Рішення № 73840890, 02.05.2018, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.05.2018
Номер справи
813/739/18
Номер документу
73840890
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №813/739/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 травня 2018 року

Львівський окружний адміністративний суд в складі :

головуючого - судді Кухар Н.А.

секретаря судового засідання Шавель М.М.

за участю:

представника позивача - Мігоцький Л.З.

представника відповідача - Лешик І.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові адміністративну справу за позовом Трускавецької міської ради до Державної архітектурно-будівельної інспекції України про визнання протиправними дій, скасування рішення.

в с т а н о в и в:

На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Трускавецької міської ради (вул. Бориславська, 2, м. Трускавець, Львівська область, 82200) до Державної архітектурно-будівельної інспекції України (б-р. Лесі Українки 26, м. Київ, 01133) у якому просить суд:

- Визнати протиправними дії головних інспекторів будівельного нагляду Департаменту державної архітектурно - будівельної інспекції у Львівській області Державної архітектурно-будівельної інспекції України Якимець Г.В., та Хар М.І., щодо прийняття рішення № 3-н/пз від 23.01.2018 року у частині скасування постанов посадових осіб відділу державного архітектурно будівельного контролю Трускавецької міської ради від 05.10.2017 року № 1-6/8 від 22.11.2017 року, № 11 № 11/70 та від 22.11.2017 №10/69;

- Скасувати рішення головних інспекторів будівельного нагляду Департаменту державної архітектурно - будівельної інспекції у Львівській області Державної архітектурно-будівельної інспекції України Якимець Г.В., та Хар М.І., від 23.01.2018 року №3н/пз у частині, якою скасовано постанови посадових осіб відділу державного архітектурно - будівельного контролю Трускавецької міської ради: від 05.10.2017 року № 1-6/8; від 22.11.2017 року № 11/70; від 22.11.2017 року №10/69.

Ухвалою суду від 22 лютого 2018 відкрито провадження в адміністративній справі.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідно до Положення про відділ державного архітектурно - будівельного контролю Трускавецької міської ради, затвердженого рішенням Трускавецької міської ради від 20.04.2017 року № 481, даний відділ утворено міською радою та є її виконавчим органом. Вказують, що відділ підпорядкований і підзвітний міській раді та є у безпосередньому підпорядкуванні міського голови. Зазначають, що посадові особи відповідача, приймаючи рішення у частині скасування постанов відділу державного архітектурно - будівельного контролю Трускавецької міської ради, вийшли за межі наданих їм законом повноважень. Крім того, вказують, що оскаржене рішення торкається інтересів позивача, у тій частині, що за умови виконання скасованих відповідачем постанов органу державного архітектурно - будівельного контролю міської ради, місцевий бюджет очікував би надходження штрафних санкцій, в загальній сумі 146 тис. 900 грн.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі з підстав, наведених у позовній заяв, просить позов задоволити.

Відповідач подав до суду відзив на позовну заяву, в якому просить відмовити у задоволенні позовних вимог. Вказують, на те, що у відповідності до ч.5 ст. 7 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» структурні підрозділи з питань державного архітектурно-будівельного контролю Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій та виконавчі органи з питань державного архітектурно-будівельного контролю сільських, селищних, міських рад у межах делегованих цим Законом державних повноважень є підконтрольними центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, а їхні рішення можуть бути розглянуті у порядку державного архітектурно-будівельного нагляду або оскаржені до суду. Вказують, на те, що прийняті виконавчими органами з питань державного архітектурно - будівельного контролю сільських, селищних, міських рад постанови про накладення штрафних санкцій на фізичних осіб та юридичних осіб є рішеннями делегованими державними повноваженнями згідно Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», а відповідно є підконтрольними центральному органу виконавчої влади, що реалізовує державну політику з питань державного архітектурно - будівельного контролю та нагляду, та можуть бути розглянуті у порядку державного архітектурно - будівельного нагляду. Зазначають, що законодавством визначено чітко порядок повноваження відповідача, щодо скасування рішення відділу державного архітектурно будівельного контролю який утворений органом місцевого самоврядування.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечив, з підстав наведених у запереченні на адміністративний позов.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши та оцінивши докази, які мають значення для справи, суд встановив наступне.

Відділом державного архітектурно - будівельного контролю Трускавецької міської ради Львівської області було прийнято постанову №1-6/8 від 05.10.2017 року про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності на Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Дністер».

Відділом державного архітектурно - будівельного контролю Трускавецької міської ради Львівської області було прийнято постанову №1-10/69 від 22.11.2017 року про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності на Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Дністер».

Відділом державного архітектурно - будівельного контролю Трускавецької міської ради Львівської області було прийнято постанову № 11/70 від 22.11.2017 року по справі про адміністративне правопорушення.

Рішенням № 3-н/пз від 23.01.2018 року головних інспекторів будівельного нагляду Департаменту державної архітектурно - будівельної інспекції у Львівській області Державної архітектурно - будівельної інспекції України Якимець Г.В., та Хар М.І., від було скасовано припис про зупинення підготовчих та будівельних робіт від 21.08.2017 року № м8/17пз; припис про зупинення підготовчих та будівельних робіт від 10.11.2017 року №8/19пз; постанови про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 05.10.2017 року № 1-6/8; постанови про справі про адміністративне правопорушення від 22.11.2017 року № 11/70; постанови про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 22.11.2017 року №10/69.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Вирішуючи спір по суті, суд встановив наступні обставини справи та відповідні їм правовідносини.

Правові та організаційні основи містобудівної діяльності визначені Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності" від 17.02.2011 №3038-VI (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) (далі - Закон №3038).

Відповідно до ст. 6 Закону України №3038 управління у сфері містобудівної діяльності здійснюється Верховною Радою України, Кабінетом Міністрів України, Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері містобудування, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, органами державного архітектурно-будівельного контролю, іншими уповноваженими органами містобудування та архітектури, місцевими державними адміністраціями, органами місцевого самоврядування.

Частиною 3 ст. 6 Закону України №3038 визначено, що до органів державного архітектурно-будівельного контролю належать: 1) структурні підрозділи з питань державного архітектурно-будівельного контролю Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій; 2) виконавчі органи з питань державного архітектурно-будівельного контролю сільських, селищних, міських рад. Органом державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.

Примірне положення про органи державного архітектурно-будівельного контролю затверджується Кабінетом Міністрів України.

До уповноважених органів містобудування та архітектури належать органи, визначені у статті 13 Закону України "Про архітектурну діяльність".

Відповідно до ст. 13 Закону України №3038 до уповноважених органів містобудування та архітектури належать: центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері архітектури; центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері архітектури; орган виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань архітектури; структурні підрозділи обласних, районних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій з питань архітектури; виконавчі органи сільських, селищних, міських рад з питань архітектури. Орган виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань архітектури, структурні підрозділи обласних, районних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій підконтрольні і підзвітні відповідним органам виконавчої влади в межах, передбачених законом. Органи місцевого самоврядування здійснюють свою діяльність у сфері містобудування та архітектури відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні". З питань делегованих повноважень, передбачених підпунктом "б" частини першої статті 31 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", виконавчі органи сільських, селищних, міських рад підконтрольні відповідним органам виконавчої влади.

Відповідно до п.7, 8 ч.1 ст. 7 Закону України №3038 управління у сфері містобудівної діяльності та архітектурно-будівельного контролю здійснюється шляхом: здійснення державного архітектурно-будівельного контролю щодо об'єктів, розташованих в межах та за межами населених пунктів, на території кількох адміністративно-територіальних одиниць, зазначених у пункті 7 частини першої цієї статті., а саме: виконавчими органами з питань державного архітектурно-будівельного контролю сільських, селищних, міських рад (крім міських рад населених пунктів, які є адміністративними центрами областей, та міських рад населених пунктів з чисельністю населення понад 50 тисяч) - щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1), розташованих у межах відповідних населених пунктів;

виконавчими органами з питань державного архітектурно-будівельного контролю міських рад населених пунктів, які є адміністративними центрами областей, міських рад населених пунктів з чисельністю населення понад 50 тисяч, структурними підрозділами з питань державного архітектурно-будівельного контролю Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій - щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними (СС1) та середніми (СС2) наслідками, розташованих у межах відповідних населених пунктів;

центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, через головних інспекторів будівельного нагляду - щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними (СС1), середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, розташованих за межами населених пунктів і на території кількох адміністративно-територіальних одиниць, щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з середніми наслідками (СС2), розташованих у межах сіл, селищ та міст (крім міст, які є адміністративними центрами областей, міст з чисельністю населення понад 50 тисяч, міст Києва та Севастополя), а також щодо всіх об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів із значними наслідками (СС3), розташованих у межах населених пунктів;

Згідно ч.5 ст. 7 Закону України №3038 структурні підрозділи з питань державного архітектурно-будівельного контролю Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій та виконавчі органи з питань державного архітектурно-будівельного контролю сільських, селищних, міських рад у межах делегованих цим Законом державних повноважень є підконтрольними центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, а їхні рішення можуть бути розглянуті у порядку державного архітектурно-будівельного нагляду або оскаржені до суду.

Відповідно до пунктів 1-3 Примірного положення про органи державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №671 від 19.08.2015 року (зі змінами та доповненнями) орган державного архітектурно-будівельного контролю утворюється як структурний підрозділ Київської та Севастопольської міськдержадміністрації та як виконавчий орган сільської, селищної, міської ради.

Орган держархбудконтролю з питань здійснення повноважень, передбачених Законом України Про регулювання містобудівної діяльності, є підконтрольним Держархбудінспекції.

Орган держархбудконтролю у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, наказами Мінрегіону та Держархбудінспекції, розпорядженнями голів Київської та Севастопольської міськдержадміністрацій, рішеннями органів та посадових осіб місцевого самоврядування (п.2).

Основним завданням органу держархбудконтролю є здійснення відповідно до закону державного архітектурно-будівельного контролю, виконання дозвільних та реєстраційних функцій у сфері містобудівної діяльності. (п.3).

Рішенням Трускавецької міської ради від 20.04.2017 року № 481 затверджено положення про відділ державного архітектурно - будівельного контролю в новій редакції.

Згідно Положення про відділ державного архітектурно - будівельного контролю Трускавецької міської ради, вбачається, що відділ державного архітектурно - будівельного контролю Трускавецької міської ради утворюється міською радою та є її виконавчим органом. Відділ підпорядкований і підзвітний міській раді та є у безпосередньому підпорядкуванні міського голови. З питань здійснення повноважень, передбачених Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» є підконтрольним Державній архітектурно - будівельній інспекції України.

Відповідно до ч. 1 ст. 41 - 1 Закону № 3038-VI, державний архітектурно-будівельний контроль - це сукупність заходів, спрямованих на дотримання замовниками, проектувальниками, підрядниками та експертними організаціями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт. Державний архітектурно - будівельний контроль здійснюється органами державного архітектурно-будівельного контролю в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється на обєктах будівництва у порядку проведення планових та позапланових перевірок за територіальним принципом.

З метою здійснення державного архітектурно-будівельного нагляду головні інспектори будівельного нагляду: 1) перевіряють законність рішень у сфері містобудівної діяльності, прийнятих об'єктами нагляду; 2) витребовують від органів державної влади, фізичних та юридичних осіб документи і матеріали щодо предмета нагляду, одержують інформацію з автоматизованих інформаційних і довідкових систем, реєстрів та баз даних, створених органами державної влади; 3) мають право безперешкодного доступу до місць будівництва об'єктів, приміщень, документів та матеріалів, необхідних для здійснення нагляду; 4) вимагають від органів державного архітектурно-будівельного контролю проведення перевірок у разі наявності ознак порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил; 5) залучають у разі потреби до здійснення нагляду фахівців підприємств, установ, організацій, контрольних і фінансових органів.

У разі виявлення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, вчинених об'єктами нагляду, головні інспектори будівельного нагляду мають право: 1) видавати обов'язкові до виконання об'єктами нагляду приписи про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності; 2) притягати посадових осіб об'єктів нагляду до відповідальності за вчинені правопорушення відповідно до закону; 3) ініціювати притягнення посадових осіб об'єктів нагляду до дисциплінарної відповідальності; 4) вносити подання про звільнення посадової особи об'єкта нагляду до органу, який здійснив його призначення; 5) вносити подання про позбавлення права виконувати певні види робіт посадової особи об'єкта нагляду до органу, яким таке право надавалося; 6) скасовувати чи зупиняти дію рішень, прийнятих об'єктами нагляду відповідно до визначених цим Законом повноважень, які порушують вимоги містобудівного законодавства, з одночасним складанням протоколу відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення та подальшим оприлюдненням такої інформації на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.

За невиконання письмових вимог головних інспекторів будівельного нагляду посадові особи об'єктів нагляду несуть відповідальність відповідно до закону.

Про скасування рішень, прийнятих об'єктами нагляду, головний інспектор будівельного нагляду повідомляє голову відповідного органу місцевого самоврядування для прийняття рішення про притягнення до дисциплінарної відповідальності винної особи.

Відповідно до частини другої статті 41- 1 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" Кабінетом Міністрів України було прийнято Порядок здійснення державного архітектурно-будівельного нагляду, який затверджений постановою КМ України № 698 від 19.08.2015 року.

Відповідно до пунктів 3- 5 Постанови КМ України № 698 від 19.08.2015 року, визначено, що основними завданнями нагляду є: 1) виявлення, припинення та запобігання порушенню уповноваженими органами містобудування та архітектури, визначеними відповідно до статті 13 Закону України "Про архітектурну діяльність", органами державного архітектурно-будівельного контролю, визначеними відповідно до статті 6 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", іншими органами, що здійснюють контроль у сфері містобудівної діяльності (далі - об'єкти нагляду), вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил під час провадження ними містобудівної діяльності; 2) скасування чи зупинення дії рішень, прийнятих з порушенням вимог містобудівного законодавства об'єктами нагляду, зокрема щодо документів, які дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування або анулювання зазначених документів; 3) притягнення посадових осіб об'єктів нагляду до відповідальності відповідно до закону.

З метою здійснення нагляду головні інспектори будівельного нагляду: 1) перевіряють законність рішень у сфері містобудівної діяльності, прийнятих об'єктами нагляду; 2) витребовують від органів державної влади, фізичних та юридичних осіб документи і матеріали щодо предмета нагляду, одержують інформацію з автоматизованих інформаційних і довідкових систем, реєстрів та баз даних, створених органами державної влади; 3) мають право безперешкодного доступу до місць будівництва об'єктів, приміщень об'єктів нагляду та об'єктів будівництва, документів та матеріалів, необхідних для здійснення нагляду; 4) вимагають від органів державного архітектурно-будівельного контролю проведення перевірок у разі наявності ознак порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил; 5) залучають у разі потреби до здійснення нагляду фахівців підприємств, установ, організацій, контрольних і фінансових органів.

У разі виявлення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, вчинених об'єктами нагляду, головні інспектори будівельного нагляду мають право: 1) видавати обов'язкові до виконання об'єктами нагляду приписи про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності; 2) притягати посадових осіб об'єктів нагляду до відповідальності за вчинені правопорушення відповідно до закону; 3) письмово ініціювати притягнення посадових осіб об'єктів нагляду до дисциплінарної відповідальності; 4) вносити письмове подання про звільнення посадової особи об'єкта нагляду до органу, який здійснив її призначення; 5) вносити письмове подання про позбавлення посадової особи об'єкта нагляду права виконувати певні види робіт до органу, яким таке право надавалося; 6) скасовувати чи зупиняти дію прийнятих об'єктами нагляду відповідно до визначених Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності" повноважень рішень, які порушують вимоги законодавства у сфері містобудівної діяльності, з подальшим оприлюдненням такої інформації на офіційному веб-сайті Держархбудінспекції.

Враховуючи вищенаведене суд приходить до висновку, про відсутність правових підстав для визнання протиправними дій головних інспекторів будівельного нагляду Департаменту державної архітектурно - будівельної інспекції у Львівській області Державної архітектурно-будівельної інспекції України Якимець Г.В., та Хар М.І., щодо прийняття рішення № 3-н/пз від 23.01.2018 року у частині скасування постанов посадових осіб відділу державного архітектурно будівельного контролю Трускавецької міської ради від 05.10.2017 року № 1-6/8 від 22.11.2017 року, № 11 № 11/70 та від 22.11.2017 №10/69.

Крім того, суд зазначає що згідно п. 1 Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України, затв. постановою КМ України від 09.07.2014 року № 294, Державна архітектурно-будівельна інспекція України (Держархбудінспекція) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Віце-премєр-міністра України Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства і який реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.

Пунктом 1 Положення про відділ державного архітектурно - будівельного контролю Трускавецької міської ради, затверджений рішенням Трускавецької міської ради № 481 від 20.04.2017 року, вбачається, що відділ державного архітектурно - будівельного контролю Трускавецької міської ради утворюється міською радою та є її виконавчим органом.

Отже, відповідно до вказаного Положення Відділ державного архітектурно - будівельного контролю Трускавецької міської ради та Державна архітектурно-будівельна інспекція України є суб'єктами владних повноважень в розумінні норм КАС України.

Згідно ч.4 ст.5 КАС України, суб'єкти владних повноважень мають право звернутися до адміністративного суду лише у випадках, передбачених Конституцією та законами України.

Таким чином, відповідно до змісту наведених норм законодавства, суб'єкт владних повноважень має право звернутися до адміністративного суду лише у випадках, передбачених Конституцією та законами України.

Однак позивачем не наведено і судом не встановлено норм Конституції України чи норм Законів, які були б правовою підставою для звернення позивача до суду з даним адміністративним позовом.

Відповідно до п. п. 3, 4 Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України, затвердженого постановою КМ України від 09.07.2014 року № 294, до повноважень Держархбудінспекції належить, зокрема, здійснення державного архітектурно-будівельного нагляду за дотриманням вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил уповноваженими органами містобудування та архітектури, структурними підрозділами Київської та Севастопольської міських держадміністрацій та виконавчими органами сільських, селищних, міських рад з питань державного архітектурно-будівельного контролю, іншими органами, що здійснюють контроль у сфері містобудівної діяльності (далі об'єкти нагляду), під час провадження ними містобудівної діяльності. Держархбудінспекція відповідно до покладених на неї завдань: проводить перевірки, зокрема, законності рішень у сфері містобудівної діяльності, прийнятих обєктами нагляду; видає обовязкові для виконання приписи щодо усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності обєктами нагляду; скасовує чи зупиняє дію прийнятих обєктами нагляду відповідно до визначених законом повноважень рішень, які порушують вимоги законодавства у сфері містобудівної діяльності, з одночасним складенням протоколу відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення та подальшим оприлюдненням такої інформації на офіційному веб-сайті Держархбудінспекції.

Таким чином, Рішення № 3-н/пз від 23.01.2018 року головних інспекторів будівельного нагляду Департаменту державної архітектурно - будівельної інспекції у Львівській області Державної архітектурно - будівельної інспекції України Якимець Г.В., та Хар М.І. про скасування у частині постанови посадових осіб відділу державного архітектурно - будівельного контролю Трускавецької міської ради: від 05.10.2017 року № 1-6/8; від 22.11.2017 року № 11/70; від 22.11.2017 року №10/69, винесено в межах повноважень Департаменту, на підставі та у спосіб, що передбачено чинним законодавством України.

Крім цього, у розглядуваному адміністративному позові позивач не навів і суд не встановив існування спору між сторонами у справі як суб'єктами владних повноважень щодо реалізації їхньої компетенції у сфері контролю за дотриманням вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, оскільки питання компетенції розподілу повноважень органів, які здійснюють контроль у цій сфері, чітко розмежовані законодавством. Згідно з частиною 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Позивачем не доведено наявність правових підстав для визнання протиправною бездіяльності Департаменту Державної архітектурно - будівельної інспекції у Львівській області, що виявилась у не проведенні перевірки, а тому, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства та доказів, наявних у матеріалах справи, у суду відсутні правові підстави для задоволення адміністративного позову.

Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, відповідно до положень статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, суд приходить до висновку про відсутність правових підстав для стягнення на користь позивача судового збору за рахунок бюджетних асигнувань відповідача, у зв'язку з відмовою у задоволенні позовних вимог.

Керуючись ст. ст. 72, 77, 94, 241-246 КАС України, суд -

в и р і ш и в :

В задоволенні позову Трускавецької міської ради ( 82200 Львівська обл. м.Трускавець вул..Бориславська,2 кодЄДРПОУ 26230588) до Державної архітектурно-будівельної інспекції України (01133 м.Київ б-р Леся Українки,26 код ЄДРПОУ 37471912) про визнання протиправними дій, скасування рішення - відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного розгляду.

Апеляційна скарга на постанову подається протягом 30 днів з дня складання повного судового рішення до Львівського окружного адміністративного суду.

Повний текст рішення складено та підписано 07 травня 2018 року.

Суддя Кухар Н.А.