Постанова № 73836772, 29.03.2018, Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.03.2018
Номер справи
808/2911/17
Номер документу
73836772
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

і м е н е м У к р а ї н и

29 березня 2018 рокусправа № 808/2911/17

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії: головуючий суддя: Бишевської Н.А.

судді: Добродняк І.Ю Семененка Я.В.

за участю секретаря судового засідання: Кязимової Д.В.,

представників сторін:

представник позивача: Мудрак Д.В., ордер від 29.03.2018 р.

представник відповідача: Міщенко О.В., дов. від 20.02.2018 р.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпро

апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "АМБАР ЕКСПОРТ БКВ"

на постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 13.12.2017 (суддя Прасов Олександр Олександрович, дата складання повного тексту 26.12.2017)

у справі № 808/2911/17

за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "АМБАР ЕКСПОРТ БКВ"

до Головного управління ДФС у Запорізькій області

про встановлення відсутності повноважень,визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

03.10.2017 Товариство з обмеженою відповідальністю "Амбар Експорт БКВ" звернулось до Запорізького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому (з урахуванням уточнень позовних вимог від 05.12.2017, а с.70) просило:

- встановити відсутність повноважень Головного управління Державної фіскальної служби у Запорізької області у процесі бюджетного відшкодування податку на додану вартість на проведення документальних позапланових виїзних перевірок ТОВ "Амбар Експорт БКВ" з підстав, не передбачених пунктом 200.11 статті 200 Податкового кодексу України, та внесення будь-яких даних про такі перевірки до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість;

- визнати протиправними дії ГУ ДФС у Запорізької області щодо внесення в Реєстр заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість по податковій декларації № 9136812102 інформації про проведення документальної перевірки та похідної від неї інформації: про податкове повідомлення-рішення, про оскарження суми бюджетного відшкодування;

- зобов'язати ГУ ДФС у Запорізької області виключити з Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість по податковій декларації №9136812102 інформацію про проведення документальної перевірки та похідну від неї інформацію: про податкове повідомлення-рішення, про оскарження суми бюджетного відшкодування;

- зобов'язати ГУ ДФС у Запорізької області внести до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість по податковій декларації №9136812102 інформацію про узгодження суми бюджетного відшкодування у розмірі 4854270 гривень.

Позовні вимоги обґрунтовані протиправними діями відповідача, що полягають у недотриманні процедури бюджетного відшкодування коштів.

Постановою Запорізького окружного адміністративного суду від 13 грудня 2017 р. у справі № 808/2911/17 у задоволенні вищевказаного адміністративного позову відмовлено.

Скаржник зазначає, що позивачем засобами телекомунікаційного зв'язку направлено на адресу контролюючого органу податкову декларацію з податку на додану вартість за червень 2017 року та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації. Під час перевірки даних зазначених в декларації, контролюючим органом виявлено достатньо підстав для проведення позапланової документальної перевірки. За результатами проведеної документальної перевірки встановлено порушення позивачем вимог податкового законодавства, що позбавило його права на бюджетне відшкодування. Винесене за результатами перевірки податкове повідомлення-рішення на час розгляду справи оскаржено в судовому порядку. На підставі дослідження встановлених по справі обставин суд дійшов висновку, що позивачем не надано доказів порушення відповідачем законодавчо встановленої процедури бюджетного відшкодування та наявності підстав вважати, що дії вчинені контролюючим органом під час перевірки декларації, призначення документальної перевірки та її проведенні суперечать чинному законодавству та є такими, що виходять за межі компетенції відповідача.

Рішення суду мотивовано необґрунтованістю заявлених позовних вимог.

Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, ТОВ "Амбар Експорт БКВ" подано апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить скасувати постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 13 грудня 2017 р. у справі № 808/2911/17 та прийняти нову постанову про задоволення позову.

Доводи апеляційної скарги повністю повторюють правове обґрунтування заявлених позовних вимог.

Так, скаржник наполягає на порушенні відповідачем процедури узгодження суми бюджетного відшкодування і вважає, що суд першої інстанції не врахував приписи ст.200 ПК України, якими визначено які саме перевірки можуть призначатись у процесі узгодження суми бюджетного відшкодування.

Також скаржник зазначає, що суд першої інстанції не звернув увагу на те, що довідка про результати камеральної перевірки від 15.08.2017 не містить опису обставин, на підставі яких зроблено висновок про наявність достатніх підстав, які свідчать про необхідність проведення документальної позапланової виїзної перевірки (тобто висновок є безпідставний), і вказаний висновок суперечить Регламенту взаємодії, яким затверджено примірну форму довідки/акту про результати проведеної камеральної перевірки, за якими висновок про необхідність проведення документальної перевірки може бути зроблено виключно за наявності підстав, встановлених ст.78 ПК України та/або відповідно до п.200.11 ПК України.

Крім того, скаржник звертає увагу, що наказом заступника начальника ГУ ДФС у Запорізькій області від 18.08.2017 № 2149 у зв'язку із наданням ТОВ «Амбар Експорт БКВ» податкової декларації з ПДВ за червень 2017 року із від'ємним значенням з податку на додану вартість, яке становить більше 100 тис. грн., на підставі п.78.1.8 ПК України, призначено документальну позапланову виїзну перевірку ТОВ «Амбар Експорт БКВ» з питання достовірності нарахування від'ємного значення з податку на додану вартість за червень 2017 року, але перевірок достовірності сум бюджетного відшкодування з податку на додану вартість по вказаній декларації не призначалось, хоча перевірки від'ємного значення та перевірки бюджетного відшкодування є різними за своєю суттю та наслідками.

На думку скаржника, вказане свідчить про те, що відповідно до ч.2 п.200.10 та на підставі п.п.«в» п.200.12 ПК України процес узгодження суми бюджетного відшкодування за червень 2017 року для ТОВ «Амбар Експорт БКВ» є завершеним, а перевірка, призначена за наказом від 18.08.2017 № 2149, знаходиться поза межами процесу узгодження суми бюджетного відшкодування, оскільки вона не передбачена ч.2 п.200.10 ПК України, і оскільки призначена відповідачем позапланова перевірка є такою, що знаходиться поза межами процесу бюджетного відшкодування, інформація про неї не повинна вноситися до Реєстру заяв.

ГУ ДФС у Запорізької області проти задоволення апеляційної скарги заперечує, вважає оскаржену постанову суду першої інстанції цілком обґрунтованою та правомірною, зазначаючи, що відповідачем правомірно на підставі п.п.78.1.8 п.78.1 ст.78 ПК України призначена та проведена позапланова документальна перевірка декларації за червень 2017 р. через те, що у рядку 19 Декларації з ПДВ за червень 2017 р. зазначено від'ємне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду, яке складає 4 863 494 грн. При цьому відповідач зауважує, що Податковим Кодексом України не встановлюється, що саме за результатами перевірки з підстав п.200.11 ст.200 ПК України вносяться відомості до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування.

Крім того, ГУ ДФС у Запорізької області зазначає, що відповідно до Регламенту взаємодії структурних підрозділі ДФС та ГУ ДФС в областях, м.Києві, офісу великих платників податків ДФС у процесі бюджетного відшкодування ПДВ та формування реєстру заяв про суми бюджетного відшкодування ПДВ № 263 від 14.04.2017 встановлено, що дата включення інформації з реєстру заяв - вноситься ДФС автоматично за даними ІТС «Податковий блок» (Податковий аудит, внесеними відповідно до розділу регламенту, При цьому, введення дати вручення (отримання) платнику податку акту перевірки закріплено за ГУ ДФС, тобто відповідно до положень вказаного Регламенту ГУ ДФС у Запорізькій області не має повноважень щодо внесення до реєстру сум за актами перевірок.

Як вбачається з матеріалів справи і не спростовується сторонами, 14.07.2017 ТОВ "Амбар Експорт БКВ" подано засобами телекомунікаційного зв'язку до Запорізької ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області Податкову декларацію з податку на додану вартість за червень 2017 року (звітну) та Заяву про повернення суми бюджетного відшкодування та/або суми коштів на рахунку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість та/або врахування реєстраційної суми платника податку, що реорганізується, в обрахунку реєстраційної суми правонаступника (Д4) за червень 2017 року (а. с.7-20).

У вказаній податкової звітності задекларовано:

- від'ємне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду (рядок 19 Податкової декларації з ПДВ) - 4 863 494 грн. (а. с.8);

- сума бюджетного відшкодування на рахунок платника у банку "Сума від'ємного значення, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 розділу V Кодексу на момент подання податкової декларації (рядок 19-рядок 19.1), яка: підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника у банку" (р.20.2.1) - 4854270 грн. (а. с.8);

- фактично сплачено у попередніх та звітному (податкових) періодах постачальникам товарів/послуг або до Державного бюджету України (значення рядка "Усього" графи 7 таблиці 2) - 4854270 грн. (рядок 2 таблиці 1 Додатку 3 до Податкової декларації з ПДВ за червень 2017 року) (а. с.13);

- сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню (зазначається сума рядка 1, яка не більша значення рядка 2) (значення цього рядка переноситься до рядка 20.2 декларації за поточний звітний (податковий) період) складає - 4 854 270 грн. (рядок 3 таблиці 1 Додатку 3 до Податкової декларації з ПДВ за червень 2017 року) (а. с.13);

При цьому у таблиці 2 Додатку 3 до Податкової декларації з ПДВ за червень 2017 року Товариством розшифровано від'ємне значення з ПДВ, фактично сплачене у попередніх та звітному (податкових) періодах постачальникам товарів/послуг у розмірі 4854270 грн. (значення рядка "Усього" графи 7 таблиці 2) і значення даної графи враховано Товариством при розрахунку суми бюджетного відшкодування за червень 2017 року (рядки 2 та 3 таблиці 1 Додатку 3 до Податкової декларації з ПДВ за червень 2017 року, що кореспондує рядку 20.2.1 Податкової декларації з ПДВ за червень 2017 року).

Запорізькою ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області проведено камеральну перевірку даних, задекларованих ТОВ "Амбар Експорт БКВ" у податковій звітності з ПДВ за червень 2017 року № 9136812102 від 14.07.2017, за результатами якої складно довідку №96/1/08-29-12-01/40921939 від 15.08.2017 у формі висновку(а. с.122-124).

У даній довідці зазначено про встановлення контролюючим органом наявності достатніх підстав, які свідчать про необхідність проведення документальної позапланової виїзної перевірки: встановлена вірогідність формування податкового кредиту за рахунок передплат при відсутності поставки товару, чим можливо порушено п.п."б", п.п."в" п.200.4 ст.200 ПК України.

Заступником начальника ГУ ДФС у Запорізькій області, з посиланням на п.п.78.1.8 п.78.1 ст.78 ПК України, винесено наказ від 18.08.2017 № 2149 про призначення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «Амбар Експорт БКВ» з питання достовірності нарахування від'ємного значення з податку на додану вартість за червень 2017 року, копію якого отримано 30.08.2017 під підпис головним бухгалтером Товариства (а. с.113).

На підставі вищевказаного наказу від 18.08.2017 № 2149 ГУ ДФС у Запорізькій області проведено документальну позапланову виїзну перевірку ТОВ «Амбар Експорт БКВ» з питання достовірності нарахування від'ємного значення з податку на додану вартість за червень 2017 року, за результатами якої складено акт № 515/08-01-12-02/409219391 від 15.09.2017 (а. с.50-66, 77-93).

У даному акті перевірки встановлено порушення Товариством п.п.«б», п.п.«в» п.200.4 ст.200 ПК України, в результаті чого:

- у Товариства відсутнє право на врахування суми від'ємного значення 4655081 грн. (4654973 грн. + 108 грн.) при наданні бюджетного відшкодування податку на додану вартість та отримання даної суми бюджетного відшкодування за червень 2017 р.;

- Товариством занижено від'ємне значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (переноситься до рядка 16.1 декларації наступного звітного (податкового) періоду) (р.21) на суму 4655081 грн.

На підставі акту документальної позапланової виїзної від 15.09.2017 ГУ ДФС у Запорізькій області прийнято податкове повідомлення-рішення № 0011021202 від 04.10.2017, яким встановлена відсутність права на отримання Товариством суми бюджетного відшкодування за період червень 2017 року та відсутність права на врахування такої суми від'ємного значення при наданні бюджетного відшкодування ПДВ на суму 4655081 грн. (а.с.76).

Податкове повідомлення-рішення № 0011021202 від 04.10.2017 оскаржено Товариством у судовому порядку (справа № 808/3301/17) (а. с.75).

При цьому матеріалами справи підтверджується і не заперечується відповідачем, внесення органами ДФС в Реєстр заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість по податковій декларації № 9136812102 інформації стосовно вищевказаного акту документальної перевірки № 515/08-01-12-02/409219391 від 15.09.2017 та похідної від неї інформації (а.с.22, 23, 129).

ТОВ "Амбар Експорт БКВ", вважаючи, що у відповідача відсутні повноваження для проведення документальних позапланових виїзних перевірок ТОВ "Амбар Експорт БКВ" у процесі бюджетного відшкодування податку на додану вартість з підстав, не передбачених п.200.11 ст.200 ПК України, і в зв'язку з цим, інформації про перевірку до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість по податковій декларації № 9136812102, звернулось до адміністративного суду з позовом про визнання протиправним та скасування вищевказаного наказу від 27.09.2017 № 2129.

Таким чином, з'ясуванню судом підлягало питання наявності чи відсутності ГУ ДФС у Запорізькій області повноважень у процесі бюджетного відшкодування ПДВ на проведення документальних позапланових виїзних перевірок ТОВ "Амбар Експорт БКВ" з підстав, не передбачених п.200.11 ст.200 ПК України, та внесення, у зв'язку з цим, будь-яких даних про такі перевірки до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість.

За позицією позивача, перевірки від'ємного значення та перевірки бюджетного відшкодування є різними за своєю суттю та наслідками, і за результатами першої з них не може бути відмовлено у наданні бюджетного відшкодування, а тому призначена відповідачем на підставі наказу від 18.08.2017 № 2149 документальна позапланова виїзна перевірка ТОВ «Амбар Експорт БКВ» з питання достовірності нарахування від'ємного значення з ПДВ за червень 2017 року, є такою, що знаходиться поза межами процесу бюджетного відшкодування, і інформація про неї не повинна вноситися до Реєстру заяв.

Колегія суддів, як і суд першої інстанції, не погоджується з такою позицією позивача з огляду на наступне:

Згідно з абз.1 п.75.1 ст.75 ПК України (тут і надалі - в редакції на момент виникнення спірних правовідносин) контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

З акту документальної позапланової виїзної перевірки від 15.09.2017 вбачається, що дану перевірку проведено на підставі п.п.78.1.8 п.78.1 ст.78 ПК України, згідно з якою документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з таких підстав: платником подано декларацію, в якій заявлено до відшкодування з бюджету податок на додану вартість, за наявності підстав для перевірки, визначених у розділі V цього Кодексу, та/або з від'ємним значенням з податку на додану вартість, яке становить більше 100 тис. гривень.

Документальна позапланова перевірка з підстав, визначених у цьому підпункті, проводиться виключно щодо законності декларування заявленого до відшкодування з бюджету податку на додану вартість та/або з від'ємного значення з податку на додану вартість, яке становить більше 100 тис. гривень.

Тобто п.п.78.1.8 п.78.1 ст.78 ПК України визначає, що підставою для проведення документальної позапланової перевірки є подання платником декларації, в якій заявлено до відшкодування з бюджету ПДВ за наявності підстав для перевірки, визначених у розділі V цього Кодексу.

Стаття 200 розділу V ПК України визначає порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та строки проведення розрахунків.

Так, за положеннями п.200.1 ст.200 ПК України сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.

Разом з тим, відповідно до п.200.4 ст.200 ПК України при від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума:

б) або підлягає бюджетному відшкодуванню за заявою платника у сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації, на поточний рахунок платника податку та/або у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету;

в) та/або зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.

Згідно з п.200.7 ст.200 ПК України платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення суми бюджетного відшкодування, подає відповідному контролюючому органу податкову декларацію та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації.

У відповідності до абз.1 п.п.200.7.2 п.200.7 ст.200 ПК України заяви про повернення сум бюджетного відшкодування автоматично вносяться до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування протягом операційного дня їх отримання у хронологічному порядку їх надходження.

Тобто сума від'ємного значення ПДВ набуває статусу суми заявленої до бюджетного відшкодування у разі подання платником податків контролюючому органу заяви про таке бюджетне відшкодування.

При цьому за визначенням п.п.14.1.18 п.14.1 ст.14 ПК України бюджетне відшкодування - відшкодування від'ємного значення податку на додану вартість на підставі підтвердження правомірності сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість за результатами перевірки платника.

Отже, сума бюджетного відшкодування ПДВ, яку платник податків бажає відшкодувати з бюджету за відповідною заявою, формується на підставі суми від'ємного значення ПДВ, правомірність визначення якої таким платником податку підтверджується контролюючим органом шляхом проведення перевірки.

Так, згідно з п.200.10 ст.200 ПК України у строк, передбачений абзацом першим пункту 76.3 статті 76 цього Кодексу, контролюючий орган проводить камеральну перевірку даних податкової декларації або уточнюючих розрахунків (в разі їх подання).

Платники податку, які мають право на бюджетне відшкодування відповідно до цієї статті та подали заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, отримують таке бюджетне відшкодування в разі узгодження контролюючим органом заявленої суми бюджетного відшкодування за результатами камеральної перевірки, а у випадках, визначених пунктом 200.11 цієї статті, - за результатами перевірки, зазначеної у такому пункті, що проводяться відповідно до цього Кодексу.

В свою чергу, у п.200.11 ст.200 ПК України встановлено, що контролюючий орган має право протягом 60 календарних днів, що настають за граничним строком подання податкової декларації, а в разі якщо така податкова декларація надана після закінчення граничного строку - за днем її фактичного подання провести документальну перевірку платника податку в разі, якщо розрахунок суми бюджетного відшкодування зроблено за рахунок від'ємного значення, сформованого за операціями:

за періоди до 1 липня 2015 року, що не підтверджені документальними перевірками;

з придбання товарів/послуг за період до 1 січня 2017 року у платників податку, що використовували спеціальний режим оподаткування, визначений відповідно до статті 209 цього Кодексу.

Рішення про проведення документальної перевірки має бути прийнято не пізніше закінчення граничного строку проведення камеральної перевірки.

Аналіз наведених норм Податкового кодексу України свідчить, що контролюючий орган наділений повноваженнями на проведення документальної позапланової перевірки платника податку в разі, якщо платником подано декларацію, в якій заявлено до відшкодування з бюджету ПДВ (п.п.78.1.8 п.78.1 ст.78 ПК України) і якщо розрахунок такої суми бюджетного відшкодування зроблено за рахунок від'ємного значення, сформованого за визначеними у п.200.11 ст.200 ПК України операціями.

І у такому разі перевірка від'ємного значення ПДВ (а не перевірка безпосередньо бюджетного відшкодування), не буде різною за своєю суттю, як про це стверджує позивач, за умови якщо розрахунок суми бюджетного відшкодування зроблено за рахунок від'ємного значення, сформованого за визначеними у п.200.11 ст.200 ПК України операціями.

Позивачем не заперечується, що заявлене ТОВ "Амбар Експорт БКВ" повернення суми бюджетного відшкодування ПДВ у розмірі 4854270 грн. по Податковій декларації з ПДВ № 9136812102, сформовано за рахунок від'ємного значення ПДВ по операціях, зазначених у п.200.11 ст.200 ПК України.

Таким чином, колегія суддів не вбачає підстав для задоволення основної позовної вимоги Товариства про встановлення відсутності повноважень ГУ ДФС у Запорізької області у процесі бюджетного відшкодування податку на додану вартість на проведення документальних позапланових виїзних перевірок ТОВ "Амбар Експорт БКВ" з підстав, не передбачених п.200.11 ст.200 ПК України.

Щодо повноважень відповідача на внесення будь-яких даних про такі перевірки до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, то за приписами п.п.200.7.1 п.200.7 ст.200 ПК України формування Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування здійснюється на підставі баз даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує податкову і митну політику, та центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів.

До такого Реєстру вносяться такі дані:

1) найменування платника податку та його індивідуальний податковий номер;

2) дата подання заяви про повернення суми бюджетного відшкодування на рахунок платника у банку, поданої у складі податкової декларації або уточнюючого розрахунку (в разі їх подання);

3) сума податку, заявленого до бюджетного відшкодування, зазначена у кожній заяві, поданій у складі податкової декларації або уточнюючого розрахунку (в разі їх подання), у тому числі окремо, яка підлягає перерахуванню на рахунок платника податку у банку та/або в рахунок сплати грошових зобов'язань, та/або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету;

4) сума податку, заявленого до бюджетного відшкодування, зменшена на суму податкового боргу;

5) реквізити поточного рахунка платника податку для перерахування бюджетного відшкодування;

6) реквізити бюджетних рахунків для перерахування у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету;

7) реквізити бюджетного рахунка, з якого здійснюється бюджетне відшкодування податку;

8) дата початку та закінчення проведення перевірки даних, зазначених у податковій декларації або уточнюючому розрахунку (в разі їх подання), в складі яких подана заява про повернення суми бюджетного відшкодування, з обов'язковою відміткою щодо виду перевірки (камеральна, документальна);

9) сума податку, заявленого до бюджетного відшкодування, та дата поданої до контролюючого органу заяви в разі виникнення у платника податку необхідності змінити напрям узгодженого бюджетного відшкодування;

10) дата складення та вручення платнику податків акта перевірки;

11) дата та номер податкового повідомлення-рішення та сума бюджетного відшкодування за кожною заявою з урахуванням (у разі подання) уточнюючого розрахунку, неузгоджена контролюючим органом;

12) дата початку оскарження податкового повідомлення-рішення та сума бюджетного відшкодування, що оскаржується;

13) дата закінчення оскарження податкового повідомлення-рішення та сума бюджетного відшкодування, узгоджена за результатами оскарження;

14) сума узгодженого контролюючим органом бюджетного відшкодування за кожною заявою та дата її узгодження;

15) дата та сума повернення бюджетного відшкодування на рахунок платника у банку;

16) дата та сума зарахування (перерахування) в рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету.

Внесення даних до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування посадовими особами відповідних органів здійснюється з дотриманням вимог законів щодо електронного підпису та електронного документообігу.

Порядок ведення та форма Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Наведене свідчить про наявність у органів ДФС повноважень щодо внесення в Реєстр заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість інформації про проведення документальної перевірки, а також інформації про податкове повідомлення-рішення, про оскарження суми бюджетного відшкодування.

Таким чином, не підлягає задоволенню основна позовна вимога Товариства про встановлення відсутності повноважень відповідача в частині внесення будь-яких даних про документальні перевірки до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, а також похідна позовна вимога - про визнання протиправними дій відповідача щодо внесення в Реєстр заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість по податковій декларації № 9136812102 інформації про проведення документальної перевірки та інформації про податкове повідомлення-рішення, про оскарження суми бюджетного відшкодування.

Відповідно, не підлягають задоволенню похідні позовні вимоги - про зобов'язання відповідача виключити з Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість по Податковій декларації № 9136812102 інформацію про проведення документальної перевірки та інформацію про податкове повідомлення-рішення, про оскарження суми бюджетного відшкодування, а також про зобов'язання відповідача внести до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування ПДВ по Податковій декларації № 9136812102 інформацію про узгодження суми бюджетного відшкодування у розмірі 4854270 грн.

За таких обставин, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про наявність визначених п.п.78.1.4 п.78.1 ст.78 ПК України підстав для призначення відповідачем документальної позапланової виїзної перевірки позивача, оформленого спірним наказом керівника Офісу великих платників податків ДФС від 27.09.2017 № 2129.

Стаття 316 КАС України передбачає, що суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Отже, з огляду на викладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції під час розгляду справи в повному обсязі дослідив обставини, які мають значення для справи, ухвалив законне та обґрунтоване судове рішення про відмову у задоволенні позовних вимог ТОВ «"Амбар Експорт БКВ", у зв'язку з чим апеляційну скаргу останнього слід залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції - без змін.

Керуючись статтями 241-245, 250, 315, 316, 321, 322, 327, 329 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "АМБАР ЕКСПОРТ БКВ" на постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 13 грудня 2017 р. у справі № 808/2911/17 - залишити без задоволення.

Постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 13 грудня 2017 р. у справі № 808/2911/17 - залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з дати прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку в порядку та строки передбачені ст.329 КАС України.

Головуючий суддя: Н.А. Бишевська

Суддя: І.Ю. Добродняк

Суддя: Я.В. Семененко