
Справа № 760/6045/18
Провадження 3-2664/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 травня 2018 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Курова О.І., розглянувши адміністративну справу, що надійшла з Центру забезпечення службової діяльності Міністерества оборони та Генерального штабу Збройних Сил України, про притягнення до адміністративної відповідальності старшого солдата ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, діловод відділу технічного забезпечення ЦЗСД МО та ГШ ЗС України, проживає за адресою: АДРЕСА_1, за ч. 3 ст. 172-11 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ЦЗСД МО та ГШ ЗСУ № 65 від 02.03.2018 року, військовослужбовець Центру забезпечення службової діяльності Міністерества оборони та Генерального штабу Збройних Сил України, старший солдат за контрактом ОСОБА_1, 07.02.2018 року був відсутній на місці несення служби у ЦЗСД МО та ГШ ЗС України та не виконував обов'язки військової служби за посадою. Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч.3 ст.172-11 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, хоча про час та місце розгляду справи повідомлявся неодноразово відповідно до вимог Закону, про причини неявки, які можуть бути визнані судом поважними, не повідомив, клопотання про відкладення розгляду справи до суду не надходили.
Відповідно до ст. 277 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається в п'ятнадцятиденний строк з дня одержання органом (посадовою особою), правомочним розглядати справу, протоколу про адміністративне правопорушення та інших матеріалів справи.
Згідно ст. 38 КУпАП стягнення по справі про адміністративне правопорушення може бути накладене не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення.
Суддя вважає, що перенесення розгляду справи призвело б до безпідставного її затягування та порушення вимог ст.ст. 38 та 277 КУпАП, а тому, відповідно до ст. 268 КУпАП дана справа була розглянута за відсутності ОСОБА_1
Згідно ст. 9 КпАП України адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, вина (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Із письмових пояснень ОСОБА_1 вбачається, що 07.02.2018 року прибув у військову частину о 19 год. 30 хв., у зв'язку з тим, що в ніч з 06.02.2018 р. на 07.02.2018 р. дуже себе погано почував і погано спав вночі, внаслідок цього проспав. Дзвінки від старшого начальника та офіцерів не чув. Як прокинувся одразу доповів старшому офіцеру ВТЗ майору ОСОБА_2 та виїхав до військової частини.
Вина ОСОБА_1 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення, письмовими поясненнями останнього, а тому вважаю, що дії ОСОБА_1, знаходяться в причинному зв'язку з його наслідками.
Таким чином суд дійшов до висновку про те, що ОСОБА_1 винуватий у вчиненні правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 172-11 КУпАП.
Враховуючи характер вчиненого адміністративного правопорушення, особу правопорушника, останнього слід притягнути до адміністративної відповідальності, виходячи з вимог ст. ст. 172-11 ч. 3, 33 КУпАП, піддати ОСОБА_1 адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Згідно п. 12) ст. 5 ЗУ «Про судовий збір» від сплати судового збору звільняються військовослужбовці, військовозобов'язані та резервісти, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, - у справах, пов'язаних з виконанням військового обов'язку, а також під час виконання службових обов'язків.
Так, ОСОБА_1 є військовослужбовцем, має військове звання старшого солдата, тому підлягає звільненню від сплати судового збору.
На підставі викладеного, та керуючись ст. ст. 40-1, 172-11 ч. 3 КУпАП та ЗУ «Про судовий збір», -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-11 КУпАП.
Піддати ОСОБА_1 адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 70 (сімдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на користь держави, що становить 1190 (одну тисячу сто дев'яносто) грн. та підлягає сплаті за наступними реквізитами: рахунок отримувача: 31118106700010, отримувач коштів: УДКСУ у Солом'янському районі, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38050812, МФО 820019.
Звільнити старшого солдата ОСОБА_1 від сплати судового збору на підставі п. 12) ст. 5 Закону України «Про судовий збір».
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з моменту винесення до Апеляційного суду міста Києва через Солом'янський районний суд м. Києва.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.
Суддя: О.І. Курова