Постанова № 73839681, 07.05.2018, Господарський суд Миколаївської області

Дата ухвалення
07.05.2018
Номер справи
915/1364/17
Номер документу
73839681
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

=====

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 травня 2018 року Справа № 915/1364/17

м. Миколаїв

Кредитор: Головне управління ДФС у Миколаївській області (54001, м. Миколаїв, вул. Лягіна, 6, код ЄДРПОУ 39394277).

Боржник: ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю “Інвестбудпроект” (54028, м.Миколаїв, вул. Космонавтів, 81/16, код ЄДРПОУ 37055390).

Розпорядник майна: арбітражний керуючий ОСОБА_2 (бул. Центральний, 27, м. Запоріжжя, Україна, 69005)

Суддя Ржепецький В.О.,

представники:

від кредитора: не з’явився,

від боржника: не з’явився,

розпорядник майна: не з’явився,

СУТЬ СПОРУ: про банкрутство,

встановив:

Ухвалою суду від 12.03.2018, з урахуванням ухвал господарського суду про виправлення описок від 22.03.2018 та від 10.04.2018, затверджено реєстр вимог кредиторів ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю “Інвестбудпроект” на загальну суму 4549861,56 грн., збори кредиторів та комітету кредиторів призначено на 27.03.2018, зобов’язано розпорядника майна повідомити кредиторів згідно з реєстром вимог кредиторів про місце, дату та час проведення зборів кредиторів та організувати їх проведення, підсумкове засідання призначено на 07 травня 2018 року о 10 год. 30 хв.

04.05.2018 розпорядником майна подано до господарського суду звіт про процедуру розпорядження майном станом на 30.04.2018.

07.05.2018 ГУ ДФС у Миколаївській області подано до господарського суду клопотання, яким кредитор просить суд: 1) закінчити процедуру розпорядження майном ТОВ “Інвестбудпроект”; 2) визнати ТОВ “Інвестбудпроект” банкрутом; 3) відкрити ліквідаційну процедуру; 4) ліквідатором ТОВ “Інвестбудпроект” призначити арбітражного керуючого ОСОБА_2 До клопотання додано копію протоколу засідання комітету кредиторів ТОВ «Інвестбудпроект» від 27.03.2018 та протокол зборів кредиторів від 27.03.2018.

Усі учасники провадження у справі про банкрутство належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду справи, правом участи в судовому засіданні не скористались.

Відповідно до ст. 42 Господарського процесуального кодексу України участь в судових засіданнях учасників справи - це право, а не обов’язок, якщо інше не визначено законом.

Явка представників сторін у судове засідання, призначене на 07.05.2018, не визнавалась судом обов’язковою, про наявність у сторін доказів, які відсутні у матеріалах справи та без дослідження яких неможливо розглянути справу, суду не повідомлялося.

Таким чином, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними матеріалами.

В судовому засіданні оголошено про підписання вступної та резолютивної частин ухвали.

Вивчивши матеріали справи, дослідивши наявні у справі докази, суд дійшов висновку про визнання боржника банкрутом та відкриття відносно нього ліквідаційної процедури та підставі такого.

Згідно з ч. 1 ст. 2 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі – Закон про банкрутство) провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України (далі – ГПК України), іншими законодавчими актами України.

Відповідно до ст. 9 Закону про банкрутство справи про банкрутство розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими ГПК України, з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.

Згідно з ч. 6 ст. 12 ГПК України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Ухвалою суду від 09.01.2018 відкрито провадження у справі про банкрутство боржника – ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю “Інвестбудпроект” (код ЄДРПОУ 37055390), визнано грошові вимоги ОСОБА_3 управління ДФС у Миколаївській області до боржника в сумі 4532241,56 грн., введено процедуру розпорядження майном боржника строком на сто п’ятнадцять календарних днів до 04.05.2018, розпорядником майна призначено арбітражного керуючого ОСОБА_2 (свідоцтво №1263, видане 31.07.2013), встановлено розпоряднику майна строк до 28.02.2018 для подання до господарського суду відомостей про результати розгляду вимог кредиторів, реєстру вимог кредиторів боржника.

На офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оприлюднено оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю “Інвестбудпроект” (номер публікації: 48490, дата публікації: 10.01.2018). Граничний строк на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника визначено протягом тридцяти днів від дня офіційного оприлюднення оголошення про порушення провадження у справі.

Ухвалою суду від 12.03.2018, з урахуванням ухвали господарського суду про виправлення описок від 22.03.2018, затверджено реєстр вимог кредиторів ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю “Інвестбудпроект” на загальну суму 4549861,56 грн., з яких:

перша черга:

- витрати ОСОБА_3 управління ДФС у Миколаївській області по сплаті судового збору за подання заяви про порушення справи про банкрутство в сумі 17620,00 грн.;

третя черга:

- вимоги ОСОБА_3 управління ДФС у Миколаївській області по сплаті основного боргу в сумі 2430581,00 грн.;

шоста черга:

- вимоги ОСОБА_3 управління ДФС у Миколаївській області по сплаті штрафних санкцій та пені в сумі 2101660,56 грн.;

Зборами кредиторів боржника 27.03.2018 затверджено склад комітету кредиторів у кількості 1 особи – ОСОБА_3 управління ДФС України в Миколаївській області (протокол від 27.03.2018, а.с.216).

27.03.2018 зборами комітету кредиторів ТОВ “Інвестбудпроект” затверджено звіт розпорядника майна за період 10.01.2018-27.03.2018, а також вирішено подати до господарського суду клопотання про припинення процедури розпорядження майном, визнання ТОВ “Інвестбудпроект” банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, призначення ліквідатором арбітражного керуючого ОСОБА_2 з виплатою основної грошової винагороди у розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожен місяць здійснення повноважень ліквідатора за рахунок коштів кредиторів боржника пропорційно розміру їх грошових вимог до боржника.

На виконання ч. 3 ст. 22 Закону про банкрутство розпорядником майна проведено аналіз фінансово-господарської діяльності, інвестиційного становища боржника та його становища на ринках, щодо виявлення (за наявності) ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства.

Згідно висновків розпорядника майна щодо фінансово-господарської діяльності стосовно ТОВ “Інвестбудпроект” мають місце ознаки критичної неплатоспроможності, коефіцієнт покриття станом на 09.01.2018 дорівнює 0, господарська діяльність не ведеться, підприємство не отримує прибутку, економічні ознаки доведення до банкрутство в діяльності підприємства до порушення справи про банкрутство встановити неможливо, ознаки фіктивного банкрутства відсутні, виявити ознаки прихованого банкрутства неможливо, розрахунки з кредиторами можливі тільки при застосуванні до боржника ліквідаційної процедури.

З матеріалів звіту розпорядника майна за період з 10.01.2018 по 30.04.2018 вбачається, що у товариства відсутні основні та оборотні активи, що підтверджується актами інвентаризації, витягами з реєстрів, повідомленнями контролюючих та реєстраційних установ.

Так, відповідно до приписів ст. 41 Закону про банкрутство та на підставі наказу №1 від 23.03.2018, розпорядником майна проведено інвентаризацію основних і оборотних активів боржника та встановлено їх відсутність, про що свідчать: акт №1 інвентаризації витрат майбутніх періодів, забезпечень та резервів майбутніх витрат від 23.03.2018; інвентаризаційний опис №2 незавершеного виробництва та незакінченого будівництва на 23.03.2018, акт про результати інвентаризації грошових коштів від 23.03.2018, акт інвентаризації розрахунків з покупцями, постачальниками та іншими дебіторами і кредиторами від 23.03.2018, інвентаризаційний опис товарно-матеріальних цінностей (по рахунку №30 «Каса») станом на 23.03.2018, інвентаризаційний опис товарно-матеріальних цінностей (по рахунку №26 «Готова продукція») станом на 23.03.2018; інвентаризаційний опис товарно-матеріальних цінностей (по рахунку №20 «Виробничі запаси») станом на 23.03.2018; інвентаризаційний опис товарно-матеріальних цінностей (по рахунку №22 «Малоцінні та швидкозношувані предмети») станом на 23.03.2018; інвентаризаційний опис основних засобів від 23.03.2018; протокол інвентаризаційної комісії від 23.03.2018.

Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 03.04.2018 №1003822806 ТОВ “Інвестбудпроект” не є засновником інших юридичних осіб.

Згідно витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження нерухомого майна №110595346 від 15.01.2018 щодо ТОВ “Інвестбудпроект” відомості в реєстрах відсутні.

За повідомленням ОСОБА_3 управління ДФС у Миколаївській області за вих. №Ш/193/14-29-17-23 від 01.03.2018 всі рахунки ТОВ “Інвестбудпроект” відкриті в установах банків: ПАТ «АКТАБА НК», АТ «УкрСиббанк», АТ «Фортуна-Банк», ПАТ «Банк Камбіо», АТ «АРТЕМ-БАНК», Казначейство України закрито.

Регіональним сервісним центром МВС в Миколаївській області повідомлено, що за ТОВ “Інвестбудпроект” транспортні засоби не зареєстровані (вих. №31/14-312 від 29.01.2018).

За повідомленням ОСОБА_3 управління статистики у Миколаївській області за вих. №7-44/362-18 від 31.01.2018 з моменту первинної реєстрації в ЄДРПОУ в частині Миколаївської області респондент фінансову звітність до органів статистики не подавав, впродовж запитуваного періоду ТОВ “Інвестбудпроект” до жодного статистичного спостереження не залучався та статистичну звітність не надавав.

Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку повідомлено про те, що ТОВ “Інвестбудпроект” серед власників, які володіють значними пакетами акцій емітентів (10 відсотків і більше статутного капіталу) відсутнє (лист № 10/01/6246 від 27.02.2018).

За повідомленням Миколаївської митниці ДФС (лист №568/10/14-70-10-27 від 01.02.2018) з 01.01.2014 в зоні діяльності Миколаївської митниці ДФС митне оформлення ТОВ “Інвестбудпроект” не здійснювалось.

Інгульським ВДВС міста ОСОБА_3 територіального управління юстиції у Миколаївській області повідомлено, що згідно відомостей Автоматизованої системи виконавчого провадження у відділі на виконанні відсутні відкриті виконавчі провадження, стороною яких є ТОВ “Інвестбудпроект”.

ОСОБА_3 управління Держгеокадастру у Миколаївській області повідомлено, що за інформацією структурних підрозділів ОСОБА_3 управління Держгеокадастру у Миколаївській області у районах Миколаївської області станом на 01.01.2013 земельні ділянки за ТОВ “Інвестбудпроект” не зареєстровані (вих. №33-14-0.33-983/2-18 від 02.02.2018).

Державною фіскальною службою України повідомлено, що ТОВ “Інвестбудпроект” перебувало в реєстрі осіб, які здійснюють операції з товарами. Дата зняття з обліку – 02.02.2012 (вих. №1841/14/99-99-07-03-01-14 від 07.02.2018).

Передбачений ч. 2 ст. 22 Закону про банкрутство строк процедури розпорядження майном закінчився 04.05.2018.

Статтею 27 Закону про банкрутство встановлено, що у підсумковому засіданні суду у процедурі розпорядження майном боржника здійснюється перехід до наступної судової процедури (процедури санації, ліквідації, мирової угоди) або припиняється провадження у справі.

Згідно з приписами ч. 2 ст. 27 Закону про банкрутство, до компетенції зборів кредиторів віднесено прийняття одного з таких рішень: схвалити план санації та подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і затвердження плану санації; відхилити план санації та подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і зобов’язання керуючого санацією підготувати план санації; подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і зобов’язання керуючого санацією підготувати план санації у разі його неподання боржником; подати до господарського суду клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури; подати до господарського суду клопотання про укладення мирової угоди.

Відповідно до ч. 3 ст. 27 Закону, у підсумковому засіданні господарський суд за пропозицією розпорядника майна боржника та на підставі рішення зборів кредиторів приймає одне з таких судових рішень: ухвалу про введення процедури санації та затвердження плану санації у разі схвалення плану санації боржника зборами кредиторів та погодження його забезпеченими кредиторами в порядку, встановленому статтею 30 цього Закону; ухвалу про введення процедури санації та зобов'язання керуючого санацією підготувати план санації у разі відхилення плану санації боржника зборами кредиторів або неподання його боржником; постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; ухвалу про припинення провадження у справі про банкрутство; ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду в межах граничного строку, визначеного цим Законом.

27.03.2018 зборами комітету кредиторів ТОВ “Інвестбудпроект” затверджено звіт розпорядника майна за період 10.01.2018-27.03.2018, а також вирішено подати до господарського суду клопотання про припинення процедури розпорядження майном, визнання ТОВ “Інвестбудпроект” банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, призначення ліквідатором арбітражного керуючого ОСОБА_2 (протокол від 27.03.2018, а.с. 214).

Відповідне клопотання подано до господарського суду одноосібним членом комітету кредиторів - ОСОБА_3 управлінням ДФС у Миколаївській області 07.05.2018.

Банкрутством, відповідно до ст. 1 Закону про банкрутство, є визнана господарським судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури. Банкрут - боржник, неспроможність якого виконати свої грошові зобов'язання встановлена господарським судом.

При наявності стану банкрутства боржника, відповідно до ст. 37 Закону про банкрутство, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.

Під ліквідацією розуміється припинення суб’єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення в порядку цього Закону вимог кредиторів шляхом продажу його майна.

Таким чином, матеріали справи свідчать, що у боржника відсутнє майно, майнові права та грошові кошти для погашення кредиторської заборгованості в повному обсязі, боржник нездатен відновити свою платоспроможність, відсутні пропозиції щодо санації боржника або укладення мирової угоди.

На підставі вищевикладеного, господарський суд приходить до висновку щодо необхідності визнання боржника банкрутом та введення процедури ліквідації.

Наслідки визнання боржника банкрутом передбачені положеннями ст. 38 Закону про банкрутство, зокрема, з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури: господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу за виключенням укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо; строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав; у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів)), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури; припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута; відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю; продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Законом; скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається; вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі; виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбачених цим розділом.

З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та, розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у зв’язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута.

З метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов’язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, здійснюється офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

Згідно з положеннями ч. 3 ст. 38 Закону про банкрутство, офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.

Відповідно до ч. 1 ст. 40 Закону про банкрутство, у постанові про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури господарський суд призначає ліквідатора банкрута з урахуванням вимог, установлених цим Законом, з числа арбітражних керуючих, якщо інше не передбачено цим Законом.

Згідно ст. 114 Закону про банкрутство, кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень ліквідатора визначається судом за клопотанням комітету кредиторів.

Комітетом кредиторів боржника запропоновано призначити ліквідатором товариства з обмеженою відповідальністю “Інвестбудпроект” арбітражного керуючого ОСОБА_2

Суд вважає за доцільне, у відповідності до п. 5 ч. 1 ст. 114 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, задовольнити клопотання комітету кредиторів товариства з обмеженою відповідальністю “Інвестбудпроект” щодо призначення ліквідатором боржника арбітражного керуючого ОСОБА_2 (свідоцтво №1263 від 31.07.2013).

Відповідно до ч. 6 ст. 27 Закону про банкрутство, з дня визнання господарським судом боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури процедура розпорядження майном та повноваження розпорядника майна припиняються.

Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 39 Закону України «Про виконавче провадження» виконавче провадження підлягає закінченню у разі, зокрема, визнання боржника банкрутом.

Керуючись ст. ст. 22, 27, 37, 38, 114 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст. ст. 233, 234 ГПК України, господарський суд –

ПОСТАНОВИВ:

1.Припинити процедуру розпорядження майном боржника – товариства з обмеженою відповідальністю “Інвестбудпроект” (код ЄДРПОУ 37055390) та повноваження розпорядника майна – арбітражного керуючого ОСОБА_2.

2.Визнати банкрутом товариство з обмеженою відповідальністю “Інвестбудпроект” (код ЄДРПОУ 37055390) та відкрити відносно нього ліквідаційну процедуру.

3.Призначити ліквідатором товариства з обмеженою відповідальністю “Інвестбудпроект” (код ЄДРПОУ 37055390) арбітражного керуючого ОСОБА_2 (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого №1263, видане 31.07.2013, ідентифікаційний номер НОМЕР_1).

4.Припинити повноваження органів управління банкрута щодо управління товариством та розпорядження його майном.

5.Зобов'язати ліквідатора ОСОБА_2 здійснити ліквідаційну процедуру в межах строку, встановленого ч. 1 ст. 37 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» та у встановлені строки надати суду ліквідаційний баланс банкрута та звіт ліквідатора у відповідності до вимог ст. 46 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

6.Скасувати арешт, накладений на майно банкрута, чи інші обмеження щодо розпорядження майном банкрута. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.

7.Здійснити офіційне оприлюднення повідомлення про визнання товариства з обмеженою відповідальністю “Інвестбудпроект” (код ЄДРПОУ 37055390) банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури боржника на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет. В повідомленні вказати повне найменування банкрута, його юридичну та фізичну адресу, номер справи, найменування та адресу господарського суду, дату прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, граничний строк на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника, відомості про ліквідатора.

Грошові вимоги до боржника, який ліквідується, кредитори мають право заявити протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає.

8.Встановити ліквідатору строк для складення реєстру вимог кредиторів до 20.07.2018.

9.Засідання суду з приводу затвердження реєстру вимог кредиторів призначити на 13.08.2018 о 10 год. 30 хв.

10.Строк виконання всіх грошових зобов’язань банкрута вважати таким, що настав.

11.Припинити нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута. У банкрута не виникає жодних додаткових зобов’язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов’язаних із здійсненням ліквідаційної процедури.

12.Продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому ст. 44 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

13.Зобов'язати державного реєстратора внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб–підприємців та громадських формувань запис про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та відомості про ліквідатора банкрута.

14.Зобов’язати ліквідатора письмово (один раз у місяць) надавати суду звіт про хід ліквідаційної процедури.

15. Постанову направити: кредитору, банкруту, ліквідатору, центру надання адміністративних послуг Миколаївської міської ради (державному реєстратору) (м. Миколаїв, вул. Адміральська, 20), відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби ОСОБА_3 територіального управління юстиції у Миколаївській області (м. Миколаїв, вул. Адміральська, 27/1 ), Інгульському відділу ДВС ОСОБА_3 територіального управління юстиції у Миколаївській області (54056, м. Миколаїв, вул. Космонавтів, 61), відділу з питань банкрутства ОСОБА_3 територіального управління юстиції у Миколаївській області.

У відповідності до ч. 4 ст. 8 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, постанова про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури набирає законної сили з моменту її прийняття.

Відповідно до ч. 1 ст. 256, ч. 1 ст. 257 ГПК України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів, а на ухвалу суду - протягом десяти днів з дня його (її) проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до положень ч. 17.5 ст. 1 Перехідних Положень ГПК України,. до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.

Повний текст постанови складено і підписано 08.05.2018.

Суддя В.О.Ржепецький