Ухвала суду № 73731425, 02.05.2018, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.05.2018
Номер справи
810/1574/18
Номер документу
73731425
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

02 травня 2018 року м. Київ 810/1574/18

Суддя Київського окружного адміністративного суду Панова Г.В., розглянувши позовну заяву

ОСОБА_1,

ОСОБА_2,

ОСОБА_3,

ОСОБА_4

до Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області

про скасування податкової вимоги та вчинення дій,

В С Т А Н О В И В:

До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 з позовом до Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області, в якому просять суд:

- скасувати наявні податкові повідомлення-рішення стосовно ОСОБА_1 (податкова вимога № 2131-10 від 19.09.2017 на суму 63 965,93 грн.) щодо сплати земельного податку на земельну ділянку кадастровий номер НОМЕР_3 та заборонити ГУ ДФС у Київській області нараховувати ОСОБА_1, який має право здійснювати будь-які платежі та правочини без ідентифікаційного номеру, НОМЕР_1, земельний податок на зазначену земельну ділянку в майбутньому;

- скасувати наявний податковий борг по земельному податку з фізичних осіб, що обліковується в інтегрованій картці платника ОСОБА_2 станом на 22.11.2017 року (на суму 94013,57 грн.), кадастрові номера земельних ділянок НОМЕР_4, НОМЕР_5 та заборонити ГУ ДФС у Київській області нараховувати ОСОБА_2, який має право здійснювати будь-які платежі та правочини без ідентифікаційного номеру, паспорт НОМЕР_6, земельний податок на зазначені земельні ділянки в майбутньому;

- скасувати наявний податковий борг по земельному податку з фізичних осіб, стосовно ОСОБА_3 за 2017 рік (на суму 779,53 грн.) за земельні ділянки кадастрові номери НОМЕР_7, НОМЕР_8 та заборонити ГУ ДФС у Київській області нараховувати ОСОБА_3, РНОКПП: НОМЕР_2, земельний податок на зазначені земельні ділянки в майбутньому;

- скасувати наявний податковий борг по земельному податку з фізичних осіб, що обліковується в інтегрованій картці платника ОСОБА_4 станом на 08.12.2017 (на суму 58 305,90 грн.), за земельну ділянку кадастровий номер НОМЕР_9 та заборонити ГУ ДФС у Київській області нараховувати ОСОБА_4, який має право здійснювати будь-які платежі та правочини без ідентифікаційного номеру, паспорт НОМЕР_10, земельний податок на зазначені земельні ділянки в майбутньому.

Відповідно до частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Судом під час вирішення питання про відкриття провадження у справі встановлено недоліки позовної заяви, у зв'язку із чим ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 06.04.2018 позовну заяву залишено без руху та встановлено позивачу строк для усунення недоліка, про який вказано в ухвалі, протягом десяти днів з дня вручення копії ухвали.

Крім інших недоліків позовної заяви, судом в ухвалі про залишення позовної заяви без руху було зазначено, що Київськиму окружному адміністративному суду за територіальною підсудністю, підсудний позов лише в частині позовних вимог ОСОБА_2 (АДРЕСА_3), оскільки він зареєстрований в Київській області та запропоновано позивачам привести суб'єктний склад сторін у справі у відповідність до вимог Кодексу адміністративного судочинства України або звернутись до суду за місцезнаходженням відповідача.

27.04.2018 до Київського окружного адміністративного суду надійшла заява ОСОБА_1 (одночасно позивача та представника ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4.) в якій зазначено, що позивачі не заперечують про передачу справи за територіальною підсудністю за місцем знаходження суб'єкта владних повноважень (відповідача), дії та бездіяльність якого оскаржуються, а саме - до Окружного адміністративного суду міста Києва, оскільки на думку позивача та представника позивачів передача справи до вказаного суду відповідає критеріям розумності та не дозволить відповідачеві затягувати розгляд справи.

З даного приводу, суд зазначає, що згідно із положеннями частини 1 статті 25 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.

Відповідно до частини 2 статті 26 Кодексу адміністративного судочинства України позови до юридичних осіб пред'являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Як вбачається із змісту позовної заяви, адресою місця реєстрації позивачів є: ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 69097), ОСОБА_2 (АДРЕСА_3), ОСОБА_3 (АДРЕСА_2, 02068), ОСОБА_4 (с. Пилипи Хребетіївські, Новоушицький район, Хмельницька область, 23653).

Також суд зазначає, що місцезнаходженням відповідача є: вул. Народного ополчення, 5А, м. Київ, 03151.

Згідно з пунктом другим частини 1 статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Враховуючи заяву ОСОБА_1 (що надійшла до суду 27.04.2018) про розгляд справи адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, справа за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 до Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області підсудна іншому суду.

Враховуючи викладене, суд, за правилами територіальної юрисдикції (підсудності) встановленими статтями 25, 26 Кодексу адміністративного судочинства України, вважає за необхідне передати дану справу Окружному адміністративному суду міста Києва (за підсудністю).

Відповідно до частини 6 та 8 статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, визначеного пунктами 4-6 частини першої цієї статті, суд вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено.

Передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.

Керуючись статтями 29, 248, 256, 294, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

У Х В А Л И В :

1. Адміністративну справу № 810/1574/18 за позовною заявою ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 до Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області, передати на розгляд Окружному адміністративному суду міста Києва за підсудністю.

2. Копію ухвали передачу справи за підсудністю надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.

Суддя Панова Г. В.