
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 У Х В А Л А
з питань залишення позовної заяви без розгляду
24 квітня 2018 року № 813/460/18
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого - судді Кухар Н.А.,
при секретарі - Шавель М.М.,
за участю:
представника відповідача - Лисика А.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного провадження в м. Львові клопотання про залишення позовної заяви без розгляду по адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до Личаківського відділу соціального захисту Управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії, -
в с т а н о в и в:
ОСОБА_2 (АДРЕСА_1) звернувся до суду з позовом до Личаківського відділу соціального захисту Управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської (вул. Театральна 10, м. Львів, 79008) про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії.
Відповідачем заявлено клопотання про залишення позовної заяви без розгляду, оскільки позивачем пропущено строк звернення до суду.
Позивач не прибув в судове засідання, хоча повідомлений про дату, час і місце розгляду справи.
Представник відповідача в судовому засіданні заперечив, щодо поновлення строку звернення до суду та просив залишити позовну заяву без розгляду.
Суд, розглянувши клопотання представника відповідача про залишення позовної заяви без розгляду, вважає, що заявлене клопотання не підлягає задоволенню, виходячи з такого.
Зі змісту позовної заяви та доданих до неї документів встановлено, що позивач звернувся до суду з позовом до Личаківського відділу соціального захисту Управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської про зобов'язання поновити пільги у вигляді 50% знижки для позивача та членів його сім'ї на плату за користування житлово-комунальними послугами та паливом.
Відповідно до ч. 2 ст. 122 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно з ч. 3 ст. 123 КАС України якщо факт пропуску позивачем строку звернення до адміністративного суду буде виявлено судом після відкриття провадження в адміністративній справі і позивач не заявить про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані ним у заяві, будуть визнані судом неповажними, суд залишає позовну заяву без розгляду.
Згідно з п 8 ч.1 ст.240 КАС України суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду з підстав, визначених ч. 3 та ч.4 ст. 123 вказаного Кодексу.
Отже, за загальним правилом позов може бути подано до суду в межах шестимісячного строку та пропуск позивачем такого строку без поважних причин є підставою для залишення позову без розгляду.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
В даному випадку, на переконання суду, обраний судом спосіб захисту порушеного права позивача цілком відповідає завданням адміністративного судочинства, які задекларовані в ст. 2 КАС України. Крім того, суд зазначає, що позивач навів причини пропуску строку звернення до суду, які судом визнаються поважними, а саме позивач дізнався про порушення своїх прав 05 січня 2018 року.
Оскільки позивач дізнався про те, що відповідач припинив нараховувати пільги позивачу у зв'язку із зміною законодавства 05 січня 2018 року, то суд вважає, що позивачем не пропущено строку звернення до адміністративного суду з цим позовом.
З огляду на зазначене, суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для залишення позову без розгляду, у звязку з чим, у задоволенні клопотання відповідача необхідно відмовити.
Керуючись ст.ст. 122, 123, 240-243, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
у х в а л и в :
у задоволенні клопотання представника відповідача про залишення позовної заяви без розгляду відмовити.
Ухвала за наслідками розгляду питання про залишення позовної заяви без розгляду по адміністративній справі окремо не оскаржується. Заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.
Повний текст ухвали складено та підписано 02 травня 2018 року.
Суддя Кухар Н.А.