
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 травня 2018 р. м. Чернівці Справа № 824/227/18-а
Cуддя Чернівецького окружного адміністративного суду Григораш В.О., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації про визнання відмови протиправною та зобов'язання вчинити дії, -
ВСТАНОВИВ:
В поданому до суду адміністративному позові ОСОБА_1 (позивач) просить:
1) визнати протиправною відмову Департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації (відповідач) від 19.02.2018 року;
2) зобов'язати Департамент соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації зняти автомобіль марки "Мерседес-Бенц" С180, 2004 року випуску, кузов №WDB2030461A664446, з обліку в органах соцзахисту та надати дозвіл на перереєстрацію транспортного засобу на ОСОБА_1.
Ухвалою Чернівецького окружного адміністративного суду від 13.03.2018 року відкрито провадження у даній справі та призначено її до судового розгляду за правилами спрощеного позовного провадження на 12.04.2018 року о 09год.30хв.
12.04.2018 року судом оголошено перерву до 10год.00хв. 19.04.2018 року.
19.04.2018 року у зв'язку з перебуванням судді на лікарняному, розгляд справи було перенесено на 27.04.2018 року
Сторони в судове засідання 27.04.2018 року не з'явились, проте подали заяви про розгляд справи без їх участі у порядку письмового провадження.
Відповідно до ч. 3 ст. 194 КАС України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження на підставі наявних у суду матеріалів.
Відповідно до ч. 9 ст. 205 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 4 КАС України письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.
Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначив, що його батько, ОСОБА_2, як інвалід II групи Великої Вітчизняної війни, отримав автомобіль "Мерседес Бенц" 2004 року випуску в якості гуманітарної допомоги відповідно до висновку медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) та вимог Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" на підставі наказу Головного управління праці та соціального захисту населення Чернівецької ОДА від 17.08.2006 року №117.
Автомобіль було видано відповідно до вимог Порядку забезпечення інвалідів автомобілями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.07.2006 року за №999 "Про затвердження порядку забезпечення інвалідів автомобілями", про що зазначено в наказі відповідача від 17.08.006 року №117.
06.08.2010 року ОСОБА_2 помер, про що свідчить свідоцтво про смерть від 06.08.2010 року серії 1-МИ №080461.
У відповідності до абзацу другого частини другої Розділу II Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня соціального захисту окремих категорій ветеранів війни" N426-VІІІ від 14.05.2015 року: норми цього Закону щодо передачі безоплатно у власність членів сім'ї спадкоємців автомобіля, визнаного гуманітарною допомогою, яким інвалід, дитина-інвалід були забезпечені через органи соціального захисту населення, поширюються також на випадки, коли смерть інваліда, дитини-інваліда та звернення членів сім'ї до органів соціального захисту населення про залишення їм автомобіля без сплати податків і зборів відбулися до набрання чинності цим Законом.
В зв'язку із вищевказаними змінами та тим, що на момент смерті батька, позивач проживав з ним однією сім'єю, позивач неодноразово звертався до набрання чинності вищевказаним законом до відповідача, щодо безоплатної передачі гуманітарного автомобіля після смерті особи з інвалідністю, як члену сім'ї.
Відповідач, не вирішивши заяви позивача по суті, листом від 19.02.2018 року за №917 відмовив позивачу у зв'язку з наявністю рішення Апеляційного суду Чернівецької області про повернення автомобіля.
Відповідач, не погоджуючись з позовними вимогами, надав суду відзив проти позову в якому зазначив, що ОСОБА_2 згідно із висновком обласної медико-соціальної експертної комісії перебував на обліку в Головному управлінні праці та соціального захисту населення Чернівецької ОДА з 29.06.2006 року для забезпечення спецавтотранспортом в модифікації М з правом передачі керування члену сім'ї під порядковим номером 507.
Видача автомобілів з числа гуманітарної допомоги здійснювалася відповідно до Закону України "Про гуманітарну допомогу" від 22.10.1999 року, де ст. 1 визначено, що гуманітарною допомогою є цільова адресна безоплатна допомога в цільовій або натуральній формі, що надається іноземними та вітчизняними донорами із гуманних мотивів отримувачам гуманітарної допомоги в Україні або за кордоном, які потребують її у зв'язку з соціальною незахищеністю, матеріальною незабезпеченістю, важким фінансовим становищем, або тяжкою хворобою конкретних фізичних осіб.
30.01.2006 року позивач звернувся до Головного управління праці та соціального захисту населення Чернівецької ОДА із заявою про забезпечення його автомобілем з правом передачі керування синові ОСОБА_1.
Згідно наказу Головного управління праці та соціального захист населення Чернівецької ОДА від 17.08.2006 року №117, автомобіль передано ОСОБА_2, інваліду II групи Великої Вітчизняної Війни з правом передачі керування сину ОСОБА_1 без права продажу, дарування та успадкування, про що складено зобов'язання від 17.08.2006 року.
ОСОБА_2 помер 06.08.2010, що підтверджується Свідоцтвом про смерть ОСОБА_3 1-МИ №080461.
На момент смерті ОСОБА_2 діяв Порядок забезпечення інвалідів автомобілями, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 19.06.2006 року №999. Згідно з п. 41 цього Порядку автомобіль, отриманий як гуманітарна допомога, після смерті інваліда повертається (вилучається) головному управлінню праці та соціального захисту населення і здається підприємству, що здійснює заготівлю та переробку металобрухту, або видається в порядку черговості інваліду, який перебуває на обліку.
Рішенням Апеляційного суду Чернівецької області від 30.01.2013 року вирішено вилучити у ОСОБА_1 та передати у розпорядження Департаменту соціального захисту населення автомобіль "Мерседес-Бенц" Даймлеркраслер", кузов №WDВ2030461А664446.
За вказаним рішенням суду, виписано виконавчий лист та пред'явлено Департаментом 23.10.2013 до виконання до Першотравневого відділу державної виконавчої служби Чернівецького міського управління юстиції, де перебуває і до цього часу на виконанні.
06.02.2018 позивач звернувся до Департаменту із заявою про надання дозволу на переоформлення автомобіля отриманого його покійним батьком в якості гуманітарної допомоги.
Відповідно до протоколу №9 засідання робочої групи з гуманітарної допомоги при Чернівецькі обласній державній адміністрації, прийнято рішення про відмову у наданні дозволу на переоформлення автомобіля у зв'язку із наявністю рішення Апеляційного суду Чернівецької області від 30.01.2013 року, за яким автомобіль "Мерседес-Бенц" Даймлеркраслер" повинен бути вилучений у ОСОБА_1 та переданий Департаменту.
Про факт відмови позивача було повідомлено листом Департаменту зі 19.02.2018 року №917.
Розглянувши матеріали адміністративної справи, встановивши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та відзив проти позову, дослідивши та оцінивши надані докази в сукупності, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню у повному обсязі, з таких підстав.
Судом встановлено наступні обставини у справі та відповідні їм правовідносини.
Позивач - ОСОБА_1 народився 08.08.1965 року в м. Чернівці, та відповідно до Свідоцтва про народження Серії V-УР №1330593 від 09.11.1965 року є сином - ОСОБА_2 (а.с. 65).
30.01.2006 року ОСОБА_2 звернувся до начальника управління праці та соціального захисту населення Шевченківської районної державної адміністрації із заявою про забезпечення автомобілем з правом передачі керування сину - ОСОБА_1 (а.с. 47).
Відповідно до протоколу засідання Комісії з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України від 03.08.2006 року №26/ГД-10862 та Єдиного реєстру отримувачів гуманітарної допомоги станом на 03.08.2006 року, включено автомобіль "ДаймлерКрайслер" 2004 року випуску, кузов №WDB2030461A664446 до числа автомобілів, що надаються як гуманітарна допомога (21-22).
Наказом Головного управління праці та соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації від 17.08.2006 року №117 "Про видачу автомобілів з числі гуманітарної допомоги" наказано видати згідно із висновками обласної медико-соціальної експертної комісії протоколу засідання Комісії з питань гуманітарної допомоги Кабінету Міністрів України ОСОБА_2, інваліду ІІ групи Великої Вітчизняної війни, мешканцю м. Чернівці, вул. Університетська, 35/12, автомобіль "Мерседес Бенц", як гуманітарна допомога, кузов №WDB2030461A664446 з правом передачі керування сину ОСОБА_1 (вперше) (а.с. 28).
ОСОБА_2 помер 06.08.2010 року, що підтверджується Свідоцтвом про смерть ОСОБА_3 1-МИ№080461 (а.с. 17).
15.12.2010 року позивач звернувся до Департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації із заявою в якій просив залишити в сім'ї автомобіль "Мерседес-Бенц" С180, який отримав його батько — ОСОБА_2, який помер 06.08.2010 року (а.с. 16).
Рішенням Апеляційного суду Чернівецької області від 30.01.2013 року задоволено позов прокурора м. Чернівців в інтересах держави в особі Департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації. Вирішено вилучити у ОСОБА_1 та передати у розпорядження Департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації автомобіль "Мерседес Бенц" 2004 року випуску (кузов №WDB2030461A664446), на зберігання в гараж Обласного комунального підприємства "Інватранс", що знаходиться по вул. Енергетичній, 2 м. Чернівці (а.с. 11-13).
31.10.2013 року заступником начальника Першотравневого відділу Державної виконавчої служби Чернівецького міського управління юстиції винесено постанову про відкриття виконавчого провадження ВП№40494887 з примусового виконання виконавчого листа №2-226/2012 від 10.09.2013 року про вилучення у ОСОБА_4 та передати у розпорядження Департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації автомобіль "Мерседес-Бенц" 2004 року (а.с. 58).
Постановою державного виконавця від 31.10.2017 року виконавче провадження ВП№40494887 передано з Чернівецького міського відділу державної виконавчої служби до Другого відділу державної виконавчої служби міста Чернівці Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області (а.с. 62).
06.02.2018 року позивач звернувся до Департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації із заявою про передачу у власність автомобіль "Мерседес-Бенц" С180, 2004 року випуску, кузов №WDB2030461A664446 (а.с. 31).
На засіданні робочої групи з питань гуманітарної допомоги при Чернівецькій обласній державній адміністрації 15.02.2018 року, оформленого Протоколом №9, розглянуто звернення Департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації щодо автомобілів, документи на які подані на розгляд робочої групи: відповідно до Закону України "Про внесення змін до статті 11-1 Закону України "Про гуманітарну допомогу" від 06.04.2017 року №2008-VIII винести на розгляд робочої групи прийняття рішення про безоплатну передачу легкових автомобілів, визнаних гуманітарною допомогою, у власність особам з інвалідністю строк експлуатації яких понад 10 років або, у разі їх смерті - членам їхніх сімей (а.с. 49).
Листом від 19.02.2018 року №917 відповідач повідомив позивача про те, що відповідно до Протоколу №9 засідання робочої групи прийнято рішення про відмову у наданні дозволу на переоформлення гуманітарного автомобіля у зв'язку з наявністю рішення Апеляційного суду Чернівецької області від 30.01.2013 року №22ц-13/2013 року про повернення автомобіля Департаменту соціального захисту населення (а.с. 24).
Вважаючи таку відмову протиправною, позивач звернувся до окружного адміністративного суду з даним позовом.
До вказаних спірних правовідносин суд застосовує наступні положення законодавства та робить висновки по суті спору.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно положень ч. 3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Суд зобов’язаний перевірити дотримання вказаних критеріїв суб’єктом владних повноважень при прийнятті оскаржуваного рішення, вчиненні дій чи допущенні бездіяльності.
Згідно з ч. 1 ст. 26 Закону України "Про реабілітацію інвалідів в Україні" від 06.10.2005 року №2961-IV (Закон №2961-IV) держава гарантує розробку, виробництво технічних та інших засобів реабілітації та закупівлю спеціального автотранспорту, виробів медичного призначення та забезпечення ними інвалідів, дітей-інвалідів для соціальної адаптації, полегшення умов праці і побуту, спілкування інвалідів, дітей-інвалідів, поширює інформацію про таку продукцію.
Положеннями ч. 9 ст. 26 Закону №2961-IV встановлено, що перелік технічних та інших засобів реабілітації, порядок забезпечення ними інвалідів, дітей-інвалідів затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ч. 3 ст. 38 Закону України від 21 березня 1991 року №875-XII "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" після смерті інваліда, дитини-інваліда автомобіль, виданий безоплатно чи на пільгових умовах, у тому числі визнаний гуманітарною допомогою, за бажанням членів його сім'ї може бути переданий у їх власність безоплатно у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Матеріалами справи встановлено, що згідно протоколу Комісії з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України від 03.08.2006 року №26/ГД-10862 включено автомобіль "ДаймлерКрайслер" 2004 року випуску, кузов №WDB2030461A664446 до числа автомобілів, що надаються як гуманітарна допомога та було передано у користування покійному батьку позивача – ОСОБА_2, з правом передачі керування сину ОСОБА_1 (вперше).
Після смерті ОСОБА_2, засвідченої Свідоцтвом про смерть ОСОБА_3 1-МИ№080461 від 06.08.2010 року, питання про належність автомобіля, отриманого ним в якості гуманітарної допомоги, вирішувалось на підставі нормативно-правових актів, чинних на час смерті, а саме постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку забезпечення інвалідів автомобілями" від 19.07.2006 року N 999.
Відповідно до п. 41 вказаного Порядку, автомобіль, отриманий інвалідом як гуманітарна допомога, після його смерті повертається (вилучається) головному управлінню соціального захисту і здається підприємству, що здійснює заготівлю та переробку металобрухту, або видається в порядку черговості інваліду, який перебуває на обліку.
Згідно з ст. 11-1 Закону України "Про гуманітарну допомогу" від 22.10.1999 року N1192-XIV (в редакції, що діяла на момент смерті ОСОБА_2), забезпечення інвалідів, дітей-інвалідів автомобілями, визнаними гуманітарною допомогою, здійснюється на умовах, передбачених законом, та у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України.
Після смерті інваліда, дитини-інваліда автомобіль, визнаний гуманітарною допомогою, яким інвалід був забезпечений через органи праці та соціального захисту населення і користувався менше 10 років, може бути переданий у власність одному із членів сім'ї за рішенням Комісії з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України за умови сплати податків і зборів за ставками, діючими на день здійснення митного оформлення автомобіля. Якщо інвалід, дитина-інвалід користувався автомобілем більше 10 років, за бажанням членів його сім'ї автомобіль може бути переданий у їх власність безкоштовно.
У разі несплати членом сім'ї інваліда, дитини-інваліда податків і зборів (обов'язкових платежів) автомобіль повертається (вилучається) органам праці та соціального захисту населення у порядку та на умовах, що визначаються Кабінетом Міністрів України.
Судом встановлено, що рішенням Апеляційного суду Чернівецької області №22ц-13/2013 від 30.01.2013 року позов прокурора м. Чернівців інтересах держави в особі Департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації задоволено та вирішено вилучити у ОСОБА_1 та передати у розпорядження Департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації автомобіль "Мерседес-Бенц" 2004 року випуску (кузов №WDB2030461A664446), на зберігання в гараж Обласного комунального підприємства "Інватранс", що знаходиться по вул. Енергетичній, 2 м. Чернівці.
14.05.2015 року, частиною четвертою Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня соціального захисту окремих категорій ветеранів війни" № 426-VIII частини другу і третю статті 11-1 Закону України "Про гуманітарну допомогу" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., N 51, ст. 451; 2010 р., N 8, ст. 62; 2014 р., N 4, ст. 61) викладено в такій редакції:
- Частини другу і третю статті 11-1 Закону України "Про гуманітарну допомогу" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 51, ст. 451; 2010 р., № 8, ст. 62; 2014 р., № 4, ст. 61) викласти в такій редакції:
"Після смерті інваліда, дитини-інваліда автомобіль, визнаний гуманітарною допомогою, яким інвалід, дитина-інвалід були забезпечені через органи соціального захисту населення, за бажанням членів їхніх сімей, спадкоємців передається їм у власність безоплатно за рішенням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері соціального захисту населення, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
У разі відсутності членів сім’ї, спадкоємців або у разі небажання членів сім’ї, спадкоємців отримати автомобіль, визначений у частині другій цієї статті, такий автомобіль повертається органам соціального захисту населення у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України".
Відповідно до розділу ІІ Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня соціального захисту окремих категорій ветеранів війни" №426-VIII визначено, що норми цього Закону щодо передачі безоплатно у власність членів сім'ї, спадкоємців автомобіля, визнаного гуманітарною допомогою, яким інвалід, дитина-інвалід були забезпечені через органи соціального захисту населення, поширюються також на випадки, коли смерть інваліда, дитини-інваліда та звернення членів сім'ї до органів соціального захисту населення про залишення їм автомобіля без сплати податків і зборів відбулися до набрання чинності цим Законом.
Таким чином, суд звертає увагу, що 14.05.2015 року нормами Закону України № 426-VIII врегульовано питання щодо можливості передачі автомобіля, визнаного як гуманітарна допомога, у власність позивачу на підставі постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку забезпечення інвалідів автомобілями" від 19.07.2006 року № 999, зміни до п. 41 якої були внесені 07.10.2015 року та визначено, що після смерті інваліда, дитини-інваліда автомобіль, визнаний гуманітарною допомогою, яким інвалід, дитина-інвалід були забезпечені через головне управління соціального захисту населення, за бажанням членів їх сімей, спадкоємців передається їм у власність безоплатно за рішенням Мінсоцполітики.
У зв'язку з вказаними змінами законодавства, позивач 06.02.2018 року звернувся до відповідача із заявою про передачу у власність автомобіля "Мерседес-Бенц" С180, 2004 року випуску, кузов №WDB2030461A664446. Однак, 19.02.2018 року відповідачем відмовлено у задоволені поданої заяви, мотивуючи її посиланнями на рішення Апеляційного суду Чернівецької області №22ц-13/2013 від 30.01.2013 року.
Згідно із ч. 1 ст. 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Водночас, суд звертає увагу, що прийняття Закону України № 426-VIII від 14.05.2015 року було спрямоване на врегулювання спірних правовідносин до набрання ним чинності, з метою застосування чинного законодавства до правовідносин, що мали місце до його прийняття, в тому числі до правовідносин, що склались на момент смерті ОСОБА_2.
Таким чином, з 14.05.2015 року змінилось правове регулювання та застосування норм законодавства щодо перереєстрації транспортного засобу, визнаного як гуманітарна допомога. А відтак, суд вважає, що посилання Департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації на рішення Апеляційного суду Чернівецької області №22ц-13/2013 від 30.01.2013 року не ґрунтуються на вимогах спеціального законодавства. Суд наголошує, що вказане судове рішення було прийняте до прийняття Закону України №426-VIII від 14.05.2015 року, а відтак норми, якими керувались суди, не можуть більше застосовуватись до спірних правовідносин, оскільки вказаним Законом змінено порядок їх врегулювання.
Також згідно листа Міністерства юстиції України від 29.04.2011 № 5149-0-26-11-18 щодо усунення суперечностей між положеннями нормативно-правових актів визначено, що при розв'язанні таких правових колізій, як правило, застосовуються загальновизнані прийоми тлумачення правових норм (надання переваги нормі, що має вищу юридичну силу, а у разі виявлення суперечностей (колізії) між положеннями різних нормативно-правових актів, які мають однакову юридичну силу, застосовуються положення нормативно-правового акта, який прийнято пізніше або який є спеціальним тощо).
Розділом ІІ Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня соціального захисту окремих категорій ветеранів війни" № 426-VIII визначено, що норми цього Закону щодо передачі безоплатно у власність членів сім'ї, спадкоємців автомобіля, визнаного гуманітарною допомогою, яким інвалід, дитина-інвалід були забезпечені через органи соціального захисту населення, поширюються також на випадки, коли смерть інваліда, дитини-інваліда та звернення членів сім'ї до органів соціального захисту населення про залишення їм автомобіля без сплати податків і зборів відбулися до набрання чинності цим Законом.
Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня соціального захисту окремих категорій ветеранів війни" № 426-VIII від 14.05.2015 року було прийнято пізніше, а тому саме положення цього законодавчого акту слід застосовувати до правовідносин, що виникли у цій справі.
Тому суд вважає, що висновки відповідача, викладені у листі від 19.02.2018 року, про відсутність підстав для зняття автомобіля марки "Мерседес-Бенц" С180, 2004 року випуску, кузов №WDB2030461A664446, з обліку в органах соцзахисту та надати дозвіл на перереєстрацію транспортного засобу на ОСОБА_1 є безпідставними і необґрунтованими.
Враховуючи вимоги наведених законодавчих актів, а також у зв'язку із встановленням порушення права позивача щодо залишення за ним вказаного автомобіля, суд вважає, що для належного захисту порушеного права слід зобов'язати відповідача вирішити питання щодо зняття автомобіля марки "Мерседес-Бенц" С180, 2004 року випуску, кузов №WDB2030461A664446, з обліку в органах соцзахисту та надати дозвіл на перереєстрацію транспортного засобу на ОСОБА_1. Тобто або самостійно вирішити порушене позивачем питання або доручити відповідальному органу здійснити вказані дії.
Виходячи з вищевикладеного суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги та зобов'язати Департамент соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації зняти автомобіль марки "Мерседес-Бенц" С180, 2004 року випуску, кузов №WDB2030461A664446, з обліку в органах соцзахисту та надати дозвіл на перереєстрацію транспортного засобу на ОСОБА_1.
Відповідно до п. 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України, ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно ст. 86 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
Таким чином, суд приймає рішення про стягнення на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань Департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації сплачений судовий збір в сумі 704,80 грн згідно квитанції №0.0.976707893.1 від 28.02.2018 року
Керуючись статтями 241 - 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-
ВИРІШИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Визнати протиправною відмову Департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації (код ЄДРПОУ 38345436, вул. Головна, 245, м. Чернівці, Чернівецька область, 58018) від 19.02.2018 року.
3. Зобов'язати Департамент соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації (код ЄДРПОУ 38345436, вул. Головна, 245, м. Чернівці, Чернівецька область, 58018) зняти автомобіль марки "Мерседес-Бенц" С180, 2004 року випуску, кузов №WDB2030461A664446, з обліку в органах соцзахисту та надати дозвіл на перереєстрацію транспортного засобу на ОСОБА_1 (ід. код НОМЕР_1, вул. Кіцманська, 50, м. Чернівці, Чернівецька область, 58004).
4. Стягнути на користь ОСОБА_1 (ід. код НОМЕР_1, вул.Кіцманська, 50, м. Чернівці, Чернівецька область, 58004) суму судового збору в розмірі 704 (сімсот чотири) грн 80 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації (код ЄДРПОУ 38345436, Чернівецька область, м. Чернівці, вул. Головна, 245), сплаченого згідно квитанції №0.0.976707893.1 від 28.02.2018 року.
Згідно статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
У відповідності до статей 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку повністю або частково. Апеляційна скарга на рішення до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення (складання).
Суддя В.О. Григораш