
Справа № 803/154/18
Провадження № 2-а/161/209/18
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 квітня 2018 року Луцький міськрайонний суд Волинської області
у складі : головуючого – судді Крупінської С.С.
при секретарі Ярмолюк І.С.
з участю представника позивача - ОСОБА_1
представника відповідача - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Луцька справу за адміністративним позовом Липинської сільської ради Луцького району Волинської області до Луцького районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Волинській області про скасування постанови про накладення штрафу,
В С Т А Н О В И В :
Липинська сільська рада Луцького району звернулася в суд з позовом до Луцького районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Волинській області про скасування постанови про накладення штрафу. Свій позов мотивує тим, що постановою старшого державного виконавця Луцького районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Волинській області ОСОБА_3 26 січня 2018 року винесено постанову про накладення на Липинську сільську раду Луцького району штрафу у розмірі 5100 ( п’ять тисяч сто) гривень на користь держави. Постанова вмотивована тим, що 26.01.2018 року було здійснено виїзд за адресою місця знаходження боржника, та встановлено, що Липинською сільською радою Луцького району Волинської області не надано звіт про виконання судового рішення на протязі 10 днів з моменту набрання ним законної сили.
Однак, 10 жовтня 2017 року Липинською сільською радою Луцькому міськрайонному суду було скеровано звіт про виконання постанови суду від 21.08.2017 року на адресу Луцького міськрайонного суду. Крім цього, на ім’я начальника Луцького районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Волинській області було направлено підтвердження про виконання рішення Луцького міськрайонного суду у справі № 161/124160/16-а та надано копію рішення № 21/4 від 03 жовтня 2017 року про розгляд заяви ОСОБА_4 та копію звіту від 10 жовтня 2017 року, який був направлений в Луцький міськрайонний суд.
Вважає, що постанова про накладення штрафу винесена безпідставно та підлягає скасуванню.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримавя. Просив суд позов задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнав, просив суд в задоволенні позову відмовити.
Заслухавши пояснення учасників судового розгляду, дослідивши письмові докази у справі, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення.
Судом встановлено, що постановою старшого державного виконавця Луцького районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Волинській області ОСОБА_314 лютого 2018 року винесено постанову про накладення штрафу у розмірі 5 100 грн. на користь держави.
Згідно з ч.1 ст.75 Закону України «Про виконавче провадження» у разі невиконання без поважних причин у встановлений виконавцем строк рішення, що зобов'язує боржника виконати певні дії, та рішення про поновлення на роботі виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника - фізичну особу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на боржника - юридичну особу - 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та встановлює новий строк виконання.
Враховуючи викладене, постанова про накладення штрафу за невиконання судового рішення може бути винесена лише при умові, що судове рішення не виконано без поважних причин, коли боржник мав реальну можливість, у тому числі і фінансову, виконати судове рішення, проте не зробив цього.
Підставою для винесення вищезазначеної постанови слугувало те, що при виїзді державного виконавця за адресою знаходження боржника встановлено, що Липинською сільською радою зобов’язальна частина виконавчого листа про надання звіту з приводу виконання постанови суду не виконана (а.с. 7).
Як встановлено судом, то Липинською сільською радою Луцького району на засідання чергової сесії було винесено заяву ОСОБА_4 про виділення земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку та 03.10.2017 року прийнято рішення про відмову у виділенні земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, у зв’язку з відсутністю вільних земельних ділянок (а.с. 9).
На виконання постанови суду від 21 серпня 2017 року по адміністративній справі № 161/14160/16-а за адміністративним позовом ОСОБА_4 до виконавчого комітету Липинської сільської ради Луцького району про визнання протиправним та скасування рішення на адресу суду було скеровано відповідне повідомлення про виконання постанови суду.
Крім цього, 18 січня 2018 року Липинською сільською радою на ім’я начальника Луцького районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Волинській області було направлено підтвердження щодо виконання рішення Луцького міськрайонного суду у справі № 161/124160/16-а, надано копію рішення № 21/4 від 03 жовтня 2017 року про розгляд заяви ОСОБА_4 та копію звіту від 10 жовтня 2017 року.
Невідповідність відповіді формі, яка на думку державного виконавця, не дотримана, не тягне за собою її відсутність.
Зі змісту ст. 267 КАС України вбачається, що суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов’язати суб’єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Однак, дана норма не містить вимог до звіту про виконання рішення суду.
Лист від 10 жовтня 2017 року, скерований на адресу судді Луцького міськрайонного суду (а.с. 13), викладений в письмовій формі та містить реквізити судового рішення, яке повинно бути виконано, стан його виконання, перелік дій суб’єкта щодо виконання цього рішення та є відповіддю на п. 2 постанови Луцького міськрайонного суду від 21 серпня 2017 року, то суд приходить до висновку, що постанова старшого державного виконавця Луцького районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Волинській області ОСОБА_3 від 26 січня 2018 року про накладення штрафу в розмірі 5 100 грн. на користь держави є безпідставною та підлягає скасуванню.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 72, 77, 243-244, 246, 287 КАС України, суд, -
ВИРІШИВ:
Скасувати постанову старшого державного виконавця Луцького районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Волинській області ОСОБА_3 від 26 січня 2018 року про накладення штрафу на боржника: Липинську сільську раду Луцького району у розмірі 5 100 (п?ять тисяч сто) грн. на користь держава.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Луцького районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Волинській області на користь Липинської сільської ради Луцького району Волинської області витрати по сплаті судового збору в сумі 1 762 (одну тисячу сімсот шістдесят дві) грн.
Рішення може бути оскаржене протягом 10 днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі його апеляційного оскарження – з моменту проголошення судового рішення апеляційної інстанції.
Суддя Луцького міськрайонного суду С.С.Крупінська