
Справа № 344/10583/17
Провадження № 2-а/344/287/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 травня 2018 року м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області в складі:
головуючого - судді Татарінової О.А.,
секретаря Бухвак І.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про визнання протиправним та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про визнання протиправним та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення. Мотивувала тим, що 25 липня 2017 року адмінкомісією при виконавчому комітеті Івано-Франківської міської ради було винесено постанову про притягнення її до адміністративної відповідальності та накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1360грн. Постановою було встановлено, що позивачем порушено правила благоустрою території міста Івано-Франківська, а саме розміщено малу архітектурну форму - холодильне обладнаня без дозвільних документів за адресою: АДРЕСА_1, чим порушено ст. 152 КУпАП. Вважає, що оскаржувана постанова винесена без законних на те підстав, з порушенням її конституційних прав з наступних підстав. У відповідності до рішення Івано-Франківської міської ради від 06.04.2017 року № 230 ТзОВ «Легенда-Ф» розмістило та облаштувало літній торговий майданчик площею 100 м.кв. по АДРЕСА_1 на 2017 рік. Таким чином ТзОВ «Легенда-Ф» котре є власником «Легенда ПАБ» має дозвіл на розміщення та використання малої архітектурної форми, а саме літнього торгового майданчика. Однак, інспектор з благоустрою не переконався в тому, хто є власником холодильного обладнання та хто його по вказаній адресі встановив, і чи здійснювалася взагалі торгівля з даного холодильного обладнання. Позивач, як директор «Легенда Паб» жодного відношення до даного холодильного обладнання немає, і торгівлю з нього не здійснювала. Окрім цього, вважає, що протокол про адміністративне правопорушення відносно неї складено з порушення ст. 268 КУпАП. Вважає, що оскільки вона є директором закладу громадського харчування, і нею не здійснювалося торгівля морозивом по АДРЕСА_2 то вона не повинна нести адміністративну відповідальність за порушення котре не вчиняла. Також позивач зазначила, що копію постанови нею отримано 02.08.2017 року поштою, про що свідчить відповідна довідка, а тому вважає, що пропущено строк на оскарження постанови з поважних причин. Просить поновити строк на оскарження постанови, визнати протиправною та скасувати дану постанову.
В судове засідання представник позивача не з'явився, подав заяву про розгляд справи за його відсутності, підтримав заявлені вимоги, просив позов задовольнити.
Від представника відповідача надійшло заперечення, в якому зазначив, що позовні вимоги є безпідставними та такими, що не підлягають до задоволення, виходячи з наступного. Даний протокол було складено у відповідності до норм ст. 256 КУпАП, в адміністративну комісію при виконавчому комітеті міської ради надійшов протокол про адміністративне правопорушення № 637 від 03.07.2017 року, складений головним фахівцем сектору муніципальної інспекції з благоустрою Козенятком О.О. на ОСОБА_1 із зазначенням особистих даних, а також зазначено, що 03.07.2017р. о 11.28год. порушено п. 15.1.6 правил благоустрою м.Івано-Франківська, а саме розміщення малої архітектурної форми (холодильне обладнання без дозвільних документів) за адресою: АДРЕСА_1, чим порушено ст. 152 КУпАП. Також в даному протоколі зазначено свідка правопорушення - ОСОБА_3, його особисті дані. Крім цього у протоколі зазначено, що позивач відмовилась від пояснень і підпису, про що було зроблено запис у ньому. Щодо суті адміністративного правопорушення, то відповідно до п. 15.1.6 Правил благоустрою м. Івано-Франківська передбачено, що на об'єктах благоустрою не допускається: самовільно встановлювати об'єкти зовнішньої реклами, тимчасові споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності тощо. Крім цього, питання щодо встановлення лотків(холодильного обладнання) регулюється рішенням виконавчого - комітету міської ради № 529 від 04.08.2016 року «Про затвердження Положення про дрібно роздрібну торгівлю, надання послуг у сфері розваг та проведення ярмарок на території м. Івано-Франківська». Зокрема, даним Положенням встановлено, що розміщення об'єктів дрібно роздрібної торгівлі та надання послуг у сфері розваг в межах вулиць Січових Стрільців, Пилипа Орлика, Новгородська, Галицька, Василіянок, Грюнвальдська, Привокзальна, Лепкого, Незалежності, Січових Стрільців, здійснюється відповідно до схеми розташування, розробленої Департаментом містобудування, архітектури та культурної спадщини та затвердженої рішенням виконавчого комітету міської ради(п.2.1 ). Крім цього, посилання позивача про те, що ТзОВ «Легенда-Ф» надано дозвіл на облаштування літнього торгового майданчика по АДРЕСА_1, не має жодного відношення до даного торгівельного обладнання, оскільки торгівля велася поза межами майданчика. Крім того, відповідно до п.4.5.3 «Порядку розміщення торгових майданчиків в м.Івано-Франківську», який затверджений рішенням виконавчого комітету міської ради від 03.11.2016 року №749, яким зазначено, що торгівля поза межами літнього торгового майданчика забороняється. Отже, позивачем було встановлено лоток самовільно без погодження. Щодо посилання на те, що позивача не було повідомлено про розгляд справи, то воно не відповідає дійсності. 14.07.2017р. реєстром супровідних листів, в тому числі ОСОБА_1 рекомендованим листом було направлено повідомлення на адресу місця проживання, яка вказана у протоколі, про час та місце засідання адміністративної комісії, яке відбудеться 25.07.2017р. Однак вищевказана особа під час розгляду даної справи була відсутня і до адміністративної комісії при виконавчому комітеті міської ради не надходило заяви про відкладення розгляду справи, що відповідно до ст. 268 КУпАП не перешкоджає розгляду даної справи у відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Відповідно до ст. 277-2 КУпАП встановлено, що повістка особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, вручається не пізніше як за три доби до дня розгляду справи, в якій зазначається дата і місце розгляду справи. Повідомлення було надіслано 25.07.2017р., тобто за 11 днів до розгляду справи про адміністративне правопорушення. Отже постанова адміністративної комісії №09/514 від 25.07.2017р. винесена із дотриманням норм адміністративного законодавства, а вимоги позивача про скасування даної постанови є необгрунтованими та безпідставними та просили відмовити в задоволенні позову ОСОБА_1 до адміністративної комісії при виконавчому комітеті Івано-Франківської міської ради в повному обсязі.
Відповідно до ч.1 ст.9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, Відповідно до ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Що ж стосується поновлення строку на подачу адміністративного позову, то суд приходить до наступного.
Згідно зі ст.289 КУпАП постанова про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом 10 днів з моменту, коли вона була винесена або з моменту отримання копії постанови, якщо особа не була присутня при її винесенні.
Позивач отримала копію постанови 02.08.2017 року, до суду з адміністративним позовом звернулася поштою 14.08.2017 року, враховуючи,що 12.08.2017 року був вихідний день, тобто в межах встановленого законом 10-ти денного строку, а тому підстав для поновлення строку суд не вбачає, оскільки строк звернення до суду позивачем пропущено не було.
Судом встановлено, що згідно акту обстеження (огляд) території м.Івано-Франківська від 03.07.2017 року № 2445 встановлено, що 03.07.2017р. о 11.28год. розміщення малої архітектурної форми (холодильне обладнання для підприємницької діяльності ) за адресою: АДРЕСА_1.
03.07.2017 року на позивача ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення за ст.152 КаАП ( а.с.4). У протоколі зазначено, що позивач відмовилась від пояснень і підпису в присутності свідка, про що було зроблено запис у ньому.
Постановою № 09/514 по справі про адміністративне правопорушення від 25.07.2017 року (а.с.5) позивача було притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.152 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 1360 грн. за те, що ОСОБА_1 03.07.2017 року о 11.28 год. порушено п.15.1.6 Правил благоустрою м. Івано-Франківська, а саме розміщення малої архітектурної форми (холодильне обладнання) без без дозвільних документів за адресою: АДРЕСА_1.
Відповідно до ст. 34 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» Правила благоустрою території населеного пункту - це нормативно-правовий акт, яким установлюються вимоги щодо благоустрою території населеного пункту.
Рішенням Івано-Франківської міської ради від 25.12.2015 року № 68-2 затверджено Правила благоустрою м. Івано-Франківська. Згідно вказаних Правил на об'єктах благоустрою не допускається самовільно встановлювати об'єкти зовнішньої реклами, тимчасові споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності тощо (п.15.1.6).
Крім цього, питання щодо встановлення лотків(холодильного обладнання) регулюється рішенням виконавчого - комітету міської ради № 529 від 04.08.2016 року «Про затвердження Положення про дрібно роздрібну торгівлю, надання послуг у сфері розваг та проведення ярмарок на території м. Івано-Франківська». Зокрема, даним Положенням встановлено, що розміщення об'єктів дрібно роздрібної торгівлі та надання послуг у сфері розваг в межах вулиць Січових Стрільців, Пилипа Орлика, Новгородська, Галицька, Василіянок, Грюнвальдська, Привокзальна, Лепкого, Незалежності, Січових Стрільців, здійснюється відповідно до схеми розташування, розробленої Департаментом містобудування, архітектури та культурної спадщини та затвердженої рішенням виконавчого комітету міської ради(п.2.1 ).
Відповідно до ст. 152 КУпАП порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно зі ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 251 КпАП України доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки.
Суд вважає, що приймаючи оскаржувану постанову, адміністративна комісія при виконавчому комітеті Івано-Франківської міської ради дослідила письмові докази, долучені до протоколу про адміністративне правопорушення, які свідчать про наявність підстав для притягнення Позивача до адміністративної відповідальності за ст. 152 КпАП України за порушення п.п. 15.1.6 Правил благоустрою, та прийняла законне рішення.
Посилання позивача про те, що ТзОВ «Легенда-Ф» надано дозвіл на облаштування літнього торгового майданчика по АДРЕСА_1, не має жодного відношення до даного торгівельного обладнання, оскільки торгівля велася поза межами майданчика. Посилання позивача на те, що її не було повідомлено про розгляд справи, суперечить дослідженим судом реєстром супровідних листів від 14.07.2017 року,
Отже постанова адміністративної комісії №09/514 від 25.07.2017р. винесена із дотриманням норм адміністративного законодавства, а вимоги позивача про скасування даної постанови є необгрунтованими та безпідставними, а тому в задоволенні позову слід відмовити.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 9, 23, 38, 152, 251, 252, 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст.ст. 9, 90, 241-246, 250-251, 286 КАС України, суд, -
В И Р І Ш И В :
В задоволенні позову ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про визнання протиправним та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення відмовити.
Апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції подається до Львівського Апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня проголошення.
Суддя О.А. Татарінова