
Справа № 199/8322/17
(2-а/199/22/18)
РІШЕННЯ
Іменем України
25.04.2018 року Амур-Нижньодніпровський районний суд м. Дніпропетровська в складі: головуючого судді Руденко В.В., при секретарі Куземі О.Г., за участю: позивача ОСОБА_1, представника відповідача ОСОБА_2., представників третіх осіб ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду міста Дніпра адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_6 праці та соціального захисту населення Амур-Нижньодніпровської районної у місті Дніпрі ради про зобов’язання поновлення виплати субсидії, треті особи: Публічне акціонерне товариство «Дніпрогаз», Товариство з обмеженою відповідальністю «Дніпропетровськгаз збут», Комунальне підприємство «Дніпроводоканал» Дніпровської міської ради,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулась до суду з позовом до відповідача, в якому зазначила, що з 04.11.2014 року їй було призначено субсидію зі сплати житлово-комунальних послуг за місцем проживання у ІНФОРМАЦІЯ_1. З того часу вона сплачувала лише частку житлово-комунальних послуг, які не покривалися субсидією.
З квітня 2017 року відповідач припинив перераховувати субсидію за сплату житлово-комунальних послуг, однак позивач зазначає про те, що її про це повідомлено не було.
На її письмову заяву 29.09.2017 року їй повідомлено, що надання субсидії припинено через борги за сплату житлово-комунальних послуг, а саме відповідно до інформації КП «Міські комунальні платежі» Дніпровської міської ради у неї існує заборгованість по оплаті житлово-комунальних послуг: КП «Дніпроводоканал» у сумі 7296,37 грн. та ТОВ «Дніпропетровськгаз Збут» у сумі 3721,41 грн., що перевищує оплату понад 2 місяці. В зв’язку з цим їй було запропоновано сплатити вказані суми або укласти договір про реструктуризацію боргу.
Позивач вважає дії відповідача з припинення надання субсидії на оплату житлово-комунальних послуг незаконними та необґрунтованими, оскільки будь-яких боргів вона не має, у зв’язку з чим просить суд зобов’язати ОСОБА_6 праці та соціального захисту Амур-Нижньодніпровської районної у м. Дніпрі ради поновити виплату субсидії зі сплати житлово-комунальних послуг за адресою: АДРЕСА_1 з квітня 2017 року.
Позивач у судовому засіданні надала пояснення, аналогічні викладеним у позові, підтримала позовні вимоги та просила суд їх задовольнити. Вважала, що будь-яких боргів з комунальних послуг вона не має, оскільки сплачувала за послуги з газопостачання та водопостачання за показниками лічильника.
Представник відповідача в судовому засіданні заперечувала проти позову та просила відмовити позивачу у задоволенні позовних вимог, оскільки порушень чинного законодавства не вбачається.
Представники третіх осіб в судовому засіданні заперечували проти позову, надали розрахунки, які на їх думку підтверджують заборгованість позивача за житлово-комунальні послуги.
Вислухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що з 04.11.2014 року ОСОБА_1 було призначено субсидію зі сплати житлово-комунальних послуг за місцем проживання у ІНФОРМАЦІЯ_1. З того часу вона сплачувала лише частку житлово-комунальних послуг, які не покривалися субсидією.
З 01.05.2017 року ОСОБА_6 праці та соціального забезпечення Амур-Нижньодніпровської районної у м. Дніпрі ради припинило перераховувати субсидію за сплату житлово-комунальних послуг, оскільки відповідно до інформації КП «Міські комунальні платежі» Дніпровської міської ради у неї станом на 01.05.2017 року існує заборгованість по оплаті житлово-комунальних послуг: КП «Дніпроводоканал» у сумі 7296,37 грн. та ТОВ «Дніпропетровськгаз Збут» у сумі 3721,41 грн., що перевищує оплату понад 2 місяці. В зв’язку з цим їй було запропоновано сплатити вказані суми або укласти договір про реструктуризацію боргу.
Субсидія на оплату житлово-комунальних послуг позивачу була надана у 2014 році відповідно до критеріїв, встановлених п.4-6 Постанови Кабінету Міністрів України №848 від 21.10.1995 року «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива».
Відповідно до п.1 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року №848. Положення визначає умови призначення та порядок надання громадянам помісячної адресної безготівкової субсидії для відшкодування витрат на оплату користування житлом або його утримання та комунальних послуг (водо-, тепло-, газопостачання, водовідведення, електроенергія, вивезення побутового сміття та рідких нечистот), а також один раз на рік субсидії готівкою на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.
Згідно п.13 Порядку для нарахування субсидії управління соціального захисту населення самостійно збирає необхідну інформацію (відомості про склад зареєстрованих осіб та забезпеченість громадян житловою площею, відомості про комунальні послуги, відомості про доходи осіб від Державної фіскальної служби. Пенсійного фонду та інших) без звернення громадян і протягом десяти днів після отримання зазначеної інформації приймають рішення про призначення (непризначення) субсидії.
З 01.05.2017року були внесені зміни у Постанову КМУ № 848 від 21 жовтня 1995 року щодо наявності боргів у отримувачів субсидії на 01.05.2017 року, де субсидія на наступний строк не призначається.
В зв'язку із внесенням змін до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою КМУ від 21 жовтня 1995 року №848. { Абзац одинадцятий пункту 14 в редакції Постанови КМ N 300 ( 300-2017-п ) від 26.04.2017; із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 609 ( 609-2017-п ) від 18.08.2017, N 735 ( 735- 2017-п ) від 13.09.2017 } порядком зазначено: у разі отримання інформації про прострочену понад два місяці заборгованість з оплати послуг, загальна сума якої перевищує двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, субсидія на наступний строк не призначається, про що структурний підрозділ з питань соціального захисту населення інформує особу.
Для нарахування субсидії можуть використовуватися відомості про доходи та розміри платежів у вигляді списків, довідок, даних на електронних носіях інформації, одержаних від ДФС, Пенсійного фонду України, центрів зайнятості, фондів соціального страхування, виконавчої служби, житлово-експлуатаційних організацій, житлово - будівельних (житлових) кооперативів, об'єднань співвласників багатоквартирного будинку, організацій, що надають житлово-комунальні послуги та здійснюють нарахування плати за житлово-комунальні послуги за договорами з підприємствами (інформаційно-обчислювальні центри, розрахункові центри, центри нарахування плати за житлово-комунальні послуги тощо).
Відповідачем ОСОБА_6 праці та соціального захисту населення Амур-Нижньодніпровської районної у місті Дніпрі ради було отримано на електронних носіях інформацію, щодо заборгованості у позивача на 01.05.2017р. за водопостачання та водовідведення, а також з газопостачання. Відповідно до зазначених даних до заборгованості позивача була включена заборгованість попереднього власника квартири АДРЕСА_2 В.А.
Проте, судом у ПАТ «Дніпрогаз», ТОВ «Дніпропетровськгаз збут», КП «Дніпроводоканал» ДМР витребувана інформація щодо заборгованості позивача за надані послуги за період з 6.06.2013 року по 01.05.2017 року, згідно якої судом встановлено, що у позивача за вказаний період наявна заборгованість за газопостачання: перед ПАТ «Дніпрогаз» за період 2014-01.07.2015 року – 255,92 грн.; перед ТОВ «Дніпропетровськгаз збут» за період з 01.07.2015- 30.04.2017року - 378,15 грн. Звірку з газопостачальниками щодо кількості наданих послуг та сплаченої позивачем їх вартості, остання під час судового розгляду справи робити відмовилась
Отже, судом встановлено, що загальна заборгованість позивача за житлово-комунальні послуги станом на 01.05.2017 року становить 634,07 грн., що перевищує двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, вказана обставина позивачем належними та допустимими доказами не спростована, таким чином суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог.
Відповідно до ст.139 КАС України суд вважає за доцільне судові витрати у вигляді судового збору віднести за рахунок позивача.
Керуючись ст. 242-246,250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
УХВАЛИВ :
У позовних вимогах ОСОБА_1 до ОСОБА_6 праці та соціального захисту населення Амур-Нижньодніпровської районної у місті Дніпрі ради про зобов’язання поновлення виплати субсидії,- відмовити.
Судові витрати у вигляді судового збору віднести за рахунок позивача
Рішення може бути оскаржене до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Амур-Нижньодніпровський районний суд м. Дніпропетровська шляхом подачі у тридцятиденний строк з дня складання повного судового рішення апеляційної скарги.
Суддя