
Справа № 314/1818/18
Провадження № 3/314/486/2018
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05.05.2018 року м.Вільнянськ
Суддя Вільнянського районного суду Запорізької області Мануйлова Н. Ю., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Вільнянського районного відділу державної виконавчої служби ГТУЮ у Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, адреса: вул. Дальня, буд. 12, с. Кіровське, Вільнянський район, Запорізька область, НОМЕР_1, інші відомості суду не відомі,
за адміністративне правопорушення, передбачене ст. 183-1 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
26.04.2018 року до Вільнянського районного суду Запорізької області надійшов адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 183-1 КУпАП.
Ознайомившись із матеріалами справи, суд приходить до висновку, що адміністративний матеріал не може бути розглянутий по суті з підстав невідповідності протоколу вимогам КУпАП і підлягає поверненню для належного оформлення відповідно до вимог, передбачених ч. 1 ст. 256 КУпАП з таких підстав.
Згідно з п.2 ст. 278 КУпАП, суддя перевіряє правильність складання протоколу та інших матеріалів по адміністративній справі.
Відповідно до положень ст. 183-1 КУпАП, особа підлягає відповідальності за несплату аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім'ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання.
Згідно з ч. 1 ст. 256 КУпАП в протоколі повинно бути зазначено, дата і місце його
складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
У протоколі № 45463885 від 23.03.2018 року не конкретизована суть адміністративного правопорушення.
Так, у протоколі має бути зазначено сукупний розмір заборгованості, який повинен перевищувати суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання. Проте, у протоколі необхідних відомостей про суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання немає.
Отже, формулювання обвинувачення у вищевказаній формі є неконкретним і не зрозумілим, оскільки не відображає усіх ознак правопорушення, передбаченого ст. 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що позбавляє можливості особі ефективно захищатися від пред’явленого йому порушення, тягне за собою недотримання його прав, передбачених ст. 268 КУпАП і робить неможливим об'єктивний розгляд справи.
Крім того, відповідно до ст. 256 КУпАП протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз’яснюються його права і обов’язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
У протоколі відсутні підпис і запис про відмову від підпису ОСОБА_1.
Вищезазначені недоліки, допущені при складенні та оформленні адміністративного матеріалу, позбавляють суд можливості здійснити всебічне, повне і об’єктивне з’ясування всіх обставин правопорушення і, як наслідок, здійснити розгляд справи про адміністративне правопорушення та прийняти рішення по ній.
Згідно з ч. 5 п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 23.12.2005 року визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному органу для належного оформлення.
На підставі викладеного, вважаю, що адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 слід повернути державному виконавцю Вільнянського районного відділу державної виконавчої служби ГТУЮ у Запорізькій області для належного оформлення, оскільки суд не може усунути вказані недоліки, а неусунення зазначених вище недоліків виключає можливість розгляду справи по суті.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 268, 277, 283, 183-1 КУпАП, суд
П О С Т А Н О В И В:
Матеріали справи № 314/1818/18, провадження № 3/314/486/2018 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 за ст. 183-1 КУпАП повернути до Вільнянського районного відділу державної виконавчої служби ГТУЮ у Запорізькій області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: Н. Ю. Мануйлова
05.05.2018