
Справа № 761/15275/18
Провадження № 3/761/3795/2018
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 квітня 2018 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Сидоров Є.В., дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з Головного управління ДФС у м. Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1, керівником ТОВ «Спецагролюкс», за частиною 1 статті 163-1 КУпАП, -
в с т а н о в и в:
25.04.2018 року до Шевченківського районного суду м. Києва надійшов протокол про адміністративне правопорушення від 17.04.2018 №820/26-15-12-08-22/08, відповідно до якого ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 163-1 КУпАП.
Дослідивши вищевказаний протокол та додані до нього матеріали, приходжу до висновку про наявність підстав для повернення справи до Головного управління ДФС у м. Києві для усунення відповідних недоліків, виходячи з наступного.
Так, відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Однак, як вбачається з матеріалів справи, у протоколі про адміністративне правопорушення №820/26-15-12-08-22/08 від 17.04.2018 було зазначено лише прізвище, ім'я та по батькові особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, а також її РНОКПП.
У свою чергу, згідно зі ст. 11 Закону України «Про інформацію» інформація про фізичну особу - це відомості чи сукупність відомостей про фізичну особу, яка ідентифікована або може бути конкретно ідентифікована, до яких належить, зокрема: прізвище, ім'я та по батькові, число, місяць і рік народження, місце народження, громадянство, місце реєстрації, місце проживання, серія та номер документа, який посвідчує особу, а також відомості про те, чи притягувалась особа раніше до адміністративної відповідальності протягом року.
Разом із цим, вищевказаний протокол не містить відомостей про число, місяць і рік народження, місце народження, громадянство, місце реєстрації та місце проживання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, а також серію та номер документа, який посвідчує її особу.
За таких обставин, на даний час не вбачається за можливе у повному обсязі встановити суб'єкт адміністративного правопорушення.
Водночас, вищевказаний протокол не містить підпису особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, а також відповідної відмітки про відмову такої особи від його підписання, що позбавляє суд можливості повно, всебічно та об'єктивно дослідити всі обставини справи.
Згідно зі ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Враховуючи викладене, вважаю за необхідне повернути органу, який складав відповідний протокол, матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за частиною 1 статті 163-1 КУпАП для усунення зазначених у постанові недоліків.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 251, 253, 256, 268, 277, 278, 283-285, 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, - -
п о с т а н о в и в:
Матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 року народження до адміністративної відповідальності за частиною 1 статті 163-1 КУпАП (протокол від 17.04.2018 №820/26-15-12-08-22/08) повернути до Головного управління ДФС у м. Києві для усунення зазначених у постанові недоліків.
Постанова набирає законної сили з моменту її винесення та оскарженню не підлягає.
Суддя Є.В. Сидоров