
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"04" травня 2018 р. справа № 809/323/18
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Скільського І.І., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом заступника військового прокурора Івано-Франківського гарнізону в інтересах держави в особі Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області до Державного підприємства «Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат» про стягнення заборгованості розмірі 164 526,13 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
16.02.2018 заступник військового прокурора Івано-Франківського гарнізону в інтересах держави в особі Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області звернувся до суду з адміністративним позовом до Державного підприємства «Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат» про стягнення заборгованості в розмірі 164 526,13 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач протиправно, в порушення податкового обов'язку встановленого п.п.16.1.4 п.16.1 ст.16, ст.256 Податкового кодексу України допустив заборгованість перед бюджетом в розмірі 164 526,13 грн., що виникла в результаті не сплати самостійно задекларованих зобов`язань по сплаті рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів згідно декларацій за 2017 рік.
19.02.2018 ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду позовну заяву заступника військового прокурора Івано-Франківського гарнізону в інтересах держави в особі Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області до Державного підприємства «Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат» про стягнення заборгованості розмірі 164 526,13 грн., залишено без руху та надано позивачу десятиденний строк для усунення її недоліків.
Позивач у визначений судом термін недоліки усунув.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 05.03.2018 відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) (а.с.1-2), яку відповідач отримав 16.03.2018 (а.с.71).
Відповідач правом на подання відзиву на позовну заяву у строк встановлений судом не скористався.
Суд, розглянувши у відповідності до вимог статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), дослідивши в сукупності письмові докази, встановив таке.
Державне підприємство «Івано-Франківський ліспромкомбінат Міністерства оборони України» створене відповідно до наказу міністра оборони України від 20.05.1993 року № 104. Наказом Міністра оборони України від 30.09.2008 року № 469 вказане підприємство перейменовано на державне підприємство «Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат», яке стало правонаступником усіх прав та обов`язків ДП «Івано-Франківський військовий ліс промкомбінат Міністерства оборони України». ДП «Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат» 22.06.1993 року зареєстроване як юридична особа виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради за адресою: вул. Л. Ребета, буд 6, м. Івано-Франківськ, 76014.
Згідно із зазначеними наказами Міністерства оборони України та Статутом вказаного підприємства, предметом його діяльності є: лісове господарство та пов`язані з ним послуги; лісівництво, лісове господарство; лісівництво та лісозаготівлі; одержання продукції лісового господарства, перевезення лісопродукції.
Сколівський військовий лісгосп є відокремленим підрозділом Державного підприємства «Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат», діє на підставі Положення і не є юридичною особою, взятий на податковий облік Стрийською об`єднаною державною податковою інспекцією ГУ ДФС у Львівській області, що підтверджується довідкою №155 від 13.01.2005 року.
Сколівським військовим лісгоспом Державного підприємства «Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат» подано до контролюючого органу податкову декларацію з рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів від 31.07.2017 №9149768207 за 2 квартал 2017 року, згідно з якою, сума податкового зобов'язання, яка підлягає сплаті, склала 20518,00 грн., податкову декларацію з рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів від 08.11.2017 №9233090446 за 3 квартал 2017 року на суму 52234,78 грн., податкову декларацію з рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів від 08.11.2017 №9233090475 за 3 квартал 2017 року на суму 84257,52 грн., податкову декларацію з рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів від 08.11.2017 №9233090446 за 3 квартал 2017 року на суму 6119,83 грн., податкову декларацію з рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів від 08.11.2017 №9233090446 за 3 квартал 2017 року на суму 1396,00 грн.
Як встановлено судом та підтверджується матеріалами адміністративної справи, податковий борг у загальному розмірі 164 526,13 грн., виник у результаті несплати відповідачем самостійно узгоджених податкових зобов'язань по сплаті рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів, згідно декларацій з рентної плати за 2017 рік.
Відповідно до статті 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів регулює Податковий кодекс України.
Статтею 36 Податкового кодексу України встановлено, що податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом або законами з питань митної справи.
Згідно з статтею 38 Податкового кодексу України виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
Відповідно до пункту 15.1 статті 15 Податкового кодексу України платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Пунктом 38.2 статті 38 Податкового кодексу України передбачено, що сплата податку та збору здійснюється платником податку безпосередньо, а у випадках, передбачених податковим законодавством - податковим агентом, або представником платника податку.
Відповідно до підпунктів 16.1.3, 16.1.4 пункту 16.1 статті 16, Податковим кодексом України визначено, що платники податків зобов'язані подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Платниками рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів є лісокористувачі - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, які отримують доходи з джерел їх походження з України або виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, фізичні особи (крім фізичних осіб, які мають право безоплатно без видачі спеціального дозволу використовувати лісові ресурси відповідно до лісового законодавства), а також фізичні особи - підприємці, які здійснюють спеціальне використання лісових ресурсів на підставі спеціального дозволу (лісорубного квитка або лісового квитка) або відповідно до умов договору довгострокового тимчасового користування лісами (пункт 256.1 статті 256 Податкового кодексу України).
Згідно вимог статті 257 Податкового кодексу України базовий податковий (звітний) період для рентної плати дорівнює календарному кварталу. Платники рентної плати самостійно обчислюють суму податкових зобов’язань з рентної плати і до закінчення визначеного розділом II цього Кодексу граничного строку подання податкових декларацій за податковий (звітний) період, визначений цією статтею, подає до відповідного контролюючого органу за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, податкову декларацію, яка містить додатки.
Пунктом 257.5 статті 257 Податкового кодексу України визначено, що сума податкових зобов’язань з рентної плати, визначена у податковій декларації за податковий (звітний) період, сплачується платником до бюджету протягом 10 календарних днів після закінчення граничного строку подання такої податкової декларації.
Підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 ПК України визначено, що податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
У пункті 54.1 статті 54 ПК України зафіксовано, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Відповідно до пункту 57.1 статті 57 ПК України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
У відповідності до пункту 59.1 статті 59 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Податкова вимога надсилається (вручається) також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення (п.59.4 ст.59 ПК України).
Згідно з пунктом 59.5 статті 59 ПК України, у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.
У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Даний податковий борг до моменту розгляду справи не переривався та є непогашеним.
Податковий борг відповідача підтверджується довідкою про суму податкового боргу від 27.03.2018 за №3362/9/13-01-17-08-09 (а.с.85), витягами з картки особового рахунку платника (а.с.78-80, 97-108), податковими деклараціями з рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів за 2017 рік (а.с.42-53, 87-96) та корінцями податкової вимоги форми «Ю1» №1/54 від 14.03.2015 (а.с.81, 109), податкової вимоги форми «Ю2» №2/69 від 21.04.2005 (а.с.82, 110).
Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України встановлено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Пунктом 95.2 статті 95 Податкового Кодексу передбачено, що стягнення коштів та продаж майна платника податків провадиться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податків вимоги.
Відповідно підпункту 20.1.34. пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Згідно пункту 95.3 статті 95 Кодексу, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків (пункт 95.4. статті 95 Податкового кодексу України).
За таких обставин, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, заявлена до стягнення сума є узгодженою та являється податковим боргом відповідача перед бюджетом, який ним не сплачено та підлягає стягненню з розрахункових рахунків у банках, що обслуговують Державне підприємство «Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат» та за рахунок готівки, що йому належить.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати по сплаті судового збору не підлягають відшкодуванню позивачу.
На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 241-246, 250, 258,262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з рахунків у банках, що обслуговують Державне підприємство «Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат» (індекс 76014, вул.Ребета, 6, м.Івано-Франківськ, код ЄДРПОУ 08033772) та за рахунок готівки, що йому належить в дохід бюджету податковий борг в розмірі 164 526, 13 (сто шістдесят чотири тисячі п`ятсот двадцять шість ) гривень 13 копійок.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку. Відповідно до статей 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції або через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Державне підприємство «Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат» (код ЄДРПОУ 08033772, вул.Ребета, 6, м.Івано-Франківськ, 76014).
Головне управління ДФС у Львівській області (код ЄДРПОУ 38700743, вул.Стрийська, 35, м.Львів, 79003).
Заступник військового прокурора Івано-Франківського гарнізону (вул.Чорновола, 9, м.Івано-Франківськ, 76018).
Суддя Скільський І.І.