суд м. Одеси протягом десяти днів з дня винесення постанови

Головуючий: ПЕРЕДЕРКО Д.П.