
Ленінський районний суд м.Полтави
Справа № 553/831/18
Провадження № 3/553/431/2018
П О С Т А Н О В А
Іменем України
02.05.2018 рокум. Полтава
Суддя Ленінського районного суду м. Полтави Парахіна Є.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Головного управління ДФС у Полтавській області про притягнення до адміністративної відповідальності ВЕДЯ ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В :
27.04.2018 року до суду надійшов матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності керівника ТОВ "ІТЦ "ТУРБО-ТЕХНІКА" ОСОБА_2 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи, особі яка притягається до адміністративної відповідальності, роз’яснюються його права і обов’язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Порядок складання протоколу про адміністративне правопорушення визначений в ст. ст. 254-256 КУпАП.
Згідно положень ст. 254 КУпАП про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності. Протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Вказані норми абсолютно узгоджуються з положеннями п.п. 1, 3, 9 "Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення", затвердженої наказом МФ України № 566 від 02.07.2016 року, якими встановлено, що Відповідно до частини першої статті 255 КУпАП уповноважені посадові особи органів доходів і зборів мають право складати протоколи у справах про адміністративні правопорушення за статтями 51-2, 155-1, 162-1, 162-2, 163-1-163-4, 163-12, 164, 164-5, 164-16, 166-16, 166-17, 177-2, 204-3 КУпАП. Посадові особи органів доходів і зборів при виявленні адміністративного правопорушення складають протокол про адміністративне правопорушення (далі – Протокол) на бланку за формою згідно з додатком 1 до цієї Інструкції. Протокол складається у двох примірниках, що підписується посадовою особою, яка склала Протокол, особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, а також свідками і понятими, якщо такі є.
Крім того, в п. 4 Інструкції прямо встановлено, що зміст протоколу повинен відповідати вимогам, викладеним у статті 256 КУпАП.
Разом з тим, зміст протоколу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 № 1046 від 25.04.2018 року та приєднані до нього матеріали не містять даних про дотримання при складанні протоколу вищевказаних вимог ст.ст. 254, 256 КУпАП, зокрема, щодо роз’яснення прав, передбачених чинним законодавством, забезпечення можливості ознайомитись зі змістом протоколу, надати свої пояснення та зауваження (в протоколі відсутні пояснення порушника, його підпис, а також запис про те, що він будучи ознайомленим зі змістом протоколу відмовився від його підписання, будь-які пояснення ОСОБА_2 відсутні і в матеріалах справи).
Крім того, у протоколі про адміністративне правопорушення № 1046 від 25.04.2018 року неконкретно викладено суть правопорушення, міститься посилання на заниження податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету на загальну суму 1337 грн. та завищення суми від’ємного значення на 959 грн., не надано до перевірки витребувані документи. При цьому, у протоколі не зазначено які саме дії чи бездіяльність, що містять склад правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, вчинив саме ОСОБА_2, що призвели до вищевказаних наслідків.
Документи, приєднані до протоколу, не містяться відомостей про отримання ОСОБА_2 повідомлення про час та місце складання протоколу про адміністративне правопорушення 25.04.2018 року та отримання копії протоколу про адміністративне правопорушення від 25.04.2018 року.
Крім того, працівниками ДПІ не враховано, що складання протоколу про адміністративне правопорушення згідно положень чинного КУпАП має відбуватись у присутності особи, про відповідальність якої ставиться питання
Враховуючи викладене, зважаючи на те, що відсутність у протоколі про адміністративне правопорушення та приєднаних до нього матеріалах вищезазначених відомостей перешкоджає можливості повно та об'єктивно з'ясувати всі фактичні обставини, які мають значення для розгляду справи про адміністративне правопорушення, суд вважає за необхідне повернути матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП на доопрацювання.
Керуючись ст. ст. 256, 280 КУпАП, суд -
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний матеріал про притягнення ВЕДЯ ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП направити до Головного управління ДФС у Полтавській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Ленінського районного суду м. Полтави ОСОБА_3