
Справа № 481/352/18
Провадж.№ 3/481/163/2018
П О С Т А Н О В А
іменем У К Р А Ї Н И
02.05.2018 року Суддя Новобузького районного суду Миколаївської області Уманська О.В., за участі секретаря судового засідання Кузьміної Н.П., прокурора Філіпського О.В., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Новий Буг адміністративні матеріали, які надійшли до суду 15.03.2018 р. від Управління захисту економіки в Миколаївській області ДЗЕ Національної поліції України відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, працюючого на посаді депутата Новобузької міської ради Миколаївської області, проживаючого та зареєстрованого по вул. Мисливська, буд. № 06 в с. Загальна Користь, Новобузького району, Миколаївської області,
про притягнення його до адміністративної відповідальності, передбаченої ст. 172-6 ч.1 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В :
До суду найшли адміністративні матеріали провадження № 3/481/163/2018 відносно ОСОБА_1
Із протоколу та матеріалів зазначеного провадження встановлено наступне.
Згідно рішення Новобузької міської ради Миколаївської області № 1 від 17.11.2015 р. по теперішній час ОСОБА_1 є депутатом Новобузької міської ради 7-го скликання.
Відповідно до підп. Б п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб’єктом, на якого поширюється дія цього Закону.
Згідно п. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені в п. 1 ст. 3 цього ж Закону (підпункт Б народні депутати України, депутати Верховної Ради АР Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови), зобов’язані щорічно до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
В подальшому згідно Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» № 1975-VIII від 23.03.2017 р. Розділ XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» доповнено пунктом 5-1 такого змісту: Продовжити до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше.
Будучи депутатом Новобузької міської ради ОСОБА_1 згідно ст. 50 Закону України «Про запобігання корупції» не відноситься до службових осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, тому декларацію подає вперше та згідно Рішення № 2 Національного агентства з питань запобігання корупції другим етапом.
Пунктом 1 Рішення № 2 від 10.06.2016 р. Національного агентства з питань запобігання корупції, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 р. № 958/29088, визначено, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій розпочинає свою роботу в два етапи.
Другим із зазначених в Рішенні Агентства етапом подачі декларації було визначено: з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб’єктів декларування та декларацій (повідомлень), що не займають відповідальне та особливо відповідальне становище.
За результатами огляду веб-сайту Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_1 10.11.2017 р. о 12:00 год. було подано щорічну декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік.
В подальшому 20.02.2018 р. о 17 год. 09 хв. зроблено скріншот сторінки веб-сайту Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим підтверджено несвоєчасне подання ОСОБА_1 декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
11.01.2018 року від Новобузької міської ради за вих. № 18.0213 було надано відповідь в якій зазначено, що всі депутати Новобузької міської ради сьомого скликання були проінформовані про необхідність подання електронних декларацій.
Таким чином, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, несвоєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Прокурор в судовому засіданні просив ОСОБА_1 визнати винним за ст. 172-6 ч.1 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав. Пояснив, що виконав всі дії для подання декларації . Він особисто не володіє навиками користування комп’ютером, а тому для подання даної декларації йому потрібна була допомога, яку йому ніхто не міг вчасно надати. Крім того у нього були труднощі із отриманням цифрового підпису, оскільки він не був клієнтом ПАТ « КБ Приват Банк», тому йому довилось вирішувати питання з переведенням своєї пенсії до цього банку, і лише після цього йому був виготовлений цифровий підпис.
Суд, заслухавши прокурора, пояснення особи, яка притягається до відповідальності, дослідивши матеріали справи вважає, що скоєння ОСОБА_1 адміністративного правопорушення передбаченого ст. 172-6 ч.1 КУпАП повністю підтверджено протоколом про адміністративне правопорушення та матеріалами справи доданими до нього.
Згідно з ч. 3 ст. 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» на депутатів місцевих рад поширюються вимоги та обмеження, встановлені Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції". Депутати місцевих рад зобов’язані щороку до 1 квітня подавати декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік за формою, що додається до Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції", за місцем роботи (служби), крім самозайнятих осіб, безробітних або пенсіонерів, які подають зазначені декларації до апаратів відповідних місцевих рад або їх виконавчих комітетів.
Відповідно до п. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1,підпунктах "а"і"в"пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентствадеклараціюособи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно з п. 5-1 Розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» продовжено до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше.
При розгляді справи судом досліджено наступні докази: рапорт ст.. о/у УЗЕ в Миколаївській області ДЗЕ Національної поліції України ОСОБА_2, скріншоти з Єдиного державного реєстру декларацій виготовлені 20.02.2018 року, скріншот сторінки Акредиованого центру сертифікації ключів від 20.02.2018 року, звернення начальника ДЗЕ УЗЕ в Миколаївській області ОСОБА_3 до голови Новобузької міської ради Миколаївської області від 26.12.2017 року за вих. № 6494/39/113/01-2017, лист голови Новобузької міської ради Миколаївської області від 11.01.2018 року за вих. № 18-02-13, Витяг із доповіді Голови міської виборчої комісії ОСОБА_4 , фотокопія статті на сайті Інформаційного агентства «ТУТ.ІНФО», лист начальника ДЗЕ УЗЕ в Миколаївській області ОСОБА_3 до керівника НАЗК від 1.02.2018 року, вих. № 661/39/113/01-2018, лист керівника апарату НАЗК ОСОБА_5 від 23.03.2018 року за вих. № 93-05/16382/118, лист голови НАЗК ОСОБА_6 від 02.03.2018 року за вих. № 93-05/4886/117.
Ураховуючи вищевикладене, суд за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, дослідивши докази з дочки зору достатності та взаємозв'язку, керуючись законом і правосвідомістю, приходить до висновку про винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 172-6 КУпАП.
Під час накладення стягнення, як то передбачено ст. 33 КУпАП, враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
За таких обставин, з метою виховання та запобігання вчиненню ОСОБА_1 нових правопорушень, суд вважає за необхідне накласти на нього адміністративне стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 172-6 КУпАП, у виді штрафу в межах санкції зазначеної статті.
Крім того, відповідно дост.40-1 КУпАП підлягає стягненню з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір.
Керуючись ч. 1 ст.172-6, ст.40-1 КУпАП, суд
П О С Т А Н О В И В :
- визнати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 172-6 КУпАП;
- накласти на ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, адміністративне стягнення у виді штрафу розміром п’ятдесят неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн. (вісімсот п’ятдесят грн. 00 коп.);
- стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, судовий збір у розмірі 352 (триста п'ятдесят дві) гривні 40 коп. в дохід держави в особі Державної судової адміністрації України (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві; код банку отримувача: 820019, рахунок отримувача: 31215256700001, код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів до Апеляційного суду Миколаївської області через Новобузький районний суд Миколаївської області з дня її винесення.
Суддя