
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
_______________
УХВАЛА
"08" травня 2018 р.Справа № 924/199/18 м. Хмельницький
Господарський суд Хмельницької області у складі судді Виноградової В.В.,
за участю секретаря судового засідання Желіхівської О.О., розглянувши матеріали справи
за позовом заступника прокурора Хмельницької області, м Хмельницький в інтересах держави
до державного підприємства “Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом”, м. Київ в особі відокремленого підрозділу “Хмельницька атомна електрична станція” державного підприємства “Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом”, м. Нетішин Хмельницької області
товариства з обмеженою відповідальністю “Автокомп сервіс ЛДТ”, м. Київ
про визнання недійсним рішення тендерного комітету
за участю представників:
прокуратури: ОСОБА_1 – за посвідченням №0325914 від 05.10.2015 р.
відповідача 1: ОСОБА_2 - за довіреністю від 22.04.2016 р.
відповідача 2: не з’явився
Ухвала постановляється 08.05.2018 р., оскільки у підготовчому засіданні 26.04.2018 р. постановлено ухвалу про відкладення підготовчого засідання.
У засіданні проголошено вступну і резолютивну частини ухвали.
встановив: заступник прокурора Хмельницької області, м Хмельницький в інтересах держави звернувся до суду з позовом до державного підприємства “Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом”, м. Київ в особі відокремленого підрозділу “Хмельницька атомна електрична станція” державного підприємства “Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом”, м. Нетішин Хмельницької області та товариства з обмеженою відповідальністю “Автокомп сервіс ЛДТ”, м. Київ про визнання недійсним рішення тендерного комітету відокремленого підрозділу “Хмельницька атомна електрична станція” державного підприємства “Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом”, оформленого протоколом від 11.08.2017 р. №754, яким визнано товариство з обмеженою відповідальністю “Автокомп сервіс ЛДТ” переможцем відкритих торгів на закупівлю послуг з технічного обслуговування та ремонту автомобілів JAGUAR S-TYPE, LAND ROVER DEFENDER з ціновою пропозицією 182028,00 грн. (без ПДВ) та 218443,60 грн. (з ПДВ); визнання недійсним договору від 31.08.2017 р. №1-124-01-17-06999 про надання послуг з технічного обслуговування та ремонту автомобілів JAGUAR S-TYPE, LAND ROVER DEFENDER на суму 218 433,60 грн., укладеного між товариством з обмеженою відповідальністю “Автокомп сервіс ЛДТ” та державним підприємством “Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом” в особі відокремленого підрозділу “Хмельницька атомна електрична станція”, та припинення зобов'язання за ним на майбутнє.
В обґрунтування позову, посилаючись на положення ст. ст. 203, 207, 215, 216, 235, ст. ст. 1, 3, 21, 22, 25, 27, 28, 36 Закону України "Про публічні закупівлі", зазначає, що тендерним комітетом відповідача 1 в порушення вимог законодавства необґрунтовано прийнято змінену тендерну пропозицію відповідача 2 та укладено з ним відповідний договір.
Державне підприємство “Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом”, м. Київ в особі відокремленого підрозділу “Хмельницька атомна електрична станція” державного підприємства “Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом” у відзиві на позовну заяву (від 25.04.2018 р. №45-423/3947) проти позову заперечило. Посилаючись на ст. 23 Закону України “Про прокуратуру”, ст. ст. 7, 7-1 Закону України “Про публічні закупівлі”, п. 10 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні", повідомило, що протягом 2017 року у ВП ХАЕС здійснювався постійний державний операційний фінансовий аудит окремих господарських операцій відповідно до Програми, затвердженої головою ДАСУ, та Порядку, затвердженого постановою КМУ від 25.06.2014 № 214. Закупівля послуги технічного обслуговування та ремонту автомобілів також пройшла державний аудит без зауважень. Тому вважає, що відсутні правові підстави для представництва прокуратури в суді інтересів держави при проведенні закупівлі. Також зазначило, що додатковою угодою від 23.04.2018 № 1 ДП "НАЕК "Енергоатом" в особі ВП "Хмельницька АЕС" та ТОВ "Автокомп сервіс ЛТД" розірвано договір від 31.08.2017 №1-124-01-17-06999, зобов'язання за договором припинені, тому відсутні підстави для визнання його недійсним. Зауважило, що позивачем не наведено жодних міркувань стосовно того, яким чином послуга з технічного ремонту та обслуговування автомобілів ВП ХАЕС посягає на національні, суспільні чи економічні інтереси держави. Крім того, стверджує, що тендерна пропозиція першого учасника - ТОВ "Автокомп сервіс ЛТД" відповідала умовам тендерної документації та не перевищувала запланованої суми, тому даний учасник був визнаний переможцем торгів.
У відповіді на відзив (від 03.05.2018 р. №05-915-18) прокурор, посилаючись на ст. ст. 19, 131-1 Конституції України, ст. 23 Закону України “Про прокуратуру”, ст. 7, 7-1 Закону України “Про публічні закупівлі”, Положення про Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 459, зазначив, що відповідним Положенням не передбачено повноваження Мінекономрозвитку України на звернення до суду із позовами про оскарження процедур закупівель та визнання недійсними договорів, укладених за результатами публічних закупівель. Також зауважив, що Законом України “Про публічні закупівлі”, Законом України “Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні”, Положенням про Державну аудиторську службу України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.02.2016 р. №43, не передбачено права Державної аудиторської служби України самостійно звертатися до суду із позовами, предметом яких є оскарження публічних закупівель, визнання недійсними договорів про закупівлю. Враховуючи, що органи, уповноважені державою здійснювати функції контролю у сфері публічних закупівель не наділені повноваженнями звертатися до суду із позовами про оскарження публічних закупівель та визнання недійсними договорів, укладених за результатами публічних закупівель, позов заявлено в інтересах держави прокурором як позивачем, про що зазначено у позовній заяві із наведенням законодавчого обґрунтування. Вважає, що доводи відповідача з приводу того, що державним операційним фінансовим аудитом не виявлено порушень при закупівлі послуг технічного обслуговування та ремонту автомобілів не свідчить про їх відсутність, а доводить лише факт неналежного здійснення моніторингу публічних закупівель посадовими особами органу Держаудитслужби. Також стверджує, що ДП “НАЕК “Енергоатом”, м. Київ в особі ВП “Хмельницька АЕС” ДП “НАЕК “Енергоатом” не спростовано того факту, що тендерним комітетом ВП “ХАЕС” неправомірно прийнято до розгляду нову тендерну пропозицію, надану ТОВ “АВТОКОМП СЕРВІС ЛТД” листом від 03.08.2017 за вих. № 03/08-17, після закінчення аукціону, під виглядом виправлення помилки, в якій збільшено вартість послуг: загальна вартість пропозиції склала: ціна без ПДВ - 182028,00 грн. та ціна з ПДВ - 218433,60 грн., що на 36405,60 грн. більше ціни, визначеної за результатами аукціону. Крім того, тендерним комітетом ВП “ХАЕС” неправомірно внесено недостовірні відомості до звіту про результати проведення процедури закупівлі щодо цінових пропозицій учасників
У поясненнях (від 07.05.2018 р. №45-445) ДП “НАЕК “Енергоатом” в особі ВП “Хмельницька АЕС” ДП “НАЕК “Енергоатом”, пославшись на положення ст. ст. 20, 22, 28, 30-32 Закону України "Про публічні закупівлі", зазначив, зокрема, що позивач не довів, у чому саме полягає порушення порядку прийняття рішення тендерним комітетом та на підставі якої норми комітет зобов'язаний діяти. Враховуючи те, що учасники торгів самостійно визначають ціну власних пропозицій, вказав, що обидва учасники торгів допустили помилку, зазначивши в електронній системі ціну пропозиції без ПДВ, в той час в якості підтвердження надали скановані копії документів, у яких ця ж вартість значилась як ціна з ПДВ. За результатами проведеного аукціону, у ВП ХАЕС не було підстав, передбачених ст. 30 Закону, для відхилення пропозиції переможця, а також передбачених ст. 31 підстав для відміни торгів. Крім того, на момент розкриття пропозиції учасників для ВП ХАЕС було невідомо підтверджуюча інформація цінової пропозиції другого учасника. Тому вважає, що рішення тендерного комітету відповідає результатам електронного аукціону та не може бути скасоване.
Прокурор позовні вимоги про визнання недійсним рішення тендерного комітету ВП “Хмельницька АЕС” ДП “НАЕК “Енергоатом” підтримав.
Представник відповідача - ДП “НАЕК “Енергоатом” в особі ВП “Хмельницька АЕС” ДП “НАЕК “Енергоатом” проти позовних вимог про визнання недійсним оспореного рішення тендерного комітету заперечив з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву та поясненнях.
Ухвалою суду від 08.05.2018 р. провадження у справі №924/199/18 за позовом заступника прокурора Хмельницької області, м Хмельницький в інтересах держави до державного підприємства “Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом”, м. Київ в особі відокремленого підрозділу “Хмельницька атомна електрична станція” державного підприємства “Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом”, м. Нетішин Хмельницької області, товариства з обмеженою відповідальністю “Автокомп сервіс ЛДТ”, м. Київ в частині позовних вимог про визнання недійсним договору від 31.08.2017 р. №1-124-01-17-06999 про надання послуг з технічного обслуговування та ремонту автомобілів JAGUAR S-TYPE, LAND ROVER DEFENDER на суму 218433,60 грн., укладеного між товариством з обмеженою відповідальністю “Автокомп сервіс ЛДТ” та державним підприємством “Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом” в особі відокремленого підрозділу “Хмельницька атомна електрична станція”, та припинення зобов'язання за ним на майбутнє, закрито.
Враховуючи вищезазначене, беручи до уваги вчинення усіх необхідних процесуальних дій у справі для виконання завдань підготовчого провадження, встановлених частиною 1 ст. 177 ГПК України, суд дійшов висновку про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
Керуючись ст. ст. 121, 177, 182, 185, 195, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Закрити підготовче провадження у справі №924/199/18.
Призначити справу №924/199/18 до судового розгляду по суті у судовому засіданні на 11 год. 30 хв. 23 травня 2018 р.
Засідання відбудеться в приміщенні господарського суду Хмельницької області за адресою: м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1.
Повідомити учасників справи про час, дату та місце судового засідання шляхом направлення їм цієї ухвали.
Участь учасників справи у судовому засіданні не є обов'язковою.
Ухвала набирає законної сили 08.05.2018 р., оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали складено 08.05.2018 р.
Суддя В.В. Виноградова