
Справа № 232/4667/12
Провадження № 1-в/127/332/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"26" квітня 2018 р.м. Вінниця
Вінницький міський суд Вінницької області
в складі головуючого судді: Шидловського О.В.,
при секретарі Докійчук С.А.,
особи, щодо якої розглядається подання ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Вінниці подання начальника Лівобережного ВП Вінницького ВП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_2 про встановлення адміністративного нагляду відносно:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2 (пров. ОСОБА_3) 40А кв. 32, раніше судимого :
- 19.07.2007 року Замостянським районним судом м. Вінниці за ст. 185 ч. 3 КК України до 4 років позбавлення волі з іспитовим строком 1 рік 6 місяців;
- 05.03.2009 року Замостянським районним судом м. Вінниці за ст. 263 ч.2 КК України штраф 750 гривень;
- 06.02.2012 року Немирівським районним судом Вінницької області за ст. 185 ч. 2 КК України до 4 років позбавлення волі з іспитовим строком 3 роки;
- 18.01.2013 року Вінницьким міським судом за ст. 185 ч. 3 КК України до 5 років позбавлення волі. На підставі ухвали Могилів-Подільського міськрайонного суду Вінницької області від 19.04.2016 року звільненого з місць позбавлення волі умовно-достроково на не відбутий строк покарання, -
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького міського суду Вінницької області 26.04.2018 року з поданням про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_1 звернувся начальника Лівобережного ВП Вінницького ВП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_2 Подання мотивоване тим, що ОСОБА_1 після відбуття покарання прибув на постійне місце проживання, однак на шлях виправлення не став, порушує громадський порядок, за що був притягнутий до адміністративної відповідальності за порушення громадського порядку, а саме: - 13.02.2018 року притягувався до адміністративної відповідальності по ст. 175-1 ч. 1 КУпАП; - 13.02.2018 року притягувався до адміністративної відповідальності по ст. 177 КУпАП; - 24.04.2018 року притягувався до адміністративної відповідальності по ст. 178 ч. 1 КУпАП.
Працівник поліції в судовому засіданні просив встановити за ОСОБА_1 адміністративний нагляд, з мотивів зазначених в поданні.
В судовому засіданні ОСОБА_1 не заперечував щодо задоволення подання.
Суд, заслухавши пояснення працівника поліції, ОСОБА_4 дослідивши матеріали за поданням дійшов висновку про його обґрунтованість та наявність підстав для задоволення.
Відповідно до п. «в» ст. 3 Закону України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі”, адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
З матеріалів подання слідує, що ОСОБА_1 судимий до позбавлення волі за вчинення тяжких злочинів та протягом 2018 року неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, за що кожного разу був попереджений про можливість встановлення адміністративного нагляду.
Таким чином, суд перевіривши матеріали подання дійшов висновку, що ОСОБА_1 доцільно встановити адміністративний нагляд у відповідності до вказаного Закону, оскільки судимість у ОСОБА_1 не знята та не погашена, протягом 2018 року тричі притягувався до адміністративної відповідальності, а тому враховуючи зазначене, суд вважає за можливе встановити адміністративний нагляд.
Крім того, п. «г» ч.1 ст. 10 Закону України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі” передбачено, що суд може встановити обмеження у виді реєстрації в поліції від одного до чотирьох разів на місяць.
Таким чином, суд вправі встановити лише періодичність реєстрації в поліції та позбавлений можливості встановлювати конкретні дні та години вказаного.
Враховуючи зазначене, суд дійшов висновку про часткове задоволення подання.
Керуючись п. ”в“ ст. 3, ст. 6, ст. 10 Закону України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі”, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Подання задоволити частково.
Встановити обмеження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, строком на 1 рік, визначивши йому наступні обмеження:
1. Заборонити виходити з будинку (квартири) за місцем проживання з 22:00 год. до 06:00 год. ранку наступного дня;
2. Заборонити перебувати у ресторанах, барах, кафе та інших місцях, де продаються спиртні напої на розлив.
3. Заборонити виїзду за межі м. Вінниці без дозволу керівництва Лівобережного відділення поліції Вінницького ВП ГУНП у Вінницькій області.
4. Зобов’язати з’являтися на реєстрацію до службового приміщення Лівобережного ВП Вінницького ВП ГУНП у Вінницькій області чотири рази на місяць у години та дні, визначені начальником територіального органу внутрішніх справ.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Вінницької області протягом 10 діб з моменту її повідомлення піднаглядному.
Суддя: