КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУДСправа № 810/3036/17
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
05 травня 2018 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Ключкович В.Ю., перевіривши матеріали апеляційної скарги Білоцерківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області на постанову Київського окружного адміністративного суду від 23 жовтня 2017 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Білоцерківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення - рішення , -
В С Т А Н О В И В :
Постановою Київського окружного адміністративного суду від 23 жовтня 2017 року позовні вимоги задоволено.
Не погоджуючись з даною постановою Білоцерківська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Київській області 28 листопада 2017 року подала апеляційну скаргу.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 19 грудня 2017 року апеляційну скаргу залишено без руху, у зв'язку з несплатою судового збору, та, в подальшому, ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 05 лютого 2018 року дану апеляційну скаргу повернуто апелянту.
Звертаючись повторно до суду апеляційної інстанції з апеляційною скаргою 19.04.2018 року на постанову Київського окружного адміністративного суду від 23 жовтня 2017 року, апелянтом не сплачено судовий збір, тобто фактично не усунуто причини, які стали підставою повернення апеляційної скарги.
Порядок та розмір сплати судового збору визначений Законом України "Про судовий збір" від 14 липня 2011 року № 3674-VI.
Частиною 1 цієї статті Закону встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Законом України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» від 03.10.2017 року N 2147-VIII, який набув чинності 15.12.2017 року, внесені зміни до Закону України "Про судовий збір", зокрема ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», встановлено, що за подання апеляційної скарги на рішення суду, розмір судового збору складає 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Таким чином, апелянт повинен сплатити судовий збір за подання апеляційної скарги на постанову Київського окружного адміністративного суду від 23 жовтня 2017 року в розмірі 960 грн. (640 грн. *150% = 960 грн.)
Реквізитами Київського апеляційного адміністративного суду для сплати судового збору за подачу апеляційних скарг є: Р/Р 31211206781007, Банк отримувача: ГУДКСУ у м. Києві, код ЄДРПОУ-38004897, МФО 820019, Код класифікації доходів бюджету: 22030001, Символ звітності -206, Призначення платежу: Судовий збір Київський ААС, пункт таблиці ставок судового збору, за яким визначено розмір судового збору, ПІБ позивача, номер справи. Отримувач коштів: УДКСУ у Печерському районі м. Києва.
Відповідно до ч.3 ст.298 КАС України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 295 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку. Відповідно до п.4 ч. 1 ст. 299 КАС України суд апеляційної інстанції відмовляє у відкритті апеляційного провадження, якщо скаржником у строк , визначений судом, не подано заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження або наведені підстави для поновлення строку на апеляційного оскарження визнані судом неповажними.
Оскаржувана постанова Київського окружного адміністративного суду від 23 жовтня 2017 року, в резолютивній частині якої чітко вказано, що постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом десяти днів з дня отримання її копії.
Відповідно до п.13 ч.1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України судові рішення, ухвалені судами першої інстанції до набрання чинності цією редакцією Кодексу, набирають законної сили та можуть бути оскаржені в апеляційному порядку протягом строків, що діяли до набрання ним чинності.
Як вбачається з матеріалів справи, копію оскаржуваної постанови від 23 жовтня 2017 року представником апелянта отримано 13 листопада 2017 року, що підтверджується розпискою на супровідному листі Київського окружного адміністративного суду від 23.10.2017 року (а.с.41, зв.), тобто, останнім днем подання апеляційної скарги фактично є 23.11.2017 року.
Звертаючись до суду апеляційної інстанції повторно з апеляційною скаргою 19 квітня 2018 року (що підтверджується відбитком штемпеля Київського окружного адміністративного суду, тобто з пропуском 10-денного строку (відповідно до положень КАСУ, чинного на момент постановлення оскаржуваного рішення) на оскарження постанови Київського окружного адміністративного суду від 23 жовтня 2017 року, який відраховується з дня отримання копії постанови, апелянт не вказує про причини пропуску строку на апеляційне оскарження та не подає клопотання про його поновлення.
Також, суд додатково зазначає, що ні ухвала Київського апеляційного адміністративного суду від 19 грудня 2017 року про залишення апеляційної скарги без руху, ні ухвала Київського апеляційного адміністративного суду від 05 лютого 2018 року про повернення апеляційної скарги в касаційному порядку не оскаржувалися.
Оскільки вказані ухвали КААС від 19 грудня 2017 року та 05 лютого 2018 року відповідачем не оскаржувались, а дана апеляційна скарга, яка вдруге подана до КААС 19 квітня 2018 року (майже через два місяці з моменту повернення апеляційної скарги апелянту), тобто з пропуском 10-ти денного строку на апеляційне оскарження, та апелянт не просить суд поновити строк на подачу апеляційної скарги, а також не надає жодних доказів, які підтверджували б поважність пропуску строку для подачі апеляційної скарги, це є перешкодою в прийнятті апеляційної скарги Білоцерківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області до провадження суду апеляційної інстанції, то у відповідності до ч. 3 ст. 298 КАС України апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, а апелянту необхідно надати строк для усунення недоліків, а саме: сплати судового збору у розмірі 960 грн., вказати підстави пропуску строку на апеляційне оскарження та надати докази, що підтверджують причини пропуску строку.
Керуючись ч.3 ст. 298, п. 4 ч. 1 ст. 299 КАС України, -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Білоцерківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області - залишити без руху.
Роз'яснити апелянту, що протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
У разі неусунення недоліків у вищезазначений строк, до апеляційної скарги будуть застосовані наслідки визначені п. 4 ч. 1 ст. 299 КАС України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не може бути оскаржена в касаційному порядку.
Суддя В.Ю.Ключкович