Справа № 2а-10819/09/0470 Категорія статобліку- 6.6.4
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 грудня 2009 року м. Дніпропетровськ
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Юхно І.В.
при секретарі - Чупіній О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Західно-Донбаської обєднаної державної податкової інспекції у Дніпропетровській області
до субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1
про стягнення штрафних (фінансових) санкцій, -
ВСТАНОВИВ:
Західно-Донбаська обєднана державна податкова інспекція у Дніпропетровській області звернулася до адміністративного суду з позовною заявою до субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 8540 грн.
В обґрунтування позову зазначено, що до субєкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1 застосовано фінансову санкцію у вигляді штрафу за порушення вимог ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", ст. 7 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» та ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», яка є несплаченою.
Позивач в судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином відповідно до ст.ст. 35, 36 КАС України, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення від 27.11.2009р. (а.с. 38). 17.11.2009р. до суду від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи без його участі (а.с. 34-35).
Відповідач в судове засідання не зявився повторно, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином відповідно до положень ст.ст. 35, 36 КАС України, про що свідчать повідомлення про вручення поштових відправлень від 24.10.2009р. та від 27.11.2009р. (а.с. 33, 39).
За даних обставин та відповідно до вимог ст. 128 КАС України суд вважає за можливе розглянути справу за наявними в ній доказами без участі сторін.
Дослідивши матеріали справи та подані до суду докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та обєктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
У відповідності до ч. 1 ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності; достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори, крім Національного банку України та його установ.
Відповідач - субєкт підприємницької діяльності-фізична особа ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер - НОМЕР_1) зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності Юр,ївською районною державною адміністрацією Дніпропетровської області 22.12.2004р. за НОМЕР_7, адреса проживання: АДРЕСА_1, що підтверджується довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (НОМЕР_8) (а.с. 7). Відповідач перебуває на обліку в Західно-Донбаській обєднаній державній податковій інспекції у Дніпропетровській області як платник податків.
12.12.2008р. та 09.01.2009р. уповноваженими особами Західно-Донбаської обєднаної державної податкової інспекції у Дніпропетровській області відповідно до ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" та інших нормативно правових актів були проведені перевірки господарської одиниці магазину, розташованого за адресою: АДРЕСА_2, в якому здійснює підприємницьку діяльність субєкт господарювання ОСОБА_1.
Перевірки здійснювались державними податковими ревізорами - інспекторами Західно-Донбаської обєднаної державної податкової інспекції у Дніпропетровській області в присутності продавця ОСОБА_2
За результатами даних перевірок відповідно складено акт № 00002673 від 12.12.2008р. та акт № 0001/04/10/23/НОМЕР_1 від 09.01.2009р. щодо дотримання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій (а.с. 9-10, 14-15).
В ході обох перевірок виявлено наступні порушення: проведення розрахункових операцій без застосування РРО на суму 216 грн. та на суму 72 грн. 00 коп., порушено порядок використання торгового патенту, здійснення торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності відповідної ліцензії (а.с. 9-10, 14-15).
Зазначені дії відповідача порушують положення п. 1 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", ст. 7 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» та ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».
Відповідно до статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995 року суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані, зокрема: п. 1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Згідно із ч. 1,2 ст. 3 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» № 98/96-ВР від 23.03.1996р. патентуванню підлягає торговельна діяльність, що здійснюється суб'єктами підприємницької діяльності або їх структурними (відокремленими) підрозділами у пунктах продажу товарів. Під торговельною діяльністю у цьому Законі слід розуміти роздрібну та оптову торгівлю, діяльність у торговельно-виробничій (громадське харчування) сфері за готівкові кошти, інші готівкові платіжні засоби та з використанням кредитних карток.
Частиною 1 ст. 7 вищезазначеного Закону встановлено, що т орговий патент повинен бути розміщений: на фронтальній вітрині магазину, а в разі її відсутності - біля касового апарату; на фронтальній вітрині малої архітектурної форми; на табличці - для автомагазинів, розвозок та інших видів пересувної торговельної мережі, а також для лотків, прилавків та інших видів торгових точок, відкритих у відведених для торговельної діяльності місцях; у пунктах обміну іноземної валюти; у приміщеннях для надання послуг у сфері грального бізнесу та надання побутових послуг. Торговий патент має бути відкритим та доступним для огляду.
Відповідно до ст. 15 Закону України « Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
Відповідачем зазначені вимоги законодавства не були виконані.
Статтею 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" встановлено, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності фінансові санкції застосовуються за рішенням відповідних органів державної податкової служби України, зокрема у таких розмірах: у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки (216 грн. х 5) (72 грн. х 5) = 1440 грн. 00 коп.).
Частиною 1 ст. 8 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» № 98/96-ВР від 23.03.1996р. суб'єкти підприємницької діяльності, що здійснюють торговельну діяльність, операції з торгівлі готівковими валютними цінностями, операції з надання послуг у сфері грального бізнесу та побутових послуг, у разі порушення вимог цього Закону несуть таку відповідальність, зокрема, за порушення порядку використання торгового патенту, передбаченого частиною першою статті 7 цього Закону, сплачують штраф у розмірі вартості торгового патенту за один календарний місяць (150 грн. 00 коп. 150 грн. 00 коп. = 300 грн. 00 коп.).
Відповідно до ч. 1,2 ст. 17 Закону України « Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством. До суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі, зокрема, оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій, - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень (3400 грн. 00 коп. 3400 грн. 00 коп. = 6800 грн. 00 коп.).
На підставі Актів перевірки дотримання законодавства про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг № 00002673 від 12.12.2008р. та № 0001/04/10/23/НОМЕР_1 від 09.01.2009р. та на виконання наведених законодавчих норм у відношенні відповідача були винесені:
- рішення про застосування фінансових санкцій № 005832343 від 22.12.2008р., яким визначено до сплати суму штрафу у розмірі 3400 грн. 00 коп. (отримано відповідачем 22.12.2008р., про що свідчить підпис відповідача на зазначеному рішенні) (а.с. 12);
- рішення про застосування фінансових санкцій № НОМЕР_2 від 22.12.2008р., яким визначено до сплати суму фінансових санкцій у розмірі 150 грн. 00 коп. (отримано відповідачем 22.12.2008р., про що свідчить підпис відповідача на корінці рішення) (а.с. 13);
- рішення про застосування фінансових санкцій № НОМЕР_3 від 22.12.2008р., яким визначено до сплати суму фінансових санкцій у розмірі 1080 грн. 00 коп. (отримано відповідачем 22.12.2008р., про що свідчить підпис відповідача на корінці рішення) (а.с. 13);
- рішення про застосування фінансових санкцій № НОМЕР_4 від 16.01.2009р., яким визначено до сплати суму штрафу у розмірі 3400 грн. 00 коп. (отримано відповідачем 16.01.2009р., про що свідчить підпис відповідача на зазначеному рішенні) (а.с. 17);
- рішення про застосування фінансових санкцій № НОМЕР_5 від 16.01.2009р., яким визначено до сплати суму фінансових санкцій у розмірі 150 грн. 00 коп. (отримано відповідачем 16.01.2009р., про що свідчить підпис відповідача на корінці рішення) (а.с. 18);
- рішення про застосування фінансових санкцій № НОМЕР_6 від 16.01.2009р., яким визначено до сплати суму фінансових санкцій у розмірі 360 грн. 00 коп. (отримано відповідачем 16.01.2009р., про що свідчить підпис відповідача на корінці рішення) (а.с. 18).
За порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» до суб'єктів підприємницької діяльності фінансові санкції застосовуються за рішенням відповідних органів державної податкової служби України. Згідно зі статтею 25 цього Закону суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Згідно пункту 10 Порядку, у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкції стягується на підставі рішення суду.
Зазначені рішення у встановленому порядку відповідачем не оскаржувались, а тому на дату розгляду справи є чинними.
Таким чином заборгованість відповідача зі сплати штрафних санкцій становить 8540 грн. 00 коп.
За даних обставин суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, оскільки є законними та обґрунтованими письмовими доказами.
Крім того, відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 86, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Західно-Донбаської обєднаної державної податкової інспекції до субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_3 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій - задовольнити.
Стягнути з субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_3 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, адреса проживання: АДРЕСА_1, р/р НОМЕР_9 в КБ «ПриватБанк», м. Дніпропетровськ, МФО 305299):
- на користь державного бюджету через відділення Юр,ївського райдержказначейства (р/р 31111104700379, код 21080941, банк одержувача УДКУ у Дніпропетровській області, код отримувача 24232318, МФО 805012) штрафні санкції за порушення законодавства про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сумі 1440 (одна тисяча чотириста сорок) грн. 00 коп.;
- на користь державного бюджету через відділення Юр,ївського райдержказначейства (р/р 31119106700379, код 21081141, банк одержувача УДКУ у Дніпропетровській області, код отримувача 24232318, МФО 805012) адміністративний штраф у сумі 6800 (шість тисяч вісімсот) грн. 00 коп.;
- на користь місцевого бюджету через відділення Юр,ївського райдержказначейства (р/р 31417541700380, код 21080900, банк одержувача УДКУ у Дніпропетровській області, код отримувача 24232318, МФО 805012) штрафні санкції за порушення законодавства про патентування у сумі 300 (триста) грн. 00 коп.
На постанову протягом десяти днів з дня її складення у повному обсязі до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд може бути подано заяву про її апеляційне оскарження, а протягом двадцяти днів після подання заяви апеляційна скарга на постанову суду.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, у разі її подання протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано, а у разі її подання після закінчення строку на подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не буде скасовано, набирає законної сили після закінчення розгляду справи апеляційним судом.
Повний текст постанови складений 28.12.2009 року.
Суддя І. В. Юхно