
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа №813/1887/18
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
08 травня 2018 року
м.Львів
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Карп`як Оксана Орестівна, перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 до Державної казначейської служби України про визнання протиправною бездіяльність, -
встановив:
До суду надійшла позовна заява ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 до Державної казначейської служби України, у якій позивачі просять :
- визнати протиправною бездіяльність Державної казначейської служби України щодо списання коштів з відповідних рахунків центрального органу виконавчої влади, що реалізує держану політику у сфері Казначейського обслуговування бюджетних коштів з врахуванням ЗУ «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» на користь позивачів.
Відповідно до вимог статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви у тому числі з'ясовує, чи:
-відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу;
- позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними);
- немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Перевіривши матеріали позову встановлено, що позовну заяву подано без додержання вимог, передбачених ст.ст. 160, 161 КАС України.
Згідно п.п.2, 11 ч.5 ст.160 КАС України, в позовній заяві зазначаються:
- повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); - поштовий індекс; - ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); - реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), - відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти;
- власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
У порушення вимоги п.11 ч.5 ст.160 КАС України позивачами письмово не підтверджено, що ними не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Також, позивачами у позовній заяві не вказано: реєстраційний номер облікової картки платника податків (позивачів), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (відповідача), номери засобів зв'язку, офіційні електронні адресі (позивачів та відповідача), що є порушенням п.2 ч.5 ст. 160 КАС України.
Згідно п.5 ч.5 ст. 160 КАС України, в позовній заяві зазначається виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Згідно ст.79 КАС України, учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду. Позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом із поданням позовної заяви. Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об'єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк. Учасник справи також повинен надати докази, які підтверджують, що він здійснив усі залежні від нього дії, спрямовані на отримання відповідного доказу.
Відповідно до ст.94 КАС України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Учасники справи мають право подавати письмові докази в електронних копіях, посвідчених електронним цифровим підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до закону. Електронна копія письмового доказу не вважається електронним доказом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Відповідно до ч.4 ст.161 КАС України, позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Однак, всупереч наведеній процесуальній вимозі, позивачами, не було додано всіх доказів до позовної заяви, зокрема належним чином завірених копій виконавчих листів, рішень районних судів, звернення до Державної казначейської служби України.
Щодо сплати судового збору.
У позовній заяві позивачі вказують, що згідно Закону України "Про судовий збір" звільнені від сплати судового збору при поданні позовних вимог, які стосуються стягнення заборгованостей по заробітній платі.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.5 Закону України "Про судовий збір", від сплати судового збору під час розгляду справи у всіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
Однак, предметом даного спору є визнання протиправною бездіяльності Державної казначейської служби України щодо списання коштів з відповідних рахунків центрального органу виконавчої влади, що реалізує держану політику у сфері Казначейського обслуговування бюджетних коштів з врахуванням ЗУ «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» на користь позивачів. Відтак, заявлений позов не стосується стягнення з роботодавця заробітної плати, а є спором щодо здійснення відповідачем публічно - владних управлінських функцій і спір виник у зв"язку із невиконанням відповідачем зазначених функцій.
За змістом ч.3 ст.161 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Як видно з матеріалів позову, позивачами до позовної заяви не додано квитанції про сплату судового збору.
Відповідно до вимог ч.7 ст.6 Закону України «Про судовий збір», у разі якщо позов подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір обчислюється з урахуванням загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом. У разі коли позов немайнового характеру подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір сплачується кожним позивачем окремим платіжним документом у розмірах, установлених статтею 4 цього Закону за подання позову немайнового характеру.
Судом встановлено, що позивачами заявлено одну вимогу немайнового характеру.
Відтак, з метою усунення недоліків позовної заяви, кожному позивачу необхідно сплатити судовий збір окремим платіжним документом за вимогу немайнового характеру або ж подати документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно зі ст.4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до абз.4 ст.7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік», з 01.01.2018 встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 1762 гривень.
Розміри ставок судового збору визначені ст.4 Закону України «Про судовий збір».
Відповідно до пп.1 п.3 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», за подання до адміністративного суду адміністративного позову фізичною особою немайнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 0,4 розміру мінімальної заробітної плати. (704,80 грн.)
Таким чином, за звернення позивачів ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 з даним позовом до адміністративного суду загальна сума судового збору складає 2114 грн. (за 1 вимогу немайнового характеру), яка з урахуванням вимог ч.7 ст.6 Закону України «Про судовий збір» повинна бути сплачена кожним з позивачів (окремим платіжним документом).
Сплата судового збору здійснюється за наступними платіжними реквізитами: одержувач - УДКСУ у Залізничному районі м. Львова; ЄДРПОУ 38007594; банк одержувача - ГУ ДКСУ у Львівській області; МФО 825014; рахунок 31217206784003; код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу - судовий збір за подання позову до (вказати найменування відповідача).
Відповідно до ч.1 ст.169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, враховуючи наведене, позовну заяву належить залишити без руху, а позивачу надати строк для усунення недоліків відповідно до ч.2 ст.169 КАС України.
Керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 171, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
ухвалив :
1. Позовну заяву - залишити без руху.
2. Встановити позивачам строк, протягом десяти днів з дня вручення ухвали для усунення зазначених в мотивувальній частині ухвали недоліків шляхом:
- зазначення реєстраційного номеру облікової картки платника податків (позивачів), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (відповідача), номери засобів зв'язку, офіційних електронних адрес (позивачів та відповідача);
- подати письмове підтвердження про те, що ними не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав;
- долучити оригінали квитанцій про сплату судового збору;
- подати до позовної заяви належним чином завірені копії всіх наявних в них доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
3. Роз'яснити, що у випадку не усунення у встановлений строк недоліків, позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута позивачу.
4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
5. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Карп`як О.О.