
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа № 2а-7504/11/1370
У Х В А Л А
про поновлення провадження у справі
03 травня 2018 року
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Москаля Р.М. розглянув в порядку письмового провадження питання про поновлення провадження в адміністративній справі за позовом державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова до ОСОБА_1, третя особа на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, управління Державтоінспекції ГУМВС України у Львівській області, про стягнення податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Львівського окружного адміністративного суду перебуває справа за позовом державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова до ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1, відповідачка), за участю третьої особи на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: управління Державтоінспекції ГУМВС України у Львівській області. Позивач, з урахуванням поданої заяви про зменшення позовних вимог від 22.05.2013 (а.с. 90), просить суд стягнути з відповідачки податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів (за першу реєстрацію ввезеного в Україну автомобіля) в сумі 21265,20 грн.
Ухвалою від 23.05.2013 року суд зупинив провадження в адміністративній справі до набрання законної сили судовим рішенням у кримінальній справі № 181-0062. Цією ухвалою суд зобов'язав відповідачку негайно повідомити суд про усунення обставин, що зумовили зупинення провадження у цій справі.
Для вирішення питання про поновлення провадження у справі суд призначав судові засідання та з'ясував таке:
- ОСОБА_1, заперечуючи факт реєстрації на своє ім'я автомобіля Mercedes-Benz Vito112 д.н.з. НОМЕР_1, 2000 р.в., звернулася до прокуратури Львівської області із заявою про злочин. Заяву ОСОБА_1 було долучено до матеріалів кримінальної справи № 181-0311, порушеної щодо службових осіб Львівського ВРЕР УДАІ ГУМВС України за ознаками злочинів, передбачених ч.3 ст.364, ч. 1 ст. 365 КК України та за фактом підроблення документів та використання невстановленими особами підроблених документів за ознаками злочинів, передбачених ч.ч.1,3 ст. 358 КК України (а.с. 52). На стадії досудового розслідування з кримінальної справи № 181-0311 було виділено кримінальну справу №181-0062 за фактом шахрайства, вчиненого невстановленими особами в особливо великих розмірах, підроблення документів та використання невстановленими особами завідомо підроблених документів за ознаками злочинів, передбачених ч. 4 ст. 190, ч.1, ч.3 ст. 358 КК України, яку внесено до ЄРДР за №12013150060001674 і яку розслідує СВ Залізничного РВ ЛМУ МВС України у Львівській області. Матеріали цього кримінального провадження об'єднано з матеріалами іншого кримінального провадження №12013150060001639;
- постановою старшого слідчого СУ ГУ МВС України у Львівській області від 03.11.2012 року ОСОБА_1 визнано потерпілою у кримінальній справі № 181-0062 (а.с. 92);
- вироками № 1-233/11 від 01.07.2013 (http://reyestr.court.gov.ua/Review/33195653) та № 1/463/51/13 від 13.11.2013 (http://reyestr.court.gov.ua/Review/35407558) начальника та заступника начальника Львівського відділу реєстраційно-екзаменаційної роботи ДАІ ГУМВС України у Львівській області засуджено за вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст.367 КК України (службова недбалість). Звинувачення в тому числі ґрунтувалося на тому, що протягом 2009-2010 років у Львівському ВРЕР УДАІ ГУ МВС України у Львівській області проведено реєстрацію транспортних засобів у 235 випадках частково без сплати податку з власників транспортних засобів, що реєструються вперше в Україні, а у 1711 - повністю, що потягло за собою ненадходження до місцевого бюджету податку з власників транспортних засобів на загальну суму 45578100 грн.
Місцеві податкові інспекції Львівської області впродовж 2009-2012 років подали до Львівського окружного адміністративного суду більше 1300 позовів про стягнення податкового боргу з фізичних осіб, що надалі визнавалися потерпілими в згаданих кримінальних провадженнях. Ці позови за змістом та доказовою базою є типовими та аналогічними до позову, що розглядається судом у цьому провадженні;
- уповноважений представник відповідачки звернувся до Залізничного РВ ЛМУ ГУМВС у Львівській області із заявою про надання інформації по кримінальній справі № 181-0062 (чи наявний вирок суду; чи наявні/відсутні в матеріалах кримінального провадження оригінали документів, на підставі яких нібито ОСОБА_1 здійснено реєстрацію транспортного засобу; чи проводилась почеркознавча експертиза згідно даних реєстраційних документів) (а.с. 131-132);
- 05.02.2018 слідчий слідчого відділу Залізничного відділу поліції ГУНП у Львівській області Чванкін П.С. листом № 1060/38/02-2018 (а.с. 136) надав відповідь, в якому повідомив, що в ході перегляду матеріалів кримінального провадження № 12013150060001639 встановлено наявність оригіналу заяви про реєстрацію транспортного засобу марки «Mercedes-Benz Vito112» гр. ОСОБА_1 від 15.12.2009, однак не виявлено рішення слідчого про призначення почеркознавчої експертизи;
- з метою встановлення ким виконаний підпис від імені ОСОБА_1 на заяві №8280 від 15.12.2009 у графі «заявник», у накладній № 167879 від 16.12.2009 у графі «отримав» ОСОБА_1 чи іншою особою, постановою слідчого слідчого відділу Залізничного відділу поліції ГУ НП у Львівській області від 13.03.2018 призначено почеркознавчу експертизу (а.с. 142);
- 27.04.2018 представник відповідачки подав суду клопотання про долучення до матеріалів справи копії висновку експерта № 6/181 від 27.03.2018, проведеного Львівським науково-дослідним експертно-криміналістичним центром МВС України у Львівській області.
Відповідно до статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) провадження у справі поновлюється за клопотанням учасників справи або за ініціативою суду не пізніше десяти днів з дня отримання судом повідомлення про усунення обставин, що викликали його зупинення. Про поновлення провадження у справі суд постановляє ухвалу. З дня поновлення провадження у справі перебіг процесуальних строків продовжується. Провадження у справі продовжується зі стадії, на якій його було зупинено.
З огляду на описані вище обставини суд дійшов висновку про необхідність поновлення провадження в адміністративній справі.
07.12.2017 представник позивача подав клопотання, в якому просив замінити позивача у справі державну податкову інспекцію у Шевченківському районі м. Львова на процесуального правонаступника - Личаківську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Львівській області (а.с. 109).
Відповідно до постанов Кабінету Міністрів України № 981 від 21.09.2011 року «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби», № 229 від 20.03.2013 року «Про утворення територіальних органів Міністерства доходів і зборів», № 311 від 06.08.2014 року «Про утворення територiальних органiв Державної фiскальної служби та визнання такими, що втратили чиннiсть, деяких актiв Кабiнету Мiнiстрiв України», № 892 від 04.11.2015 року «Деякі питання територіальних органів Державної фіскальної служби» державна податкова інспекція у Шевченківському районі м. Львова кілька разів проходила процедуру реорганізації, станом на дату судового засідання її правонаступником є Личаківська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Львівській області (ідентифікаційний код 39518763). Тому позивача у цій справі слід замінити його процесуальним правонаступником - Личаківською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Львівській області.
Суд встановив, що відповідно до наказу Міністерства внутрішніх справ України № 1532 від 30.11.2015 року ліквідовано управління Державної автомобільної інспекції Головного управління МВС України у Львівській області, ідентифікаційний код 23312239. Постановою Кабінету Міністрів України № 889 від 28.10.2015 року утворено юридичні особи публічного права територіальні органи з надання сервісних послуг Міністерства внутрішніх справ, зокрема, Регіональний сервісний центр МВС у Львівській області, ідентифікаційний код 40112385, якому підпорядковані новосформовані підрозділи з надання послуг із реєстрації транспортних засобів.
Відповідно до статті 52 КАС України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.
Пленум Вищого адміністративного суду України в Постанові № 2 від 06.03.2008 року роз'яснив, що при визначенні процесуального правонаступництва судам слід виходити з того, хто є правонаступником у спірних правовідносинах, та враховувати, що якщо під час розгляду адміністративної справи буде встановлено, що орган державної влади, орган місцевого самоврядування, рішення, дії чи бездіяльність яких оскаржуються, припинили свою діяльність, то в такому випадку суду необхідно залучити до участі у справі їх правонаступників. У випадку ж відсутності правонаступників суду необхідно залучити до участі у справі орган, до компетенції якого належить вирішення питання про усунення порушень прав, свобод чи інтересів позивача. У разі зменшення обсягу компетенції суб'єкта владних повноважень, не пов'язаного з припиненням його діяльності, до участі у справі як другий відповідач судом залучається інший суб'єкт владних повноважень, до компетенції якого передані або належать функції чи повноваження щодо вирішення питання про відновлення порушених прав, свобод чи інтересів позивача.
Відповідно до наказу Міністерства внутрішніх справ України № 1532 від 30.11.2015 року ліквідовано управління Державної автомобільної інспекції Головного управління МВС України у Львівській області, ідентифікаційний код 23312239. Постановою Кабінету Міністрів України № 889 від 28.10.2015 року утворено юридичні особи публічного права - територіальні органи з надання сервісних послуг Міністерства внутрішніх справ, зокрема, Регіональний сервісний центр МВС у Львівській області, ідентифікаційний код 40112385. Функції і повноваження щодо організаційного забезпечення та контролю за реєстрацією транспортних засобів управління Державтоінспекції ГУМВС України у Львівській області, яке є третьою особою в даному адміністративному спорі та ліквідоване, віднесено до компетенції новоутвореного Регіонального сервісного центру МВС у Львівській області. Тому суд вважає, що третю особу на стороні позивача, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору слід замінити на її процесуального правонаступника - Регіональний сервісний центр МВС у Львівській області.
Керуючись ст.ст. 52, 205, 237, 248, 256, 294, 295, пп. 15.5 п.15 розділу VII «Перехідні положення» КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
поновити провадження у адміністративній справі № 2а-7504/11/1370.
Призначити судовий розгляд справи на 24 травня 2018 року о 15:30 год. в приміщенні Львівського окружного адміністративного суду (м. Львів, вул. Чоловського, 2, перший поверх, зал засідань № 13).
Замінити позивача державну податкову інспекцію у Шевченківському районі м. Львова на процесуального правонаступника - Личаківську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Львівській області.
Замінити третю особу на стороні позивача, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору, управління Державтоінспекції ГУМВС України у Львівській області на процесуального правонаступника - Регіональний сервісний центр МВС у Львівській області.
Надіслати копію ухвали учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання. Ухвала може бути оскаржена лише в частині заміни сторони у справі (процесуальне правонаступництво) шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Львівського апеляційного адміністративного суду у п'ятнадцятиденний строк з дати складання ухвали.
Суддя Москаль Р.М.