Рішення № 73841636, 02.05.2018, Чернігівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.05.2018
Номер справи
825/1231/18
Номер документу
73841636
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

02 травня 2018 року м. Чернігів Справа № 825/1231/18

Чернігівський окружний адміністративний суду складі:

головуючого судді - Д’якова В.І.,

за участю секретаря - Лазаренко В.Г.,

представника позивача - ОСОБА_1,

представника відповідача - ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 до Державної служби України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) про визнання протиправною та скасування постанови,

У С Т А Н О В И В:

Фізична особа - підприємець ОСОБА_3 (далі-ФОП ОСОБА_3, позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом до Державної служби України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) (далі - відповідач) про визнання протиправною та скасування постанови про застосування адміністративно - господарського штрафу від 26.04.2017 СВ № 0240905.

Позов обґрунтовано тим, що на рахунок позивача, як фізичної особи, накладено арешт в розмірі 1700 гривень. Вказаний арешт накладено згідно постанови державного виконавця Новозаводського відділу Державної виконавчої служби Чернігівського міського управління юстиції, підставною для винесення постанови про накладення арешту слугувала постанова про застосування адміністративно-господарського штрафу СВ №0240905 від 26.04.2017. Позивач вважаю вказану постанову незаконною та такою, що винесена всупереч положенням чинного законодавства, а тому є протиправною та підлягає скасуванню.

Представник позивача 02.05.2018 в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві з наданням додаткових пояснень.

Представник відповідача у судовому засіданні позов не визнав та просив у задоволенні позовних вимог фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 відмовити з підстав, викладених у відзиві на позов, вказавши, що в діях суб'єкта владних повноважень жодних порушень норм чинного законодавства не вбачається.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення сторін, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

10.03.2017 при проведенні рейдової перевірки (місце проведення а/д Р-52 Дніпропетровськ-Царечанка-Кобеляки-Решетилівка км.109+667) державними інспекторами Управління було проведено зважування автомобіля (тягача) марки РЕНО державний реєстраційний номер НОМЕР_1, з причіпом марки Мотако державний реєстраційний номер НОМЕР_2, які на праві власності належать ОСОБА_3, та за кермом якого знаходився водій ОСОБА_4

За результатами перевірки, працівниками Управління встановлено перевищення транспортним засобом встановлених вагових обмежень загальної маси транспортного засобу та осьових навантажень, про що складено Акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 10.03.2017 ВІ № 0160322, довідку результатів здійснення габаритно-вагового контролю на автомобільній дорозі та Акт про перевищення транспортним засобом встановлених обмежень загальної маси та (або) осьових навантажень від 10.03.2017 № 0160322 (а.с. 13, 14).

Як вбачається з вказаного вище Акту, ОСОБА_3 допущено перевищення вагових обмежень на загальну масу транспортного засобу замість допустимих 40 т на 11,78 т понад встановлену норму, на одну з одиничних осей, замість 11 допустимих тон на 1,86 т понад встановлену норму, на одну з строєних осей, замість допустимих 22 т на 9,36 т понад встановлену норму, внаслідок чого позивачу вказано на порушення ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" під час надання послуг з вантажних перевезень згідно товарно-транспортної накладної від 10.03.2017 № 10/03-3.

На підставі Акту, працівниками Управління складено розрахунок плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування від 10.03.2017 № 160322 (а.с. 15).

ОСОБА_3 було подано позов до Чернігівського окружного адміністративного суду до Управління Укртрансбезпеки у Полтавській області (далі - Управління), в якому просить визнати протиправним та скасувати розрахунок плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування від 10.03.2017 № 160322.

Постановою Чернігівського окружного адміністративного суду від 18.05.2017 по справі № 825/481/17 у задоволенні позову ОСОБА_3 відмовлено повністю.

Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 19.09.2017 по справі № 825/481/17 апеляційну скаргу ОСОБА_3 було задоволено, постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 18 травня 2017 року скасовано та прийнято нову постанову, якою адміністративний позов ОСОБА_3 задоволено, визнано протиправним та скасовано розрахунок плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування від 10.03.2017 року №160322 (а.с. 17-23).

Задовольняючи позовні вимоги колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду зазначила, що «транспортний засіб, яким здійснювалось транспортування вантажу, станом на час здійснення габаритно-вагового контролю перебував у користуванні ФГ “Берегиня-Агро-1” та перевезення здійснювалось на замовлення ПВТП “ДЖІ-ЕН-ЕЛ”, що підтверджується товарно-транспортною накладною № 10/03-3 від 10.03.2017 року. Отже, документально підтверджено, що автомобільним перевізником в даному випадку є ФГ “Берегиня-Агро-1”, відтак саме до цього господарюючого суб’єкта, у разі встановлення порушення вимог правових норм щодо автомобільних перевезень, підлягають застосуванню санкції, визначені ст.60 Закону України “Про автомобільний транспорт”».

21 лютого 2018 року у банківській установі позивач дізнався, що на його рахунок накладено арешт в розмірі 1700 грн.

Арешт накладено згідно постанови державного виконавця Новозаводського відділу Державної виконавчої служби Чернігівського міського управління юстиції.

Підставною для винесення постанови про накладення арешту слугувала постанова про застосування адміністративно-господарського штрафу від 26.04.2017 СВ № 0240905, яку позивачу 20.02.2018 разом з вимогою про сплату боргу надіслано на електронну адресу, що підтверджується витягом з WEB-сайту «mbox2.i.ua» (а.с. 30).

Вважаючи вказану постанову незаконною та такою, що винесена всупереч положенням чинного законодавства позивач звернувся до суду з відповідним позовом.

Надаючи правову оцінку вказаним обставинам, суд зазначає наступне.

Відповідно до статті 1 Закону України "Про автомобільний транспорт" від 05.04.2001 N 2344-III (далі - Закон) великоваговий транспортний засіб - транспортний засіб з вантажем або без вантажу, хоча б один з вагових параметрів якого перевищує встановлені на території України допустиму максимальну масу чи осьове навантаження.

Згідно з частиною сьомою статті 6 Закону центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, здійснює, зокрема державний нагляд і контроль за дотриманням автомобільними перевізниками вимог законодавства, норм та стандартів на автомобільному транспорті; габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування

Пунктом 1 Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 N 103 (далі - Положення) визначено, що Державна служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури і який реалізує державну політику з питань безпеки на наземному транспорті та у сфері безпеки на морському та річковому транспорті (крім сфери безпеки мореплавства суден флоту рибного господарства).

Укртрансбезпека відповідно до покладених на неї завдань, зокрема здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням вимог законодавства на автомобільному, міському електричному, залізничному, морському та річковому транспорті, підготовку пропозицій щодо їх удосконалення, а також законодавства про судноплавство на суднах, у морських і річкових портах, територіальних та внутрішніх водах, на внутрішніх водних шляхах України; здійснює габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування (п. п. 2,15 п. 5 Положення).

Укртрансбезпека здійснює свої повноваження безпосередньо, через утворені в установленому порядку територіальні органи та Держспецтрансслужбу (п. 8 Положення).

Згідно зі ст.33 Закону України від 08.09.2005 № 2862 "Про автомобільні дороги" (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) рух транспортних засобів, навантаження на вісь, загальна маса або габарити яких перевищують норми, встановлені державними стандартами та нормативно-правовими актами, дозволяється за погодженням з відповідним органом у порядку визначеному Кабінетом Міністрів України.

Так, Постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 1994 року №198 затверджено «Єдині правила ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правила користування ними та охорони», відповідно до п.16 яких перевезення небезпечних, великогабаритних і великовагових вантажів автомобільним транспортом по дорожніх об'єктах допускається за окремим дозволом в порядку і за плату, що визначається окремими актами законодавства.

Правила проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 18 січня 2001 року №30, згідно п.3 яких транспортний засіб чи автопоїзд з вантажем або без вантажу вважається великоваговим, якщо максимальна маса або осьова маса перевищує хоча б один з параметрів, зазначених у пункті 22.5 Правил дорожнього руху.

Пунктом 22.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року №1306, встановлено, що за спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м, за висотою від поверхні дороги -4м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Державтоінспекцією маршрутах - 4,35 м), за довжиною - 22 м (для маршрутних транспортних засобів - 25 м), фактичну масу понад 40 т (для контейнеровозів - понад 44 т, на встановлених Укравтодором і Державтоінспекцією для них маршрутах - до 46 т), навантаження на одиночну вісь -11т (для автобусів, тролейбусів - 11,5 т), здвоєні осі - 16 т. строєні - 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь -11т, здвоєні осі - 18 т, строєні - 24 т) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м.

При цьому, пунктом 4 Правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, передбачено, що рух великовагових та великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами здійснюється на підставі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, виданим перевізникові Державтоінспекцією, або документа про внесення плати за проїзд таких транспортних засобів.

Згідно з ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.

Документами для здійснення внутрішніх перевезень вантажів є: для автомобільного перевізника - документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством; для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством.

У разі перевезення небезпечних вантажів крім документів, передбачених частиною другою цієї статті, обов'язковими документами також є: для автомобільного перевізника - ліцензія на надання відповідних послуг; для водія - свідоцтво про допущення транспортного засобу до перевезення певних небезпечних вантажів, свідоцтво про підготовку водіїв транспортних засобів, що перевозять небезпечні вантажі, письмові інструкції на випадок аварії або надзвичайної ситуації.

У разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень обов'язковим документом також є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше семи відсотків.

З матеріалів справи вбачається, що за результатами перевірки, працівниками відповідача встановлено перевищення транспортним засобом встановлених вагових обмежень загальної маси транспортного засобу та осьових навантажень, про що складено Акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 10.03.2017 ВІ № 0160322, довідку результатів здійснення габаритно-вагового контролю на автомобільній дорозі та Акт про перевищення транспортним засобом встановлених обмежень загальної маси та (або) осьових навантажень від 10.03.2017 № 0160322.

Як вбачається з вказаного вище Акту, ОСОБА_3 допущено перевищення вагових обмежень на загальну масу транспортного засобу замість допустимих 40 т на 11,78 т понад встановлену норму, на одну з одиничних осей, замість 11 допустимих тон на 1,86 т понад встановлену норму, на одну з строєних осей, замість допустимих 22 т на 9,36 т понад встановлену норму, внаслідок чого позивачу вказано на порушення ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" під час надання послуг з вантажних перевезень згідно товарно-транспортної накладної від 10.03.2017 № 10/03-3.

Саме на підставі вказаного Акту, працівниками Управління складено розрахунок плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування від 10.03.2017 № 160322.

Вказаний розрахунок від 10.03.2017 № 160322 скасовано постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 19.09.2017 по справі № 825/481/17, яка набрала законної сили.

Крім того, у вказаній постанові встановлено той факт, що транспортний засіб, яким здійснювалось транспортування вантажу, станом на час здійснення габаритно-вагового контролю перебував у користуванні ФГ “Берегиня-Агро-1” та перевезення здійснювалось на замовлення ПВТП “ДЖІ-ЕН-ЕЛ”, що підтверджується товарно-транспортною накладною № 10/03-3 від 10.03.2017 року. Отже, документально підтверджено, що автомобільним перевізником в даному випадку є ФГ “Берегиня-Агро-1”, відтак саме до цього господарюючого суб’єкта, у разі встановлення порушення вимог правових норм щодо автомобільних перевезень, підлягають застосуванню санкції, визначені ст.60 Закону України “Про автомобільний транспорт”.

На підставі довідки результатів здійснення габаритно-вагового контролю на автомобільній дорозі та Акту про перевищення транспортним засобом встановлених обмежень загальної маси та (або) осьових навантажень від 10.03.2017 № 0160322, працівниками Управління Укртрансбезпеки у Чернігівській області винесено постанову про застосування адміністративно - господарського штрафу СВ № 0240905 від 26.04.2017 в розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) грн.

Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 № 1567 (далі - Порядок № 1567), визначено процедуру здійснення державного контролю за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту (далі - суб'єкти господарювання), вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, норм міжнародних договорів про міжнародне автомобільне сполучення, виконанням умов перевезень, визначених дозволом на перевезення на міжобласних автобусних маршрутах, вимог Європейської угоди щодо роботи екіпажів транспортних засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення, дотриманням габаритно-вагових параметрів, наявністю дозвільних документів на виконання перевезень та відповідністю виду перевезень, відповідних ліцензій і ліцензійних карток, виконанням суб'єктами господарювання ліцензійних умов, внесенням перевізниками-нерезидентами платежів за проїзд автомобільними дорогами, а також диспетчерського контролю за роботою автомобільних перевізників.

Згідно пунктів 15, 16, 19 Порядку № 1567, під час проведення рейдової перевірки перевіряється виключно:

- наявність визначених статтями 39 і 48 Закону документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом;

- додержання вимог статей 53, 56, 57 і 59 Закону;

- додержання водієм вимог Європейської угоди щодо роботи екіпажів транспортних засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення (ЄУТР) (далі - Європейська угода);

- відповідність зовнішнього і внутрішнього спорядження (екіпірування) транспортного засобу встановленим вимогам;

- оснащення таксі справним таксометром;

- відповідність кількості пасажирів, що перевозяться, відомостям, зазначеним у реєстраційних документах, або нормам, передбаченим технічною характеристикою транспортного засобу;

- додержання водієм автобуса затвердженого розкладу та маршруту руху;

- наявність у всіх пасажирів квитків на проїзд та квитанцій на перевезення багажу, а у разі пільгового проїзду - відповідного посвідчення;

- додержання водієм режиму праці та відпочинку, а також вимоги щодо наявності в автобусі двох водіїв у разі перевезення пасажирів на відстань 500 і більше кілометрів або перевезення організованих груп дітей за маршрутом, який виходить за межі населеного пункту та має протяжність понад 250 кілометрів;

- виконання водієм інших вимог Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту та Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, інших нормативно-правових актів.

Згідно абзацу третього частини першої статті 60 Закону України “Про автомобільний транспорт” за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються адміністративно-господарські штрафи, зокрема, за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до частини другої статті 48 Закону України “Про автомобільний транспорт” документами для здійснення внутрішніх перевезень вантажів є: для автомобільного перевізника - документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством; для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством.

Положеннями ч. 1 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт» передбачено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються адміністративно-господарські штрафи за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та48цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільний перевізник - фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи (та) вантажів транспортними засобами.

Згідно з ст. 33 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільним перевізником, що здійснює перевезення вантажів на договірних умовах, є суб'єкт господарювання, який відповідно до законодавства надає послугу згідно з договором про перевезення вантажу транспортним засобом, що використовується на законних підставах.

Як встановлено рішення суду, яке набрало законної сили, транспортний засіб, яким здійснювалось транспортування вантажу, станом на час здійснення габаритно-вагового контролю 10.03.2017, на підставі чого було складено довідку результатів здійснення габаритно-вагового контролю на автомобільній дорозі та акт про перевищення транспортним засобом встановлених обмежень загальної маси та (або) осьових навантажень від 10.03.2017 № 0160322, в подальшому винесено постанову про застосування адміністративно - господарського штрафу СВ № 0240905 від 26.04.2017 в розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) грн. відносно ФОП ОСОБА_3, перебував у користуванні ФГ «Берегиня-Агро- 1» та перевезення здійснювалось на замовлення ПВТП «ДЖІ-ЕН-ЕЛ», що також підтверджується товарно-транспортною накладною № 10/03-3 від 10.03.2017, вказані факти відповідно до положень частини четвертої статті 78 Кодексу адміністративного судочинства України не підлягає доказуванню.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що автомобільним перевізником у вказаних правовідносинах було ФГ «Берегиня-Агро-1», а не ФОП ОСОБА_3, відтак саме до цього господарюючого суб’єкта, у разі встановлення порушення вимог правових норм щодо автомобільних перевезень, підлягають застосуванню санкції, визначені ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт».

ОСОБА_3 є власником транспортного засобу, однак не є автомобільним перевізником вантажу у розумінні ст.1 Закону України «Про автомобільний транспорт», та не здійснював такого перевезення в рамках своєї господарської діяльності як фізична особа-підприємець, отже Управлінням Укртрансбезпеки у Чернігівській області безпідставно застосовано до позивача санкції за порушення правил перевезення вантажів автомобільним транспортом.

Відповідно до частин першої та другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи вищенаведене, суд вважає, що відповідачем не надано суду достатньо належних доказів, які б свідчили про неправомірність заявлених позовних вимог, натомість доводи позовної заяви підтверджують протиправність винесеної відповідачем постанови.

Таким чином, з огляду на викладене, суд дійшов до висновку про наявність правових підстав для задоволення позовних вимог фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 повністю.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись статями 139, 227, 241-243, 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 (вул. Мазепи, 78-А, м. Чернігів,14000, РНОКПП НОМЕР_3) задовольнити повністю.

Визнати протиправною та скасувати постанову управління Укртрансбезпеки у Чернігівській області про застосування адміністративно - господарського штрафу СВ № 0240905 від 26.04.2017.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної служби України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) (просп. Перемоги, 14, м. Київ, 01135, код ЄДРПОУ 39816845) на користь фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 (вул. Мазепи, 78-А, м. Чернігів,14000, РНОКПП НОМЕР_3) понесені судові витрати у розмірі 704 (сімсот чотири) грн. 80 коп.

Рішення суду набирає законної сили в порядку статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до Київського апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

Повний текст рішення виготовлено 07 травня 2018 року.

Суддя В.І. Д'яков