Ухвала суду № 73733637, 03.05.2018, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.05.2018
Номер справи
816/196/18
Номер документу
73733637
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

03 травня 2018 рокум. ПолтаваСправа № 816/196/18

ОСОБА_1 окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді – Алєксєєвої Н.Ю.,

за участю:

секретаря судового засідання – Панькіної А.С.,

представника позивача - ОСОБА_2

представника відповідача – ОСОБА_3,

представника третьої особи Оржицької районної державної адміністрації Полтавської області - ОСОБА_4,

представника третьої особи ОСОБА_5 екології та природних ресурсів ОСОБА_1 обласної державної адміністрації - ОСОБА_6

розглянувши у підготовчому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_7 до ОСОБА_1 обласної ради, треті особи: ОСОБА_8 екології та природних ресурсів України, Державне агенство водних ресурсів України, ОСОБА_8 інфраструктури України, Національний природний парк "Нижньосульський", Оржицька районна державна адміністрація Полтавської області, ОСОБА_1 обласної державної адміністрації, ОСОБА_5 екології та природних ресурсів ОСОБА_1 обласної державної адміністрації, ОСОБА_1 обласне управління водних ресурсів про визнання протиправним та скасування рішення, -

В С Т А Н О В И В:

19 січня 2018 року позивач ОСОБА_7 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до ОСОБА_1 обласної ради про визнання протиправним та скасування:

- рішення XVI сесії VI скликання ОСОБА_1 обласної ради від 23.05.2013 року "Про затвердження регіональної цільової програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро в Полтавській області на період до 2021 рок" в частині затвердження заходу, передбаченого додатком 3, III.1.1 Регіональної цільової програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро в Полтавській області на період до 2021 року - пункт «Будівництво водо-регулюючої споруди - шлюза-регулятора на р. Сула в районі с. Тарасівка, з виготовленням ПКД»;

- рішення XXVIII сесії VI скликання ОСОБА_1 обласної ради від 14.05.2015 року "Про затвердження Переліку природоохоронних заходів для фінансування за рахунок залишку коштів фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2015 році" в частині затвердження заходу, передбаченого пунктом 1.17 Додатку до Рішення, а саме: «Про виділення 300,0 тисяч гривень Оржицькій районній державній адміністрації на виготовлення проектно-кошторисної документації по об’єкту «Будівництво водорегулюючої споруди - шлюза-регулятора на р. Сула в районі с. Тарасівка Оржицького району Полтавської області»;

- рішення XV сесії VII скликання ОСОБА_1 обласної ради від 26.04.2017 року "Про затвердження Переліку природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області і 2017 році" в частині затвердження заходу, передбаченого пунктом 1.3 Додатку до Рішення, а саме: «Про виділення 1700,0 тисяч гривень Оржицькій районній державній адміністрації на капітальне будівництво об’єкту «Будівництво водо регулюючої споруди - шлюза-регулятора на р. Сула в районі с. Тарасівка Оржицького району Полтавської області».

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 09 лютого 2018 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі. Залучено до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача ОСОБА_8 екології та природних ресурсів України, Державне агенство водних ресурсів України, ОСОБА_8 інфраструктури України, Національний природний парк "Нижньосульський", Оржицьку районну державну адміністрацію Полтавської області. Розгляд справи проводиться за правилами загального позовного провадження.

Ухвалою суду від 27 березня 2018 року залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача ОСОБА_1 обласну державну адміністрацію.

Ухвалою суду від 16 квітня 2018 року залучено до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача ОСОБА_5 екології та природних ресурсів ОСОБА_1 обласної державної адміністрації, ОСОБА_1 обласне управління водних ресурсів.

03 травня 2018 року ОСОБА_5 екології та природних ресурсів ОСОБА_1 обласної державної адміністрації через канцелярію суду надано заяву, у якій ОСОБА_5 екології та природних ресурсів ОСОБА_1 обласної державної адміністрації просить залучити до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача ОСОБА_5 будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства ОСОБА_1 обласної державної адміністрації, Державний регіональний проектно-вишукувальний інститут "Дніпродіпроводгосп" та Філію Державного підприємства "Укрдержбудекспертиза" у Полтавській області.

Учасники справи в підготовчому судовому засіданні проти задоволення клопотання не заперечували.

Вирішуючи клопотання про залучення третіх осіб, суд приходить до таких висновків.

В обґрунтування вказаного клопотання ОСОБА_5 екології та природних ресурсів ОСОБА_1 ОДА зазначено, що рішення за наслідками розгляду справи може вплинути на права та обов'язки ОСОБА_5 будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства ОСОБА_1 ОДА, Державного регіонального проектно-вишукувального інституту "Дніпродіпроводгосп" та Філії Державного підприємства "Укрдержбудекспертиза" у Полтавській області.

Згідно з частиною 2 статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.

Відповідно до частини 5 статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов'язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі. Ухвала за наслідками розгляду питання про вступ у справу третіх осіб окремо не оскаржується. Заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.

Як слідує із змісту клопотання, ОСОБА_5 будівництва є особою, яка безпосередньо контролює виконання робіт і фінансування робіт, володіє інформацією про стан виконання робіт і про стан фінансування робіт, має спеціальні фахові знання з будівництва об’єктів містобудування відповідно до вимог законодавства, а тому, рішення у справі може вплинути на його права, свободи, інтереси або обов’язки в частині фінансування (оплати) робіт з будівництва об’єкта будівництва "Шлюз-регулятор на р. Сула в районі с. Тарасівка Оржицького району Полтавської області".

З огляду на предмет позову та зазначені обставини, суд дійшов висновку про задоволення клопотання про залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача ОСОБА_5 будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства ОСОБА_1 ОДА.

Стосовно залучення до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Державного регіонального проектно-вишукувального інституту "Дніпродіпроводгосп" та Філії Державного підприємства "Укрдержбудекспертиза" у Полтавській області, суд зазначає, що ОСОБА_5 екології та природних ресурсів ОСОБА_1 ОДА не обгрунтовано та не вказано яким чином результати розгляду даної справи можуть вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки.

Ті обставини, що вказані особи володіють певною інформацією не можуть бути підставою для залучення їх у справу в якості третіх осіб.

Таким чином, клопотання ОСОБА_5 екології та природних ресурсів ОСОБА_1 ОДА про залучення третіх осіб підлягає частковому задоволенню.

Крім того, 03 травня 2018 року представником позивача через канцелярію суду надано клопотання про витребування додаткових доказів від ОСОБА_1 обласної ради, Національного природного парку "Нижньосульський", Оржицької районної державної адміністрації Полтавської області та Державного агенства рибного господарства України.

Представник позивача в підготовчому засіданні підтримав дане клопотання.

Представники відповідача, ОСОБА_5 екології та природних ресурсів ОСОБА_1 ОДА та Оржицької районної державної адміністрації Полтавської області проти задоволення клопотання в частині витребування доказів від ОСОБА_1 обласної ради, Оржицької районної державної адміністрації Полтавської області заперечували, в іншій частині -поклалися на розсуд суду.

Частиною 4 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.

Згідно з частиною 1 статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Частиною 3 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.

Відповідно до частини 3 статті 80 Кодексу адміністративного судочинства України про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.

Беручи до уваги викладене, з метою правильного вирішення справи, суд вважає за необхідне витребувати:

від Національного природного парку "Нижньосульський":

- документи щодо проведення екологічної та економічної оцінки впливу на екосистему Національного природного парту «Нижньосульський» та екосистему річки Сула на території природного парку в межах земель Горошинської та Погребняківської сільських рад Семенівського району Полтавської області, Чутівської сільської ради Оржицького району Полтавської області, Мохнацької та Великобурімської сільських рад Чорнобаївського району Черкаської області внаслідок будівництва шлюза-регулятора на р. Сула в районі с. Тарасівка Оржицького району Полтавської області;

- довідку про перелік наукових досліджень на території НПП «Нижньосульський» у 2013 - 2018 роках, із зазначенням мети дослідження, замовника та обсягу проведених робіт;

- документів щодо обліку чисельності диких тварин та птахів на території природного парку в межах земель Горошинської та Погребняківської сільських рад Семенівського району Полтавської області, Чутівської сільської ради Оржицького району Полтавської області, Мохнацької та Великобурімської сільських рад Чорнобаївського району Черкаської області, який проводився у 2013-2018 роках з метою встановлення місць перебування диких тварин та птахів, їх територіальне розміщення у різних угіддях для наступної розробки заходів з їх охорони;

- даних про наявність та чисельність червонокнижних рідкісних та зникаючих видів тварин та птахів на території природного парку в межах земель Горошинської га Погребняківської сільських рад Семенівського району Полтавської області, Чутівської сільської ради Оржицького району Полтавської області, Мохнацької та Великобурімської сільських рад Чорнобаївського району Черкаської області за 2013 - 2018 роки;

- матеріали інвентаризації флори на території природного парку в межах земель Горошинської та Погребняківської сільських рад Семенівського району Полтавської області, Чутівської сільської ради Оржицького району Полтавської області, Мохнацької та Великобурімської сільських рад Чорнобаївського району Черкаської області за 2013 - 2018 роки;

- дані про розміщення плавнів та торф’яників на території природного парку в межах земель Горошинської та Погребняківської сільських рад Семенівського району Полтавської області. Чутівської сільської ради Оржицького району Полтавської області. Мохнацької та Великобурімської сільських рад Чорнобаївського району Черкаської області.

від Державного агенства рибного господарства України данні щодо стану середовища перебування, шляхів міграції і місць природного відтворення (нерестовищ) водних біоресурсів у річці Сула в межах Горошинської та Погребняківської сільських рад Семенівського району Полтавської області, Чутівської сільської ради Оржицького району Полтавської області, Мохнацької та Великобурімської сільських рад Чорнобаївського району Черкаської області за 2013-2018 роки.

Щодо клопотання представника позивача про витребування додаткових доказів від ОСОБА_1 обласної ради, Оржицької районної державної адміністрації Полтавської області суд зазначає про наявність у справі письмових пояснень представників відповідача та третьої особи про відсутність витребуваних документів у вказаних осіб.

Таким чином, суд не вбачає доцільності витребування даних доказів повторно.

Однак, зазначені документи підлягають витребуванню у Державного регіонального проектно-вишукувального інституту "Дніпродіпроводгосп" та Філії Державного підприємства "Укрдержбудекспертиза" у Полтавській області.

На підставі викладеного, керуючись статтями 49, 72, 77, 80 Кодексу адміністративного судочинства України, -

У Х В А Л И В:

Клопотання ОСОБА_5 екології та природних ресурсів ОСОБА_1 обласної державної адміністрації про залучення третіх осіб задовольнити частково.

Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача ОСОБА_5 будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства ОСОБА_1 обласної державної адміністрації.

В іншій частині клопотання про залучення третіх осіб відмовити.

Встановити ОСОБА_5 будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства ОСОБА_1 обласної державної адміністрації п'ятиденний строк з дня вручення цієї ухвали для подання пояснень з документальним обгрунтуванням щодо позову.

Повідомити позивачу, що не пізніше двох днів з дня проголошення даної ухвали він повинен направити третім особам копії позовної заяви з додатками, а докази такого направлення надати суду.

Витребувати від Національного природного парку "Нижньосульський":

- документи щодо проведення екологічної та економічної оцінки впливу на екосистему Національного природного парту «Нижньосульський» та екосистему річки Сула на території природного парку в межах земель Горошинської та Погребняківської сільських рад Семенівського району Полтавської області, Чутівської сільської ради Оржицького району Полтавської області, Мохнацької та Великобурімської сільських рад Чорнобаївського району Черкаської області внаслідок будівництва шлюза-регулятора на р. Сула в районі с. Тарасівка Оржицького району Полтавської області;

- довідку про перелік наукових досліджень на території НПП «Нижньосульський» у 2013 - 2018 роках, із зазначенням мети дослідження, замовника та обсягу проведених робіт;

- документів щодо обліку чисельності диких тварин та птахів на території природного парку в межах земель Горошинської та Погребняківської сільських рад Семенівського району Полтавської області, Чутівської сільської ради Оржицького району Полтавської області, Мохнацької та Великобурімської сільських рад Чорнобаївського району Черкаської області, який проводився у 2013-2018 роках з метою встановлення місць перебування диких тварин та птахів, їх територіальне розміщення у різних угіддях для наступної розробки заходів з їх охорони;

- даних про наявність та чисельність червонокнижних рідкісних та зникаючих видів тварин та птахів на території природного парку в межах земель Горошинської га Погребняківської сільських рад Семенівського району Полтавської області, Чутівської сільської ради Оржицького району Полтавської області, Мохнацької та Великобурімської сільських рад Чорнобаївського району Черкаської області за 2013 - 2018 роки;

- матеріали інвентаризації флори на території природного парку в межах земель Горошинської та Погребняківської сільських рад Семенівського району Полтавської області, Чутівської сільської ради Оржицького району Полтавської області, Мохнацької та Великобурімської сільських рад Чорнобаївського району Черкаської області за 2013 - 2018 роки;

- дані про розміщення плавнів та торф’яників на території природного парку в межах земель Горошинської та Погребняківської сільських рад Семенівського району Полтавської області. Чутівської сільської ради Оржицького району Полтавської області. Мохнацької та Великобурімської сільських рад Чорнобаївського району Черкаської області.

Витребувати від Державного агенства рибного господарства України данні щодо стану середовища перебування, шляхів міграції і місць природного відтворення (нерестовищ) водних біоресурсів у річці Сула в межах Горошинської та Погребняківської сільських рад Семенівського району Полтавської області, Чутівської сільської ради Оржицького району Полтавської області, Мохнацької та Великобурімської сільських рад Чорнобаївського району Черкаської області за 2013-2018 роки.

Витребувати від Державного регіонального проектно-вишукувального інституту "Дніпродіпроводгосп" та Філії Державного підприємства "Укрдержбудекспертиза" у Полтавській області проектно-кошторисну документацію; експертний висновок ДП "Укрдержбудекспертиза" № 17-0050-16 П (17-2254-15 Н) від 18.03.2016; витяг з проектно-кошторисної документації щодо визначення оцінки впливу на навколишнє середовище; детальний план території розташування гідротехнічної споруди шлюза-регулятора на річці Сула в районі села Тарасівка Оржицького району Полтавської області; інформацію що стосується виконання вказаних документів.

Зазначені документи надати у строк до 17 травня 2018 року.

Роз'яснити, що згідно з частиною 9 статті 79 Кодексу адміністративного судочинства України копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. У разі якщо особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили негайно після її проголошення.

Суддя Н.Ю. Алєксєєва