
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа №813/5080/17
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 квітня 2018 року
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді Хоми О.П.,
з участю секретаря судового засідання Павлішевського М.В.,
з участю представників: позивача Якиміва А.В., відповідача Булаш З.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові адміністративну справу за позовом Львівського міського комунального підприємства «Львівводоканал» до Офісу великих платників податків ДФС про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
в с т а н о в и в :
Львівське міське комунальне підприємство «Львівводоканал» (далі-позивач, ЛМКП «Львівводоканал») звернулось до суду з позовом до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби (далі - відповідач, Офіс ВПП), в якому просить визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення №0007714809 від 02.08.2017, №0007834809 від 03.08.2017, №0013484809 від 21.11.2017, №0014654809 від 11.12.2017 та №0014644809 від 11.12.2017.
В обґрунтування позовних вимог вказує на протиправність застосування до ЛМКП «Львівводоканал» штрафних санкцій за порушення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість, оскільки сплата податку на додану вартість позивачем здійснювалась в строк, встановлений Податковим кодексом України, що підтверджується платіжними дорученнями з відмітками банку про оплату. Рішенням ДФС України від 08.12.2015 ЛМКП «Львівводоканал» змінено місце обліку та переведено на облік із ДПІ у Личаківському районі міста Львова ГУ ДФС України у Львівській області до Офісу ВПП. При цьому реквізити електронного рахунку в системі електронного адміністрування податку на додану вартість не змінились. Після зміни місця обліку позивача грошові кошти із його електронного рахунку, замість їх зарахування до бюджету, були зараховані ДПІ у Личаківському районі м. Львова ГУ ДФС України у Львівській області на інший рахунок та обліковувалися до травня 2017 року на інтегрованій картці «платежі до вияснення». Грошові кошти, перераховані позивачем на свій електронний рахунок почали надходити на погашення податку на додану вартість лише з травня 2016 року, а в липні 2017 в рахунок погашення податку на додану вартість було зараховано грошові кошти, сплачені ЛМКП «Львівводоканал» протягом січня-квітня 2016 року. Вказане зумовило помилкове зарахування грошових коштів, сплачених як податкове зобов'язання із податку на додану вартість поточних періодів починаючи з травня 2016 року, у податкове зобов'язання із податку на додану вартість минулих періодів.
Ухвалою від 02.01.2018 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі.
Ухвалою від 17.04.2018 підготовче провадження у справі закрито, справу призначено до судового розгляду по суті на 26.04.2018.
Представники позивача Якимів А.В. та Цитульський І.В. судовому засіданні позов підтримали повністю з підстав, викладених у позовній заяві та відповіді на відзив. Пояснили, що підприємство протягом січня-квітня 2016 сплачувало в строк, встановлений законом, податкові зобов'язання з податку на додану вартість. Здійснення ЛМКП «Львівводоканал» платежів, починаючи з травня 2016 року підтверджується висновками актів перевірок позивача. Окрім того, станом на 23.01.2018 у позивача існує переплата по податку на додану вартість у сумі 3 894 506, 45 грн. Просили позов задовольнити повністю.
Представник відповідача Булаш З.В. в судовому засіданні щодо задоволення позовної заяви ЛМКП «Львівводоканал» заперечила з підстав, викладених у запереченні на позовну заяву та запереченні на відповідь на відзив. Зазначила, що у встановлений законом строк ЛМКП «Львівводоканал» не сплатило узгоджену суму зобов'язань з податку на додану вартість, а тому контролюючим органом правомірно застосовано до ЛМКП «Львівводоканал» штрафні санкції. Вважає спірні податкові повідомлення-рішення такими, що їх винесено на підставі та в межах повноважень, визначених законом. Просила у задоволенні позову відмовити повністю.
Суд, з'ясувавши обставини, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, встановив наступні фактичні обставини та відповідні їм правовідносини.
Позивач - ЛМКП «Львівводоканал», зареєстрований платником податку на додану вартість з 07.10.1997.
Реквізити рахунка в системі електронного адміністрування податку на додану вартість №37510000001944, що підтверджується Витягом з реєстру платників податку на додану вартість №1628064500034 від 12.08.2016.
Рішенням ДФС України від 08.12.2015 №26220/6/99-99-20-04-02-15-ВПП «Про зміну основного місця обліку та переведення на облік до контролюючого органу, що здійснює супроводження великих платників податків, чи іншого контролюючого органу» ЛМКП «Львівводоканал» змінено основне місце обліку великого платника податків шляхом переведення на облік до СДПІ з ОВП у місті Львові МГУ ДФС (правонаступником якого є Офіс ВПП).
При цьому реквізити рахунка в системі електронного адміністрування податку на додану вартість у зв'язку зі зміною основного місця обліку не змінились.
Офісом ВПП проведено перевірку дотримання ЛМКП «Львівводоканал» вимог пп. «а» п. 50.1 ст. 50, п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України щодо своєчасності сплати узгодженої суми податкового зобов'язання з податку на додану вартість за період листопад 2015 року по січень 2017 року.
Результати перевірки оформлено актом від 25.07.2017 №327/28-10-48-09-16/03348471.
В акті перевірки від 25.07.2017 №327/28-10-48-09-16/03348471 наведено таблицю щодо розрахунку повноти і своєчасності перерахування до бюджету утриманих сум податку на додану вартість. З даної таблиці вбачається, що платником податків щомісяця, впродовж усього спірного періоду, нараховувався та сплачувався податок на додану вартість.
Перша операція по сплаті податку за податковою декларацією по податку на додану вартість від 18.12.2015 в таблиці датована 10.05.2016. На підставі цього контролюючим органом встановлено несвоєчасну сплату узгодженої суми податкового зобов'язання, строк затримки становить від 74 до 208 днів, та нараховано штрафні санкції у розмірі 20 % за несвоєчасну сплату самостійно визначеного грошового зобов'язання з податку на додану вартість на загальну суму 21 293 060 грн 45 к.
На підставі акта перевірки винесено податкове повідомлення-рішення від 02.08.2017 №0007714809, яким позивача відповідно до статті 126 Податкового кодексу України зобов'язано сплатити штраф в розмірі 4258612грн09 к.
ОВПП проведено перевірку дотримання ЛМКП «Львівводоканал» вимог пп. «а» п. 50.1 ст. 50, п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України щодо своєчасності сплати узгодженої суми податкового зобов'язання з податку на додану вартість за період лютий -квітень 2017 року.
Результати перевірки оформлено актом від 02.08.2017 №328/28-10-48-09-16/03348471.
В акті перевірки від 02.08.2017 №328/28-10-48-09-16/03348471наведено таблицю щодо розрахунку повноти і своєчасності перерахування до бюджету утриманих сум податку на додану вартість. З даної таблиці вбачається, що платником податків щомісяця, впродовж усього спірного періоду, нараховувався та сплачувався податок на додану вартість.
Операція по сплаті податку за податковою декларацією по податку на додану вартість від 02.03.2017 в таблиці датована 25.07.2017. На підставі цього контролюючим органом встановлено несвоєчасну сплату узгодженої суми податкового зобов'язання, строк затримки становить від 58 до 134днів, та нараховано штрафні санкції у розмірі 20 % за несвоєчасну сплату самостійно визначеного грошового зобов'язання з податку на додану вартість на загальну суму 5549 114 грн 90 к.
На підставі акта перевірки винесено податкове повідомлення-рішення від 03.08.2017 №0007834809, яким позивача відповідно до статті 126 Податкового кодексу України зобов'язано сплатити штраф в розмірі 1109822грн 98 к.
ОВПП проведено перевірку дотримання ЛМКП «Львівводоканал» вимог пп. «а» п. 50.1 ст. 50, п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України щодо своєчасності сплати узгодженої суми податкового зобов'язання з податку на додану вартість протягом 2017 року.
Результати перевірки оформлено актом від 20.11.2017 №585/28-10-48-09-16/03348471.
В акті перевірки від 20.11.2017 №585/28-10-48-09-16/03348471 наведено таблицю щодо несвоєчасності сплати суми податкових зобов'язань по податку на додану вартість, визначених контролюючим органом за податковим повідомленням-рішенням від 02.08.2017 №0007714809. Контролюючим органом встановлено несвоєчасну сплату узгодженої суми податкового зобов'язання, строк затримки становить від 99 до 65 днів, та нараховано штрафні санкції у розмірі 20 % за несвоєчасну сплату грошового зобов'язання з податку на додану вартість на загальну суму 2 767 623 грн 45 к.
На підставі акта перевірки винесено податкове повідомлення-рішення від 21.11.2017 №0013484809, яким позивача відповідно до статті 126 Податкового кодексу України зобов'язано сплатити штраф в розмірі 553524грн69 к.
ОВПП проведено перевірку дотримання ЛМКП «Львівводоканал» вимог пп. «а» п. 50.1 ст. 50, п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України щодо своєчасності сплати узгодженої суми податкового зобов'язання з податку на додану вартість протягом 2017 року.
Результати перевірки оформлено актом від 11.12.2017 №598/28-10-48-09-16/03348471.
В акті перевірки від 11.12.2017 №598/28-10-48-09-16/03348471наведено таблицю щодо несвоєчасності сплати суми податкових зобов'язань по податку на додану вартість, визначених самостійно та контролюючим органом.
Контролюючим органом встановлено несвоєчасну сплату узгодженої суми податкового зобов'язання, строк затримки становить від 116до 39 днів, та нараховано штрафні санкції у розмірі 20% за несвоєчасну сплату грошового зобов'язання з податку на додану вартість на загальну суму 8836 647 грн 35 к., строк затримки становить від 11 до 8 днів, та нараховано штрафні санкції у розмірі 10 % за несвоєчасну сплату грошового зобов'язання з податку на додану вартість на загальну суму513 923 грн 20 к.
На підставі акта перевірки винесено податкові повідомлення-рішення:від 11.12.2017 №0014654809, яким позивача відповідно до статті 126 Податкового кодексу України зобов'язано сплатити штраф в розмірі 1767329грн47 к. та від 11.12.2017 №0014644809, яким позивача відповідно до статті 126 Податкового кодексу України зобов'язано сплатити штраф в розмірі 51 392 грн 32 к.
Таким чином, податковими повідомленнями-рішеннями від 02.08.2017 №0007714809 та від 03.08.2017 №0007834809 до ЛМКП «Львівводоканал» застосовано штрафні санкції за несвоєчасну сплату самостійно визначеної платником податків суми податку на додану вартість, починаючи з податкової декларації по податку на додану вартість від 18.12.2015, оплата за якою датована 10.05.2016.
Податковими повідомленнями-рішеннями від21.11.2017 №0013484809, від 11.12.2017 №0014654809 та від 11.12.2017 №0014644809 до ЛМКП «Львівводоканал» застосовано штрафні санкції за несвоєчасну сплату сум грошового зобов'язання, визначених контролюючим органом, в тому числі і податковими повідомленнями-рішеннями від 02.08.2017 №0007714809 та від 03.08.2017 №0007834809.
При вирішенні спору суд керувався наступним.
Відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, регулюються Податковим кодексом України (далі - Податковий кодекс).
Відповідно до підпункту 16.1.4 пункту 16.1 статті16 Податкового кодексу платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно з підпунктом 14.1.175 пункту 14.1. статті 14 Податкового кодексу, податковим боргом є сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до п. 49.18.1 ст. 49 Податкового кодексу податкові декларації, крім випадків, передбачених Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює, зокрема: календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
За змістом пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Статтею 2001 Податкового кодексу встановлено порядок електронного адміністрування податку на додану вартість.
Відповідно пункту 2001 статті 2001Податкового кодексу система електронного адміністрування податку на додану вартість забезпечує автоматичний облік в розрізі платників податку: суми податку, що містяться у складених та отриманих податкових накладних та розрахунках коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних; суми податку, сплачені платниками при ввезенні товару на митну територію України; суми поповнення та залишку коштів на рахунках в системі електронного адміністрування податку на додану вартість; суми податку, на яку платники мають право зареєструвати податкові накладні та розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних; інші показники, які згідно з вимогами пункту 34 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» цього Кодексу враховуються під час обрахунку суми податку, обчисленої за формулою, визначеною пунктом 2001.3 статті 2001 цього Кодексу. Порядок електронного адміністрування податку на додану вартість встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Згідно з пунктом 2001..2 статті 2001Податкового кодексу платникам податку автоматично відкриваються рахунки в системі електронного адміністрування податку на додану вартість.
Розрахунки з бюджетом у системі електронного адміністрування податку на додану вартість здійснюються з цих рахунків, крім випадку, передбаченого абзацом другим пункту 87.1 статті 87 цього Кодексу.
Для відкриття рахунків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію податкової та митної політики, надсилає центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, реєстр платників, в якому зазначаються назва платника, податковий номер та індивідуальний податковий номер платника.
Порядок електронного адміністрування податку на додану вартість затверджено Постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість» за №569 від 16.10.2014 (далі-Порядок).
Відповідно до пункту 6 Порядку казначейство відповідно до вимог статті 69 Податкового кодексу України надсилає ДФС повідомлення про відкриття електронного рахунка платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня його відкриття. Після надходження такого повідомлення ДФС інформує платника податку про реквізити його електронного рахунка.
Згідно з пунктом 2001.4 статті 2001Податкового кодексуна рахунок у системі електронного адміністрування податку на додану вартість платника зараховуються кошти з власного поточного рахунку платника в сумах, недостатніх для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов'язань з цього податку.
Відповідно до пункту 22 Порядку у разі недостатності коштів на електронному рахунку платника податку для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов'язань та/або для перерахування на спеціальний рахунок платник податку у строки, встановлені Податковим кодексом України для самостійної сплати податкових зобов'язань, перераховує на електронний рахунок необхідні кошти з власного поточного рахунка.
У відповідності пункту 2001 .5 статті 2001Податкового кодексуз рахунку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість платника перераховуються кошти до державного бюджету в сумі податкових зобов'язань з податку на додану вартість, що підлягає сплаті за наслідками звітного податкового періоду.
Таким чином, сплата податку на додану вартість відбувається шляхом перерахування коштів платником податку зі свого рахунку на його електронний рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ. Після цього платник податків позбавлений можливості впливати на подальшу долю коштів, зарахованих на електронний рахунок, зокрема й на перерахування грошей із такого рахунку до бюджету.
Судом встановлено, що фактичними підставами для застосування до позивача штрафних санкцій оскаржуваними податковими повідомленнями-рішеннями від 02.08.2017 №0007714809 та від 03.08.2017 №0007834809 слугували висновки контролюючого органу про порушення ЛМКП «Львівводоканал» граничних строків сплати самостійно визначеної суми податкового зобов'язання з податку на додану вартість за період з листопада 2015 року по 2017 рік.
При цьому відповідач посилається на наявність у ЛМКП «Львівводоканал» на момент переходу на облік до Офісу ВПП податкового боргу з податку на додану вартість, який становив 11667695, 96 грн.
Проте вказана обставина не відповідає фактичним обставинам, встановленим судом в ході розгляду справи і спростовується наданими позивачами належними письмовими доказами, які взято судом до уваги.
Так, відповідно до копій платіжних доручень, які містять відмітку банку про проведення операції, від 15.12.2015: №31, №33, №34, №35 судом встановлено, що заборгованість з податку на додану вартість позивачем повністю сплачено 15.12.2017.
Відповідно до довідки від 01.12.2015 №5, підписаної повноважними представниками ДФС, станом на грудень 2015 року у ЛМКП «Львівводоканал» відсутня заборгованість з податку на додану вартість.
Аналіз долучених до матеріалів справи копій платіжних доручень з відміткою банку про зарахування: від 20.01.2016 № 16530 на суму 200 000, 00 грн, від 25.01.2016 № 16669 на суму 200 000, 00 грн, від 26.01.2016 № 16732 на суму 300 000, 00 грн, від 27.01.2016 16740 на суму 550 000, 00 грн, від 17.02.2016 № 17226 на суму 10, 00 грн, від 22.02.2016 № 17312 на суму 100 000, 00 грн, від 25.02.2016 № 17565 на суму 100 000, 00 грн, від 25.02.2016 № 17564 на суму 50 000, 00 грн, від 25.02.2016 № 17564/1 на суму 50 000, 00 грн, від 25.02.2016 № 17563 на суму 50 000, 00 грн, від 15.03.2016 № 18024 на суму 500 000, 00 грн, від 22.03.2016 № 18346 на суму 300 000, 00 грн, від 30.03.2016 № 18399-144 на суму 427 000, 00 грн, від 11.04.2016 № 18399-458 на суму 250 000, 00 грн, від 12.04.2016 № 18399-527 на суму 362 500, 00 грн, від 13.04.2016 № 18399-582 на суму 362 500, 00 грн, від 14.04.2016 № 18399-644 на суму 362 500, 00 грн, від 15.04.2016 № 19399/04 на суму 362 500, 00 грн свідчать, що самостійну визначену суму грошового зобов'язання по податку на додану вартість за період січень-квітень 2016 року ЛМКП «Львівводоканал» сплачено повністю ще до настання граничного терміну сплати такого. Тому висновок контролюючого органу про порушення ЛМКП «Львівводоканал» строку сплати податку на додану вартість за період січень-квітень 2016 року є безпідставним.
Позивач ствердив, що перераховані в січні - квітні 2016 року на електронний рахунок 31118029700004 кошти з вини контролюючого органу не були зараховані за призначенням як сплата ПДВ, що зумовило численні звернення підприємства до ДПІ у Личаківському районі міста Львова ГУ Міндоходів у Львівській області
Матеріалами справи підтверджується, що ЛМКП «Львівводоканал» протягом 2016 року неодноразово направлялись ДПІ у Личаківському районі міста Львова ГУ Міндоходів у Львівській області листи щодо перерахунку до СДПІ з ООВП у місті Львові МГУ ДФС за основним місцем обліку кошти щодо сплати суми грошових зобов'язань з податку на дану вартість.
Як вбачається з листів Личаківської ОДПІ: від 31.05.2016 №5607/7/13-06-07 кошти по податку на додану вартість перераховані в січні - квітні 2016 року зараховані на бюджетний рахунок 31118029700004 код 14060100 УДКСУ у Личаківському районі та обліковувалися на інтегрованій картці «платежі до вияснення».
Вказане дає підстави стверджувати, що після прийняття банком розрахункового документу про перерахування податків до бюджету ЛМКП «Львівводоканал» виконав свої податкові зобов'язання.
Судом встановлено, що вказані кошти не з вини ЛМКП «Львівводоканал» лише з травня 2016 року зараховано в рахунок сплати податкових зобов'язань з податку на додану вартість.
Статтею 126 Податкового кодексу встановлено відповідальність за порушення правил сплати (перерахування) податків.
Так, відповідно до пункту 126.1 статті 126 Податкового кодексу у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання (крім випадків, передбачених пунктом 126.2 цієї статті) протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:
- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання , - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;
- при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.
Отже, притягнення платника податків до відповідальності у вигляді штрафу з підстав, визначених цією нормою, передбачене саме за несплату узгодженої суми грошового зобов'язання, саме з вини такого платника податків. При цьому, за змістом вказаної норми розмір штрафу залежить від кількості днів затримки строку сплати суми грошового зобов'язання та визначається у відсотках від погашеної суми податкового боргу.
Аналогічний висновок щодо застосування норм матеріального права міститься у постанові Верховного Суду від 23.01.2018 (К/9901/2251/17).
За встановлених судом фактичних обставин і висновку суду про відсутність вини ЛМКП «Львівводоканал» у несвоєчасності зарахування коштів, своєчасно сплачених платником податків, у контролюючого органу не було правових підстав для притягнення його до відповідальності, передбаченої статтею 126 Податкового кодексу і прийняття податкових повідомлень-рішень від 02.08.2017 №0007714809 та від 03.08.2017 №0007834809.
Відповідно до вимог частини 2 статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідачем не подано належних доказів правомірності прийняття податкових повідомлень-рішень від 02.08.2017№0007714809 та від 03.08.2017№0007834809.
Податкові повідомлення-рішення від 21.11.2017№0013484809, від 11.12.2017 №0014654809 та від 11.12.2017№0014644809 є похідними від перших двох. Тому, ураховуючи висновок суду про відсутність у відповідача правових підстав для застосування штрафних санкцій на підставі статті 126 Податкового кодексу і прийняття податкових повідомлень-рішень від 02.08.2017 №0007714809 та від 03.08.2017 №0007834809, застосування відповідачем штрафних санкцій за невиконання останніх також не відповідає чинному законодавству.
Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Перевіривши оскаржувані повідомлення-рішення Офісу ВПП ДФС від 02.08.2017№0007714809, від 03.08.2017№0007834809, від 21.11.2017№0013484809, від 11.12.2017 №0014654809 та від 11.12.2017№0014644809, суд дійшов переконання, що такі прийнято відповідачем без урахування вимог Податкового кодексу та з порушенням передбачених статтею 2 КАС України принципів, тому їх слід визнати протиправними та скасувати.
Відповідно до частини 1 статті 139 КАС України підлягають відшкодуванню за рахунок бюджетних асигнувань Офісу великих платників податків ДФС понесені позивачем судові витрати у вигляді судового збору в сумі 116110 грн 25 к., сплаченого платіжним дорученням №2391 від 28.12.2017.
Керуючись ст.ст. 6-10, 14, 72-77, 90, 139, 159, 241-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
в и р і ш и в :
Позов Львівського міського комунального підприємства «Львівводоканал» (місцезнаходження: 79017, м. Львів, вул. Зелена, 64, ідентифікаційний код 03348471) до Офісу великих платників податків ДФС (04119, м. Київ, вул. Дегтярівська, 11Г,ідентифікаційний код 39440996) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Офісу великих платників податків ДФС від 02.08.2017 № 0007714809.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Офісу великих платників податків ДФС від 03.08.2017 № 0007834809.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Офісу великих платників податків ДФС від 21.11.2017 № 0013484809.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Офісу великих платників податків ДФС від 11.12.2017 № 0014654809.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Офісу великих платників податків ДФС від 11.12.2017 № 0014644809.
Стягнути з Офісу великих платників податків ДФС (04119, м. Київ, вул. Дегтярівська, 11Г, ідентифікаційний код 39440996) за рахунок бюджетних асигнувань в користь Львівського міського комунального підприємства «Львівводоканал» (місцезнаходження: 79017, м. Львів, вул. Зелена, 64, ідентифікаційний код 03348471) 116110 (сто шістнадцять тисяч сто десять) грн 25 к. судових витрат.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повне судове рішення складено 05 травня 2018 року.
Суддя О.П. Хома