Постанова № 73845897, 08.05.2018, Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська

Дата ухвалення
08.05.2018
Номер справи
200/5753/18
Номер документу
73845897
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

справа № 200/5753/18,

провадження № 3/200/1931/18

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 травня 2018 року суддя Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська Леонов А.А., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянство України, ІПН НОМЕР_1, паспорт серії АК № 682689, працюючого інженером в ТОВ «Артпроектбуд», який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,

за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, перебуваючи на посаді начальника 25 державної пожежно-рятувальної частини 8 державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України в Дніпропетровській області, будучи згідно п.п. «д» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, в порушення ч. 2 ст. 45 цього Закону, припинивши 30.06.2017 року діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави, не своєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинив правопорушення пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Вказане правопорушення вчинене при наступних обставинах:

Наказом № 190 о/с від 27.06.2006 року начальника Головного управління МНС України у Дніпропетровської області призначено лейтенанта внутрішньої служби ОСОБА_1 на посаду інспектора 43-ї державної пожежної частини по охороні відкритого акціонерного товариства «Дніпрошина» м. Дніпропетровська.

Наказом начальника Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області № 111 від 27.06.2013 року ОСОБА_1 присвоєно звання майора служби цивільного захисту.

Наказом № 357 від 10.08.2016 року начальника Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області призначено майора служби цивільного захисту ОСОБА_1 на посаду начальника 25 державної пожежно-рятувальної частини 8 державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України в Дніпропетровській області.

Наказом начальника Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області від 16.06.2017 року № 263 майора служби цивільного захисту ОСОБА_1 начальника 25 державної пожежно-рятувальної частини 8 державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України в Дніпропетровській області звільнено із служби цивільного захисту за пунктом 176 підпунктом 1 (у зв’язку із закінченням строку контракту) з 30.06.2017 року на підставі рапорту ОСОБА_1 від 28.04.2017 року, контракту від 01.07.2014 року № 1146/14 та подання начальника 8 ДПРЗ ГУ від 13.06.2017 року.

14.06.2017 року ОСОБА_1 ознайомлено з «Пам’яткою при звільненні із служби цивільного захисту (роботи) ДСНС України», де зазначені вимоги ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції».

Згідно Положення «Про Державну службу України з надзвичайних ситуацій», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1052 від 16.12.2015 року, державна служба України з надзвичайних ситуацій є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ і який реалізує державну політику у сфері цивільного захисту.

Відповідно до п. 3 цих Положень, основними завданнями державної служби України з надзвичайних ситуацій є реалізація державної політики у сфері цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій, запобігання їх виникненню, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб, а також гідрометеорологічної діяльності.

Згідно з п. 6 розділу «Загальні положення» Положення про порядок проходження служби особами рядового та начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2013 року № 593, особи начальницького складу є особами, уповноваженими на виконання функцій держави, на яких поширюються дія вимог та обмежень, передбачених Законом України « Про запобігання корупції».

Пунктом 15 розділу «Загальні положення» Положення про порядок проходження служби особами рядового та начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2013 року № 593 зазначено, що особам старшого начальницького складу присвоюються такі спеціальні звання:

-майор служби цивільного захисту, підполковник служби цивільного захисту, полковник служби цивільного захисту.

Таким чином, ОСОБА_1, згідно п.п. «д» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є посадовою особою старшого начальницького складу органів та підрозділів цивільного захисту, а отже є суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією.

У відповідності до ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати рішення з питань, що належить до його компетенції, обов’язкові для виконання нормативно-правові акти.

Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року № 2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» визначено, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочала свою роботу в два етапи, зокрема другий етап починається з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб’єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.

Рішенням Національного агентства від 18.08.2016 року № 1 «Про внесення змін до деяких рішень Національного агентства з питань запобігання корупції щодо функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», внесені зміни у підпункт 1 пункту 1 Рішення НАЗК від 10.06.2016 року № 2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», а саме: слова та цифри «15 серпня 2016 року» змінити словами та цифрами «01 вересня 2016 року». Таким чином система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочала свою роботу в два етапи, перший етап – з 00 годин 01 вересня 2016 року та другий етап – з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року.

Згідно Рішення № 3 Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року, яким затверджено Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» декларація суб’єкта декларування, який припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб’єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.

Подання декларацій здійснюється згідно з Законом України «Про запобігання корупції» шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gov.ua\search), здійсненому 29.03.2018 року встановлено, що ОСОБА_1 опублікував декларацію за період не охоплений раніше поданими деклараціями (перед звільненням) 04.07.2017 року, тобто пізніше дня припинення діяльності (30.06.2017 року), пов’язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно офіційної відповіді голови Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_2 від 02.03.2017 року № 03-05/4886/17 на запит Департаменту захисту економіки Національної поліції України щодо роботи «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» співпадає з фактичною датою подання суб’єктами декларування документів до «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».

ОСОБА_1 в судовому засіданні пояснив, що декларацію за період, не охоплений раніше поданими деклараціями подав через декілька днів після звільнення, а тому, на його думку виконав норми закону. Крім того зауважив, що в ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» термін подання декларації у разі припинення діяльності не визначено, а у відділі з кадрових питань про строки подачі такої декларації йому повідомлено не було.

Прокурор Журінков Є.В. в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КпАП України, що підтверджується матеріалами справи про адміністративне правопорушення, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення № 550 від 29.03.2018 року; копією наказів про призначення на посаду, звільнення з посади, присвоєння чергового спеціального звання ОСОБА_1; повідомленням Національного агентства від 06.07.2017 року про факт несвоєчасного подання декларації ОСОБА_1 перед звільненням за 2017 рік; роздруківкою декларації ОСОБА_1 та скриншотом результатів пошуку декларацій, в яких датою публікації декларації (перед звільненням) значиться 04.07.2017 року; поясненнями ОСОБА_1, який підтвердив факт подачі електронної декларації на сайті НАЗК лише 04.07.2017 року, тобто після закінчення строку на її подачу.

Частиною 2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено обов’язок осіб, зазначених у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Відповідно до п. 5 ч.1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати обов’язкові для виконання нормативно-правові акти з питань, що належать до його компетенції.

Строк подання такої декларації Законом України «Про запобігання корупції» не визначений, однак Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10.06.2016року «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 959/29089, встановлено, що декларація суб’єкта декларування, який припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення; якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб’єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.

Таким чином нормативно-правовими актами чітко визначений строк подання декларації не пізніше дня припинення суб’єктом декларування діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, якщо таке припинення відбулося не з ініціативи роботодавця.

Тобто, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, ОСОБА_1, який відповідно до наказу Начальника Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області від 16.06.2017 року звільнився зі служби у зв’язку із закінченням строку контракту на підставі рапорту з 30 червня 2017 року, повинен був подати не пізніше цієї дати - 30 червня 2017 року.

Обставини, що пом’якшують відповідальність – не встановлені.

Обставини, що обтяжують відповідальність – не встановлені.

Врахувавши характер вчиненого, особу ОСОБА_1, який порушив вимоги ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», тим самим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, вважаю за необхідне застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу, оскільки воно є відповідною достатньою мірою покарання за вчинене правопорушення.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст.23, 33, 172-6 КпАП України

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КпАП України, та застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в дохід держави в розмірі 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень (призначення платежу: адміністративні штрафи та інші санкції, отримувач: УДКСУ у Шевченківському районі, м. Дніпро Дніпропетровської області р/р: 31116106700004, КБКД: 21081100, МФО: 805012, ЄДРПОУ: 37989274, Банк: ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області).

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір за розгляд справи в розмірі 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 копійок (отримувач УДКСУ у Шевченківському районі м. Дніпро Дніпропетровської області, р/р 31210206700004, КБКД 22030001, МФО 805012, ЄДРПОУ: 37989274, Банк ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, призначення платежу: судовий збір за розгляд справ про адміністративні правопорушення).

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська протягом десяти днів з дня винесення.

Суддя: А.А.Леонов