
311/1413/18
3/311/409/2018
ПОСТАНОВА
Іменем України
03.05.2018 м. Василівка
Суддя Василівського районного суду Запорізької області Степаненко Ю.А., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Василівського районного сектора Головного управління ДСНС України в Запорізькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, одруженого, який працює ФОП- директором АЗС, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2 «А», -
за ст.188-16 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
В С Т А Н О В И Л А:
До суду надійшов з Василівського районного сектора Головного управління ДСНС України в Запорізькій області адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст.188-16 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У протоколі про адміністративне правопорушення зазначається, що «11.04.2018 року, о 10-25 год., встановлено, що ФОП - директор ОСОБА_2 Миколайович за адресою: Запорізька область, Василівський район, с.Мала Балозерка, вул.Першотравнева,7, не виконав вимоги припису про усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної і пожежної безпеки, цивільного захисту від 17.06.2016 року».
Перевіривши матеріали справи, вважаю, що вона підлягає поверненню до Василівського районного сектора Головного управління ДСНС України в Запорізькій області для належного оформлення, виходячи з наступного.
Відповідно до вимог ст.33 КУпАП, стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Стаття 245 КУпАП визначає, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення, в тому числі в ході складення протоколу, збору необхідних доказів, є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, що зобов'язує працівників поліції належно виясняти необхідні для притягнення особи до відповідальності обставини, збирати про це докази.
Відповідно до приписів ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які факти дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
КУпАП визначає форму і основні елементи змісту протоколу про адміністративне правопорушення і рішення (постанови), що приймається в конкретній справі.
У них, зокрема, мають бути викладені всі обставини вчинення правопорушення, отримані на підставі сукупності досліджених доказів на обґрунтування наявності складу правопорушення і правильності його юридичної кваліфікації.
Статтею 256 ч.1 КУпАП передбачено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення), місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвище, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Як свідчить аналіз даного матеріалу, ці вимоги закону особою, яка склала протокол про адміністративне правопорушення, додержано не було.
В порушення вимог вказаної статті, а також загальних принципів притягнення особи до адміністративної відповідальності, у протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено та не додано, документи, які підтверджують: повноваження ОСОБА_1, займану ним посаду, що є необхідним для визначення: чи щодо належного суб’єкта складено протокол та чи може ця особа нести відповідальність за ст.188-16 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення ?
Крім того, не додано документи, які підтверджують факт державної реєстрації ОСОБА_1, як ФОП.
Крім того, не додано документи, які підтверджують право власності (чи право користування…..) АЗС за адресою: Запорізька область, Василівський район, с.Мала Балозерка, вул.Першотравнева,7.
Крім того, не зазначено докази, відповідно до ст.251 КУпАП, якими підтверджується вина ОСОБА_1.
Також, суддею встановлено ряд недоліків, які перешкоджають розгляду адміністративного матеріалу по суті, а саме:
- у складеному протоколі не міститься повних та належних відомостей про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, зокрема: в протоколі не зазначено населений пункт місця народження ОСОБА_1; не долучено повні дані, які характеризують особу ОСОБА_1, надані за місцем його роботи, проживання; відсутні відомості про наявність (відсутність) у ОСОБА_1тяжких захворювання, перебування на обліку у вузьких спеціалістів медичних закладів (нарколога, психіатра тощо).
Крім того, протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1складено ОСОБА_3, але, документи, які підтверджують його повноваження, суду не надано.
Таким чином, для своєчасного, всебічного, повного і об'єктивного з'ясування обставин справи, вирішення її в точній відповідності з законом, суд приходить до висновку про повернення протоколу про адміністративне правопорушення до Василівського районного сектора Головного управління ДСНС України в Запорізькій області для належного оформлення відповідно вимогам чинного законодавства.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.188-16 ч.1, 256, 283, 284 КпАП України, суддя, -
П О С Т А Н О В И Л А:
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ст.188-16 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення - повернути до Василівського районного сектора Головного управління ДСНС України в Запорізькій області.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Василівського районного суду
Запорізької області ОСОБА_4