Постанова № 73836131, 03.05.2018, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.05.2018
Номер справи
815/4157/17
Номер документу
73836131
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

----------------------

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

03 травня 2018 р.м.ОдесаСправа № 815/4157/17

Категорія: 6.3 Головуючий в 1 інстанції: Харченко Ю. В. Одеський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

доповідача, судді - Димерлія О.О.

суддів - Єщенка О.В., Домусчі С.Д.

за участі секретаря - Сінчі А.Ю.

розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Одесі адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 20 листопада 2017 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Державного реєстратора - приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Анохіної Вікторії Михайлівни, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору Публічне акціонерне товариство «Експерементальний механічний завод» про визнання протиправними та скасування рішень,

У С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з вказаним вище позовом та. Посилаючись на порушення відповідачем положень п.п.6 ч.1 ст. 15, п.5 ч.1 ст. 28 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», ч. 3 ст. 40, ч. 3-4 ст. 45 Закону України «Про акціонерні товариства», просив суд: визнати протиправними та скасувати рішення Державного реєстратора - приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Анохіної Вікторії Михайлівни №10711050029002375 від 03 березня 2017, №10711070031002375 від 18 липня 2017.

За наслідками розгляду адміністративного позову Одеським окружним адміністративним судом ухвалено постанову від 20 листопада 2017 про відмову ОСОБА_1 у задоволенні адміністративного позову.

Приймаючи означене рішення суд першої інстанції виходив з того, що державному реєстратору був наданий передбачений частиною 4 статті 17 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" пакет документів, за результатами розгляду якого державним реєстратором - приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Анохіною В.М. встановлено відсутність, передбачених ст. ст. 27, 28 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" підстав для зупинення розгляду документів, поданих для державної реєстрації або для відмови у державній реєстрації. Також суд попередньої інстанції зазначив, що будь-які докази на підтвердження того, що рішення ПАТ "Експериментальний механічний завод", викладені у Протоколі позачергових загальних зборів Публічного акціонерного товариства "Експериментальний механічний завод" від 28 лютого 2017, та Протоколі засідання Наглядової ради Товариства №13/07 від 13 липня 2017, наразі є нечинними, в матеріалах справи відсутні.

Також, суд відхилив, як необґрунтовані посилання позивача - ОСОБА_1 на те, що 08 серпня 2017 на виконання Рішення Господарського суду м. Києва від 13 квітня 2017, залишеного без змін Постановою Київського апеляційного господарського суду від 14 червня 2017 у справі №910/23360/16, до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань було внесено запис про те, що керівником ПАТ "Експериментальний механічний завод" є ОСОБА_1, оскільки рішення ПАТ "Експериментальний механічний завод", які викладено у Протоколі позачергових загальних зборів Публічного акціонерного товариства "Експериментальний механічний завод" від 28 лютого 2017, та Протоколі засідання Наглядової ради ПАТ "Експериментальний механічний завод" №13/07 від 13 липня 2017 прийнято після ухвалення вищеозначених судових рішень.

З огляду на це суд першої інстанції дійшов висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 до Державного реєстратора - приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Анохіної В. М., про визнання протиправними та скасування рішень №10711050029002375 від 03 березня 2017, №10711070031002375 від 18 липня 2017, документально не підтверджені, не відповідають положенням чинного законодавства, отже задоволенню не підлягають.

В апеляційній скарзі ОСОБА_3 не обґрунтовуючи вимог та не зазначаючи того у чому полягає неправильність, чи неповнота дослідження доказів і встановлення обставин у справі та (або) застосування судом норм права, просить суд скасувати постанову Одеського окружного адміністративного суду від 20 листопада 2017 та прийняти нове рішення про задоволення його позову у повному обсязі.

У відзиві на апеляційну скаргу ПАТ "Експериментальний механічний завод" спростовує доводи апеляційної скарги, вказуючи на законність ухваленого рішення та просить його залишити без змін.

Суд апеляційної інстанції заслухав суддю-доповідача, розглянув доводи апеляційної скарги, перевірив матеріали справи та зважаючи на з'ясовані обставини, дійшов висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню.

Перевіряючи повноту з'ясування судом першої інстанції обставин справи та правильність застосування правових норм, апеляційний суд звертає увагу на таке.

Судом першої інстанції встановлено, що 28 лютого 2017 відбулися позачергові загальні збори ПАТ "Експериментальний механічний завод" (надалі - Товариство, третя особа). На зборах обговорювалися наступні питання: обрання лічильної комісії позачергових загальних зборів Товариства; обрання голови та секретаря позачергових загальних зборів; про затвердження порядку (регламенту) проведення позачергових загальних зборів; про внесення змін до статуту; про скасування внутрішнього положення про виконавчий орган; про внесення змін до внутрішніх положень; про відкликання (припинення) повноважень голови та членів правління; про обрання директора; про відкликання (припинення) повноважень членів Наглядової ради; про обрання членів Наглядової ради; про затвердження умов договорів (типової форми договору), що укладатимуться з членами Наглядової ради, встановлення розміру їх винагороди, обрання особи, яка уповноважується на підписання договорів з членами Наглядової ради; про відкликання (припинення) повноважень членів Ревізійної комісії; про обрання Ревізійної комісії; про затвердження умов договорів (типової форми договору), що укладатимуться з членами Ревізійної комісії, встановлення розміру їх винагороди, обрання особи, яка уповноважується на підписання договорів з членами Ревізійної комісії.

За наслідками проведення позачергових загальних зборів Товариства прийнято рішення, у тому числі, щодо внесення змін та доповнень до Статуту шляхом викладення його у новій редакції; затвердження нової редакції статуту; обрання уповноваженою особою для підписання статуту Товариства в новій редакції і проведення його державної реєстрації ОСОБА_4; доручення ОСОБА_4 підписати статут Публічного акціонерного товариства "Експериментальний механічний завод" в затвердженій новій редакції та вчинення дій, пов'язаних із державною реєстрацією статуту Товариства в новій редакції у встановленому законом порядку; скасування внутрішнього Положення про правління Публічного акціонерного товариства "Експериментальний механічний завод"; внесення змін та доповнень до Положення про Наглядову раду та положення про Ревізійну комісію Товариства, шляхом викладення їх в новій редакції; затвердження зазначених внутрішніх положень Товариства; доручення ОСОБА_4 підписати затверджені нові редакції наступних внутрішніх положень Товариства: Положення про Наглядову раду, Положення про Ревізійну комісію; у зв'язку з внесенням змін до статуту, якими скасовано колегіальний виконавчий орган правління та створено одноосібний орган - директор, відкликано (припинено) повноваження голови та членів правління; обрання директором ОСОБА_4; відкликання (припинення) повноважень членів Наглядової ради; обрання членами наглядової ради ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9; відкликання (припинення) повноважень голови та членів Ревізійної комісії; обрання членами Ревізійної комісії ОСОБА_10, ОСОБА_11 Хід обговорень та прийняті рішення занесені до протоколу від 28 лютого 2017.

02 березня 2017 директор обраний директор - ОСОБА_4 звернувся до державного реєстратора із заявою про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, у яких зазначив про необхідність зміни відомостей про органи управління юридичної особи.

До означеної заяви директором Товариства ОСОБА_4 додано: реєстраційну картку на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи; рішення про внесення змін до установчих документів (нотаріально засвідчена копія); нову редакцію установчих документів; копію платіжного доручення з відміткою банку; контракт з директором Товариства від 28 лютого 2017. Всі документи внесено до Опису.

На підставі наданих документів державним реєстратором - приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Анохіною В.М. до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 03 березня 2017 внесено відповідні зміни (номер запису 10711050029002375).

13 липня 2017 відбулося засідання Наглядової ради Товариства. З протоколу №13/07 від 13 липня 2017 вбачається, що на засіданні розглядалось питання щодо припинення повноважень директора, обрання директора, та внесення змін до відомостей про товариство, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. На цьому засіданні членами Наглядової ради вирішено: припинити повноваження директора Товариства ОСОБА_4 з 17 липня 2017; на посаду директора Товариства обрано ОСОБА_12 з 18 липня 2017; уповноважити юриста Товариства ОСОБА_13. внести відповідні зміни до відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, та виключити ОСОБА_4 зі складу осіб, уповноважених представляти товариство у правовідносинах з третіми особами, та осіб, які мають право вчиняти дії від імені товариства без довіреності; включити ОСОБА_12 до складу осіб, уповноважених представляти товариство у правовідносинах з третіми особами, які мають право вчиняти дії від імені товариства без довіреності.

17 липня 2017 повноважний представник Товариства ОСОБА_13 звернувся до державного реєстратора із заявою про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Представником Товариства реєстратору надано: реєстраційну картку на внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців; рішення уповноваженого органу управління про зміну керівника або осіб, що обираються (призначаються) до органу управління юридичної особи, або осіб, які мають право вчиняти дії від імені юридичної особи без довіреності, у тому числі підписувати договори; документ, що засвідчує повноваження уповноваженої особи; платіжне доручення про сплату адміністративного збору №620 від 13 липня 2017.

За наслідками розгляду вищеозначених матеріалів, приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Анохіною В.М. до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 18 липня 2017. внесено відповідні зміни (номер запису 10711070031002375).

ОСОБА_1 оскаржує зміни до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 03 березня 2017 номер запису 10711050029002375, та від 18 липня 2017 номер запису 10711070031002375.

Відносини, що виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, їхньої символіки (у випадках, передбачених законом), громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб - підприємців врегульовано Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" від 15 травня 2003року №755-IV (зі змінами та доповненнями) відповідно до частини 1 статті 6 якого державний реєстратор: 1) приймає документи; 2) перевіряє документи на наявність підстав для зупинення розгляду документів; 3) перевіряє документи на наявність підстав для відмови у державній реєстрації; 4) проводить реєстраційну дію (у тому числі з урахуванням принципу мовчазної згоди) за відсутності підстав для зупинення розгляду документів та відмови у державній реєстрації шляхом внесення запису до Єдиного державного реєстру; 5) веде Єдиний державний реєстр; 6) веде реєстраційні справи; 7) здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.

Частиною 4 статті 17 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" встановлено, що для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, у тому числі змін до установчих документів юридичної особи, подаються такі документи:

1) заява про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі;

2) примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про зміни, що вносяться до Єдиного державного реєстру, крім внесення змін до інформації про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) юридичної особи, у тому числі кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) її засновника, якщо засновник - юридична особа, про місцезнаходження та про здійснення зв'язку з юридичною особою;

3) реєстр осіб (громадян), які брали участь в засіданні уповноваженого органу управління юридичної особи, - у разі внесення змін до відомостей про громадські об'єднання, політичні партії;

4) документ, що підтверджує правомочність прийняття рішення відповідно до статуту громадського формування про внесення змін до Єдиного державного реєстру, - у разі державної реєстрації змін до відомостей про громадське формування;

5) відомості про керівні органи громадського формування (ім'я, дата народження керівника, членів інших керівних органів, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності), посада, контактний номер телефону та інші засоби зв'язку) - у разі внесення змін до складу керівних органів;

6) документ, що підтверджує реєстрацію іноземної особи в країні її місцезнаходження (витяг із торговельного, банківського, судового реєстру тощо), - у разі змін, пов'язаних із входженням до складу засновників юридичної особи іноземної юридичної особи;

7) документ про сплату адміністративного збору - у випадках, передбачених статтею 36цього Закону;

8) установчий документ юридичної особи в новій редакції - у разі внесення змін, що містяться в установчому документі;

9) примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) передавального акта або розподільчого балансу - у разі внесення змін, пов'язаних із внесенням даних про юридичну особу, правонаступником якої є зареєстрована юридична особа;

10) примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про вихід із складу засновників (учасників) та/або заява фізичної особи про вихід із складу засновників (учасників), справжність підпису на якій нотаріально засвідчена, та/або договору, іншого документа про перехід чи передачу частки засновника (учасника) у статутному (складеному) капіталі (пайовому фонді) юридичної особи, та/або рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про примусове виключення із складу засновників (учасників) юридичної особи або ксерокопія свідоцтва про смерть фізичної особи, судове рішення про визнання фізичної особи безвісно відсутньою - у разі внесення змін, пов'язаних із зміною складу засновників (учасників) юридичної особи;

11) заява про обрання юридичною особою спрощеної системи оподаткування та/або реєстраційна заява про добровільну реєстрацію як платника податку на додану вартість, та/або заява про включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій за формами, затвердженими відповідно до законодавства, - за бажанням заявника у разі внесення до установчих документів змін, які впливають на систему його оподаткування.

Вичерпний перелік підстав для зупинення розгляду документів, поданих для державної реєстрації визначено частиною 1 статті 27 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" серед яких: 1) подання документів або відомостей, визначених цим Законом, не в повному обсязі; 2) невідповідність документів вимогам, установленим статтею 15 цього Закону; 3) невідповідність відомостей, зазначених у заяві про державну реєстрацію, відомостям, зазначеним у документах, поданих для державної реєстрації, або відомостям, що містяться в Єдиному державному реєстрі; 4) невідповідність відомостей, зазначених у документах, поданих для державної реєстрації, відомостям, що містяться в Єдиному державному реєстрі; 5) невідповідність реєстраційного номера облікової картки платника податків або серії та номера паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта) відомостям, наданим відповідно до статті 13 цього Закону; 6) несплата адміністративного збору або сплата не в повному обсязі; 7) подання документів з порушенням встановленого законодавством строку для їх подання.

Відповідно до ч.2 ст.27 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" зупинення розгляду документів з підстав, не передбачених цією статтею, не допускається.

Вичерпний перелік підстав для відмови у державній реєстрації визначено ч.1 ст.28 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань", серед яких: 1) документи подано особою, яка не має на це повноважень; 2) у Єдиному державному реєстрі містяться відомості про судове рішення щодо заборони проведення реєстраційної дії; 3) у Єдиному державному реєстрі містяться відомості про судове рішення про арешт корпоративних прав - у разі державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, у зв'язку із зміною частки засновника (учасника) у статутному (складеному) капіталі (пайовому фонді) юридичної особи; 4) не усунуто підстави для зупинення розгляду документів протягом встановленого строку; 5) документи суперечать вимогам Конституції та законів України; 6) документи суперечать статуту громадського формування; 7) порушено встановлений законом порядок створення юридичної особи, громадського формування, що не має статусу юридичної особи; 8) невідповідність найменування юридичної особи вимогам закону; 9) щодо засновника (учасника) юридичної особи, що створюється, проведено державну реєстрацію рішення про припинення юридичної особи в результаті її ліквідації; 10) щодо юридичної особи, стосовно якої подано заяву про державну реєстрацію змін до відомостей Єдиного державного реєстру, пов'язаних із зміною засновників (учасників) юридичної особи, проведено державну реєстрацію рішення про припинення юридичної особи в результаті її ліквідації; 11) документи для державної реєстрації припинення юридичної особи подані: раніше строку, встановленого цим Законом; щодо юридичної особи, що припиняється в результаті її ліквідації та є засновником (учасником) інших юридичних осіб та/або має не закриті відокремлені підрозділи, та/або є засновником третейського суду; в Єдиному державному реєстрі відсутній запис про державну реєстрацію юридичної особи, утвореної шляхом реорганізації в результаті злиття, приєднання або поділу; щодо акціонерного товариства, стосовно якого надійшли відомості про наявність не скасованої реєстрації випуску акцій; щодо юридичної особи - емітента цінних паперів, стосовно якого надійшли відомості про наявність не скасованих випусків цінних паперів; щодо юридичної особи, що ліквідується, стосовно якої надійшли відомості про наявність заборгованості із сплати податків і зборів та/або наявність заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування; щодо юридичної особи, що реорганізується, стосовно якої надійшли відомості про наявність заборгованості із сплати податків і зборів та/або наявність заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та відсутній узгоджений план реорганізації юридичної особи; щодо юридичної особи, стосовно якої надійшли відомості про наявність заборгованості із сплати страхових коштів до Пенсійного фонду України та фондів соціального страхування; щодо юридичної особи, що припиняється в результаті ліквідації, стосовно якої надійшли відомості про відкрите виконавче провадження; щодо юридичної особи, стосовно якої відкрито провадження у справі про банкрутство.

Згідно з частиною 4 статті 28 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" відмова у державній реєстрації з підстав, не передбачених цією статтею, а також відмова у державній реєстрації (легалізації) професійної спілки, її організації або об'єднання не допускається.

Судом першої інстанції встановлено і це підтверджується матеріалами справи, що державному реєстратору був наданий передбачений частиною 4 статті 17 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" пакет документів, за результатами розгляду якого державним реєстратором - приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Анохіною В.М. встановлено відсутність, передбачених ст.ст. 27, 28 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" підстав для зупинення розгляду документів, поданих для державної реєстрації або для відмови у державній реєстрації.

Доказів на підтвердження того, що рішення Товариства, викладені у Протоколі позачергових загальних зборів від 28 лютого 2017, та Протоколі засідання Наглядової ради Товариства №13/07 від 13 липня 2017, не надавались реєстратору, позивачем не надано. Твердження ж ОСОБА_1 про протиправність рішень відповідача, не знайшли свого підтвердження в судовому засіданні як суду першої так і апеляційної інстанції.

Суд апеляційної інстанції погоджується і визнає правильним висновок Одеського окружного адміністративного суду викладений у оскаржуваному рішенні стосовно відмови прийняти в якості доказу протиправності рішення державного реєстратора того юридичного факту, що 08 серпня 2017 на виконання рішення Господарського суду м. Києва від 13 квітня 2017, залишеного без змін Постановою Київського апеляційного господарського суду від 14 червня 2017 у справі №910/23360/16, до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань було внесено запис, що керівником ПАТ "Експериментальний механічний завод" є ОСОБА_1 Тобто, фактично, господарським судом визнано неправомірними рішення позачергових зборів та наглядової ради ПАТ "Експериментальний механічний завод".

Суд апеляційної інстанції звертає увагу на ту обставину, що предметом спору, який розглядається в цьому судовому засіданні - є публічно-правовий спір, стосовно правомірності дій державного реєстратора, який надає адміністративні послуги на підставі законодавства, яке уповноважує або зобов'язує надавати такі послуги, і спір виник у зв'язку із наданням або не наданням такою стороною зазначених послуг.

Питання узгодженості дій суб'єкта господарювання з вимогами внутрішніх корпоративних правовідносин - не є предметом компетенції адміністративного суду.

Зважаючи на це, висновок суду першої інстанції про правомірність дій державного реєстратора витікає з аналізу судом вимог законодавства, що регулює діяльність посадових осіб, пов'язану з наданням адміністративних послуг, передбачених Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» і Законом України «Про акціонерні товариства». Так як Державний реєстратор - приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Анохіна В. М. приймаючи рішення №10711050029002375 від 03 березня 2017, №10711070031002375 від 18 липня 2017 діяла в межах повноважень та у спосіб визначений Законом, підстав для визнання протиправними та скасування цих рішень - не має.

Зважаючи на все вище викладене, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що Одеським окружним адміністративним судом правильно застосовані норми матеріального і процесуального права, вірно встановлено фактичні обставини справи та дана їм правова оцінка.

Постанова суду першої інстанції викладена достатньо повно, висновки обґрунтовані з посиланням на конкретні норми законів України та відповідають чинному законодавству.

Доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують, оскільки базуються на невірному трактуванні позивачем фактичних обставин норм матеріального і процесуального права.

За таких обставин підстав для скасування рішення суду та задоволення апеляційної скарги не убачається.

Керуючись: ст. ст. 293, 308, 310, 315, 316, 321, 322 КАС України, апеляційний суд,

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - залишити без задоволення, а постанову Одеського окружного адміністративного суду від 20 листопада 2017 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Державного реєстратора - приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Анохіної Вікторії Михайлівни, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору Публічне акціонерне товариство «Експерементальний механічний завод» про визнання протиправними та скасування рішень - без змін.

Постанова суду набирає законної сили в день її прийняття та може бути оскаржена безпосередньо до Верховного Суду на протязі тридцяти днів.

Повне рішення виготовлено 07 травня 2018.

Суддя-доповідач:

Судді: