
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
справа № 813/1802/18
05 травня 2018 року
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Костецький Назар Володимирович, перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Бродівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області про визнання неправомірними дій, зобов'язання вчинити дії,-
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернулася до Львівського окружного адміністративного суду з позовом Бродівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області, у якому просить суд
- визнати неправомврними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо ненарахування та невиплати підвищення до пенсії ОСОБА_1 у розмірі 25 % мінімальної пенсії за віком відповідно до п. "г" ст. 77 ЗУ "Про пенсійне забезпечення".
- зобов'язати Бродівське об'єднане управління Пенсійного фонду України Львівської області здійснити нарахування та виплату ОСОБА_1 підвищення до пенсії у розмірі 25 % мінімальної пенсії за віком відповідно до п. "г" ст. 77 ЗУ "Про пенсійне забезпечення" з моменту звернення за перерахунком пенсії.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 160, 161, 172 цього Кодексу.
Перевіривши матеріали позову встановлено, що позовну заяву подано без додержання вимог, передбачених ст. 161 КАС України.
Згідно з ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI (далі - Закон України "Про судовий збір"), судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Згідно з ст. 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", за подання фізичною особою до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру судовий збір становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
З 01.01.2018 встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 1762,00 гривень.
Згідно матеріалів позову, позивачем до позовної заяви не додано документ про сплату судового збору.
Позивач у позовній заяві зазначає, що відповідно до 4 частини 1 статті 5 Закону України "Про судовий збір" звільнений від сплати судового збору.
Пунктом 4 частини 1 статті 5 Закону України "Про судовий збір"передбачено, що від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах щодо спорів, пов'язаних з виплатою компенсації, поверненням майна, або у справах щодо спорів, пов'язаних з відшкодуванням його вартості громадянам, реабілітованим відповідно до Закону України "Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні".
З аналізу вказаної норми законодавства вбачається, що звільненню від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях підлягають громадяни, реабілітовані відповідно до Закону України "Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні" у спорах пов'язаних з виплатою компенсації, поверненням майна, або у справах щодо спорів, пов'язаних з відшкодуванням його вартості.
Разом з тим, із змісту позовних вимог слідує, що в даній справі оскаржується дії відповідача щодо не нарахування та не виплати позивачу підвищення до пенсії, визначеного п. "г" ст. 77 ЗУ "Про пенсійне забезпечення", виходячи з мінімального розміру пенсії за віком.
Отже, предметом даної справи є оскарження фізичною особою дій суб'єкта владних повноважень щодо перерахунку та здійснення пенсійних виплат.
Таким чином, дана адміністративна справа не відноситься до категорії справ, визначених п. 4 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір", а тому позивач не звільняється на підставі вказаної норми від сплати судового збору за подання даного позову до суду.
Сплата судового збору здійснюється за наступними платіжними реквізитами: одержувач - УДКСУ у Залізничному районі м. Львова; ЄДРПОУ 38007594; банк одержувача - ГУ ДКСУ у Львівській області; МФО 825014; рахунок 31217206784003; код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу - судовий збір за подання позову до (вказати найменування відповідача).
Крім того, у позовній заяві відсутні посилання на положення КАС України, в рамках якого повинен розглядатись відповідний позов, а позивач посилається на норми ЦПК, тоді як оскаржує дії у справі адміністративної юрисдикції.
Також, позовна заява оформлена позивачем, як "адміністративний позов", однак у КАС України серед термінів наведених у статті 4 цього Кодексу, поняття "адміністративний позов" відсутнє.
Крім того, відповідно до позовної заяви відповідачем зазначено Бродівське об'єднане управління Пенсійного фонду України Львівської області.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2017 № 821 "Деякі питання функціонування органів Пенсійного фонду України", Бродівське об'єднане управління Пенсійного фонду України Львівської області реорганізоване шляхом приєднання до Головного управління Пенсійного фонду України в Львівській області.
Таким чином, на момент звернення ОСОБА_1 до суду із позовною заявою із вимогами до Бродіського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області, зазначеного суб'єкта владних повноважень ліквідовано.
Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, враховуючи наведене, позовну заяву належить залишити без руху, а позивачу надати строк для усунення недоліків відповідно до ч. 2 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись ст.ст. 152, 171, 160, 161, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
ухвалив :
1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Бродівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області про визнання неправомірними дій, зобов'язання вчинити дії - залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк, протягом десяти днів з дня вручення ухвали для усунення недоліків позовної заяви.
Роз'яснити, що у випадку неусунення у встановлений строк недоліків, позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута позивачу.
Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Костецький Н.В.