Постанова № 73715902, 02.05.2018, Сватівський районний суд Луганської області

Дата ухвалення
02.05.2018
Номер справи
426/3877/18
Номер документу
73715902
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 426/3877/18

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 травня 2018 року , м.Сватове

Суддя Сватівського районного суду Попова О.М. розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Сватівського відділу поліції ГУНП в Луганській області сектору реагування патрульної поліції відносно

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженку ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянку України, майстра КП «Сватове-Благоустрій», мешкаючої за адресою: Луганська область, м.Сватове, вул. Весела, 11а, паспорт ЕК692986 виданий Сватівським РВУМВС України в Луганській області 30.12.1997 р. про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.140 Кодексу України про адміністративні правопорушення , -

в с т а н о в и в:

14 лютого 2018 року о 07 год. 40 хв., по вул. Гагаріна в м. Сватове, будучи посадовою особою відповідальною за утримання вулично- шляхової мережі, не вжила заходів по обробці дороги протиожиледними матеріалами що стало причиною ДТП. Такими діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.4 ст.140 КУпАП.

В судове засідання ОСОБА_1 не з'явилась, будучи належним чином повідомленою.

Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши надані докази в їх сукупності, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, приходжу до наступного.

Відповідно до ст.17 Закону України «Про автомобільні дороги» управління функціонуванням та розвитком вулиць і доріг міст та інших населених пунктів здійснюється відповідними органами місцевого самоврядування, у віданні яких вони знаходяться.

Згідно зі ст.ст.6,9 Закону України «Про дорожній рух» до компетенції власників автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів або уповноважених ними органів у сфері дорожнього руху належить, крім іншого, термінове усунення ушкоджень на автомобільних дорогах, вулицях за залізничних переїздах; своєчасне виявлення перешкод в дорожньому русі та їх усунення, а в разі неможливості - невідкладне позначення дорожніми знаками, огороджувальними і направляючими засобами.

Згідно ст. 24 Закону України «Про дорожній рух» власники доріг, вулиць та залізничних переїздів або уповноважені ними органи несуть відповідальність за створення безпечних умов руху на дорогах, вулицях та залізничних переїздах, що знаходяться у їх віданні.

Згідно з Єдиними правилами ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правилами користування ними та охорони, затвердженими КМУ від 30 березня 1994 №198, ремонт і утримання дорожніх об'єктів, що перебувають у загальнодержавній власності, здійснюється дорожньо-експлуатаційними організаціями, які належать до сфери управління Укравтодору, а тих, що перебувають у комунальній власності - відповідними комунальними дорожньо-експлуатаційними органами.

Згідно пункту 1.5 Правил дорожнього руху України, дії або бездіяльність учасників дорожнього руху та інших осіб не повинні створювати небезпеку чи перешкоду для руху, загрожувати життю або здоров'ю громадян, завдавати матеріальних збитків. Особа, яка створила такі умови, зобов'язана негайно вжити заходів до забезпечення безпеки дорожнього руху на цій ділянці дроги та вжити всіх можливих заходів до усунення перешкод, а якщо це неможливо, попередити про них інших учасників дорожнього руху, повідомити уповноважений підрозділ Національної поліції, власника дороги або уповноважений ним орган.

ОСОБА_1, будучи посадовою особою відповідальною за утримання вулично- шляхової мережі, не вжила заходів по обробці дороги протиожиледними матеріалами що стало причиною ДТП. 07 березня 2018 р. Сватівським районним судом винесено постанову про притягнення водія ОСОБА_2 до відповідальності за ст.124 КУпАП, якою вище вказана подія є доведеною.

На підставі ст. 14 КУпАП, посадові особи підлягають адміністративній відповідальності за адміністративні правопорушення, повязані з недодержанням установлених правил у сфері охорони порядку управління, державного і громадського порядку, природи, здоровя населення та інших правил, забезпечення виконання яких входить до їх службових обовязків.

Частина 1 статті 140 КУпАП передбачає відповідальність за порушення правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху при утриманні автомобільних доріг і вулиць, залізничних переїздів, інших дорожніх споруд, невжиття заходів щодо своєчасної заборони або обмеження руху при виникненні умов, які загрожують безпеці руху, або неприйняття своєчасних заходів до відновлення безпечних умов для руху.

У відповідності до вимог ч.4 ст.140 КУпАП, встановлена відповідальність за порушення, передбачені частинами першою, другою або третьою цієї статті, що спричинили створення аварійної обстановки або пошкодження транспортних засобів, вантажів, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.

Тобто, за цією статтею КУпАП може бути притягненою до відповідальності лише службова або посадова особа, до кола повноважень якої входить дотримання правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху при утриманні автомобільних доріг і вулиць, залізничних переїздів, інших дорожніх споруд та вжиття заходів щодо своєчасної заборони або обмеження руху при виникненні умов, які загрожують безпеці руху або відновлення безпечних умов для руху.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.140 КУпАП, підтверджується наступними дослідженими судом доказами:

-протоколом про адміністративне правопорушення серії БР № 177149 від 14 лютого 2018 року;

-протоколом про адміністративне правопорушення серії БР № 177115 від 14 лютого 2018 року, відповідно до якого ОСОБА_3, 14.02.2018 року о 07 год. 40 хв., в м. Сватове Луганської області на вул. Гагаріна, керуючи транспортним засобом автомобілем НОМЕР_1, не обрав безпечну швидкість в наслідок чого допустив зіткнення з транспортним засобом марки «DAEWOO Matiz н/з ВВ4367СT під керуванням ОСОБА_4, чим порушив вимоги п. 12.1 Правил дорожнього руху України, за що відповідальність передбачена ст. 124 КУпАП;

- письмовими поясненнями ОСОБА_3, який вказав, що ., 14.02.2018 року о 07 год. 40 хв., керуючи транспортним засобом автомобілем НОМЕР_1 в м. Сватове Луганської області на вул. Гагаріна, ділянка дороги по якій рухався останій була засніжена та мала ожеледицю довжиною близька. В наслідок чого не зміг впоратися з керуванням та уникнути зіткнення з транспортним засобом марки «DAEWOO Matiz н/з ВВ4367СT.

-схемою місця дорожньо-транспортної пригоди, яка сталася 14.02.2018 року о 07 год. 40 хв. На вул.. Гагаріна в м. Сватове;

- письмовими поясненнями водія транспортного засобу марки «DAEWOO Matiz н/з ВВ4367СT під керуванням ОСОБА_4.

З врахуванням наведених вище обставин, суд прийшов до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.140 КУпАП, є доведеною.

Відповідно дост. 252 КУпАП- орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і обєктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Відповідно до ст. 23 Кодексу України про адміністративне правопорушення, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення та для запобігання вчинення нових правопорушень як самим порушником, так і іншими особами.

Відповідно дост. 33 КУпАПпри накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Отже, судовим розглядом встановлено, що в діях ОСОБА_1, наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 140 КУпАП.

Враховуючи характер та всі обставини справи, суд вважає, що ОСОБА_1 необхідно притягнути до адміністративної відповідальності зач.4 ст.140 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовийзбір» № 3674-VI від 08 липня 2011 року, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 352 грн. 40 коп.

На підставі наведеного та керуючись статтями ст.ст.23, 27, 33, ч.4 ст. 140,221,283-285 КУпАП,ст.4 Закону України «Про судовий збір», суддя, -

п о с т а н о в и в:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 - визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4ст. 140 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі пятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, 850 (вісімсот пятдесят) гривень 00 копійок. /Одержувач ГУДКС у Луганській області 21081300, код ЄДРОПОУ 37991110, номер рахунку 31111149700001, банк ГУ ДКСУ у Луганській області, МФО 8040113/

Відповідно до ч.1 ст. 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення штраф має бути сплачений правопорушником не пізніше п`ятнадцяти днів з дня вручення йому цієї постанови, а в разі оскарження або опротестування постанови - не пізніше як через п`ятнадцяти днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.

Відповідно до ст. 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення у разі несплати штрафу у строк, установлений частиною першою ст. 307 КУпАП, дана постанова надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби.

У порядку примусового виконання цієї постанови органами державної виконавчої служби стягнути подвійний розмір штрафу у сумі 1700 гривень.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 судовий збір в дохід держави в розмірі 352 (триста пятдесятдві) гривні 40 копійок на рахунок спеціального фонду Державного бюджету України: отримувач коштів: ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106, код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувач: 820019; рахунок отримувача: 31215256700001; код класифікації доходів бюджету:22030106 (судовий збір), пункт 5.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Луганської області через Сватівський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Сватівського

районного суду ОСОБА_5