
Справа № 170/751/17
Провадження № 2-а/170/1/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16.04.2018 смт. Шацьк
Шацький районний суд Волинської області у складі головуючого судді Жевнєрової Н.В., розглянувши в порядку письмого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в:
12.12.2017 року ОСОБА_1 звернувся в суд з указаним адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області і просив визнати протиправною бездіяльність відповідача, що полягала у відмові проведення перерахунку і виплати позивачу пенсії з 01.01.2016 року, відповідно до ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та постанови Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" від 11.11.2015 року №988, а також зобов'язати відповідача провести перерахунок та виплату позивачу вказаної пенсії з 01.01.2016 року.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що позивач є пенсіонером органів внутрішніх справ, перебуває на обліку в ГУ ПФУ у Волинській області та з жовтня 2015 року отримує пенсію за вислугою років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року №2262 (далі Закон № 2262).
В жовтні 2017 року позивач звернувся до відповідача з письмовою заявою про перерахунок пенсії з 01.01.2016 року, на підставі довідки Ліквідаційної комісії УМВС України у Волинській області про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 04.05.2017 року №1415. Однак ГУ ПФУ у Волинській області листом від 07.11.2017 року №604/М-01 відмовлено у здійсненні перерахунку та виплати вказаної пенсії та повідомлено, що перерахунок та виплату пенсії буде проведено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України.
Позивач вважає таку відмову відповідача протиправною та зазначає, що відповідно до ч. 3 ст. 63 Закону №2262-XII (у редакції Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей" від 23.12.2015 року №900-VIII) він має право на перерахунок пенсії з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських. При цьому йому як пенсіонеру органів внутрішніх справ України повинна бути перерахована пенсія з 01.01.2016 року, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення поліцейських згідно з постановою Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" від 11.11.2015 року №988 (далі - постанова № 988), відповідно до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45 (далі Порядок №45), та на підставі довідки Ліквідаційної комісії УМВС України у Волинській області про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 04.05.2017 року №1415.
Ухвалою Шацького районного суду Волинської області від 13 грудня 2017 року позивачу поновлено строк звернення до суду з адміністративним позовом та відкрито скорочене провадження у справі.
У поданому суду письмовому запереченні на позов представник відповідача просить відмовити у задоволенні позову, вважаючи вимоги позивача безпідставними. Зазначає, що дійсно позивач перебуває на обліку в ГУ ПФУ у Волинській області. Посилається на те, що 22.03.2017 року Міністерством внутрішніх справ України надіслано до Пенсійного фонду України повідомлення про підстави перерахунку пенсій особам начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), а також визначено, що повноваження з видачі довідок про грошове забезпечення залишається за Ліквідаційними комісіями УМВС в областях та місті Києві. Головним управлінням здійснено підготовчі заходи щодо проведення перерахунків розмірів призначених пенсій колишнім працівникам міліції, виходячи з умов оплати та сум грошового забезпечення поліції. Також вказує на те, що згідно зі ст. 8 Закону №2262, виплата пенсій звільненим зі служби працівникам органів внутрішніх справ забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України. На даний час видатків з Державного бюджету України для проведення перерахунку вказаних пенсій не передбачено. Відтак Пенсійний фонд України не має фінансової можливості провести вказаний перерахунок пенсії. Представник відповідача просить призначити справу до розгляду з проведенням судового засідання та викликом учасників справи.
Згідно з ухвалою суду від 17 січня 2018 року розгляд справи продовжено в порядку загального позовного провадження.
За клопотанням відповідача ухвалою суду від 16 лютого 2018 року вказану справу визнано типовою та зупинено провадження у справі до набрання законної сили рішенням Верховного Суду у зразковій справі №820/6514/17.
Ухвалою суду від 27 березня 2018 року провадження у справі поновлено та призначено підготовче судове засідання.
Згідно з ухвалою суду від 16 квітня 2018 року підготовче провадження у справі закрито і справу призначено до судового розгляду.
В судове засідання позивач та його представник не прибули, подали суду письмову заяву про розгляд справи за їх відсутності, позовні вимоги підтримують, просять позов задовольнити повністю.
Відповідач в судове засідання представника не направив, подано суду письмову заяву про розгляд справи без участі представника відповідача, в порядку письмового провадження, щодо адміністративного позову ОСОБА_1 заперечують.
Дослідивши письмові докази, суд дійшов висновку, що позов слід задовольнити повністю з таких підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає по АДРЕСА_1, ІПН НОМЕР_1, з 2015 року перебуває на обліку в ГУ ПФУ у Волинській області та отримує пенсію за вислугу років як колишній працівник Міністерства внутрішніх справ України, що підтверджується пенсійним посвідченням серії НОМЕР_2 (а.с. 11).
04.05.2017 року Ліквідаційною комісією УМВС України у Волинській області ОСОБА_1 видано довідку №1415 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії (а.с. 13).
У жовтні 2017 року ОСОБА_1 звернувся до ГУ ПФУ у Волинській області із заявою щодо перерахунку та виплати пенсії з 01.01.2016 року, відповідно до ст. 63 Закону №2262-XII, Закону №900-VII та Постанови №988, від суми грошового забезпечення, зазначеної у довідці Ліквідаційної комісії УМВС України у Волинській області від 04.05.2017 року №1415.
Листом від 07.11.2017 року №604/М-01 позивачу відмовлено у здійсненні перерахунку та виплати вказаної пенсії та повідомлено, що відповідно до статті 8 Закону №2262, виплата пенсій, у тому числі додаткових пенсій, доплат, надбавок та підвищень до них, компенсаційних виплат, встановлених законодавством, звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим законом, та членам їх сімей забезпечуються за рахунок коштів Державного бюджету України. Пенсійним фондом України сформовано потребу в бюджетних коштах, необхідних для проведення перерахунку пенсій та направлено до Міністерства соціальної політики України. Перерахунок та виплату перерахованих пенсій буде проведено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України (а.с. 14).
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає, що статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Відповідно до преамбули Закону №2262 (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Згідно із п. "б" ст. 1-2 Закону № 2262-XII право на пенсійне забезпечення на умовах цього Закону мають звільнені зі служби (крім випадків призначення пенсії в разі втрати годувальника дружині (чоловіку) з урахуванням вимог частини п'ятої статті 30 цього Закону, яка призначається незалежно від звільнення зі служби) особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України, поліцейські, особи начальницького складу податкової міліції, особи начальницького і рядового складу Державної кримінально-виконавчої служби України, особи начальницького і рядового складу органів і підрозділів цивільного захисту.
Відповідно до ч. 1 ст. 8 Закону № 2262-XII виплата пенсій, у тому числі додаткових пенсій, доплат, надбавок та підвищень до них, компенсаційних виплат, встановлених законодавством, звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України.
Згідно з ч. 18 ст. 43 Закону №2262 (у редакції Закону №900-VIII) у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.
Відповідно до ч. 3 ст. 63 Закону №2262 перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Статтю 63 цього Закону доповнено вказаною частиною згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» від 23.12.2015 №900-VIII, який набрав чинності 29.12.2015 року.
Згідно з ч. 4 ст. 63 Закону №2262 усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені ч. 2 ст. 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Отже підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення субєкта владних повноважень, наділеного правом встановлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.
Постановою № 988 встановлено грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, яке складається з посадового окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Згідно з абзацом другим пункту 15 Розділу XI Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про Національну поліцію» за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Проаналізувавши вищенаведене, суд дійшов висновку, що збільшення грошового забезпечення поліцейських, яке за своїми складовими є ідентичне складовим грошового забезпечення колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника міліції.
При цьому право позивача на перерахунок пенсії відповідно до Постанови №988 пенсійним органом не заперечується.
Так відповідно до ч. 1 ст. 49 Закону №2262-XII пенсію згідно з цим Законом призначають органи Пенсійного фонду України.
Згідно з ч. 1 ст.63 цього Закону перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45, і цим порядком визначено процедуру перерахунку пенсій та належні для цього підстави (далі Порядок №45).
Згідно з пунктами 1-4 Порядку №45, перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у звязку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
На підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзвязку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС повідомляють у пятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.
Пенсійний фонд України повідомляє у пятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням, зокрема, в областях, про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку.
Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені ч. 2, ч. 3 ст. 51 Закону №2262-XII.
Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до цього Закону затверджений постановою Правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 №3-1 (далі - Порядок №3-1).
Так пунктом 4 Порядку №3-1 встановлено, що заява про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії подається до органу, що призначає пенсію, заявником за місцем проживання, а при необхідності - його законним представником за місцем його проживання.
Отже, підставою для проведення перерахунку раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком №45, повідомляють орган ПФУ.
Виходячи зі змісту зазначених нормативних актів, у позивача виникло право на перерахунок пенсії, і за наявності відповідної довідки про грошове забезпечення у відповідача не було підстав для відмови позивачу у перерахунку та виплаті зазначеної пенсії.
Відповідачем не було вжито заходів щодо перерахунку та виплати пенсії позивачу, чим порушено вимоги статей 43, 51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», Порядку № 45, Постанови № 988, а відтак допущено протиправну бездіяльність.
Що стосується строку з якого необхідно зробити перерахунок та виплату вказаної пенсії, то суд зазначає, що відповідно до ч. 2, ч. 3 ст. 51 Закону №2262-XII перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
Перерахунок пенсій у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Також згідно з ч. 2 ст. 87 Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 05.11.1991 року №1788-XII, суми пенсії, не одержані своєчасно з вини органу, що призначає або виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком.
Судом установлено, що перерахунок пенсії та її виплату позивачу не проведено з вини Міністерства внутрішніх справ України, яке своєчасно не повідомило органи Пенсійного фонду України про підстави перерахунку пенсій колишнім працівникам міліції, не надало своєчасно пенсійним органам довідок про зміну грошового забезпечення вказаних працівників, та з вини ГУ ПФУ у Волинській області, яке, отримавши від Ліквідаційної комісії Управління МВС України у Волинській області довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 04.05.2017 року №1415, не провело на даний час перерахунок та виплату пенсії позивачу ОСОБА_1
Оскільки ГУ ПФУ у Волинській області як орган, який призначив та виплачує пенсію позивачу та на якого покладено обов'язок щодо здійснення перерахунку пенсії, після одержання довідки Ліквідаційної комісії УМВС України у Волинській області про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 від 04.05.2017 року №1415 не вчинив дій щодо перерахунку з 01.01.2016 року та виплати позивачу перерахованої пенсії відповідно до ст. 63 Закону №2262-XII (в редакції Закону №900-VIII), постанови №988 та на підставі довідки Ліквідаційної комісії УМВС України у Волинській області про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 04.05.2017 року №1415, то він вчинив протиправну бездіяльність.
При цьому таку бездіяльність відповідач мотивує тим, що перерахунок та виплату перерахованих пенсій буде проведено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України.
Однак суд не бере до уваги посилання відповідача на те, що причиною непроведення перерахунку та виплати пенсії є відсутність виділених з Державного бюджету коштів, оскільки органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх обов'язків.
Так у справі Кечко проти України Європейський Суд з прав людини зауважує, що в межах свободи дій держави визначати, які надбавки виплачувати своїм робітникам з державного бюджету. Держава може вводити, призупиняти чи закінчити виплату таких надбавок, вносячи відповідні зміни в законодавство. Однак, якщо чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок, і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах доки відповідні положення є чинними. Також Суд не приймає аргумент Уряду щодо бюджетних асигнувань, оскільки органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобовязань.
Аналогічних висновків дійшов Верховний Суд у рішенні від 15.02.2018 року, ухваленому у зразковій справі №820/6514/17, яке набрало законної сили 17.03.2018 року.
Оскільки справа, що розглядається, визнана типовою, відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду від 15.02.2018 року, ухваленому у зразковій справі №820/6514/17, то відповідно до ч. 3 ст. 291 КАС України суд повинен враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду такої зразкової справи.
Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
На думку суду, відповідач не довів правомірності непроведення перерахунку та виплати пенсії позивачу з 01.01.2016 року, відповідно до ст. 63 Закону №2262-XII (в редакції Закону №900-VIII), постанови №988 та на підставі довідки Ліквідаційної комісії УМВС України у Волинській області про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 04.05.2017 року №1415, тому позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 243-246, 250 КАС України, суд
у х в а л и в:
Позов задовольнити повністю.
Визнати протиправною бездіяльність (відмова вчинити дії) Головного управління Пенсійного Фонду України у Волинській області (43026, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Кравчука, будинок 22-В, код ЄДРПОУ 13358826) щодо здійснення перерахунку та виплати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 (проживає по АДРЕСА_1, ІПН НОМЕР_1) пенсії з 01 січня 2016 року як пенсіонеру органів внутрішніх справ, з урахуванням грошового забезпечення поліцейських, згідно із Законом України від 23 грудня 2015 року №900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», статтями 51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», на підставі наданої довідки Ліквідаційної комісії УМВС України у Волинській області про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 04.05.2017 року №1415.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного Фонду України у Волинській області (43026, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Кравчука, будинок 22-В, код ЄДРПОУ 13358826) здійснити перерахунок та виплату пенсії (з урахуванням виплачених сум) ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 (проживає по АДРЕСА_1, ІПН НОМЕР_1) з 01 січня 2016 року, як пенсіонеру органів внутрішніх справ, згідно із Законом України від 23 грудня 2015 року №900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», статтями 51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 «Про грошове
забезпечення поліцейських Національної поліції», на підставі наданої довідки Ліквідаційної комісії УМВС України у Волинській області про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 04.05.2017 року №1415, з урахуванням грошового забезпечення поліцейських.
Стягнути на користь ОСОБА_1 (проживає по АДРЕСА_1, ІПН НОМЕР_1) судові витрати за сплату судового збору в розмірі 640,00 грн. (шістсот сорок гривень) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (43026, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Кравчука, будинок 22-В, код ЄДРПОУ 13358826).
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Львівського апеляційного адміністративного суду, протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного проваджееня або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя /підпис/ Н.В.Жевнєрова Згідно з оригіналом Суддя Шацького районного суду Волинської області Н.В.Жевнєрова