
Справа № 364/483/18
Провадження № 3/364/120/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07.05.2018 р. суддя Володарського районного суду Київської області Макаренко Л.А., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов 26.04.2018 р. від Управління Державного агентства рибного господарства у м. Києві та Київській області (далі – Київський рибоохоронний патруль) зі складеним згідно з вимогами статей 255, 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП) протоколом про адміністративне правопорушення від 04.04.2018 р. № 005561, стосовно притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, фактично проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, тимчасово непрацюючого,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною четвертою статті 85 КУпАП, –
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 04.04.2018 р. близько 00:45 год. на річці «Рось» в с. Городище-Пустоварівське Володарського району Київської області проводив лов риби забороненим знаряддям лову – «павук», при цьому риби не виловив, проте лов риби проводив в період весняно-літньої заборони, чим порушив вимоги статті 63 Закону України «Про тваринний світ», пунктів 3.15 та 4.4 Правил любительського та спортивного рибальства риби, затверджених Наказом Державного комітету рибного господарства України від 15.02.1999 р. № 19 та зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 28.04.1999 р. за № 269/3562 (далі – Правила рибальства), та вчинив правопорушення, передбачене частиною четвертою статті 85 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав, ствердив обставини вчинення правопорушення, зазначені у протоколі про адміністративне правопорушення.
Прокурор, залучений до справи з огляду на рішення Європейського суду з прав людини від 20.09.2016 р. у справі «Карелін проти Росії» щодо визнання порушення статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод в частині неупередженості суду через відсутність сторони звинувачення у справі про адміністративне правопорушення, не з’явився.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши відомості, викладені в протоколі про адміністративне правопорушення і доданих до нього матеріалах, суд, оцінивши наявні в справі докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об’єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, вирішуючи справу, виходить з такого.
Статями 25, 27 Закону України «Про тваринний світ» передбачено, що на території України може здійснюватися промислове, любительське та спортивне рибальство. У порядку загального використання об’єктів тваринного світу громадянам, у передбачених законом випадках, дозволяється безоплатне любительське і спортивне рибальство для особистого споживання (без права реалізації) у визначених відповідно до законодавства водних об’єктах загального користування у межах встановлених законодавством обсягів безоплатного вилову і за умови додержання встановлених правил рибальства і водокористування. Статтею 34 названого Закону на користувачів об’єктів тваринного світу покладено, зокрема, обов’язок додержуватися встановлених правил, норм, лімітів і строків використання об’єктів тваринного світу.
Законодавством України заборонено лов водних живих ресурсів, зокрема, із застосуванням промислових та інших знарядь лову, виготовлених із сіткоснастевих чи інших матеріалів усіх
видів і найменувань (стаття 521 Закону України «Про тваринний світ», пункт 3.15 Правил рибальства).
Крім того, згідно з пунктом 4.4 Правил рибальства в нерестовий заборонний період любительське рибальство може бути дозволено органами рибоохорони на спеціально визначених ділянках водойм однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом з берега. Наказом Управління Державного агентства рибного господарства у м. Києві та Київській області від 15.03.2018 р. № НОД-22/6 «Про заходи із забезпечення охорони водних біоресурсів у період нересту» встановлено терміни заборони на лов (добування) водних біоресурсів у весняно-літній період їх природного відтворення (нересту) у 2018 році на водних об’єктах у районі діяльності Київського рибоохоронного патруля, зокрема, у всіх річках та їх кореневих водах – з 1 квітня до 20 травня (включно), за виключенням місць, наведених у додатку 3 до цього наказу.
Порушення законодавства в галузі охорони, використання і відтворення тваринного світу тягне за собою, зокрема, адміністративну відповідальність відповідно до закону (стаття 63 Закону України «Про тваринний світ»).
Диспозицією частини четвертої статті 85 КУпАП передбачено притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності за грубе порушення правил рибальства (зокрема, рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову).
Окрім наданих ОСОБА_1 у судовому засіданні пояснень його винність у вчиненні зазначеного адміністративного правопорушення підтверджується також наявними матеріалами справи, доданими до протоколу про адміністративне правопорушення, а саме: обставинами, викладеними у цьому протоколі; описом-оцінкою до протоколу від 04.04.2018 р. № 005561 вилученого сіткоснастевого знаряддя лову «павук» (полотно); приймальним актом від 23.04.2018 р. № 406 вилученого знаряддя лову – «павук» із зберіганням його на складі Київського рибоохоронного патруля.
У зв’язку з наведеним суд кваліфікує дії ОСОБА_1 за частиною четвертою статті 85 КУпАП як грубе порушення правил рибальства.
Обставин, що обтяжують його відповідальність за адміністративне правопорушення, передбачених статтями 35 КУпАП, судом не встановлено.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 34 КУпАП обставиною, що пом’якшує відповідальність за адміністративне правопорушення, суд визнає щире розкаяння винного.
Зважаючи на викладене та враховуючи особу правопорушника, який тимчасово не працює, його майновий стан, відсутність обтяжуючих та наявність однієї пом’якшуючої відповідальність обставини, суд дійшов висновку, що на нього слід накласти адміністративне стягнення у виді мінімального розміру штрафу, передбаченого санкцією частини четвертої статті 85 КУпАП, з конфіскацією забороненого знаряддя лову («павук»), оскільки такий вид стягнення, на думку суду, може забезпечити його виправлення.
За статтею 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 стягується також судовий збір на користь держави у розмірі 352 грн. 40 коп. (стаття 4 Закону України «Про судовий збір»).
Керуючись частиною четвертою статтею 85 КУпАП та статтями 29, 33-35, 40, 40-1, 221, 251, 252, 276, 277, 283-285, 287, 294, 300, 307, 308 КУпАП, суд –
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною четвертою статті 85 КУпАП.
Накласти на громадянина ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 20 (двадцять) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 340 (триста сорок) грн.
Вилучене у ОСОБА_1 знаряддя лову – «павук» (1 шт) згідно з протоколом про адміністративне правопорушення від 04.04.2018 р № 005561 – звернути у дохід держави.
Стягнути із ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, в дохід держави судовий збір у розмірі 352 грн. 40 коп. на такий рахунок:
отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106;
код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783;
банк отримувача: ГУ ДКСУ у м. Києві;
код банку отримувача (МФО): 820019;
рахунок отримувача: 31215256700001;
код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Роз’яснити, що штраф має бути сплачений протягом 15 днів, у разі несплати штрафу у цей строк постанова суду надсилається для примусового виконання, а штраф буде стягнуто у подвійному розмірі (статті 307, 308 КУпАП).
Копію постанови направити до Управління Державного агентства рибного господарства в м. Києві та Київській області – до відома та виконання.
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду Київської області через Володарський районний суд Київської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення десятиденного строку, встановленого для її оскарження.
Суддя Л.А. Макаренко
Постанова набрала законної сили з "_____" _____20__ року.
Строк предявлення постанови до виконання три місяці.