
Справа №461/3109/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 травня 2018 року м.Львів
Суддя Галицького районного суду м. Львова Радченко В.Є., з участю прокурора Куцака А.В. та особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності,
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, працює на посаді старшого офіцера відділу спеціального призначення Західного територіального управління Військової служби правопорядку (Військова частина А0583), зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, РНОКПП НОМЕР_1
за вчинення правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП), -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, займаючи посаду старшого офіцера відділу спеціального призначення Західного територіального управління Військової служби правопорядку, відповідно до примітки до статті 1726 КУпАП, підпункту «г» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» являючись суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язане
з корупцією, в порушення вимог частини 2 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно повідомив про суттєві зміни у майновому стані, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до наказу першого заступника начальника Генерального штабу Збройних Сил України (по особовому складу) від 20.04.2015 № 127капітан ОСОБА_1 призначений та продовжує займати на даний час посаду старшого офіцера відділу спеціального призначення Західного територіального управління Військової служби правопорядку.
Відповідно до ч.2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції»
із змінами, в редакції котра діяла на момент вчинення правопорушення,у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це Національне агентство
з питань запобігання корупції. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.
У підрахунку законодавчого порогу, що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня 2017 року, сума становить 80 000 гривень.
Так, згідно інформації з регіонального сервісного центру у Львівській області, 30.03.2017 р. ОСОБА_1 придбав транспортний засіб – автомобіль AUDIA6,1995 року випуску, вартістю 218 622,50 гривень.
Відповідно до пункту 6 розділу 2 Порядку формування, ведення
та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 № 3, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 р. за № 959/29089, суб’єкти декларування письмово повідомляють НАЗК про суттєві зміни
у своєму майновому стані відповідно до частини другою статті 52 Закону шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна. Зазначене електронне повідомлення подається шляхом заповнення відповідної електронної форми на офіційному веб-сайті НАЗК.
Згідно з пунктом 2 розділу 2 зазначеного порядку повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування подається через електронну мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру
у власному персональному електронному кабінеті суб’єкта декларування після реєстрації в Реєстрі.
Відповідно до пункту 5 ч.1 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов’язкові для виконання нормативно-правові акти; ч.5 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції» нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Нормативно-правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.
Ураховуючи, що вартість придбаного транспортного засобу – автомобіля AUDIA6 перевищує поріг у 50 прожиткових мінімумів (в редакції Закону
на момент вчинення правопорушення), встановлених для працездатних осіб
на 1 січня відповідного року (80 000 гривень), у ОСОБА_1 на виконання частини 2 статті 52 Закону № 1700-VII виник обов’язок у десятиденний термін з моменту отримання доходу на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, письмово повідомити НАЗК про суттєву зміну у майновому стані.
Відповідно до положень статей 251-253 Цивільного Кодексу України передбачено, що строком є певний період у часі, зі спливом якого пов’язана дія чи подія має юридичне значення. Він може визначатися роками, місяцями, тижнями, днями або годинами. Його перебіг починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов’язано його початок.
Тобто, упродовж періоду з 00.00 год. 31.03.2017 р. по 00.00 год. 10.04.2017 р.
у ОСОБА_1 виник обов’язок повідомити НАЗК про суттєві зміни
у майновому стані.
Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією є 23:37 год. 17 січня 2018 року.
Місцем вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного
з корупцією, передбаченого частиною 2 статті 172-6 КУпАП, є місце проходження військової служби ОСОБА_1, а саме: Західне територіальне управління Військової служби правопорядку, розташована за адресою: м. Львів, вул. Городоцька, 40, оскільки обов’язок повідомляти про суттєві зміни у майновому становищі виникає у ОСОБА_1 у зв’язку із зайняттям посади старшого офіцера відділу спеціального призначення Західного територіального управління Військової служби правопорядку.
Датою виявлення правопорушення є дата складання протоколу 27 квітня 2018 року.
У судовому засіданні особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 факт вчиненого правопорушення не заперечив. Пояснив, що йому не було відомо про те, що протягом 10 днів потрібно вносити зміни в декларацію про суттєві зміни у майновому стані. Не мав на меті приховувати свій майновий стан. Декларацію про доходи за 2017 рік подав вчасно.
Прокурор в судовому засіданні просив визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП.
Суд, заслухавши пояснення особи, що притягується до адміністративної відповідальності, заслухавши думку прокурора, вивчивши матеріали справи, приходить до висновку про те, що в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.2 ст. 172-6 КУпАП, несвоєчасне повідомлення особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування про суттєві зміни у майновому стані.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП підтверджується зібраними у справі доказами, зокрема:
-даними, що містяться в протоколі про вчинення адміністративного правопорушення №254 від 27.04.2018 р., складеного заступником начальника відділу №6 УЗЕ у Львівській області ДЗЕ НП України.;
-скріншотом з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в якому зафіксовано, що ОСОБА_1 подав повідомлення про суттєві зміни 17.01.2018 р., тобто несвоєчасно;
- повідомленнями про суттєві зміни 17.01.2018 р.
-декларацією ОСОБА_1 за 2017 рік,
-копією свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу СХМ №203888,
-копією результатів аналітичного пошуку ТЗ по «НАІС ДДАІ» МВС України з додатками,
-копією договору купівлі-продажу транспортного засобу від 30.03.2017 р.,
-копіями витягів з наказів №35 від 20.02.2017 р., №94 від 15.05.2017 р., №46 від 06.03.2017 р., №57 від 21.03.2017 р., №82 від 24.04.2017 р., №122 від 16.06.2017 р., №160 від 09.08.2017 р.
Таким чином, ОСОБА_1, займаючи посаду старшого офіцера відділу спеціального призначення Західного територіального управління Військової служби правопорядку, відповідно до примітки до статті 1726 КУпАП, підпункту «г» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» являючись суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язане
з корупцією, в порушення вимог частини 2 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно повідомив про суттєві зміни у майновому стані, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Оцінюючи твердження ОСОБА_1 про те, що він не знав про необхідність у 10-ти денний строк подавати суттєві зміни у майновому стані, а тому у нього не було умислу на вчинення правопорушення, суд виходить з наступного. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності. ОСОБА_1 не надано належних та допустимих доказів того, що він був позбавлений можливості вчасно подати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування у межах, визначених чинним законодавством, а також не навела поважних причин несвоєчасного подання такого повідомлення.
Згідно з ч. 3 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 164-14, 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Строк притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного корупційного правопорушення передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП розпочинається 27.04.2018 р., тобто з дня його виявлення і складення протоколу про адміністративне правопорушення. Тобто, строки притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 не пропущені.
При обранні міри адміністративного стягнення суд враховує обставини та характер правопорушення, ступінь провини та дані про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності. Обставин, що пом’якшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_1, судом не встановлено. Суд вважає, що до особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, слід обрати безальтернативне стягнення у виді штрафу.
Крім цього, у відповідності до вимог ст. 4 Закону України «Про судовий збір», з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір в розмірі 352,40 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.172-6, 283-285, 287-289 КУпАП, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП України та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у сумі 1700 (одна тисяча сімсот) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Державної судової адміністрації України судовий збір в розмірі 352,40 грн. (Судовий збір перерахувати на ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, Код за ЄДРПОУ 37993783, Банк отримувача Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, Код банку отримувача 820019, Рахунок отримувача 31215256700001, Код класифікації доходів бюджету 22030106).
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Львівської області через Галицький районний суд м.Львова протягом десяти днів з дня винесення постанови і набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя В.Є. Радченко