
№ 3/229/439/2018
ЄУН 229/1330/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 травня 2018 року м. Дружківка
Суддя Дружківського міського суду Донецької області Донецької області ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли з Дружківського відділення поліції Краматорського відділу поліції ГУНП в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, громадянина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, б. 42, кв. 133
за ч. 1 ст. 130 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2 09 квітня 2018 року о 19:30 год., керуючи транспортним засобом - мопед марки "FADA", без державного реєстраційного номеру, рухався по вул. Дружби, поблизу поблизу АЗС "Pilot" в м. Дружківка, у стані алкогольного спяніння. Від медичного огляду відмовився за допомогою технічного засобу. Від огляду для виявлення стану алкогольного спяніння у міському наркологічному диспансері м. Дружківка ОСОБА_2 відмовився у присутності двох свідків, чим порушив вимоги п.2.9а ПДР України та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст.130 КУпАП.
ОСОБА_2 у судове засідання не з`явився, про час і місце розгляду справу його було повідомленоналежним чином. Надав заяву в якій визнав факт того, що керував транспортним засобом 09.04.2018 року після того, як вжив півстакану вина, підтвердив факт, що відмовився від медичного огляду (а.с. 2).
Факт адміністративного правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення від 09 квітня 2018 року серії БД № 015840, письмовими поясненнями ОСОБА_4, ОСОБА_5, які були присутні як свідкі (а.с. 3, 4).
З матеріалів про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності вбачається, що він громадянином ОСОБА_3, посвідченя водія України він не отримував, що останній не має права керування транспортними засобами України (а.с. 5).
Згідно ст. 16 КУпАП іноземці та особи без громадянства, які перебувають на території Україн, підлягають адміністративній відповідальності на загальних підставах з громадянами України.
У відповідності дост. 23 КУпАП- адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Статтею 33 КУпАПпередбачено, що при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксованому в автоматичному режимі.
Згідно вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 278 КУпАП, суддя при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно ч. 1 ст. 256 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, як документ, що засвідчує факти неправомірних дій є основним джерелом доказів, складається по встановленій формі і повинен містити дані, необхідні для розгляду справи по суті, а саме: дату і місце його складення, посаду, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Інспектор СРПП Дружківського ВП капітан поліції ОСОБА_6 пояснив, що в паспорті громадянина ОСОБА_3, який було видано на ім`я ОСОБА_2, графи "по-батькові" не було, тому в постанові по-батькові ОСОБА_2 не вказано, посвідчення водія не надав.
Дослідивши матеріали справи, слід дійти висновку, що дії ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, правильно кваліфіковані за ч. 1 ст. 130 КУпАП, а його вина у вчиненні указаного адміністративного правопорушення повністю доведена.
Підстав, що виключають адміністративну відповідальність згідно зі ст. 17 КУпАП України, у справі не встановлено. Терміни притягнення до адміністративної відповідальності не збігли.
Ураховуючи характер вчиненого адміністративного правопорушення, дані про особу правопорушника, ступінь його вини, обставини, що помякшують та обтяжують відповідальність, а також те, що останній не має права керування транспортними засобами, вважаю за необхідне застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
При цьому суд виходить із того, що положення ст. 130 КУпАП передбачають саме відповідальність за керування транспортним засобом у стані алкогольного спяніння і така відповідальність не залежить від наявності або відсутності водійського посвідчення.
Санкція статті 130 КУПАП передбачає крім штрафу і позбавлення права керування транспортним засобом, на інших осіб передбачає накладення штрафу у розмірі 600 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тому оскільки ОСОБА_2 за відомостями ГУНП в Донецькій області посвідчення водія не отримував, до нього підлягає застосуванню лише штраф.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 16, 33, 130, 252, 283, 284, 285 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2, громадянина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 10200 грн. на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_2, 202.09.1983 року народження, на користь держави судовий збір у розмірі 352,40грн. (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві; код банку отримувача: 820019; рахунок отримувача: 31215256700001; код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Апеляційну скаргу на постанову у справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Донецької області через Дружківський міський суд Донецької області.
Постанова може бути предявлена до виконання протягом трьох місяців із дня її винесення. При оскарженні постанови про накладення адміністративного стягнення постанова підлягає виконанню після залишення скарги без задоволення.
Суддя: Є.В. Петров