Рішення № 73809451, 23.04.2018, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.04.2018
Номер справи
808/967/18
Номер документу
73809451
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

23 квітня 2018 року о/об 14 год. 54 хв.Справа № 808/967/18 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Гудименко Я.А., розглянувши у місті Запоріжжі за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1 (АДРЕСА_1; ідентифікаційний номер НОМЕР_1)

до Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області (69095, Запорізька область, м.Запоріжжя, вул.Українська, буд.50; код ЄДРПОУ 39820689)

про визнання протиправною відмову та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (надалі - позивач або ОСОБА_1) звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області (надалі - відповідач або ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області), в якому позивач просить суд: 1) визнати протиправною відмову відповідача від 07.03.2018 за №Д-532-541/0/18-18; 2) зобов'язати відповідача надати позивачу дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства в розмірі 2,0га ріллі по Веселівській селищній раді Веселівського району Запорізької області, з кадастровим номером НОМЕР_2.

У позові (а.с.4-6) зазначено, що вперше 04.12.2017, в порядку, визначеному ст.ст.118, 121 Земельного кодексу України, позивач звернувся до ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області із заявою №1 від 04.12.2017 та необхідними додатками (графічне зображення бажаної земельної ділянки (викопіювання), копія паспорту та ідентифікаційного коду), про надання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки орієнтовним розміром 2га рілля для отримання її у власність для ведення особистого селянського господарства. Заяву №1 позивач відправив поштою 04.12.2017. На отримання земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства (далі ОСГ) позивач звернувся у межах норм безоплатної приватизації. У заяві зазначив орієнтовний розмір бажаної земельної ділянки, що ділянка державної власності, її місце знаходження, вказав про цільове використання ділянки. Повідомив, що він не брав участі у безоплатній приватизації та ще не використав свого права на безоплатне отримання земельної ділянки для ведення ОСГ. Позивач повідомив у заяві, що бажана земельна ділянка з кадастровим НОМЕР_2, розміром 2га на даний час вільна, що на початку 2017 року закінчився термін дії Договору оренди між фізичною особою та Веселівською районною державною адміністрацією (копія Витягу з ДЗК №НВ-2303806172017 від 11.12.2017). Навів обґрунтування отримання земельної ділянки для ведення ОСГ. На заяву №1 від 04.12.2017 позивач отримав відповідь відмову від ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області за №Д-10337-7611/6-17 від 20.12.2017, в якій відповідач не вказує чіткої, законної та мотивованої причини відмови у наданні ОСОБА_1 дозволу на розробку проекту відведення, а лише переписує добре відомі статті законів України і не повідомляє яким саме чином місце розташування запитуваної ним земельної ділянки не відповідає вимогам законів, прийнятих до них нормативно-правових актів. Така відповідь, на думку позивача, є незаконною, неправомірною. Вдруге, 01.02.2018 із Заявою №2 позивач знову звернувся до ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області (відправив поштою). Позивач знову просив надати йому дозвіл на розробку проекту відведення земельної ділянки розміром 2га ріллі для отримання її у власність для ведення особистого селянського господарства (кадастровий номер НОМЕР_2). До заяви додав викопіювання бажаної вільної земельної ділянки державної власності за межами населеного пункту, копію паспорту та ідентифікаційного коду, копію Витягу з ДЗК №НВ- 2303806172017 від 11.12.2017 на бажану вільну земельну ділянку 2га ріллі. Більше ніж через один місяць позивач отримав від ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області чергову відмову від 07.03.2018 за №Д-532-541/0/18-18, в якій знову таки переписали добре відомі статті закону та не аргументовано зрозуміло та повно свою відмову, не вказано чим саме місце розташування бажаної вільної земельної ділянки не відповідає вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів. Позивач не погоджується з відповідями відмовами та бездіяльністю ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області. Бажана земельна ділянка вільна, знаходиться за межами населеного пункту, дії відповідача порушують законні права та інтереси позивача на отримання земельної ділянки у власність із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної передачі земельних ділянок громадянам.

Позивач позовні вимоги підтримав.

Відповідачем подано до суду відзив на позовну заяву (а.с.27-31), в якому зазначено, що на розгляді у ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області перебувало клопотання ОСОБА_1 від 08.02.2018 за №Д-532/0/17-18 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення безоплатно у власність земельної ділянки, орієнтовною площею 2,00га для ведення особистого селянського господарства, яка розташована на території Веселівської селищної ради Веселівського району Запорізької області. Листом від 07.03.2018 за №Д-532-541/0/18-18 відповідач повідомив, що відмовляє у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення безоплатно у власність земельної ділянки, орієнтовною площею 2,00га для ведення особистого селянського господарства, яка розташована на території Веселівської селищної ради Веселівського району Запорізької області. При наданні відмови, ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області, перш за все, керувалося приписами ст.19 Конституції України, Законом України "Про особисте селянське господарство", Положенням про Головне управління Держгеокадастру у Запорізькій області, затвердженим Наказом Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 17.11.2016 за №308, ст.ст.22, 118, 121, 122 Земельного кодексу України. Листом від 07.03.2018 за №Д-532-541/0/18-18 відповідач надав мотивовану відмову ОСОБА_1 у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення безоплатно у власність земельної ділянки, орієнтовною площею 2,0га для ведення особистого селянського господарства, яка розташована на території Веселівської селищної ради Веселівського району Запорізької області. Вказана відмова обумовлена невідповідністю місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до законів нормативно-правових актів (ч.7 ст.118 Земельного кодексу України). На думку відповідача, задовольняючи позовні вимоги в частині зобов'язання ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області надати дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення безоплатно у власність земельної ділянки орієнтовною площею 2,0га для ведення особистого селянського господарства, суд першої інстанції візьме на себе невластиві йому функції суб'єкта владних повноважень, чим можуть бути порушені його дискреційні функції, передбачені ч.4 ст.122 Земельного кодексу України.

Відповідач проти позову заперечував.

Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд з'ясував наступне.

11.12.2017 позивач звернувся до ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області із Заявою №1 від 04.12.2017 (вх.№Д-10337/0/5-17) про надання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки орієнтовним розміром 2га ріллі для отримання її у власність для ведення особистого селянського господарства (а.с.8-9, 32-33).

До вказаної Заяви №1 від 04.12.2017 (вх.№Д-10337/0/5-17) позивачем додано: викопіювання вільної земельної ділянки розміром 2га по Веселівській селищній раді, кад.НОМЕР_2 (один аркуш); копію паспорту та ідентифікаційного коду (один аркуш) (а.с.10-11, 34).

У Заяві №1 від 04.12.2017 (вх.№Д-10337/0/5-17) позивач зазначив орієнтовний розмір бажаної земельної ділянки, що ділянка державної власності, її місце знаходження, повідомив про цільове використання ділянки. Повідомив, що він не брав участі у безоплатній приватизації та не використав свого права на безоплатне отримання земельної ділянки для ведення ОСГ, має досвід роботи трактористом та комбайнером. Також, повідомив, що бажана земельна ділянка з кадастровим НОМЕР_2, розміром 2га вільна, оскільки на початку 2017 року закінчився термін дії Договору оренди між фізичною особою (персональні данні якої - не зазначені) та Веселівською районною державною адміністрацією.

На вказану вище Заяву №1 від 04.12.2017 (вх.№Д-10337/0/5-17) позивач від ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області отримав відповідь (за вих.№Д-10337-7611/6-17 від 20.12.2017), в якій зазначено наступне: "… Головне управління Держгеокадастру у Запорізькій області розглянуло Ваше клопотання (вх. реєстраційний номер Д-10337/0/5-17 від 11.12.2017) з приводу надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею 2,0000 га для ведення особистого селянського господарства, розташованої на території Веселівської селищної ради Запорізької області біля села Єлизаветівка. З цього приводу повідомляємо наступне. Відповідно до вимог ст.118 Земельного кодексу України, громадяни, які зацікавлені в одержані безоплатно у власність земельної ділянки, у межах норм безоплатної приватизації, із земель державної власності подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади, який передає земельні ділянки державної власності у власність відповідно до повноважень, визначених ст.122 Кодексу. У клопотанні зазначає цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб). Місце розташування запитуваної Вами земельної ділянки не відповідає вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів (частина сьома статті 118 Земельного кодексу України). Надана відповідь у будь-якому разі не позбавляє зацікавлену особу повторно звернутися з клопотанням про надання дозволу на виготовлення документації із землеустрою. Разом з цим, звертаємо Вашу увагу на можливість відслідковувати на офіційному веб-сайті Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області розміщення оприлюдненого переліку земельних ділянок, які пропонуватиметься передати на території Запорізької області. …" (а.с.12, 35, 46).

Вдруге позивач звернувся до ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області із Заявою №2, датованою 01.02.2018 (відправлена поштою), в якій просив надати йому дозвіл на розробку проекту відведення земельної ділянки розміром 2га ріллі для отримання її у власність для ведення особистого селянського господарства (кадастровий номер НОМЕР_2) (а.с.13-14, 47).

До Заяви №2 (зареєстрованої 08.02.2018 за вх.№Д-532/0/17-18) позивач додав: викопіювання вільної земельної ділянки розміром 2га по Веселівській селищній раді, кад.НОМЕР_2 (один аркуш); копію паспорту та ідентифікаційного коду (один аркуш); копію Витягу з ДЗК №НВ-2303806172017 на бажану вільну земельну ділянку (три аркуші) (а.с.15-19, 49).

Позивач на вказану Заяву №2 (зареєстрованої 08.02.2018 за вх.№Д-532/0/17-18) отримав від ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області відповідь (за вих.№Д-532-541/0/18-18 від 07.03.2018), в якій зазначено наступне: "… Головне управління Держгеокадастру у Запорізькій області розглянуло Ваше клопотання (вх. реєстраційний номер Д-532/0/17-18 від 08.02.2018) з приводу надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки орієнтовною площею 2га для ведення особистого селянського господарства, розташованої на території Веселівської селищної ради Всеселівського району Запорізької області. З цього приводу повідомляємо наступне. Відповідно до вимог ст.118 Земельного кодексу України, громадяни, які зацікавлені в одержані безоплатно у власність земельної ділянки, у межах норм безоплатної приватизації, із земель державної власності подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади, який передає земельні ділянки державної власності у власність відповідно до повноважень, визначених ст.122 Кодексу. У клопотанні зазначає цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб). Місце розташування запитуваної Вами земельної ділянки не відповідає вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів (частина сьома статті 118 Земельного кодексу України). Надана відповідь у будь-якому разі не позбавляє зацікавлену особу повторно звернутися з клопотанням про надання дозволу на виготовлення документації із землеустрою. …" (а.с.15, 36, 48).

Судом досліджено Витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку кадастровий номер НОМЕР_3, сформований 11.12.2017 ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області за №НВ- 2303806172017 (а.с.16-18).

Надані відповідачем відповіді не містять обґрунтованої оцінки цьому Витягу щодо бажаної позивачем земельної ділянки.

Даних про наявні недоліки, вади зазначеного Витягу відповідач ані у відповіді (за вих.№Д-10337-7611/6-17 від 20.12.2017), ані у відповіді (за вих.№Д-532-541/0/18-18 від 07.03.2018) - не навів.

Вирішуючи по суті переданий до суду публічно-правовий спір враховуючи викладене вище суд виходить з такого.

1. Як передбачено ч.4 ст.122 Земельного кодексу України, центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальні органи передають земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, крім випадків, визначених частиною восьмою цієї статті, у власність або у користування для всіх потреб.

У ч.6 ст.118 Земельного кодексу України зазначено, що громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.

Відповідно до абз.1 ч.7 ст.118 Земельного кодексу України відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Згідно з пп.13 п.4 «Положення про Головне управління Держгеокадастру в області», затвердженого 29.09.2016 Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України №333, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 25.10.2016 за №1391/29521, Головне управління відповідно до покладених на нього завдань: розпоряджається землями державної власності сільськогосподарського призначення в порядку, визначеному чинним законодавством.

Як у відповіді за вих.№Д-10337-7611/6-17 від 20.12.2017, так і у відповіді за вих.№Д-532-541/0/18-18 від 07.03.2018 ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області не зазначено чітко і однозначно у чому полягає невідповідність місця розташування об'єкта (земельної ділянки з кадастровим номером НОМЕР_3) вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку (ч.7 ст.118 Земельного кодексу України).

У ч.10 ст.118 Земельного кодексу України зазначено, що відмова органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення клопотання без розгляду можуть бути оскаржені до суду.

Враховуючи зазначене, суд вважає за можливе визнати протиправними дії відповідача щодо надання відмови у передачі земельної ділянки у власність позивачу, оформлену листом за вих.№Д-532-541/0/18-18 від 07.03.2018.

2. Як зазначено у п.1 «Порядку ведення Державного земельного кадастру», затвердженого 17.10.2012 постановою Кабінету Міністрів України №1051 (надалі - «Порядок ведення Державного земельного кадастру»), цей Порядок визначає процедуру та вимоги щодо ведення Державного земельного кадастру.

Відповідно до пп.4 п.171 «Порядку ведення Державного земельного кадастру» витяг з Державного земельного кадастру надається про: земельну ділянку за формою згідно з додатком 47.

Згідно з п.171-1 "Порядку ведення Державного земельного кадастру" (…) після формування витягу або повідомлення про відмову у наданні відомостей з Державного земельного кадастру за допомогою програмного забезпечення заявнику надсилається на адресу електронної пошти (за наявності) повідомлення щодо завершення опрацювання його заяви про надання відомостей, її реєстраційного номера та місцезнаходження центру надання адміністративних послуг, в якому можна отримати витяг або повідомлення про відмову у наданні відомостей з Державного земельного кадастру. Подання заяви в електронній формі про надання відомостей з Державного земельного кадастру у формі витягів з Державного земельного кадастру про об'єкт Державного земельного кадастру та оплата послуги з їх надання за допомогою програмного забезпечення Державного земельного кадастру та електронних платіжних систем можуть здійснюватися через Єдиний державний портал адміністративних послуг, у тому числі через інтегровану з ним інформаційну систему Держгеокадастру (…).

Як передбачено п.178 "Порядку ведення Державного земельного кадастру", витяг з Державного земельного кадастру є дійсним протягом трьох місяців з моменту його видачі, крім витягу про земельну ділянку для оформлення права на спадщину, що видається спадкоємцям, та витягу з Державного земельного кадастру, що видається для підтвердження державної реєстрації земельної ділянки або внесення інших відомостей до Державного земельного кадастру, які є безстроковими.

Звідси, інформація у Витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, сформованому 11.12.2017 ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області за №НВ-2303806172017 (на який посилається позивач в обґрунтування позовних вимог) на час розгляду відповідачем Заяви №2 (вх.№Д-532/0/17-18 від 08.02.2018) - була актуальною.

Термін "дискреційне повноваження" відповідно до Рекомендації Комітету Міністрів Ради Європи №R(80)2, прийнятої 11.03.1980 на 316-му засіданні заступників міністрів означає повноваження, яке надає певний адміністративному органу ступінь свободи під час прийняття рішення, таким чином даючи йому змогу вибрати з кількох юридично допустимих рішень те, яке буде найбільш прийнятним.

Колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України у постанові від 14.03.2017 по справі №21-3063а16 висловило правову позицію про те, що: "… суд не втручається та не може втручатися у дискрецію (вільний розсуд) відповідача поза межами перевірки за критеріями відповідності прийняття ним рішень (вчинення дій), передбаченими частиною третьою статті 2 КАС …".

Суд вважає, що права позивача будуть захищені, а його інтереси поновлені якщо ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області буде зобов'язано вчинити дії по розгляду Заяви №2 ОСОБА_1 за вх.№Д-532/0/17-18 від 08.02.2018 (оскільки вона є останньою, серед поданих до відповідача) з надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у власність для ведення особистого селянського господарства в розмірі 2,0га ріллі по Веселівській селищній раді Веселівського району Запорізької області, з кадастровим номером НОМЕР_2, у порядку та спосіб, передбачені ч.7 ст.118 Земельного кодексу України, з урахуванням правової оцінки, наданої судом у даному рішенні.

У ст.19 Конституції України зазначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості (ч.1 ст.9 КАС України).

Відповідно до ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З урахуванням з'ясованих обставин, досліджених матеріалів справи суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають частковому задоволенню. Доводи позивача і відповідача частково не приймаються судом до уваги виходячи з вище зазначеного.

Судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи (ч.1 ст.132 КАС України).

Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (ч.1 ст.143 КАС України).

Оскільки суб'єктом владних повноважень у справі було ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області, то з бюджетних асигнувань цього органу повинні бути присуджені позивачу судові витрати, документально підтверджені у сумі 1409 грн. 60 коп.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9, 77, 132, 139, 143, 243-246 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області (69095, Запорізька область, м.Запоріжжя, вул.Українська, буд.50; код ЄДРПОУ 39820689) щодо надання відмови у передачі земельної ділянки у власність ОСОБА_1 (АДРЕСА_1; ідентифікаційний номер НОМЕР_1), оформлену листом за вих.№Д-532-541/0/18-18 від 07.03.2018.

Зобов'язати Головне управління Держгеокадастру у Запорізькій області (69095, Запорізька область, м.Запоріжжя, вул.Українська, буд.50; код ЄДРПОУ 39820689) вчинити дії по розгляду Заяви №2 ОСОБА_1 (АДРЕСА_1; ідентифікаційний номер НОМЕР_1) (вх.№Д-532/0/17-18 від 08.02.2018) з надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у власність для ведення особистого селянського господарства в розмірі 2,0га ріллі по Веселівській селищній раді Веселівського району Запорізької області, з кадастровим номером НОМЕР_2, у порядку та спосіб, передбачені ч.7 ст.118 Земельного кодексу України, з урахуванням правової оцінки, наданої судом у даному рішенні.

В іншій частині позовних вимог - відмовити.

Присудити на користь ОСОБА_1 (АДРЕСА_1; ідентифікаційний номер НОМЕР_1) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області (69095, Запорізька область, м.Запоріжжя, вул.Українська, буд.50; код ЄДРПОУ 39820689) судові витрати в сумі 1409 грн. 60 коп.

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили у строк та порядок визначений ст.255 КАС України.

Рішення суду першої інстанції оскаржується у строк та порядок встановлений ст.ст.292, 295, 297 КАС України.

Повний текст судового рішення складено 23.04.2018.

Суддя О.О. Прасов