
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 квітня 2018 рокуЛьвів№ 876/495/18, 876/497/18
Львівський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
судді-доповідача: Гінди О.М.
суддів: Багрія В.М., Ніколіна В.В.,
за участю секретаря судових засідань - Чопко Ю.Т.
розглянувши у судовому засіданні в м. Львові апеляційні скарги Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області та ОСОБА_3 на постанову Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області від 08 грудня 2017 року (головуючий суддя: Веселова В.М., місце ухвалення - м. Коломия), та апеляційну скаргу ОСОБА_3 на ухвалу Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області від 18 грудня 2017 року про відмову в ухваленні додаткового рішення (головуючий суддя: Веселова В.М., місце ухвалення - м. Коломия) у справі за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, -
встановив:
ОСОБА_3 звернувся з позовом до суду, в якому згідно заяви про уточнення позовних вимог, просив визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо відмови в проведенні перерахунку пенсії із врахуванням в складі грошового забезпечення, з якого перераховується пенсія щомісячної доплати до грошового забезпечення та одноразових додаткових видів грошового забезпечення, а саме: матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, одноразової грошової допомоги при звільненні, одноразових премій та зобов'язати відповідача провести позивачу перерахунок пенсії з 21.08.2016 з врахуванням грошового забезпечення, з якого перераховується пенсія, щомісячної доплати до грошового забезпечення та одноразових додаткових видів грошового забезпечення отриманих ОСОБА_3 в складі грошового забезпечення з 01.01.2018 по день звільнення, а саме: матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, одноразової грошової допомоги при звільненні, одноразових премій, здійснити відповідні виплати з врахуванням проведених виплат.
Позивач мотивує свої позовні вимоги тим, що він перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, з 25.12.2008 одержує пенсію за вислугу років, відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». 21.08.2017 звернувся до відповідача із заявою про перерахунок основного розміру пенсії з врахуванням одноразових видів грошового забезпечення, з яких були сплачені страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Проте, йому було відмовлено у перерахунку пенсії, у зв'язку з тим, що згідно до ст. 43 Закону «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» та пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 року № 393, якими передбачено, що пенсія обчислюється виходячи з грошового забезпечення, до якого включаються тільки постійні виплати, а одноразові додаткові виплати не входять до складу грошового забезпечення і тому немає правових підстав для врахування їх при обчисленні пенсії.
Постановою Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області від 08 грудня 2017 року адміністративний позов задоволено частково.
Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо відмови ОСОБА_3, в проведенні перерахунку пенсії із врахуванням в складі грошового забезпечення, з якого перераховується пенсія щомісячної доплати до грошового забезпечення, передбаченої п. 8 постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу» та одноразових додаткових видів грошового забезпечення, а саме матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та одноразових премій. Зобов`язано відповідача провести ОСОБА_3, перерахунок пенсії за вислугу років з 26.04.2016 з врахуванням в грошовому забезпеченні, з якого перераховується пенсія, щомісячної доплати до грошового забезпечення передбаченої п. 8 Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу» та одноразових додаткових видів грошового забезпечення отриманих позивачем в складі грошового забезпечення з 01.01.2008 по день звільнення, а саме - матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та одноразових премій та здійснити відповідні виплати з врахуванням проведених виплат.
У задоволенні позовних вимог щодо перерахунку та виплати одноразової грошової допомоги при звільненні - відмовлено.
Позовні вимоги в частині зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області провести перерахунок пенсії із врахуванням одноразових додаткових видів грошового забезпечення, а саме матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, одноразової грошової допомоги при звільненні за період з 21.08.2016 по 25.04.2017 включно, залишено без розгляду.
ОСОБА_3 11.12.2017 звернувся в суд першої інстанції із заявою, в якій просив ухвалити додаткове судове рішення, яким вирішити питання про стягнення на користь позивача судового збору.
Ухвалою Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області від 18 грудня 2017 року в задоволенні заяви про постановлення додаткового рішення відмовлено.
Із постановою суду першої інстанції не погодилися позивач і відповідач та оскаржили її в апеляційному порядку.
Із ухвалою суду першої інстанції не погодився позивач та оскаржив її в апеляційному порядку.
Обґрунтовуючи апеляційні вимоги, позивач посилається на те, що постанова суду першої інстанції винесена з порушенням норм процесуального права, оскільки суд незаконно застосував до спірних правовідносин ст. 99 КАС України (в редакції № 2747-IV від 06.07.2005), та помилково не врахував ч. 2 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» при вирішенні справи, а тому просить постанову суду першої інстанції скасувати та ухвалити нове рішення, яким позовні вимоги задовольнити повністю.
Відповідач у своїй апеляційній скарзі покликається на те, що оскаржувана постанова винесена з порушенням норм матеріального права, оскільки матеріальна допомога на оздоровлення, на вирішення соціально-побутових питань, щомісячна доплата до грошового забезпечення, одноразові премії, не відносяться до щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, а є одноразовими виплатами, мають характер окремих гарантій держави щодо соціального захисту військовослужбовців і відносяться до заохочувальних та компенсаційних виплат, та не входять до складових грошового забезпечення, визначеного ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Просить постанову суду першої інстанції скасувати та постановити нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі.
Обґрунтовуючи апеляційну скаргу на ухвалу, позивач зазначає, що суд першої інстанції помилково вказав, що судовий збір не підлягає стягненню з відповідача, оскільки органи Пенсійного фонду звільненні від сплати судового збору. Адже згідно ч. 3 ст. 139 КАС України, при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору. Тому просить скасувати ухвалу від 18.12.2018 та ухвалити додаткове рішення, яким вирішити питання розподілу судових витрат.
Позивач подав відзив на апеляційну скаргу, в якому посилається на аналогічні підстави викладені в позовній заяві.
Особи, які беруть участь у справі, в судове засідання не прибули, хоча належним чином були повідомлені про його дату, час та місце.
У відповідності до ч. 4 ст. 229 і ч. 2 ст. 313 КАС України неявка сторін належним чином повідомлених про дату, час, місце розгляду справи не перешкоджає апеляційному розгляду справи і такий проведено у їх відсутності без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційних скарг, суд апеляційної інстанції вважає, що апеляційні скарги на постанову і апеляційна скарга на ухвалу підлягають частковому задоволенню з таких мотивів.
Судом першої інстанції встановлено, що позивач, є полковником запасу, проходив службу в головному управлінні МНС України в Івано-Франківській області. Звільнений 24.12.2008 в запас з посади начальника управління рятувальних сил Головного Управління МНС України в Івано-Франківській області, отримує з 25.12.2008 пенсію за вислугу років призначену відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». На пенсійному обліку знаходиться у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області.
ОСОБА_3 21.08.2017 звернувся до відповідача із заявою про перерахунок основного розміру пенсії з врахуванням усіх видів грошового забезпечення з яких були сплачені страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Проте, Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області відмовило йому у перерахунку пенсії, відмову мотивовано тим, що ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та пункт 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 № 393, якими передбачено, що пенсія обчислюється виходячи з грошового забезпечення, до якого включаються тільки постійні виплати, а одноразові додаткові виплати не входять до складу грошового забезпечення і тому немає правових підстав для врахування таких виплат при обчисленні пенсії.
Суд першої інстанції дійшов висновку, що позов необхідно задовольнити частково, оскільки матеріальна допомога на оздоровлення та на вирішення соціально-побутових питань, щомісячна доплата до грошового забезпечення, одноразові премії є одноразовими додатковими видами грошового забезпечення, які відповідно до ч. 2 ст. 9 Закону № 2011-XII відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія. В задоволенні позовних вимог в частині проведення перерахунку пенсії із врахуванням одноразової грошової допомоги при звільненні відмовлено тому, що така виплата відноситься до разових платежів і має характер окремих гарантій держави щодо соціального захисту військовослужбовців.
З цими висновками суду першої інстанції, погоджується суд апеляційної інстанції з огляду на таке.
Згідно ч. 3 ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-XII (далі - Закон № 2262-XII) передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до п. 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей» (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 р. - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з урахуванням таких його видів: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням. Середня сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається шляхом ділення на 24 загальної суми цих видів грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 № 2011-XII (далі - Закон № 2011-XII), держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.
До складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Пунктом 1 Постанови Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу» від 07.112007 № 1294 (далі - Постанова № 1294) (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Додаткові види грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу затверджено у розмірах, згідно додатків 25-28, 33 (п. 3 цієї постанови).
Згідно ч. 1 ст. 101 Закон № 2011-XII, військовослужбовцям, крім військовослужбовців строкової військової служби, надаються щорічні основні відпустки із збереженням грошового, матеріального забезпечення та наданням грошової допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення.
Умови, розмір та порядок виплати військовослужбовцям допомоги на оздоровлення визначені «Інструкцією про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам», затвердженої наказом Міністерства оборони України від 11.06.2008 № 260 (далі - Інструкція № 260), (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14.07.2008 за № 638/15329).
Особам офіцерського складу, особам рядового, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом та набули право на щорічну основну відпустку, один раз на рік надається грошова допомога для оздоровлення в розмірі місячного грошового забезпечення (п. 30.1 Інструкції № 260 XXX. Правила виплати грошової допомоги для оздоровлення).
Згідно п. 30.3 Інструкції № 260 XXX. Правила виплати грошової допомоги для оздоровлення, розмір грошової допомоги для оздоровлення визначається виходячи з посадових окладів, окладів за військовими званнями та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (крім винагород та морського грошового забезпечення), на які військовослужбовець має право за займаною ним штатною посадою згідно з законодавством України на день підписання наказу про надання цієї допомоги.
Наведеними нормативним актом також регламентовано умови та порядок виплати військовослужбовцям матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань.
Відповідно до п.п 33.1-33.3 Інструкції № 260 XXXIII. Правила виплати матеріальної допомоги, особам офіцерського складу, особам рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять службу за контрактом, для вирішення соціально-побутових питань один раз на рік надається матеріальна допомога в розмірі, що не перевищує їх місячного грошового забезпечення.
Матеріальна допомога надається військовослужбовцям за їх заявою за місцем штатної служби на підставі наказу командира військової частини, а командиру (начальнику) - на підставі наказу вищого командира (начальника) із зазначенням у ньому розміру допомоги.
Розмір матеріальної допомоги установлюється за рішенням Міністра оборони України виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України.
Отже, суд апеляційної інстанції вважає, що щомісячна доплата до грошового забезпечення є одним з видів щомісячного додаткового виду грошового забезпечення, а матеріальні допомоги на оздоровлення та на вирішення соціально-побутових питань, премії - одноразовими додатковими видами грошового забезпечення, які відповідно до ч. 2 ст. 9 Закону № 2011-XII відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія.
З системного аналізу вказаних норм, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що щомісячна доплата до грошового забезпечення, допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, премії, відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія.
Згідно матеріалів справи, позивач 21.08.2017 звернувся до відповідача із заявою про проведення перерахунку пенсії з урахуванням щомісячної доплати до грошового забезпечення, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, премії згідно довідки № 02-8107/16 виданої Управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області та одноразової грошової допомоги при звільненні згідно довідки № 02-6644/16 виданої Управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області. У вказаних довідках зазначено суми грошового забезпечення, які виплачувались позивачу, а саме: щомісячна доплата до грошового забезпечення - 3672,46, матеріальна допомога на оздоровлення - 3712 грн, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань - 1000 грн, одноразова премія - 800 грн, одноразова грошова допомоги при звільненні - 51980,04 грн.
Враховуючи викладене, суд апеляційної інстанції погоджується з висновком суду першої інстанції, що щомісячна доплата до грошового забезпечення, матеріальна допомога на оздоровлення та вирішення соціально-побутових питань, одноразові премії, з яких були фактично нараховано та сплачено збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, включаються до складу заробітної плати та повинні враховуватись при обчисленні розміру пенсії ОСОБА_3, а тому відмова пенсійного органу у перерахунку пенсії позивачу з урахуванням зазначених виплат є протиправною.
Щодо позовної вимоги про здійснення перерахунку пенсії з урахуванням одноразової грошової допомоги при звільненні, суд апеляційної інстанції зазначає наступне.
Згідно ч. 3 ст. 43 Закону України № 2262-XII, пенсія військовослужбовців обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії.
Проте, ця норма не містить положень про включення до грошового забезпечення такої виплати, як одноразова грошова допомога при звільненні.
Правові підстави для її виплати встановлені ст. 15 Закону України № 2011-XII та ст. 9 Закону України № 2262-XII, які пов'язані зі звільненням особи зі служби.
З огляду на викладене, хоча виплата грошової допомоги при звільненні й підпадає під ознаки одноразової допомоги, однак має інше правове призначення. Тобто, одноразова грошова допомога при звільненні не входить до додаткового грошового забезпечення, яка повинна враховуватися при нарахуванні пенсії, оскільки відноситься до разових платежів і має характер окремих гарантій держави щодо соціального захисту громадян, зокрема військовослужбовців, а тому в цій частині позову необхідно відмовити.
Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 06.02.2018 № К/9901/3762/18 (761/28228/15-а).
Суд апеляційної інстанції звертає увагу, що розглядаючи спір, суд першої інстанції помилково зобов'язав відповідача провести перерахунок пенсії з 26.04.2016.
Оскільки, п. 1.7 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 № 1566/11846 передбачено, що днем звернення, зокрема за перерахунком пенсії вважається день прийняття органом, що призначає пенсію, заяви з усіма необхідними документами.
Так як, позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок його пенсії 21.08.2017, а тому саме з цієї дати у відповідача виник обов'язок здійснити перерахунок та виплату йому пенсії з урахуванням виплат, зазначених у довідці №02-8107/16 виданої Управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області.
Згідно ч. 3 ст. 139 КАС України, при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.
При подачі позовної заяви позивач сплатив судовий збір у розмірі 640 грн, що підтверджується квитанцією № 4.129.2/6650287 від 29.09.2017.
Оскільки, позовні вимоги задоволено частково, то відповідно до вимог ч. 3 ст. 139 КАС України судовий збір необхідно стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, на користь позивача пропорційно до розміру задоволених позовних вимог, а саме в сумі 500 грн.
З наведеного, суд апеляційної інстанції вважає, що суд першої інстанції при частковому задоволенні позову та відмові в задоволенні заяви про ухвалення додаткового судового рішення допустив невідповідність своїх висновків обставинам справи та неправильно застосував норми матеріального та процесуального права, що відповідно до приписів ст. 317 КАС України є підставою для скасування судового рішення та прийняття постанови про задоволення позову частково.
Керуючись ст. ст. 308, 313, 315, 317, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд -
постановив:
апеляційні скарги Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області та ОСОБА_3 на постанову Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області у справі № 346/4918/17 задовольнити частково, а апеляційну скаргу ОСОБА_3 на ухвалу Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області від 18 грудня 2017 року про відмову в ухваленні додаткового судового рішення - задовольнити.
Постанову Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області від 08 грудня 2017 та ухвалу Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області від 18 грудня 2017 року про відмову в ухваленні додаткового рішення скасувати та прийняти нову постанову, якою позов задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо відмови ОСОБА_3 у проведенні перерахунку пенсії з врахуванням щомісячної доплати до грошового забезпечення, матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, одноразових премій.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_3 з врахуванням щомісячної доплати до грошового забезпечення, матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, одноразових премій, згідно довідки № 02-8107/16 виданої Управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області починаючи з 21.08.2017.
У задоволенні решти позову відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області на користь ОСОБА_3 судовий збір у розмірі 500 грн.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення, шляхом подання до Верховного Суду касаційної скарги.
Суддя-доповідач: О.М. Гінда
Судді: В.М. Багрій
В.В. Ніколін
Повне судове рішення складено 03.05.2018.