Рішення № 73782836, 04.05.2018, Приморський районний суд м. Одеси

Дата ухвалення
04.05.2018
Номер справи
522/4452/18
Номер документу
73782836
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 522/4452/18 Провадження №2-а/522/1001/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 травня 2018 року

Приморський районний суд м. Одеси у складі:

головуючої судді Бондар В.Я.,

за участі секретаря - Грищук В.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі адміністративну справу за позовом Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області до громадянки Соціалістичної Республіки В'єтнаму ОСОБА_1 про примусове видворення громадянки СР В’єтнам ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1,

ВСТАНОВИВ:

Позивач 16.03.2018 року в особі представника Білоконь Н.О. звернувся до Приморського районного суду міста Одеси із позовом, яким просить примусово видворити за межі України громадянина Соціалістичної громадянку СР В’єтнам ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1

Ухвалою суду від 16.03.2018 року провадження у справі було відкрито.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, та просив їх задовольнити.

Відповідач у судовому засіданні заявила про те, що позовні вимоги визнає.

Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

15.03.2018 року працівниками ГУ ДМС України в Одеській області за адресою: м. Одеса, вул. Петра Лещенко, 92, було виявлено особу, яка назвалась громадянкою Соціалістичної Республіки В’єтнам ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1

В результаті проведеної перевірки було встановлено, що громадянка Соціалістичної Республіки В’єтнам ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1., порушила правила перебування іноземців в Україні - ухилилась від виїзду після закінчення терміну перебування.

Зі слів відповідача, вона прибула на територію України 13 березня 2016 року з метою працевлаштування нелегальним шляхом.

ГУ ДМС України в Одеські області встановлено, що громадянка Соціалістичної Республіки В’єтнам ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, на території України знаходиться незаконно, постійного місця проживання та законного джерела існування не має.

15.03.2018 ГУДМС України в Одеській області було прийняте рішення про примусове повернення в країну походження громадянки Соціалістичної Республіки В’єтнам ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 та зобов'язано її самостійно покинути територію України у термін до 16.03.2018 року.

Відповідно до ч. 5ст. 26 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» від 22.09.2011 року № 3773-VІ передбачено, що іноземець або особа без громадянства зобов'язані самостійно залишити територію України у строк, зазначений у рішенні про примусове повернення.

У визначений термін відповідач з території України не виїхала.

В ході перевірки Відповідача було отримано інформацію з інтегрованої міжвідомчої інформаційно-телекомунікаційної системи щодо контролю осіб, транспортних засобів та вантажів, які перетинають кордон (система Аркан) та встановлено, що офіційний в'їзд на територію України Відповідач не здійснював. Даний факт свідчить про перебування громадянки Соціалістичної Республіки В’єтнам ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1., на території України без законних на те підстав.

15.03.2018 року за порушення ч. 1 ст. 203 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що виразилось в порушенні правил перебування іноземців в Україні, тобто проживання без документів на право проживання в Україні, тобто проживання без документів на право проживання в Україні стосовно громадянки Соціалістичної Республіки В’єтнам ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 складено протокол про адміністративне правопорушення ПР МОД № 000271 та постановою про накладення адміністративного стягнення від 15.03.2018 ПН МОД № 000271 була притягнута до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в розмірі 510 грн.

Відповідно до ч. 3 ст. 25 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» рішення про добровільне повернення іноземців та осіб без громадянства, зазначених у частинах першій і другій цієї статті, приймається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції, за заявою іноземця та особи без громадянства про добровільне повернення. Порядок провадження за заявами іноземців та осіб без громадянства про добровільне повернення визначається Кабінетом Міністрів України.

Позивач зазначив, що відповідач не звертався до ГУ ДМС України в Одеській області з заявою про визнання її біженцем або особою, яка потребує додаткового або тимчасового захисту в Україні та не виявила відповідного бажання під час опитування, також в позові зазначається, що відповідач не вважає себе жертвою торгівлі людьми.

Разом з тим під час проведення процедурних заходів та у судовому засіданні громадянка Соціалістичної Республіки В’єтнам ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 зазначила, що рішення про примусове повернення не виконує у зв'язку з відсутністю національного паспорту та коштів на виїзд.

Згідно до п. 14 ст. 1 Закону № 3773, нелегальний мігрант - іноземець або особа без громадянства, які перетнули державний кордон поза пунктами пропуску або в пунктах пропуску, але з уникненням прикордонного контролю і невідкладно не звернулися із заявою про надання статусу біженця чи отримання притулку в Україні, а також іноземець або особа без громадянства, які законно прибули в Україну, але після закінчення визначеного їм терміну перебування втратили підстави для подальшого перебування та ухиляються від виїзду з України.

Частиною 3 статті 3 розділу І Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» від 22.09.2011 року № 3773-VІ (Далі - Закон № 3773), передбачено, що іноземці та особи без громадянства зобов'язані неухильно додержуватися Конституції та законів України, інших нормативно-правових актів, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей, інтереси суспільства та держави.

Відповідно до частини 1 стаття 9 розділу II Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» іноземці та особи без громадянства в'їжджають в Україну за наявності визначеного цим Законом чи міжнародним договором України паспортного документа та одержаної у встановленому порядку візи, якщо інше не передбачено законодавством чи міжнародними договорами України.

Проаналізувавши всі обставини перебування Відповідача на території України було встановлено, що:

- відомості про в'їзд на територію України і подальше перебування на території України на законних підставах Відповідача відсутні, що вказує на грубе порушення з боку відповідача нори Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства».

- відповідач була затримана співробітниками відділу запобігання нелегальній міграції, реадмісії та видворення управління у справах іноземців та осіб без громадянства ГУ ДМС України в Одеській області за порушення правил перебування іноземців в Україні, а саме ухилялась від виїзду після закінчення терміну перебування в Україні.

- на даний час у відповідача відсутній паспортний документ, обов'язкова наявність якого визначена ст. 9 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», відповідно до якої іноземці в'їжджають в Україну за наявності визначеного цим Законом або іншим міжнародним договором України паспортного документа та одержаної у встановленому порядку візи.

Відповідно до ст. 30 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, органи охорони державного кордону (стосовно іноземців та осіб без громадянства, які затримані ними у межах контрольованих прикордонних районів під час спроби або після незаконного перетинання державного кордону України) або органи Служби безпеки України можуть лише на підставі винесеної за їх позовом постанови адміністративного суду примусово видворити з України іноземця та особу без громадянства, якщо вони не виконали в установлений строк без поважних причин рішення про примусове повернення або якщо є обґрунтовані підстави вважати, що іноземець або особа без громадянства ухилятимуться від виконання такого рішення, крім випадків затримання іноземця або особи без громадянства за незаконне перетинання державного кордону України поза пунктами пропуску через державний кордон України та їх передачі прикордонним органам суміжної держави.

Беручи до уваги факт здійснення відповідачем незаконного перетину державного кордону України, та подальше проживання на території України без документів на право проживання в Україні вчинила адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 203 КУпАП, відмовилась від виконання рішення про примусове повернення, у неї відсутній паспортний документ, який надає право здійснити виїзд з території України, які визначені ст.. 15 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», відповідно до якої в'їзд в Україну та виїзд з України іноземців та осіб без громадянства здійснюється за паспортним документом за наявності відповідної візи, якщо інший порядок в'їзду та виїзду не встановлено законодавством чи міжнародним договором України.

Зазначені обставини дають обґрунтовані підстави вважати, що відповідач ухилятиметься від виконання рішення про примусове повернення, не має документів для перетину державного кордону України на законних підставах та не має законних джерел існування, тому є підстави для примусового видворення відповідача за межі території України.

Відповідно до статті 31 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», статті 3 Конвенції «Про захист прав людини та основоположних свобод», Постанови № 1 Пленуму Вищого Адміністративного суду України від 25.06.2009 року суд приходить до висновку, що рішення про примусове видворення громадянки Соціалістичної Республіки В’єтнам ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 не буде означати для неї реальної загрози бути страченою або підданою катуванню, нелюдському чи принизливому поводженню з боку влади країни, куди вона видворяється.

Згідно ч.1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних справах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення (ч.1ст. 77 КАС України), за згідно із ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Пунктом 3 частини 2статті 371 КАС України, передбачено, що суд, який ухвалив рішення, за заявою учасників справи або з власної ініціативи може ухвалою в порядку письмового провадження або зазначаючи про це в рішенні звернути до негайного виконання рішення про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства.

З огляду на викладене, є обґрунтовані підстави вважати, що відповідач ухилятиметься від виконання рішення про його примусове видворення, що підтверджується його ухиленням від добровільного виїзду, а також відсутністю документів на повернення, суд вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись Законом України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», ст.ст. 2, 5, 7-9,72-79, 90, 241, 242, 243, 246, 250, 255, 288, 289, 371 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позовні вимоги Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області (65045, м. Одеса, вул. Преображенська, 44) до громадянки Соціалістичної Республіки В'єтнаму Лє Тхі Тхуй про примусове видворення громадянки СР В’єтнам ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1- задовольнити.

Застосувати до громадянки СР В’єтнам ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 відповідальність передбачену ст. 30 Законом України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» у вигляді примусового видворення з України.

Примусово видворити за межі території України громадянки Соціалістичної Республіки В'єтнаму ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1

Рішення суду підлягає негайному виконанню.

Рішення може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання до суду першої інстанції апеляційної скарги в десятиденний строк з дня його проголошення. Оскарження рішення не зупиняє його негайного виконання.

Повний текст рішення суду складено 04.05.2018 року.

Суддя В.Я. Бондар

04.05.18