Ухвала суду № 73804184, 11.04.2018, Солом'янський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
11.04.2018
Номер справи
760/9098/18
Номер документу
73804184
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 760/9098/18

Провадження №2-а/760/1240/18

У Х В А Л А

11 квітня 2018 року в м. Києві суддя Солом?янського районного суду м. Києва Кізюн Л.І., розглянувши позовну заяву ОСОБА_2 до Департаменту патрульної поліції в особі Управління патрульної поліції у місті Києві, третя особа: ОСОБА_3, про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії, -

в с т а н о в и в :

Позивач звернулася до суду з адміністративним позовом до Департаменту патрульної поліції в особі Управління патрульної поліції у місті Києві, третя особа: ОСОБА_3, про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії.

У своїй позовній заяві позивач просить:

встановити факт порушення ОСОБА_3 Правил дорожнього руху, що зумовило 04.11.2016 року дорожньо-транспортної пригоди, внаслідок якої було пошкоджено автомобілі, які належать ОСОБА_3 (Suzuki Swift, державний номерний знак НОМЕР_1) та ОСОБА_2 (Hyundai Accent, державний номерний знак НОМЕР_2);

визнати протиправною бездіяльність Департаменту патрульної поліції та Департаменту патрульної поліції в особі Управління патрульної поліції у місті Києві в частині не вчинення дій щодо притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 (у тому числі, шляхом складання відповідного протоколу про адміністративне правопорушення та направлення такого протоколу до суду);

зобов'язати Департамент патрульної поліції в особі Управління патрульної поліції у місті Києві скласти щодо ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, протокол про адміністративне правопорушення за статтею 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення та направити такий протокол до суду.

Відповідно до ч. 1 ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:

1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;

2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:

оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;

уточнення списку виборців;

оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум;

оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;

3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:

примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства;

примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;

затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;

продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;

затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні;

затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;

4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.

Згідно з вимогами ч. 2 ст. 20 КАС України Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.

Статтею 21 КАС України визначено, що позивач може заявити кілька вимог в одній позовній заяві, якщо вони пов'язані між собою.

Якщо справа щодо однієї з вимог підсудна окружному адміністративному суду, а щодо іншої вимоги (вимог) - місцевому загальному суду як адміністративному суду, таку справу розглядає окружний адміністративний суд.

Позивачем заявлено вимогу не лише з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень у справі про притягнення до адміністративної відповідальності, що підсудна місцевому загальному суду як адміністративному суду, а й вимогу щодо бездіяльності суб'єкта владних повноважень стосовно встановлення факту порушення Правил дорожнього руху, вимогу щодо зобов'язання скласти протокол про адміністративне правопорушення та направити такий протокол до суду, що підсудна окружному адміністративному суду.

Відповідно до п.2 ч.1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Враховуючи викладене, адміністративну справу, згідно з вимогами ст. 26 КАС України, потрібно передати на розгляд до Окружного адміністративного суду міста Києва.

Керуючись ст.ст. 20, 21, 26, 29 КАС України, -

у х в а л и в :

Адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Департаменту патрульної поліції в особі Управління патрульної поліції у місті Києві, третя особа: ОСОБА_3, про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії - передати на розгляд до Окружного адміністративного суду міста Києва.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.

Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення до Київського апеляційного адміністративного суду через районний суд.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя Л.І. Кізюн