Постанова № 73857410, 08.05.2018, Лисичанський міський суд Луганської області

Дата ухвалення
08.05.2018
Номер справи
415/2602/18
Номер документу
73857410
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

415/2602/18

3/415/694/18

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"08" травня 2018 р. місто Лисичанськ

Суддя Лисичанського міського суду Луганської області Луньова Д.Ю., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Управління патрульної поліції в Луганській області Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності,

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженка м. Лисичанська, Луганської області, громадянка України, не працює, зареєстрована та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1,

- за ч. 1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

В С Т А Н О В И В:

07.04.2018 року о 23 год. 35 хв. в м. Лисичанськ по вул. Першотравнева, 175, ОСОБА_1 керувала транспортним засобом ВАЗ 2107, державний номерний знак НОМЕР_2, в стані алкогольного сп’яніння. Огляд на стан алкогольного сп’яніння у встановленому законом порядку проводився на місці, за допомогою приладу Alkotest Drager ARCD – 0493, в присутності двох свідків. Своїми діями ОСОБА_1 порушила вимоги п. 2.9 А Правил дорожнього руху України, за що відповідальність передбачена ч. 1 ст. 130 КУпАП.

У судове засідання ОСОБА_1 з’явилася, суду пояснила, що вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП визнала у повному обсязі, щиро розкаялася.

Дослідивши наявні в матеріалах справи докази суд встановив:

- з протоколу про адміністративне правопорушення серії БР №244090 від 08.04.2018 р., що протокол складений у відношенні ОСОБА_1, яка керувала транспортним засобом ВАЗ 2107, державний номерний знак НОМЕР_2 за порушення вимог п. 2.9 А Правил дорожнього руху України;

- з копії постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії АР №476915 від 08.04.2018 р., що на ОСОБА_1 накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 510, 00 грн. за порушення п. 2.9 в ПДР України, за вчинення правопорушення, передбаченого ч.2 ст.126 КУпАП;

- з тесту №486 роздрукованого з приладу Alkotest Drager ARCD - 0493, з акту огляду на стан алкогольного сп’яніння з використанням спеціальних технічних засобів, пояснень свідків ОСОБА_2, ОСОБА_3 (зазначені в протоколі), що ОСОБА_1 в присутності свідків пройшла у встановленому законом порядку перевірку для визначення стану алкогольного сп’яніння за допомогою приладу Alkotest Drager ARCD - 0493, результат тесту засвідчений підписами свідків в протоколі, проба на стан алкогольного сп’яніння є позитивною та складає 1,57 проміле.

Згідно довідки наданої інспектором взводу №2 роти №4 батальйону УПП в Луганській області Департаменту патрульної поліції лейтенанта поліції ОСОБА_4, згідно бази даних «НАІС» ГСЦ МВС України, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешкає: м. Лисичанськ, вул. Земнухова, 164, посвідчення водія не отримувала.

Згідно вимог ст. 245 КУпАП, завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і об’єктивне з’ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності із законом та забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Диспозиція ч. 1 ст. 130 КУпАП визначає склад правопорушення, який полягає у керуванні транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Відповідно до п. 1 розділу ІХ Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ 07.11.2015 № 1395, водії, стосовно яких у поліцейських є достатні підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами та огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.

Згідно з положеннями ст. 16 Закону України «Про дорожній рух», водій зобов’язаний не допускати випадків керування транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також не передавати керування транспортним засобом особі, яка перебуває в такому стані або під впливом таких препаратів.

З огляду на вищевикладене, вислухавши пояснення правопорушниці, дослідивши наявні в матеріалах справи докази та оцінивши їх в сукупності, суд вважає доведеним вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, за яке передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Що ж стосується стягнення, то враховуючи обставини справи, особу правопорушниці, можливі наслідки вчиненого, обставину, що пом’якшує відповідальність - щире розкаяння, а також відсутність обставин, які б обтяжували відповідальність, суд вважає доцільним накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 грн. Суд не вбачає підстав застосовувати позбавлення правопорушниці прав керування транспортними засобами, оскільки з матеріалів справи вбачається, що вона прав не отримувала.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 40-1, 130, 221, 268, 280, 284, 287-291 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суд, -

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 визнати винною за ч. 1 ст. 130 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 (десять тисяч двісті) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, ОСОБА_5 – Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача 820019, рахунок отримувача 31215256700001, код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір в розмірі 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 коп.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Луганської області через Лисичанський міський суд Луганської області протягом десяти днів з дня її винесення, а щодо постанов по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такої постанови.

Суддя Д.Ю. Луньова