
Справа № 127/9644/18
Провадження № 3/127/2600/18
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 квітня 2018 року м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Бойко В.М.., розглянувши адміністративні матеріали, що надійшли з Вінницької митниці ДФС Державної фіскальної служби України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_2, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, ОСОБА_2 за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України суд, -
ВСТАНОВИВ:
11.03.2018 року о 23 годині 14 хвилин в пункт пропуску “Могилів-Подільський–Отач” відділу митного оформлення «Автомобільний» митного поста «Дністер» Вінницької митниці в напрямку “в'їзд в Україну” по смузі спрощеного митного контролю "зелений коридор" заїхав мікроавтобус марки "MERCEDES-BENZ SPRINTER 316CD" державний реєстраційний номер У353НР750 (Російська Федерація) під керуванням громадянина Р. ОСОБА_2 ОСОБА_1 (CELAC IURIE). О 23.49 годині, при проведенні митного огляду вищевказаного транспортного засобу та багажу гр. ОСОБА_1 виявлено товар: Чотири тетропакети горілки "RUSKOV VODKA", міцністю 37,5%, заводської упаковки ємкістю по 3 л кожен; шість тетропакетів горілки "JELZIN VODKA", міцністю 37,5%, заводської упаковки ємкістю по 3 л кожен; одна скляна пляшка горілки "JELZIN VODKA", міцністю 37,5%, ємкістю 1 л, заводської упаковки, які знаходились в багажнику вказаного мікроавтобуса в двох дорожніх сумках гр. ОСОБА_1
Відповідно до ч. 2 ст. 366 МК України, канал, позначений символами зеленого кольору ("зелений коридор"), призначений для декларування шляхом вчинення дій громадянами, які переміщують через митний кордон України товари в обсягах, що не підлягають оподаткуванню митними платежами та не підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території і не підлягають письмовому декларуванню. Згідно ч. 4-6 зазначеної статті МК України, громадянин самостійно обирає відповідний канал ("зелений коридор" або "червоний коридор") для проходження митного контролю за двоканальною системою. Обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення.
Згідно ч. 4-6 зазначеної статті МК України, громадянин самостійно обирає відповідний канал ("зелений коридор" або "червоний коридор") для проходження митного контролю за двоканальною системою.
Обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення.
Відповідно до ст. 376 Митного кодексу України громадяни, які досягли 18-річного віку можуть ввозити алкогольні напої та тютюнові вироби у таких кількостях із розрахунку на одну особу: 200 сигарет або 50 сигар чи 250 тютюну, або ці вироби в наборі загальною вагою, що не перевищує 250 грамів; 5 літрів пива, 2 літра вина, 1 літр міцних ( із вмістом спирту більш як 22%) алкогольних напоїв.
Одну скляну пляшку горілки "JELZIN VODKA", міцністю 37,5%, ємкістю по 0,5 л кожна, загальним об’ємом 1 л, відповідно ст. 376 МК України повернуто гр. ОСОБА_1 та пропущено на митну територію України.
Згідно висновку експерта ДПМЕ від 23.03.2018 року №142005901-0435 загальна вартість вищевказаних товарів, затриманих у гр. ОСОБА_1 становить – 2083,50 грн.
Таким чином, громадянин Р. ОСОБА_2 ОСОБА_1 порушив встановлений порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, обравши на свій розсуд проходження митного контролю через таку зону (коридор) при наявності у нього товарів у кількості, яка обмежена до переміщення через митний кордон України.
В судове засідання правопорушник не з'явився про час та місце судового засідання повідомлявся завчасно та належним чином, повідомлення про причини неявки до суду не надійшло.
Представник митниці ОСОБА_3 протокол про вчинення адміністративного правопорушення підтримала.
Вислухавши думку представника Вінницької митниці, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що вина правопорушника у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України, знайшла своє підтвердження у судовому засіданні. Згідно ст. 257 МК України, декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення. При застосуванні письмової форми декларування можуть використовуватись як електронні документи, так документи на паперовому носії.
Відповідно до ст. 4 п. 57 МК України товари – це будь-які рухомі речі, у тому числі ті, на які законом поширено режим нерухомої речі (крім транспортних засобів комерційного призначення), валютні цінності, культурні цінності, а також електроенергія, що переміщується лініями електропередачі.
Відповідно до ст. 487 МК України, провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до положень МК України, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до ст. 16 КУпАП іноземці і особи без громадянства, які перебувають на території України, підлягають адміністративній відповідальності на загальних підставах з громадянами України.
З санкції ст. 471 МК України вбачається, що розмір накладення штрафу на правопорушника становить сто неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а у разі якщо безпосередніми предметами правопорушення є товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, також конфіскацією цих товарів.
Враховуючи вищевикладене, обставини справи, особу порушника та ступінь його вини, обставини, що пом’якшують та обтяжують відповідальність, суд вважає необхідним визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 471 МК України, застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі сто неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а саме 1700 грн., з конфіскацією товарів.
Відповідно до ст. 519 МК України суд вважає за необхідне стягнути з правопорушника на користь Вінницької митниці, витрати пов’язані зі зберіганням вилученого товару, відповідно до ст. 40-1 КУпАП та п.5 ч.2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» суд вважає за необхідне стягнути з правопорушника судовий збір у розмірі 352,40 грн. на користь держави.
На підставі викладеного, керуючись ст. 471, ч.1 ст. 483 Митного Кодексу України, ст. 283, 284 КУпАП, суд –
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винним ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_2, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України та застосувати до нього за адміністративне стягнення у виді штрафу сто неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1700 гривень на користь держави, (код отримувача 38054707, р/р: 31116106705002, банк отримувача ГУДКУ у Вінницькій області, МФО 802015, призначення платежу: , №0493/40100/17, 21081100, код 050) з конфіскацією вилученого товару, а саме: чотири тетропакети горілки "RUSKOV VODKA", міцністю 37,5%, заводської упаковки ємкістю по 3 л кожен; шість тетропакетів горілки "JELZIN VODKA", міцністю 37,5%, заводської упаковки ємкістю по 3 л кожен; що зберігаються на складі Вінницької митниці (м. Могилів – Подільський, вул. Володимирська буд. 11).
Стягнути з ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_2, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, ОСОБА_2 дані паспорту громадянина Р.ОСОБА_2 для виїзду за кордон АА0540984, виданий 24.11.2015 року, IS "CRIS" REGISTRU", судовий збір у сумі 352,40 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_2, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, ОСОБА_2 дані паспорту громадянина Р.ОСОБА_2 для виїзду за кордон АА0540984, виданий 24.11.2015 року, IS "CRIS" REGISTRU на користь Вінницької митниці (р/р31251220189176, банк отримувача УДКСУ у Вінницькій області, м. Вінниця, МФО 8020172, призначення платежу: витрати пов’язанні із зберіганням вилученого товару в розмірі 44,17 грн.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Вінницької області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя:
?